Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liga Intelektu, Etap I, odcinek 2

(23)
2006-04-04 19:58 | Polityka.pl
  • 2006-03-29 15:26 | autor

Re: pyt.

Niemożliwe. Można strzelać, ale można też myśleć. Rozwiązanie jest oczywiście jedno."mp
  • 2006-03-29 16:38 | Gundin

Wprost i na lewo 37 zamiast 43

Uważam, że w zadaniu wprost i na lewo po 37 ruchach jesteśmy już w końcowej kropce, czyli przeszliśmy miasto, z zadania nie wynikało jednoznacznie, że musimy iść dalej, ostatnia pętla 6 elementowa nie jest moim zdaniem konieczna. Proponuję uznanie rozwiązań bez ostatniej pętli, tzn. 37."
  • 2006-03-29 17:42 | agabum

jak dla mnie odpowie%u017A(czyli liczba jaką trzeba podać) jest jedna, ale poprawnych ukłądów na planszy jest conajmniej kilka, tak przynajmniej mi wychodzi.
  • 2006-03-29 20:18 | ramzel

rozwiązanie kakuro

Albo ja nie widzę błędu albo rozwiązań kakuro jest kilka. Sprawdzałem kilka razy i za każdym razem wychodziło mi, że mam dobrze rozwiązane a wynik wyszedł mi inny niż podany jako prawidłowy.
  • 2006-03-30 08:08 | marekl

Pytanie do poprzedniego odcinka

1. Jak wygląda punktacja za zadanie internetowe z poprzedniego odcinka, jeśli poprawnie podałem tylko połowę odpowiedzi (najkrótszą ścieżkę)?"2. Czy można by gdzieś zamieszczać informację o liczbie nadesłanych odpowiedzi (wszystkich i poprawnych)?
  • 2006-03-30 11:19 | mp

Wyjaśnienia

"1. Jak wygląda punktacja za zadanie internetowe z poprzedniego odcinka, jeśli poprawnie podałem tylko połowę odpowiedzi (najkrótszą ścieżkę)?""Zadanie było jedno i nie było mowy o podziale punktacji, więc - niestety - zero punktów."" "2. Czy można by gdzieś zamieszczać informację o liczbie nadesłanych odpowiedzi (wszystkich i poprawnych)?""Rozważymy możliwość podawania tych danych po zakończeniu każdego etapu."""Uważam, że w zadaniu wprost i na lewo po 37 ruchach jesteśmy już w końcowej kropce, czyli przeszliśmy miasto, z zadania nie wynikało jednoznacznie, że musimy iść dalej, ostatnia pętla 6 elementowa nie jest moim zdaniem konieczna. Proponuję uznanie rozwiązań bez ostatniej pętli, tzn. 37.""Czy określenie przejazd PRZEZ miasto i strzałka "wyjazdowa" na rysunku na tyle niejednoznacznie określa sytuację, że należało jeszcze dopisać "z miasta trzeba wyjechać"? "Czy rzeszy Czytelników, którzy podali rozwiązanie 43 mamy zabrać przyznane punkty, a przyznac je jednej osobie?"
  • 2006-03-30 12:12 | Michał Paszenda

Pomyłka

Zapomniałem o jednej kropce w opowiedzi ;-))"Co w takim wypadku otrzymam całość punktacji (oba zadania były dobrze rozwiązane), czy nie. Jeśli nie to z jakiego powodu - rozwiązanie jest prawidłowe, przecież kropka nie jest elementem rozwiązania, a jedynie częścią szablonu do przesyłania rozwiązań.
  • 2006-03-30 14:00 | mp

Re: Potwierdzenie ?

W pierwszym etapie szwankowało wysyłanie esemesów zwrotnych, ale WSZYSTKIE rozwiązania NA PEWNO docierały."mp
  • 2006-03-30 14:24 | Mik

Potwierdzenie ?

Czy po pierwszym etapie wysylane bylo potwierdzenie ze sie wzielo udzial w konkursie ?, bo po drugim dostalem i nie wiem czy cos zle zrobilem czy po prostu nie uruchomiono tego jeszcze wtedy
  • 2006-03-30 21:12 | mp

Pomyłka - wyjaśnienie

"Zapomniałem o jednej kropce w opowiedzi ;-)) Co w takim wypadku otrzymam całość punktacji (oba zadania były dobrze rozwiązane), czy nie. Jeśli nie to z jakiego powodu - rozwiązanie jest prawidłowe, przecież kropka nie jest elementem rozwiązania, a jedynie częścią szablonu do przesyłania rozwiązań.""Jeśli rozwiązania były poprawne, otrzyma Pan za nie punkty. Brak którejkolwiek kropki nie powoduje odrzucenia sms-a. Ich obecność jedynie usprawnia pracę osoby sprawdzającej - dlatego prosimy o ich umieszczanie.
  • 2006-03-30 23:37 | agabum

Re: re

Nie ma to jak czytanie tekstu ze zrozumieniem;) Teraz już mam jedno rozwiązanie;)
  • 2006-03-31 09:41 | tyburka

re

Nie trzeba strzelać. Pamiętaj, zeby uwzględnić warunek liczby skarbów. Wtedy rozwiązanie jest tylko jedno.
  • 2006-03-31 10:29 | Maciej Donotek, Sławomir Pudlis

Jedno? Doprawdy?

