Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sudoku na wakacje

(22)
2005-10-04 09:38 | Polityka.pl
  • 2005-09-02 14:21 | Dorota

Sudoku po raz pierwszy w Polsce?

Gratuluje pomyslu. Bardzo dobry. Ale "po raz pierwszy w Polsce" brzmi, jakby zadne pismo w Polsce nie proponowalo nigdy dotad sudoku. Nawet "Wiedza i Zycie". A w numerze "WiZ" z czerwca 1997 roku i w paru pozniejszych jest lamiglowka o nazwie "dziewiec po dziewiec", ktora wyglada jak sudoku, zasady ma jak sudoku, tylko nazwe inna. Pozatym mam wrazenie, ze zetknelam sie z tym nie tylko w "Wiedzy i Zyciu". Wiec moze to "po raz pierwszy w Polsce" jest odrobinke na wyrost.
  • 2005-09-02 15:53 | marcin

Re: maxi-sudoku

Jasne, ale latwo nie bylo. Ostatnim rzutem na tasme wymeczylem to sudoku. A tobie sie udalo?
  • 2005-09-02 20:56 | Ma

udało mi się"tylko nie jestem pewna, czy to sudoku nie ma kilku rozwiązań. "W penym momencie - pod koniec rozwiązywania - utkwiłam i nie mogłam dokonać żadnego logicznego wyboru liczby. Postanowiłam wybrać drogę eliminacji złych rozwiązań. Strzeliłam w jednej kratce wybór 1 z 2 możliwych liczb, potem musiałąm to powtórzyć raz jeszcze. Wybory okazały się prawidłowe. Szczęście czy możliwość kilku rozwiązań?"
  • 2005-09-04 13:30 | Pio

Zgubilem te ksiazeczke,ale rozwiazalem to sudoku 16x16,ale do tej pory nie dostalem odpwiedzie czy ktos moze powiedziec mi kiedy oni mi ja nadesla.Pozdrawiam
  • 2005-09-06 12:05 | Krzysztof Bednarczyk

SUDOKU na lato

Nie spotkałem tego wydania w sieci sprzedaży pomimo usilnych starań???????????????
  • 2005-09-07 14:50 | kmic

maxi sudoku the best...

troche pozno kupilem i mialem tylko 2 wieczory (po pracy) aby to rozwiazac i zdazyc wyslac... ale udalo sie ;)
  • 2005-09-11 22:53 | tadeusz

sudokuna wakacje: diagram 29 = 33

Całkiem miła rozrywka. Wkręciłem się na dobre. Rozwiązałem wszystkie (do maxi mam zamiar się dobrać), 29 nawet dwa razy, bo w mojej broszurze jest ona powtórzona jako 33. Prośba do Redakcji o zamieszczenie na stronie internetowej diagramu 33 do rozwiązania. Nb. gdyby rozwiązania podano w dwu kolorach (np. czerwone cyfry oznaczałyby stan wyjściowy), to byłoby to o co chodzi. A w ogóle świetny pomysł i prośba o regularną kontynuacje. Pozdrowienia.
  • 2005-09-13 19:23 | wta

maxi-sudoku dało mi trochę popalić, ale udało się!! podchodziłam do niego chyba ze 4 razy - za każdym razem chwila nieuwagi i na końcu rozczarowanie; aż wreszcie w ostatnim dniu (30-tego) sukces!! potrzebna była cierpliwość, wytrwałość i upór; według mnie rozwiązanie jest jednoznaczne - nigdy nie robiłam założeń; ciekawa jestem ile osób zakwalifikowało się do II etapu?? pozdrawiam wszystkich amatorów sudoku
  • 2005-09-13 23:22 | Ewa

maxi-sudoku

Czy udało się Wam rozwiązać maxi-sudoku?
  • 2005-09-16 19:22 | Prezes

maksi-sudoku

ja tez rozwiazalem maksi-sudoku.wyslijcie mi rozwiązania to wam powiem czy sa prawidłowe.Mam nadzieje ze bede w II etapie oraz w finale.Chciałbym z Wami byc w finale.
  • 2005-09-19 11:50 | Maria z Katowic

