Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mały tygrys znad Niemna

(3)
2006-01-16 12:04 | Polityka.pl
  • 2006-01-13 16:24 | pllt

    Model litewski

    Zgadzam się z autorem, powinniśmy zacząć inaczej patrzeć na naszych sąsiadów. Niestety, dla wielu Polaków cały czas istnieje tzw. "Wschód", do którego zaliczają zarówno kraje WNP, jak Białoruś czy Mołdawię, jak i kraje nadbałtyckie. Nawet wejście tych ostatnich do UE niewiele w naszej świadomości zmieniło. Tymczasem Litwa rzeczywiście przegoniła Polskę gospodarczo i nie mamy najmniejszych podstaw, aby patrzeć na ten kraj paternalistycznie.""Są oczywiście słabe strony tego litewskiego wariantu rozwoju, o których gwoli uczciwości należy sobie powiedzieć;"1) bezrobocie jest niskie ze względu na niespotykana skala emigracji na Zachód w ostatnich latach, znacznie większy niż w krajach sąsiednich. Wielu młodych i zdolnych ludzi wyjeżdża do pracy lub na studia, ani myśląc pó%u017Aniej o powrocie. Już teraz nie znam nikogo na Litwie, kto by nie miał w rodzinie nikogo za granicą."2) dla tzw. statystycznego obywatela sytuacja wygląda nieco inaczej niż w statystyce, tj. płace nadal są nieco niższe niż w Polsce, natomiast ceny za tzw. artykuły pierwszej potrzeby są wyższe. Jednak, jak już pisano, w ostatnich latach praktycznie zniknęły problemy ze znalezieniem pracy.
  • 2006-01-16 12:04 | Robert z Wilna

    Czasy

    Nie przesadzajcie-najlepsze czasy jeszcze przed nami,w Polsce juz byly...