Szanowny autor napisał;"""Niemożliwe. Można strzelać, ale można też myśleć. Rozwiązanie jest oczywiście jedno. mp"""Jeszcze od czasów studenckich datuje sie nasza "sympatia dla ludzi którzy wypowiadają, jasne, arbitralne, nie poddające się sprzeciwom sądy utrzymane w tonie ojcowsko pouczającym. Takie wypowiedzi dają nam poczucie bezpieczeństwa i pozwalają pielęgnować dziecięcą ufność do świata. Co ciekawe ów krzepiący efekt nie ma żadnego związku z prawdziwością owych stwierdzeń, które często okazują sie z gruntu fałszywe. Tak jak w tym przypadku. Mamy przed sobą dwa rozwiązania, spełniające warunki diagramu i dające dwie różne liczby wynikowe (wg. zadanej formuły). Prześlemy na życzenie.
  • 2006-03-31 12:30 | Maciej Donotek, Sławomir Pudlis

Jedno? Doprawdy? - Doprawdy tak. Autokorekta

Pozostajemy pokrzepieni ale racja zostaje przy autorze. Rozwiązanie rzeczywiśćie jest jedno. Nie przeczytaliśmy dokładnie opisu. Dwadzieścia. Skarbów ma być dwadzieścia.
  • 2006-03-31 12:47 | tyburka

A jednak 43

Oczywiście, że nie 37 a 43. Jeśli nie przejdzisz ostatniej pętli tylko skończysz na 37 ruchu tzn. ze w ostatnim ruchu musisz skręcić w prawo, aby się dostać do wyjścia. Wyjście jest znakowane strzałką a nie kropką tzn. że zamiast strzałki w tym miejscu mógłbyś mieć jeszcze niewielki korytarzyk wyjściowy. A to oznacza, że 43 jest prawidłowe.
  • 2006-03-31 17:50 | Gundin

Połowa rozwiązania

Uważam, że w zadaniu za 6 pkt były 2 rozłączne rozwiązania, więc jeśli ktoś podał tylko 43 lub 65 powinien dostać 50% punktów czyli 3 pkt."Rozumiem, że muszę zapłacić gapowe za złe zinterpretowanie treści zadania w części pierwszej, ale czy muszę dostać 0 pkt, pomimo poprawnego rozwiązania drugiej części?
  • 2006-03-31 19:00 | radi

do roboty!

Jak czytam niektóre komentarze, to dochodzę do wniosku że doszukujecie się dziury w całym, rozdrabniacie każde zadanie na czynniki pierwsze. Czytajcie dobrze pytanie i do roboty, ruszyć te szare komórki.Dobry pomysł by po kazdym odcinku było podane ile osób prawidłowo nadesłało odpowiedzi.
  • 2006-04-01 19:18 | bogusia

połowa rozwiązania

popieram,te strzałki to był kierunek,początek rozwiązania można było rozumieć dwojako,jak również sam fakt startu,w dół,bo to pierwszy ruch,wtedy wychodzi 29.
  • 2006-04-03 17:50 | emsi

Liga Intelektu

Chciałbym obronić autorów zadań i powiedzieć, że dotychczas wszystkie miały jednoznaczną treść i doszukiwanie się dwuznaczności jest nie na miejscu. Chciałbym też zwrócić uwagę na trafną nazwę konkursu; "Liga Intelektu". Wykażmy się więc nim i nie piszmy postów szukających dziury w całym w chwili gdy tej dziury zupełnie tam nie ma. Strzałki w zadaniu z miastem są i ich znaczenie jest oczywiste. Poprawne rozwiązanie jest więc podane powyżej i nie usprawiedliwiajmy swej niewiedzy niezrozumieniem. Dziękuję.;)
  • 2006-04-04 18:43 | zadluzony

dziekuje za wsparcie ;)"
  • 2006-04-04 18:55 | zadluzony

jak rozumiec termin do X?

czy do 4. kwietnia znaczy;"a. do konca dnia 4 kwietnia, czyli do 23.59"b. przed dniem 4 kwietnia, do 23.59 dnia poprzedniego?""prosze o odpowiedz"
  • 2006-04-04 19:58 | agabum

pyt.

Czy to możliwe, żeby w zadaniu ze skarbami było kilka poprawnych wyników? Rozwiązuję i dochodzę do momentu w którym musze zacząć strezlać.