Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potrzebni od zaraz

(11)
2005-10-14 15:05 | Polityka.pl
  • 2005-10-12 12:21 | margerita

ciężka praca niska płaca

Robotnicy w firmach remontowych ,pracownicy umysłowi w firmach prywatnych pracują ponad 8 godzin.Robotnicy mają około 4zł na godzinę.Wszyscy ,kórzy dają się wykorzystywać napewno po zdobyciu doświadczenia uciekną tam gdzie lepiej zarobią.Np za granicę.Już widać że nasi"fachowcy" robią furorę za granicą ,gdzie im lepiej płacą.Odbiaja się polityka kolejnych rządów ,które tolerowały i tolerują pracę na czarno.Wszyscy chcą taniego pracownika i już przeszkolonego.Gdy wszyscy wyjadą pracodawcy nie mają ludzi i "płaczą" .Sprawa jest prosta.Trzeba młodych szkolić .I też trochę lepiej płacić.Może też mniej wyzyskiwać.
  • 2005-10-12 14:34 | thombol

obidźcie się

Może wreszcie nasi pracodawcy, a konkretniej rzecz biorąc rządzący obudzą się i zrobią coś, aby zatrzymać ludzi chcących pracować w kraju."Jeszcze trochę dojdzie do tego, że będziemy na czarno zatrudniać Ukraińcow czy Bialorusinow. Tak jak my jesteśmy zatrudniani za granicą i to za dużo większe pieniądze.
  • 2005-10-14 03:28 | murarz-tynkarz

potrzebni od zaraz

wola rozladowywac wagony w angli i chyba wiecie dobrze dlaczego,prezesi, rady nadzorcze i cala ta nieproduktywnag grupa chce zarabiac tak jak na zachodzie i jedynym ich atutem jest taniej wykonac usluge ,a to da sie tylko osiagnac wtedy jak fizycznemu sie malo zaplaci ,bo gdyby bylo tak samo ,to zrobiliby sobie to na zachodzie i to bez kosztow transportu, tak wiec prezesi musicie wiedziec gdzie sie zgina dziob pingwina.Coraz trudniej wam bedzie znalesc bolka za 5 zl a jak sie calkiem unia otworzy z praca to bedziecie mieli wybor placic tyle co tam ,albo out of business bo ceny utrzymania w pl juz nie sa tak duzo nizsze,tak ,ze wasza przyszlosc jest nieciekawa.
  • 2005-10-14 10:03 | Ali Baba

O USŁUGACH REMONTOWYCH BUDOWLANYCH

Problem tkwi w tym że pracodawca nie może dać zbyt dużego wynadgrodzenia.Wynika to ztego że aby załapac się na zlecenie,to nzlezy smarować gdzie się tylko da.Nie jest to smarowanie dobrowolne,ale wymuszane.Kto wymusza?Urzędas decydujący komu da zleceni.Inspektor nadzoru który w zależnosci od wielkosci dania w łape uzna ceny takie czy inne.Przy tym jest wysokość stawki wyjsciowej godzinowej musi być stosunkowo niska,bo zleceniodawca ma zlecić najtanszemu."To jest na poziomie firmy małej,której nie stać na sprawe do prokuratora lub sądu,gdyż gdziekolwiek się uda ma pewność że zostanie bezdomnym dziadem."Co innego firma lepsza z Prezesem czy jak zwał,tam dogadują się na wyzszych szczeblach i zależy na największym zysku,a nie natym aby pracownik żył po ludzku. "Taka prawda.
  • 2005-10-14 10:14 | agn

szkolenia

Niestety mam trochę inne doświadczenia. Gdy zapytałam panią w PUP-ie czy mogę pójść na kurs dla spawaczy potraktowała to jak dobry dowcip i wszelkie próby przekonania jej, że mówię poważnie spełzły na niczym. Co z tego, że mam 165cm wzrostu, 50 kg wagi i jestem... kobietą? nie mogę...
  • 2005-10-14 14:37 | Mądry bez szkody

Re: zła diagnoza!

Kochani mili""Nie ma co się dziwić, że szukają pracowników i to aż 350!!, dobrze że nie 600 albo 700."Ja się temu nie dziwię. A niby czemu? Wcześniej jako specjalista w swoim zawodzie dostawałem max. 1900 złotych, a żeby dostać te pieniądze;"- musiałem odwalać nadgodziny,"- zasuwać za 2-óch."A teraz mam identyczną pracę za granicą. I o dziwo płacą 4 razy więcej i co najważniejsze szanują człowieka!! Więc jeśli chcecie aby kolejne pokolenie specjalistów wszelkiej maści spieprzyło wam za granicę - ZMIE%u0143CIE TO SZYBKO!!""Pozdrawiam "Szczęśliwy spawacz za 1500 funciszy ;)""p.s. i nie odpowiadajcie, że tam życie droższe!! Wiem to ja, ty i wszyscy dookoła, i co z tego ;)
  • 2005-10-14 15:05 | zzx

zła diagnoza!

zarobki są za mało zróżnicowane! dobry fachwiec z doświadczeniem powinien zarabiać dużo więcej od przeciętnego pracownika. Zarządzający polskimi firmami tego nie rozumieją; "Najlepsi jednak odchodzą i trudno znale%u017Ać nowych na ich miejsce..." - prawdziwi fachowcy i ludzie uczciwi kosztują po prostu "dwa razy więcej". To samo dotyczy managerów, ludzie kreatywni, potrafiący rozwiązywać problemy, a nie tylko "pisać d*pokrytki" zarabiają w polskich firmach tyle samo co "przeciętniacy"!!
  • 2005-10-16 18:42 | banan.13

wina edukacji

Wcale mnie nie dziwi taka sytuacja, jaka jest. Mam 27 lat rok temu skończyłem studia a aktualnie zajmuje się wyrobem mebli kuchennych na zamówienie. Razem ze wspólnikiem działamy od początku roku i pomału rozwijamy skrzydła. Pracując u różnych ludzi wiele się nasłuchałem jak dziś ciężko o dobrego fachowca. W okresie wakacyjnym mając natłok pracy sam nawet chciałem przyjąć jakiegoś młodego chłopaka do pomocy. Niestety ci którzy się zgłaszali nie potrafili zrobić totalnie nic choć na co dzień chodzą do szkół ucząc się zawodów mechanika czy budowlańca. Moim zdaniem problem tkwi w edukacji i nigdzie indziej. Ja sam kończyłem zasadniczą szkołę zawodową jako stolarz potem chodziłem do technikum a na końcu skończyłem studia. Z tą jednak różnica że w zawodówce niemało namachałem się dłutem i heblem poznając tajniki zawodu. Dziś młody murarz kielnie widzi w szkolnej gablocie a stolarz hebel w książce bo warsztaty szkolne zostały zlikwidowane. Niestety tak się nie tworzy fachowców tylko życiowe kaleki. Ciekawe ile jeszcze czasu potrzeba aby ktoś to zrozumiał ?? pozdrawiam Marcin.
  • 2005-10-18 23:56 | Aga

Re: Płaćcie

Dokładnie, Polacy mają już dosyć pracowania u siebie za minimum, które nie pozwala im nawet utrzymać rodziny. Gdzie szukać naszych fizycznych pracowników? U naszych zachodnich sąsiadów.
  • 2005-10-19 11:02 | spawacz

Płaćcie

Za najniższą płacę nikt nie chce pracować, bo nie da się żyć. Zacznijcie płacić, to będą pracownicy.