Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biedni ci faceci

(4)
Badania genetyczne dowodzą, że mężczyźni musieli ostro walczyć o prawo do reprodukcji. Zostało im to do dziś.
  • 2008-05-19 00:32 | Alik kot Jarka

Sporo kobiet jest leniwa bo wie ze zawsze znajdzie frajera ktory za seks bedzie ja utrzymywal.

To klania sie Aneta Krawczyk i jej podobne.
    Religie, wojny, feministki, homoseksualisci, znizanie dochodow (on i ona musza pracowac) itp. Tepienie poligami pod przykrywka obrony Wartosci Rodzinnych (ostatnio Teksas).
    Mowi sie ze kobiety za taka samo prace zarabiaja mniej. W takim razie nie powinny miec problemow z praca bo sa tak samo dobre ale tansze. Te dzialania to likwidowanie konkurencji przez samcow A.
    Czy by to zobaczyc koniecznie trzeba byc naukowcem ?
  • 2008-10-08 06:35 | Avalanche

Ostatni akapit jest z lekka naciągany i nie za bardzo powiązania z resztą artykułu. Mowa jest o odmiennych strategiach rozrodczych (i wynikających z nich innych "typowych" zachowaniach) obu płci, natomiast przykład z panem Summersem dotyczy tego, że kwestionował on uzdolnienia - i za to zebrał cięgi.
    Zdolności mogą ale nie muszą być powiązane z płcią - nie ma np. zgodności co do tego, czy kobiety są matematycznie mniej uzdolnione niż mężczyźni. Mała liczba kobiet w naukach ścisłych może wynikać z różnych przyczyn - poczynając nawet od dzieciństwa, kiedy dziewczynce wciska się do zabawy lalkę, a zabiera klocki czy samochodziki, bo to "zabawki dla chłopców".
  • 2008-12-20 22:43 | marcin

Re: Biedni ci faceci

W owym artykule pojawia sie slowo, że kobiety są rozsądniejsze. W innym czytam ze bardziej uczuciowe , empatyczne. Proszę powiedzcie mi czy rozsądek i emocje idą w parze. Bo wydaje mi się ,że raczej nie. Proszę dlaczego wiekszość artykułow opiewa subiektywnie kobiety zapominjąc o mężczyznach . Dlaczego powodujecie ,że część z męzczyzn może czuć się poniżona ponieważ ciągle poniżacie ich wrodzone zdolności. Ludzie dosyć z tym . Ze skrajności w skrajność. Opisujecie fakty , które sie wykluczają. A nie myslicie o tym ,że krzywdzicie innych.
  • 2011-11-15 14:06 | spalinowa

Re:Biedni ci faceci

nic się nie przejmuj, to samo zauważyłam, tylko.... odnośnie kobiet. Wklep w przeglądarę początek jakiegoś sloganu np.: "Polki to" . Normalnie można zostać nienormalnym, bo "dowiedziałam się" , że "Polki to najpiękniejsze kobiety w Europie", "Polki to najbardziej zaniedbane kobiety", "Polki to przedsiębiorcze kobiety", "Polki to najłatwiejsze kobiety", "Polki to najczęściej wybierane na żony kobiety".... to jakieś dyrdum myrdum. I tak jest z każdym z tyłka strzelonym sloganem, stereotypem, schematem. Chyba tylko krytyczne myślenie może pomóc