Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielka improwizacja

(6)
2006-03-16 07:48 | Polityka.pl
  • 2006-03-16 07:48 | bułat

ratownictwo

ratownictwo ok. a gdzie lekarz pierwszego kontaktu od którego wszystko się zaczyna i na którym się powinno kończyć.
  • 2006-03-18 17:14 | jarek basinski

Ratownik Medyczny

Dziekuje Michale (mam nadzieje, ze nie ma obrazy w bezposrednosci) za bardzo interesujacy artykul, choc moim zdaniem pelen jeden numer Polityki nie wystarczy na powiedzeniu wszystkiego co chcialoby sie powiedziec. Ja jestem ratownikiem medycznym. Ukonczylem studium w Poznaniu(kolebke ratownictwa medycznego - chwala panu Krzysiowi Panufnikowi)potem pracowalem przez 5,5 roku w karetce R (glupkowate te nazwy co?)potem i nawet w HEMS Zielona Gora. Ja nigdy nie popelnilem dzieki Bogu zadnego bledu, moi koledzy lekarze cieszyli sie z tego, ze z nimi pracuje, ze jestem w karetce, w smiglowcu."Czy potrzebne studia 3 letnie? Ja moge sobie odpowiedziec nie! Mam wielu dobrych kolegow ratownikow medycznych tez po studium i tez rownie dobrze spelniajacych swoje role w karetkach."Moim zdaniem problem jest, ze w Polsce czas mknie do przodu, a wdrazanie czegos co jest dobre,sprawdzone nie idzie rownym krokiem z czasem. W karetkach tych tzw nadal jezdza ludzie bez wiedzy raowniczej;kierowca,sanitariusz,pielegniarka i masa okulistow,dermatologow (w Poznaniu jezdzilem nawt z lekarzem psychiatra)i swietnych lekarzy ale pragne to podkreslic,swietnych w swoim fachu lekarskim a nie ratowniczym."Pielegniarki obrazone, ze mijaja czasy jezdzenia w karetkach w klapkach,spodniczkach,etc tez nie chca tego co nowe czyli ratownik medyczny."Lekarze oczywiscie nie chca zadnych zmian w systemieochrony zdrowia, bo taki status quo im odpowiada (gabinety,firmy ubezpieczeniowe,pogotowia no i oczywiscie etatowa praca, gdzie swoje prywatne zlecenia mozna z przyzwoleniem wykonywac."Sanitariusze mowia, ze pradziad jezdzil,dziad i on tez chce jezdzic w pogotowiu. No tak ale po co? Po prostu po jezdzenie karetka. Ci panowie, a gdzie niegdzie tekze i panie maja tylko jakies obycie z sygnalami,szybka jazda karetka i noszeniem walizki za mosciwie panujacym lekarzem lub pielegniarka."Jestem czlowiekiem, ktory po pierwsze widzi kolory bialy i czarny, a nie mowi od razu, ze sytuacja jest skomplikowana, moznaby to jakos rozwiazac,zobaczymy co sie da zrobic, po prostu, lekarz leczy,pielegniarka pielegnuje a ratownik medyczny ratuje. A piekarz piecze chleb!!!"Tak bynajmniej jest w kraju pogan, dzieci krolowej Elzbiety sa ratowani przez DWOCH paramedykow jezdzacych w tak samo dyzych,tak samo wyposazonych karetkach jak polskie. I co? I to, ze ten paramedyk jest ksztalcony przez 15 tygodni na technika medycyny ratunkowej, potem jezdzi przez 12 miesiecy(zarabiajac oczywiscie tym na zycie, a nie jak to by w Polsce zrobiomo - jako bezplatne praktyki)potem zdaje na paramedyka i rownoczesnie pracujac doskonala wiedze i staje sie po dwoch latach paramedykiem. "To takie proste i zorganizowane."Pozdrawiam Serdecznie
  • 2006-03-19 00:06 | Tom_

zajrzyj tam!

www.prc.krakow.pl
  • 2011-04-25 03:34 | magdalena

szukam kontaktu

szukam z Tobą kontaktu....
  • 2011-04-25 03:34 | magdalena

Re:Wielka improwizacja

szukam z Tobą kontaktu....