Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pogrzeb dyrektora

(5)
2006-03-17 12:53 | Polityka.pl
  • 2006-03-16 23:14 | reytaniak97

Reytan: Re Madzik

wiesz co madzik, nie wiem czy jesteś uczennicą Reytana, bo ; po pierwsze robisz straszne błędy ortograficzne, po drugie gadasz od rzeczy i mylisz fakty. Wypowied%u017A kupy się nie trzyma.Odnosząc się natomiast do artykułu; ks. Jan jest OK,choć troche nudzi, fanatykiem ani moherem nie jest.I tu Stomma się myli.Nie zmienia to jednak faktu,że Reytanowi, przynajmniej temu z lat 90-tych,a i teraz zapewne niewiele sie zmieniło, do tolerancji jest bardzo daleko i atmosfera prawicowego oszołomstwa była (jest) wszechobecna. I na koniec dobra rada ;id%u017A zakuwać dziecko, bo do tego żeby się wypowiadać publicznie i nie kompromitować się,musisz się jeszcze sporo poduczyć.
  • 2006-03-17 12:40 | halina zalewska

ślepy cios

Stomma przywalił na ślepo. Dołożył się niechcący do nagonki na Seweryna Szatkowskiego, dyrektora zbyt wedle działaczy PiS-u demokratycznego i liberalnego, ostentacyjnie brzydzącego się zaleceniami wychowywania młodzieży w zaduchu narodowokatolickim. Szatkowski powtarza, że szkoła ma uczyć do demokracji, nie tai przy tym, że jest przeciw przystrzyganiu do dulszczyzny i konserwowaniu stęchłych fobii narodowych, czym naraża się kurii, kuratorium, ministerstwu i nadspodziewanie licznej ciemnogrodzkiej frakcji rodziców. "Z ojczyzny 300 gatunków serów może słabo widać, jak dalece Polska spisiała i z czym i o co na różnych poziomach trzeba walczyć zarówno w oświacie, jak i gdzie indziej. Szatkowski walczy, ale metodami demokratycznymi, jak na demokratę przystało, używając argumentów w debacie i dyskusji. Może jest postacią mniej wyrazistą niż wspominany przez Stommę z perspektywy ucznia Niezapomniany Odeszły, może mniej barwną, bo nie ma natręctw językowych, ale z pewnością to człowiek i dyrektor dużego formatu, z którego i szkoła, i uczniowie mogą być dumni. "
  • 2006-03-17 12:53 | madzikenator

...

Jestem uczennicą Reytana i tegoroczną maturzystką i bardzo mnie niepokoją komentarze(zwłaszcza dziennikarzy) dotyczących naszej szkoły. otóz czy Pan Stomma pisząc swój artykół opierał się o rzeczywiste fakty,których zasięgnął u %u017Aródła, czy też w oparciu o bzdury, które napisała Gazeta Wyborcza? czy celem dziennikarzy nie jest ukazywanie prawdy? wynikiem rozważań Pana Stommy w związku z dniami tolerancji, które odbyłu sie w naszej szkole jest wierytne KŁAMSTWO!!! "ps. chciałabym też napomknąć, iż jednym z bliższych przyjaciół Dyr. Wojciechowskiego jest ten sam ksiądz, który na każdej lekcji religii wpaja nam ideały "starego" Reytana i ten sam człowiek, który jako pierwszy sprzeciwił sie wobec szerzeniu ideałów homoseksualistów wśród gimnazjalistó(w wieku 14 lat) w naszej szkole...
  • 2006-03-17 20:10 | Kinga Sobańska -Czudek (matura 1971)

Pogrzeb Dyrektora

Brawo, choć trochę chaotycznie.Byłam uczennicą Reytana w latach 1967-1971, i myślę, że pamiętam takiego niedużego, aktywnego blondyna (Stomma?). Ja byłam lewicowa (sercem - i nadal tak pozostało), ale do tej pory (a minęło już trochę lat) mam świetny kontakt z kolegami z klasy (u nas dominowali chłopcy -bo to mat-fiz). Również z tymi, którzy pierwsze szlify polityczne zdobywali u Macierewicza w Czarnej Jedynce (a zatem zaczątek prawicy). I tak jak Pan ( "a raczej Kolega) zapamiętałam ze szkoły (oprócz nauczycieli i wytwarzanego przez nich szacunku dla uczenia się (czasem był to szacunek wymuszony )) - wolność wypowiedzi, poszanowanie inności, swobodę zachowań (ale już nie stroju - w zależności od wychowawcy -ja %u017Ale trafiłam - p. J.Goryluk) ."Wtedy w Retanie było jak na greckim forum - i to zasługa Dyrektora Wojciechowskiego. I to nasze szczęście, że tam akurat byliśmy."Długa przerwa? To tez było coś, na co pozwalał w Warszawie chyba tylko p. dyr. Wojciechowski."Czy dobrze pamiętam? - mówiło się, że jest z ZSL, i to Go chroni (a był pewnie w BCh, bo akurat tam trafił). A może nigdzie nie należał? Tylko po prostu robił co uważał za najlepsze, a jak Go cofali krok do tyłu, to na wszelki wypadek robił dwa kroki w przód?"Zawsze od pierwszej klasy powtarzał - wy z Retana , musicie się wspierać - wytwarzał wię%u017A między szkołą, nauczycielami i uczniami, tylko gadając na apelach. I jak myślę, to Mu się udało. "Pozdrawiam