Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nominacje. Literatura

(3)
 Zdaniem Daniela Pipesa, znawcy Bliskiego Wschodu, kiepskie osiągnięcia pisarzy z krajów arabskich w dziedzinie powieściopisarstwa mogą wynikać z faktu, iż powieść jest wynalazkiem zachodnim. Sądząc po stanie, w jakim znajduje się dziś nasze powieściopisarstwo, Polska jest chyba krajem mniej zachodnim, niż się nam wydaje. Napisanie kilkuset stron prozy, opowiadającej składnie o czymś interesującym, przekracza możliwości większości rodzimych autorów. Sytuacja jest wręcz groteskowa: piszących mamy bez liku, tylko nie ma co czytać.
  • 2005-12-21 15:30 | MK

Skandaliczne nominacje

Krew mnie zalała, jak zobaczyłem, kto jest nominowany. Nominowano Sieniewicza i Witkowskiego, sezonowe gwiazdki jadące na fali popularności lewicowo-liberalnej ideologii i mody na dyskurs o "mniejszościach", "wykluczeniach", "alienacji obcego", a gdzieś na margines zepchnięto Dukaja i Huberatha - pisarzy przez duże P, wyobra%u017Anią i potencjałem intelektualnycm przerastających Sieniewicza i Witkowskiego o pięć długości. Pojedynczą wpadkę, chociaż i tak skandaliczną, jaką było pominięcie Dukaja i przyznanie Paszportu Shutemu (też sezonowej gwiazdce, o której za 5-10 lat nikt nie będzie pamiętał), mogę wybaczyć, ale recydywy nie wybaczę! Jeśli któryś z tych Sieniewiczów zostanie laureatem, to będzie dowód, że "Paszport" jako nagroda uległ koniunkturalnemu skundleniu.
  • 2005-12-28 14:37 | VG

najpierw czytaj, potem sądź

Wydaje mi się, że MK - autor komentarza "Skandaliczne nominacje" - czyta raczej prasowe wieści, a nie powieści. Szkoda, bo książki Witkowskiego i Sieniewicza to dobra literatura, ponadto są to dwie zupełnie różne pozycje, wrzucane czasem do jednego worka - wrzucane zapewne przez osoby takie jak MK - bazujące na omówieniach i recenzyjkach. Do nominacji zawsze przyczepić się można, ale jeśli ktoś "pije" do wyrazistych i być może dziś rządowo niepoprawnych poglądów nominowanych, niech założy beret z włosami.
  • 2006-01-12 14:57 | Marek

Breslau

Krajewski jest do niczego. jego książki czyta się z niesmakiem,byc może są dobre dla osób nie posiadających za grosz wrażliwości literackiej. Kto takie badziewie wyróżnił sam nie powinien zasiadać w komisji.