Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak zostałam doradcą SLD

(14)
Ze zdumieniem dowiedziałam się z telewizyjnych „Wiadomości” (emisja w sobotę, 12 kwietnia, godz. 19.30, 9 minuta programu), że należę do grona znanych publicystów, którzy „mają pomóc SLD w określeniu nowej tożsamości”.
  • 2008-04-22 21:21 | Marek Piegus

Re: Jak zostałam doradcą SLD

Popieram!
    Ja też to zauważyłem i też ze zdumieniem. Nawet nie umieli tego w żaden sposób uzasadnić, po prostu wymienili Pani nazwisko i tyle. Takie rzeczy trzeba tępić, bo jeśli się tego nie zrobi, to potem latami będzie się to ciągnęło.
  • 2008-04-22 23:53 | caro

"Wiadomości" sięgają , niestety, bruku.
  • 2008-04-23 09:34 | Darek

Niestety pani Janino za często Pani gości i promuje SLDowskich neoliberałów na antenie radia TOK FM, które ostatnio nazywane jest tubą POSLDowskich prominentów. Dlatego nie dziwi mnie, że przyklejono Pani łatę SLDowskiego doradcy i propagatora.
    Z całym szacunkiem dla Pani dorobku dzienikarskiego radzę opamiętać się.
    Darek
  • 2008-04-23 12:59 | babajaga

Szanowna Pani, proszę się nie obrażać tak bardzo. Proszę lepiej skoncentrować energię na rzetelnej ocenie rzewczywistości, bo to co Pani wyprawia w "puszce" jest żenujące - każdy gość programu moze mieć własne zdanie pod warunkiem, że jest zgodne z Pani zdaniem. Ten wrzask, gdy się próbuje z Panią nie zgadzać to żenada. A skad w Pani tyle nienawiści do PiSu? Mamy cos za uszami?
  • 2008-04-23 15:50 | zwyklak

Pisowizja PL

Stawiam markowego bourbona przeciw oranzadzie, ze nie doczeka sie Pani sprostowania w Wiadomosciach o 19.30. malo tego, nie wierze, ze TV "Pontona" baknie cos na ten temat sprostowania. Tak sie sklada, ze dziennikarze "nie po linii", a taka dziennikarka Pani jest, dostaja rozne "latki" od PiSowcow. Jak Pani widzi po wpisach w komentarzach ponizej nie brakuje roznej masci Bru(Z)dzinskich. Ugrzecznione PO tez przykleja Pani "latki", tyle, ze mniej nachalnie, ale efekt podobny. Pani komentarze zawsze sa wywazone, przekazane z dziennikarskim dystansem do tematu. Niektorzy powiedza obiektywne. Ja wole okreslenie: z dystansem. Pisowizja PL wyrouje i tyle.
  • 2008-04-23 16:47 | Krucjata

Zawsze wiedziałem, że TVP Urbańskiego trzeba rozpędzić.
  • 2008-04-23 17:49 | waga-rowicz

Podzielam Pani zdziwienie i oburzenie. Gwarantuję, że sprostowania nie zamieszczą. "Wiadomości" nie oglądam od ponad dwóch lat, Pani pewnie też bo reakcja na emisję w "Wiadomościach" jest trochę spóżniona ale to moja opinia. Z gospodarzem /autorem/ blogu czy komentarza można dyskutować, można się spierać lub przedstawiać swoje racje ale nie wolno gospodarza OBRAŻAĆ jak to zrobili, babajaga czy Darek - ale to ich sprawa z PISomatołami się nie dyskutuje.
    Pozdrawiam WP
  • 2008-04-23 21:54 | hoyacarnosa

a skąd w babiejadze tyle nienawiści do Pani Paradowskiej? Mamy coś za uszami?
  • 2008-04-23 22:48 | Ustronianka

Systematycznie czytam POLITYKE i zagladam w blogi. Wpierw czytam Pani teksty, potem Passenta /kiedyś omijałam jego felietony w Polityce/, potem Szostkiewicza , Chetkowskiego i innych na interesujace mnie tematy. Brakuje mi Pani tekstów w czasie Pani urlopu. Ludzie dobrzy maja nadzieje, ze inni też są dobrzy. Tak trzymac!
  • 2008-04-24 08:44 | Alfred Przybylo

Kto to jest Galimski?Nie oglądam TP/tylko TVN 24 i Supestację/Pierwszy raz słyszę to nazwisko.Teraz dzięki Pani ,będzie o nim glośniej .I o to mu chodziło.na Pani plecach wypromuje swoje nazwisko.
  • 2008-04-24 10:50 | babajaga

do hoyacarnosa, to nienawiść do p.Janiny lecz żal, że rozmieniła się na drobne i zamieniła w antyPiSowską tubę. Tak bardzo ją kiedyś lubiłam i szanowałam. Szkoda.
  • 2008-04-24 12:22 | Krakowiaczek mały

Pani Janino,
    skąd to zdumienie,
    przecież po to sie ogląda Wiadomości żeby się dowiedzieć czegoś nowego. No nie?
    ;-)
    Pozdrawiam
    Krakowiaczek mały
  • 2008-04-25 08:40 | magnolia

Szanowna Pani Redaktor,
    w Pani wypowiedzi dostrzegam brak konsekwencji i sprzeczność. Najpierw Pani pisze, że telefonowano do Pani z prośbą o skomentowania i na własne życzenie Pani odmówiła wypowiedzi nauczona doświadczeniem. A następnie pisze Pani, iż reporter Wiadomości nie zadał sobie trudu, by sprawdzić niektóre doniesienia i wszystko zmyślił. Wybaczy Pani, ale tego typu wypowiedzi są po prostu śmieszne. Swoją drogą ciekawe czy gdyby do Pani zadzwonił ktoś z TVN, TVN 24 czy Polsatu - zgodziłaby się Pani na komentarz? Te stacje uważa Pani za godne Pani wypowiedzi?
    Pozdrawiam i radzę rozważniej dobierać słowa, by przynajmniej w swoich wypowiedziach nie przeczyć samej sobie.
  • 2008-04-25 08:43 | anna

Skąd takie daleko idące insynuacje?! Sam stwierdzasz na początku, że nie oglądasz TVP, lecz stacje komercyjne i po tym wnioskujesz, że facet chce wypromować swoje nazwisko?? Gdzie tu jakakolwiek logika?