Jeszcze raz

Pomysł wydania Sudoku na wakacje był przedni! To bardzo zdrowa zabawa. Zakładam, że następnego roku będzie odrębne wydanie na lipiec i sierpień. Teraz proponuję wydanie Sudoku na jesienne wieczory, ... potem na zimę ..., na wiosnę. Byłoby dobrze wydawac zeszyty Sudoku co miesiąc z nastepną serią zadań. Ale wydanie musi byc bardziej dostepne, bo z tudem dostałam. Musiałam sporo się nachodzić. Nie wszystkie kioski posiadały wydanie, nawet posiadacze "teczek" z prasą nie mieli lepiej!"OCZEKUJ%u0104C NA NAST%u0118PNE WYDANIA - pozdrawiam seredecznie. "Maria z Katowic
  • 2005-09-19 23:06 | DJ HAMMER

To było coś

Maxi-Sudoku to było coś. robiłem je tylko w wolnym czasie. zaczynałem od nowa niewiem ile razy. w sumie zajeło mi to 2 tygodnie. Prosze dajcie takich więcej, albo jeszcze więcej. te 9x9 są dosyc proste.
  • 2005-09-21 18:34 | asia

maxi-sudoku - cool

maxi-sudoku jest cool. Okazało się że potrafie je rozwiązać mimo że ma 15 lat a moi rodzice nie potrafili ;)
  • 2005-09-24 12:49 | Dizzy

maxi sudoku

gdzie moge zobaczyc rozwiazanie maxi sudoku????????????????"
  • 2005-09-24 21:59 | kmic

Re: fair play

no chyba było "fair play" ze względu na zadania ;)))"kurna... pierwszego nie zrobilem... 5 minut malowania, potem gdzies sie zakrecilem i juz nie bylo czasu na odkrecenie ;(
  • 2005-09-25 01:15 | zawiedziony

mistrzostwa = wielkie nieporozumienie

jak w temacie .. NO COMMENT !!!
  • 2005-10-02 13:01 | Kain

Re: fair play

A zadania mieliście już na poczcie przed 16;00 ?"Bo ja miałem dopiero około 16;20 ."Co prawda czas wysłania był jakąs godzine wcześniej,ale zapewne troche poczta mi nawaliła.
  • 2005-10-03 10:24 | hollingsworth

fair play

Mam tylko nadzieję,że wykluczona będzie sytuacja w której ktoś zapuszcza odpowiedni program i "rozwala" finałowe zadanka w 1 sekundę ;)
  • 2005-10-03 17:54 | bb

Re: Maksi-sudoku

Co dalej z sudoku? Może tak po jednym na miesiąc w internecie? Kiedy mistrzostwa? pozdrawiam
  • 2005-10-04 09:38 | Ewa

Maksi-sudoku

Czy udało się komuś rozwiązać Maksi-sudoku?"Ja mam problem z rozwiązaniem, w kwadracie w trzecim rzędzie w ostatniej kolumnie nie mogę uzupełnić prawidłowo liczb. Za każdym razem wychodzi mi, że jakaś cyfra powtarza się w wierszu lub kolumnie. Zastanawiam się czy nie ma błędu w tym sudoku. A może ja po prostu za głupia jestem. "Bardzo proszę więc o odpowied%u017A czy jest to rozwiązywalne czy może Wy też macie problemy."Dzięki
  • 2006-08-08 11:12 | Michał Mądry

Każde SUDOKU rozwiązane w 2 sekundy

Wykonany w www.SudokuPolska.com program komputerowy "Moje SUDOKU" umożliwia tworzenie wspaniałych diagramów o kilku stopniach trudności. Każdy układ można rozwiązać samodzielnie, korzystając z podpowiedzi. "Moje SUDOKU" może także rozwiązać każdą łamigłówkę sudoku na życzenie Użytkownika. Mogą Państwo brać udział w niezliczonych konkursach sudoku, bo program na pewno znajdzie właściwe rozwiązanie.