Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile zarabia poseł?

(13)
W ławach poselskich zasiada 141 posłów zawodowych, reszta główne źródło dochodu ma poza Sejmem.
  • 2008-05-17 18:34 | rYSZARD

Re: Ile zarabia poseł?

O 50% ZA DUŻO .POSŁÓW POWINNO BYC 200
  • 2008-05-18 18:01 | CapKentus

Co do liczby posłów o której wspomniał Pan rYSZARD... wg mnie, nawet lepiej, że jest ich tylu ilu obecnie. W ten sposób istnieje mniejsze prawdopodobieństwo (mówiąc ordynarnie) sknocenia czegoś albo przeforsowania wybitnie niedopracowanego prawa w postaci ustawy. Powiem więcej, w gronie 460 posłów szanse na znalezienie kompetentnej, wartościowej i inteligentnej osoby rosną ;).
    Bezwzględnie popieram przedmówce w kwestii poselskich uposażeń, diet i finansów przeznaczonych na biura.
  • 2008-05-19 10:16 | sakura

10 tys miesiecznie nie jest wysokimi zarokami? Nie wiedza nawet glupcy co wypada powiedziec a co nie ludziom co maja po 1 tysiac. Glaby. Niech im chociaz ktos wytlumaczy co sie muwi a co nie.
  • 2009-03-17 21:29 | kars

poseł to 10 tys a zwykli ludzie 1400zl i co inni sa gorsi
  • 2009-03-24 16:17 | kate

gdyby większość z posłów była bardziej wykształcona, to można by powiedzieć że zarabiają 'w sam raz'... ale niestety na obecne czasy zarabiają za dużo. Mogliby oddać troche tej kasy polskim pielęgniarkom, które po przepracowanych czynnie 25 latach mają pensję raptem 1.200 zł... żenada.
  • 2009-04-26 09:27 | fiozu

Nasi posłowie to poprostu są IDIOTAMI,bo np. mi musi starczyć na życie 537 zł. a oni mówią,że w polsce jest "kryzys" A ja kryzys mam już od 14 lat od kiedy jestem na ręcie,a lat mam dopiero31.Ale cóż,takie jest życie!!!
  • 2009-06-16 15:56 | tomzam

ludzie ciezej pracuja za 1000 zl a oni niesa wartni złamanego grosza ale to są swinie do koryta
  • 2009-07-23 13:43 | Wiśnia

Policz

Ile to trzeba sprzedać wiśni po 0.30 gr na jedną pensje posła?? Czy taki poseł ma sumienie??
    I czy ma inną buzie i żołądek... Napiszcie sami.
  • 2009-08-12 18:27 | przyszły poseł

Wszyscy posłowie powinni mieć średnią krajową na więcej nie zasługują.
  • 2009-09-22 17:14 | kinga

dlaczego ludzie żyją za 1000-2000 zł a posłowie maja takie zarobki, dlaczego??czym jesteśmy gorsi?
  • 2009-09-25 14:51 | polak

posłow powinno byc 100 jak senatorow i pensja najnizsza krajowa bez wszystkich przywileji
  • 2009-09-25 16:15 | puuuq

A ja tak sobie myślę. że posłów to nie powinno być w ogóle !! Wystarczyłby prezydent i kilku ministrów, skarb, armia, polityka zagraniczna !!! Mamy te swoje województwa, więc wybierzmy solidnych wojewodów , dajmy im zarobić ale w przypadku utrata mienia w calości !!! Tym sposobem zaoszczedzono by nam jakieś regularne przepychanki partyjne !!!!
  • 2009-10-14 17:47 | september_draco

naprawdę uważacie że to dużo?? Moja 27 letnia znajoma po 5-letnich studiach na politechnice (zarządzanie) i z 3-letnim doświadczeniem zarabia podobnie na menadżerskim stanowisku dużym banku w Warszawie. A odpowiedzialność i nieprzyjemności na jakie jest się narażonym większe w sejmie!