Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Resorty siłowe i dodatkowe

(2)
2005-11-09 18:58 | Polityka.pl
  • 2005-11-09 18:58 | p.kowboj

Czworokąt Jarosława K.

Hipermarkety, zasiłki na becik, zero VAT-u na chłopskie paliwo, wydłużone urlopy macierzyńskie, itd ... lista jest długa %u2013 ale to są wątłe trawki wyrastające z ruchomych piaskow polskiej sceny, z roszczeniowych zachcianek polskich wyborców. A z konkretów, to złoty dzisiaj się wzmocnił, a oprocentowanie jakie MinFin zapłaci za nowo wypuszczane obligacje nieco spadnie na ciężarze %u2013 to cieszy, choć zapewne smuci Witka Gadomskiego z Gazety Wyborczej, bo dla niego im gorzej, tym lepiej. Jednocześnie rozpoczyna się polka galopka w paradygmacie p.t. "problemem nie jest poziom wydatków socjalnych, lecz poziom ubóstwa w Polsce". Oczywiście przyczyną ubóstwa NIE jest odziedziczona po komuni%u017Amie niska produktywność, wykoślawiona struktura gospodarki, nieprzystające do świata kwalifikacje, garbata etyka i skarlona chęć do pracy. TAK naprawdę przyczyną jest zamach światowej mafijnej finansjery na kolejną ofiarę %u2026 metodami Wenezueli trzeba z nimi walczyć ...""I jak rozstrzygnąć tę kwestię, bo ja absolutnie nie twierdzę, że prawda leży gdzieś, np. po środku. Albo inna teza Jarosława K. o czworokącie dławiącym Polskę. Bowiem cztery tylko głowy ma ta hydra, każda głowa cześciowa; politycy, prezesi, agenci i mafiosi. Oczywiście jest takie bydle - nie ma co zaprzeczać, w PL również korupcja jest na niezłym poziomie. Ale czy obcięcie jej wszystkich nawet tysiąca głów, co do jednej, czy to rozwiąże poziom ubóstwa w Polsce?""Ale czy warto sobie język strzępić na dywagowanie tej kwestii, jak na razie akademickiej. Wszystko wyjdzie na jaw za kilka miesięcy, a jeszcze lepiej za 2-3 lata. Idę o zakład, że pojawi się wówczas kolejna teza objaśniająca brak spodziewanych efektów. Tymczasem premier z ministrami już zwijają się jak w ukropie. Nic dziwnego, pani PO wyszła, drzwi zamknęła... Figlarze mają trudne zadanie - jeszcze nie przeczytałem felietonu J. Pilcha w całości, a już mi się podoba - będą oni między tymi dwoma antycznymi skałami (jakże one się nazywają?) nawigować, po jednej stronie trzymać budżet w ryzach, zaś zagranicznych inwestorów przy nadziei, ściągąć ile się da funduszy z wrogiej Brukseli, a na drugą rzucać kolejne paradygmaty do przetrawienia powiatowej publiczności; o potrzebia odrzucania waluty euro, o wyższym opodatkowaniu korporacji i bogatych obywateli, tanich kredytach dla młodych małżeństw (wiem, to stary pomysł, gierkowski jeszcze, ale przecież chwytliwy). Będzie to burzliwy okres, nie mam w tej kwestii wątpliwości, i przełomowy, i trawienny."- A co potem nastąpi? (zapytał Staś)"- Anglia %u2013 rzekł kapitan (Glen).