Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Światło na cienie

(10)
Czy po korytarzach Ministerstwa Sprawiedliwości snuje się jeszcze duch Zbigniewa Ziobry? Nie tylko duch, ale nawet jego ludzie i to ci, którzy byli na pierwszej linii propagandowego frontu.
 • 2008-04-28 10:02 | babajaga

  Re: Światło na cienie

  Kiedy czytałam ten wywód , to odnisłam wrazenie, że PiS miał w swoich rękach wymiar sprawiedliwości przez ostatnie - nie dwa - a conajmniej sześćdziesiąt dwa - lata. Pisze Pani tak jakby tych lat sprzed 2005 roku nie było , albo było cudnie tylko PiS to zmarnował. No chyba nawet Pani - przy całym uwielbieniu dla PO - w to nie wierzy.Co to za minister , który boi się robić reformy, bo naruszają czyjeś interesy. A może to interesy jego kumpli wszak jest on jako prawnik mocno osadzony w tym środowisku. A co pani sądzi o łagodzeniu kodeksu karnego? Ciekawa jestem również co sądzi Pani o aktualnych pomysłąch rzadu? Jakie jest Pani zdanie na temat wizji rządu- czy wogóle ten rząd ma wizję?- co do dalszego sprawowania włądzy? Czy zainteresowała sie Pani co do tej pory rzeczywiście zostało zrobione? a nie przyobiecane? We wczorajszej "puszce" zachwycała się Pani jak to rzad wział się do roboty.
 • 2008-04-28 12:30 | ossa

  Re: Światło na cienie

  A co to za minister sprawiedliwości, który w efekcie chorych ambicji, kabotyństwa i pozerstwa, doprowadza do smierci człowieka i potem bezczelnie klamie ? Który to minister tak masowo łamał charaktery prokuratorów i bezprawnie woził ich na przesłuchania do prezesa rządzącej partii ? No i wreszcie kto swoją "narzeczoną" dziennikarkę i Kanię z "Wprost" wtajemniczał w sekrety tzw. śledztw przeciwko przeciwnikom politycznym ? Niech babajaga nie udaje dziewicy, bo jest tylko śmieszna
 • 2008-04-28 12:57 | babajaga

  do ossa
  jestem prawie 30 lat mężatką, więc nawet nie wypada udawać dziewicy. a twoje zarzuty to żywcem przepisane z kolowrowych gazet lub zasłyszane w TVN newsy.
 • 2008-04-28 13:20 | Włodek

  Re: Światło na cienie

  Po rządach sprawowanych przez PO ja nie oczekuję żadnych rewelacji. Dla mnie PO to PiS bis i nieustannie mi to udowadniają. Z jednym wyjątkiem t.j. stylem sprawowania władzy. A po rządach PiS ten styl jest wartością samą w sobie. Natomiast fakt, że każda władza chce ciągle gonić króliczka, wynika z jednej b. prostej przyczyny. Otóż istnieje zapotrzebowanie na tę gonitwę wśród przeważającej części dziennikarzy, którzy z ochotą włączają sie do tej gonitwy. Jakoś dziwnie nie mogę doczekać się jakiegoś programu minimum, w którym wyłożyłby ktoś co należałoby zrobić, żeby nam obywatelom naszego kraju żyło się wygodniej i mądrzej. Bo albo trzeba poprawiac los przedsiębiorców, albo emerytów, albo małzeństw, albo ścigać, karać itp. I tak króliczka ma kto napędzać, a potem ma kto go gonić. Pozdrawiam
 • 2008-04-28 16:40 | Andrzej M

  Re: Światło na cienie

  coraz cześciej zastanawiam się czy Kaczyński kierując politycznie ministerstwem Ziobry nie miał racji. Kiedys p. Palikot powiedział, że gdyby on był premierem już dawno by nie bylo ortodoksji prawicowe w PR i TV. Piszę o tym dlatego, bo właśnie cała władza jest w mediach a tam sami prawicowi jastrzębie. Niemcy podobno wojny by nie przegrały gdyby miały taki przekaz medialny, pisze otym dlatego, bo w moim odczuciu wpływ na działanie prokuratorów mają media, wymiar sprawiedliwości jest zastraszany, no chocby p. Piwnik i jej przesladowca J.K. , który przez kwartał niesłusznie ją mieszał z błotem. Tusk jest niobecny w zyciupolitycznym tych struktur. Cwiakalski miał podzielić ministerstwo i co i nic.
 • 2008-04-29 10:05 | pielnia1

  Re: Światło na cienie

  Szanowna Pani Redaktor, to, o czym Pani pisze, jest niby znane, ale zawsze, jak się czyta z drugiej ręki, jest to przeraźliwie smutne. Smutne, zwłaszcza dla tych naiwnych, którzy sądą, że jeśli są praworządnymi obywatelami, to włos im z głowy nie ma prawa spaść. Służby Ministerstwa Sprawiedliwości przeżarte do tego stopnia cynizmem, oportunizmem, przeróżnymi lokalnymi interesikami, to wieje zgrozą. Olewnik i jego rodzina przeżyli tragedię i o tym się mówi i pisze od rana do wieczora, bo Olewnik, to jest gość, facet z forsą i ustawiony; z nim muszą się liczyć (podejrzewam, że PiS zaproponuje mu znaczącą pozycję), ale co mają robić tysiące ludzi skrzywdzonych przez klikę Ziobry-Macierewicza-Wassermana, nie mających kasy i wiedzy oraz żadnych układów?
 • 2008-04-29 13:38 | ewka

  a dlaczego PiS miałby zaproponować P. Olewnikowi znaczącą pozycję??? co masz na myśli? Olewnikowie zostali skrzywdzeni za czasów SLD! I kto tak bardzo wg ciebie został skrzywdzo przez PiS? Bandyci? Lekarze-łapówkarze?Złodzieje? no napisz konkrety.
 • 2008-04-29 23:46 | Canadol

  Kretacze, kapusie, mali i duzi zlodziejaszkowie,pseudobiznesmeni, oraz ciemny ludek wyedukwany na G.W ,Polityce i na podobnych pisemkach niech sie nie ludza. Przyjdzie czas rozliczen i cala ta holota znajdzie sie tam gdzie ich mijejsce. Co ma wisiec nie utonie.
 • 2008-05-02 13:13 | Przemek

  Re: Światło na cienie

  Jakim idiota trzeba byc, zeby dac wiare tym bzdetom?
 • 2008-05-04 09:35 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Bielmo na oczy

  Polityczne szulerstwo i korupcja ma swoje korzenie i historię.Mozna dyskutować nad techniczną stroną pzyjętych metod,ale nie nad samą potrzebą działań.Pod tym względem został pozostawiony dobry duch anty traktatu okrągłostołowego i ustawy zasadniczej.Przykładowo brak możliwości wykorzystania środków unijnych to efekt pogody dla braku praworządności i powiązania z unijnymi przepisami.Bardziej był liczący się układ państwowo-samorządowy niż obywatelska inicjatywa ukazująca korupcjogenny brak efektywności inwestycyjnej.Przykład sposobu działania PR w Środzie Śl.jest tego najlepszym dowodem,że to nie o PiS chodzi,lecz o patologię demokratycznego systemu,w którym Obywatel nie może stanąć z otwartą przyłbicą aby oczyczać życie publiczne.