Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chimeryczni

(12)
2006-02-27 09:35 | Polityka.pl
  • 2006-02-22 17:12 | bo kultura..

"warunki zewnętrzne"czynią ludzi homoseksualistami

Artykuł ten wyjaśnił mi, że choć geny są rzeczą indywidualną różne ich grupy aktywowują się i dezaktywowują w różnych okresach życia. Tak więc nie odpowiednie środowisko jak więzienia czy szkoły jednopłciowe wpływają na nieaktywowanie sie tych genów co powinny. Co nagjgorsze takim "nieodpowiednim środowiskiem" jest nasza kultura, która przywala na takie odchylenia. Dlatego np. wiecej homoseksualistów jest w Niemczech, aniżeli w Polsce. Oto dowód wzięty żywcem z artykuły tego "naukowca";"""Aktywność genów z chromosomu X jest u mężczyzn równoważona genami męskości z igreka. Równowaga ta jest u każdego mężczyzny nieco inna %u2013 zmienia się ona również w trakcie życia. U każdego z nas, w trakcie życia uaktywniają się i wyłączają różne grupy genów. >>>Warunki zewnętrzne
  • 2006-02-22 20:32 | byly

Szanowna redakcjo

zapewniam Was, ze uniwersytet "REMES 1" nie istnieje. Co powiecie na "Rennes"?
  • 2006-02-24 21:51 | ymtsk

Re: Nareszcie rozsadek !

Dziękuję panu Kubiakowi za ten artykuł. Niewiedzę można rozbić tylko wiedzą.""Heteroseksualni "prawdziwi mężczy%u017Ani" powinni z większą rezerwą krytykować homoseksualistów. Homoseksualizm nie jest przedmiotem wyboru. Nikt nigdy nie pytał mnie, czy chcę być gejem. Nie powinien zatem być oceniany moralnie z tego powodu.""Po prostu w pewnym momencie życia zauważyłem, że mój organizm funkcjonuje inaczej, niż byłoby to "oczywiste". Teraz mój wybór polega nie na tym, czy chcę być gejem, czy nie. Nie mam i nigdy nie miałem na to wpływu. Dzisiaj muszę wybrać raczej, czy chcę żyć w zgodzie z tendencjami mojego ciała i psychiki. Czy też zamierzam przez całe życie działać wbrew sobie i cierpieć. ""Ubiegając ew. sugestię, że nie powinienem wynosić swojej seksualności na ulicę, odpowiadam, że wcale nie wynoszę. Ale ze swoim chłopakiem chcę móc bezpiecznie przejść przez miasto. "
  • 2006-02-25 09:28 | olik

Re: Nareszcie rozsadek !

Opinia ta nie do konca jest rozsadna ;).Pytanie dlaczego w srodowisku wyzwolonym,spoleczenstwie niczym nie ograniczonej wolnosci seksualnej ,libaralizacji obyczajow wzrasta liczba homoseksualistow? Odpowiedz mozna zaczerpnac z poprzedniej wypowiedzi.Mimo naszej budowy genetycznej nie do konca jednolitej i stabilnej...gdzie nauka wciaz odkrywa nowe sensacyjne relacje niezwykle skomplikowanego organizmu ludzkiego...jestesmy wystawieni na probe...przewaznie wybieramy to co jest dla nas latwiejsze nie koniecznie dobre dla nas samych i naszych bliskich,lubimy ryzyko bo jest ono ekscytujace taka jest natura istoty ludzkiej.Teoria dualizmu w naturze... Sprowadza się to do tego, że człowiek jest istotą należącą do dwóch światów.Swiata dobra ,ducha ,Boga oraz swiata zla, swiata pustki,szatana.Człowiek jest istotą przezwyciężającą swoją ograniczoność, transcendującą ku wyższemu,poszukujaca dobra,milosci.Wybiera dobro tylko wtedy kiedy zapomina o sobie i che byc dobry dla innych ,chce dawac nie oczekuje niczego w zamian.Bedac uczciwym przed samym sobai Bogiem nie wybiera latwej drogi,nie szuka przyjemnosci,poswieca sie do konca ."Wybierajac latwa ,przyjemna droge zawsze oczekujac czegos w zamian, zamiast poswiecenia wszystkiego dla innych oczekuje milosci,przyjemnosci zaspokojenia swoich potrzeb...nie mysli o tych, ktorzy przez niego cierpia. Mysli tylko o sobie.Taki wplyw ma na czlowieka spoleczenstwo materialistyczne gdzie nie ma ducha ,pozbawiajac siebie godnosci robi wszystko dla osiagniecia maksymalnej przyjemnosci,nawet jesli mialaby trwac tylko chwile,zdajac sobie sprawe ,ze jest to wbrew naturze.Zycie takiego czlowieka pozbawione jest sensu,wypelnione pustka i duchowym cierpieniem.Malzenstwo jest swietym sakramentem,duchowym polaczeniem miedzy kobieta i mezczyzna w obliczu Boga i ludzi wypelnione miloscia Boga ,poswieceniem dla drugiego czlowieka ,pelnym oddaniem ,ufnoscia meza do zony i zony do meza wypelnione miloscia i wielkim pragnieniem posiadania potomstwa.Czym jest zwiazek homoseksualny? Czy nie jest on wypelniony bolem,cierpieniem i duchowa pustka?"Odpowiedz jest jedna...w sytuacji ekstremalnego przypadku homoseksualizmu..obie drogi zawsze prowadza do poswiecenia,wielu wyrzeczen i cierpienia ciala...ale czym jest cierpienie ciala w stosunku do cierpienia ducha....wybor nalezy do Ciebie. Popros o pomoc swojego ducha.....on wie co jest dla Ciebie dobre i da Ci szczescie. Zycze powodzenia i pomocy Bozej.
  • 2006-02-25 18:51 | Witcher

