Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat i Polska 2005

(4)
2005-12-09 08:11 | Polityka.pl
  • 2005-12-09 08:11 | J.Rąbalski

Gdzie Polska ?

Wydawnictwo %u015AWIAT I POLSKA wychodzi po polsku już czwarty rok ... i jest wpadka ! W dziale poświęconym krajom świata nie ma informacji o ... Polsce ! Jest to o tyle dziwne, że w wersji angielskiej taka informacja jest. Nie wiem, czy to przez przeoczenie, czy może dlatego, że w oryginale była mowa o rządzącej koalicji PIS-PO. Jeśli taki był powód, to można było przecież umieścić adnotację, że tekst powstał wcześniej i autorzy nie wierzyli, że do takiej koalicji nie dojdzie (a kto nie wierzył ?)."Pozdrawiam, życząc aby za rok wpadek nie było.
  • 2006-02-09 23:59 | Darek

Re: wydanie specjalne

Jestem trochę rozczarowany tym wydaniem Polityki - %u015AWIAT I POLSKA. Artykuły dotyczące Polski stanowią niewielką część całości. Poza tym podstawowe zestawienia liczbowe dotyczące Polski nie są zawarte wraz z innymi krajami, a są one bardzo wygodne przy porównywaniu rozwoju poszczególnych państw nie wspominając już o braku Polskiego PKB wyrażonego w PSN.
  • 2006-02-10 14:15 | Magdalena-Tychy

wydanie specjalne

Jestem naprawdę pełna uznania dla autorów tego wydania. Zawarte w nim prognozy i opinie przyciągają uwagę, a co najlepsze, niejednokrotnie się sprawdzają. Moją szczególną uwagę, jako studentkę nauk społecznych, przyciągnął artykuł "Geopolityka w 2026r. Wielka prognoza" ze strony 12. Wizja świata podzielonego na cztery syrefy wpływów jest niestety bardzo realna. Piszę "niestety", ponieważ poszczególne bloki państw (szczególnie Strefa Wiary) mogą prowadzić niekorzystne działania na rzecz krajów innych stref. W tym wypadku moja opinia w zasadzie niczym nie różni się od autora tego artykułu. "Gratulacje! ;)