Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie chcą rządzić

(6)
2005-09-27 23:30 | Polityka.pl
 • 2005-09-27 23:30 | George

  Prawica?

  Zastanawiam sie dlaczego PiS nazywany jest partia prawicowa. Przeciez jej populistyczny charakter i programy socjalne stawiaja ja idealnie w rzedzie partii lewicowych. A to wlasnie programy gospodarcze determinuja charakter partii a nie ich religijne czy nacjonalistyczne postawy.
 • 2005-09-28 10:54 | jak zawsze za PO

  Nowe wybory

  Najlepszy scenariusz to ...
 • 2005-09-28 13:41 | jancior

  jancior@onet.pl

  O czym by pisala P.Solska gdyby jeden zostal prezydentem a drugi premierem. Czy wtedy bylaby ukontentowana czy powtarzalaby bonmoty o kaczyzmie. Jak by nie bylo p.Solskiej zadowolic sie nie da, moze sie myle ?
 • 2005-09-28 15:12 | Adam Ciach

  Bełkot? Chyba Twój!

  Dla każdego kto się dokładnie przygląda programowi PiS (a zapewne przed napisaniem artykułu Pani redaktor się przyjżała) jasne jest, że za hasłami wyborczymi kryje się niemożliwy do zrealizowania program, i teraz coś zwycięska partia musi z tym zrobić. Nie wiem czy zauważył Pan że wszędzie mówi się o partii Kaczyńskich a mniej o PiS, co wyra%u017Anie pokazuje jaki jest cel parcia do władzy - prezydentura, premierostwo. I teraz po zwycięstwie, na dodatek zgodnie z własnymi zapowiedziami, wszyscy oczekują że lider zwycięskiego ugrupowania we%u017Amie na siebie obowiązek rządzenia państwem. Pani redaktor ( tak jak zresztą i ja na przykład) pisze co jest oczywiste i co było widoczne dla wszystkich niezależnie od ich poglądów - jeżeli coś się obiecuje, jeżeli czegoś się od innych wymaga i jeżeli deklaruje się zupełnie inny styl rządzenia - jasny, odpowiedzialny,sprawny - to trzeba się tego trzymać i to robić. A niestety tego brakuje po wyborach."I przedewszystkim PiS została trafiona własną bronią - przed wyborami krzyczeli "pokażcie program, pokażcie program"; teraz muszą słuchać "pokażcie premiera, pokażcie premiera"
 • 2005-09-28 16:00 | Jacek Starzyński

  Cóż za bełkot.

  Swoją drogą zrozumiały w gazecie Pani Paradowskiej, która juz chyba zapomniała, jak w 2001 roku zachwycała się rządem "fachowców" pod wodzą Leszka Millera. Jakoś przeoczyłem jej przyznanie się do błędnej oceny. Pani Solska wpisuje się w ten ton - bo widać, że jej "lewicowe" sympatie nie pozwalają poczekać na wynik negocjacji i program rządu. Ona już "wie lepiej", że program PiS jest niespójny - mimo, ze jeszcze nie wie, jaki to program."A co do władzy - PiS rzeczywiście ją ma i dlatego ma suwerenne prawo wyznaczać takiego kandydata na premiera, jakiego chce. Niezależnie od tego, czy się to podoba Pani Solskiej i Prezydentowi Kaczyńskiemu."Wśród dziennikarzy modne jest narzekanie na polityków, którzy podobno są fatalni. Ale przeciętny dziennikarz wydaje się być znacznie mniej kompetentny, niż przeciętny polityk.