Miło...

Miło jest przeczytać rzetelnie napisany tekst na temat homoseksualizmu, nie ociakjący kłującą w twarz homofobią. Ciekawe spostrzeżenia.
  • 2006-02-25 18:54 | Witcher

...bo kultura...

Nie jest prawdą, że w Niemczech jest więcej homoseksualistów, różnica polega na tym, że tam mogą oni się ujawnić bez tal dramatycznych konsekwencji, jak w naszym pięknym kraju...
  • 2006-02-26 11:53 | Jan Krzysztof

zagadka plci

Homoseksualizm jest zboczeniem seksualny - tak samo jak pedofilia, gwlt, nic sie nie da zmienic.
  • 2006-02-27 09:35 | Ramzes

Nareszcie rozsadek !

Nareszcie rozsadnie i spokojnie przedstawione zagadnienie. To nie te "swierszczykowe" lub religijne oblicze a wlasnie biologiczne musi byc szezej rozpowszechnione. Gdyby tak latwo bylo byc heteroseksualista, to po co homoseksualisci daliby policzek do codziennego bicia? Po co tyle przezywac tyle upokorzen, wstydu, wysmiewania?"Niestety jak widac to nie jest latwe zagadnienie bo nikt sobie seksualizmu nie wybiera. To nie zadna OPCJA, to TENDENCJA i na tym polega roznica, istotna w zrozumieniu, szczegolnie dla wszystkich tych ktorzy tak bardzo potepiaja te innosc i zostali uprzywilejowani przez matke naure tendencja do heteroseksualizmu.
  • 2006-02-27 11:23 | ymtsk

Re: zagadka plci

Nie ma pan racji. Osobiste uprzedzenie to raz, a wiedza to dwa. "Homoseksualizm jest cechą około 5-7% populacji i jest zawsze obecny (zarówno w Polsce, jak Niemczech i Bahrajnie). Nikt nie ma na to wpływu. A Pan chciałby jakimś zaklęciem to zmienić ? ""Proszę nie stawiać w jednym rzędzie homoseksualizmu z pedofilią, czy gwałtem. Jedna z różnic polega na tym, że homoseksualista nikogo nie krzywdzi. Ci, którzy uważają się natomiast za pokrzywdzonych przez obecność homoseksualizmu, za bardzo interesują się cudzą seksualnością. "">Jan Krzysztof">Homoseksualizm jest zboczeniem seksualny - tak samo jak pedofilia, gwlt, nic >sie nie da zmienic.
  • 2006-02-27 12:41 | Anka

no i co?

zjarało?"ja zawsze nie rozumiałam ludzi którzy cierpieli na homofobie..."i to jest ciekawe moim zdaniem.
  • 2006-05-20 09:32 | obserwator

Chromosom Y

Jezus był kobietą."Dzieworództwo wyklucza istnienie w płodzie męskiego chromosomu Y.