Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Inteligent schodzi ze sceny

(2)
2005-12-16 14:16 | Polityka.pl
  • 2005-12-16 14:16 | Bogna Surma

Polska Inteligencja 2005

Panie Profesorze! Jestem pana stala czytelniczka. Ostatni Pana feliton przeczytalam ze zlamany sercem. Uswiadomil mi on bowiem, ze w Polsce inteligencja jest pewnnym mitem o ktory sie wciaz ocieramy. Jest czyms tak samo ulotnym jak powolanie kaplanskie. Nikt nie jest w stanie tego zdefiniowac. Ogladam wiele programow publicystycznych i widze profesorow ( ja nie mowie o mgr, ktorze ciagle podkreslaja, ze sa po studiach, bo inaczej ciezko by sie bylo domyslec czy maja zdana mature), ktorzy wyglaszja pseudouczone teorie. Cy Pan mysli, ze w Polsce jest jeszcze inteligencja??? Prosze popatrzec na obecna wladze w Polsce! Bo niby kto Prezydent Elekt Prof.Kaczynski? Andrzej Lepper? Roman Giertych?.......? Czy ogladal pan kampanie prezydenckie? Czy Pan chce mi powiedziec, ze inteligenci polscy roznia sie od zachodnich i slowo prezydent nie przechodzi im przez gardlo przed nazwiskiem Kwasniewski, a prze wszystkimi innymi nawziskami nie maja z tym problemu. Czy nie odnosi Pan wrazenia, ze inteligencja degraduje sie sama, jesli jesze wogole ona jest. Apeluje do Pana jako inteligenta w starym dobrym stylu, moze warto bronic starych dobrych wartosci inteligencji i stworzyc jakas grupe Inteligentow Polskich, ktorzy nie beda ulegac wplywa polityki, kosciola i roznych pseldo obroncow.Mysle, ze jest to dobry czas na stworzenie czegos takiego. Nich Pan nie pozwoli, by jak pisze Pana redakcyjny kolega Jerzy Pilch, ojciec Rydzyk stal sie nowy papiezem Polakow. Lacze wyrazy szacunku Bogna Surma