Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liga Intelektu, Etap II, odcinek 1(5)

(17)
2006-04-19 09:42 | Polityka.pl
  • 2006-04-19 09:42 | pafcio

do organizatora

co zrobić, jeżeli prawie na pewno z niezaleznych ode mnie przyczyn, numer telefonu z którego wysyłałem od samego początku rozwiązania ulegnie zmianie?
  • 2006-04-19 17:59 | Kris

Statystyka

Czy można razem z rankingiem przedstawić jakąś krótką statystykę ile było poprawnych odpowiedzi na poszczególne zadania ?"Na anagramach się poddałem, trzy pierwsze były banalne, ale o ostatnim (nie obrażając Pana Sławomira) nigdy nie słyszałem i ciekawi mnie czy inni też mieli ten problem.
  • 2006-04-19 19:07 | mp

od organizatora

W przypadkach losowych, których następstwem jest zmiana numeru, prosimy o kontakt mailowy pod podanym wyżej Ligowym adresem."mp
  • 2006-04-20 09:53 | gawlina

Statystyka

Absolutnie popieram pomysl umieszczania statystyk. Ja rowniez poddalam sie na tym anagramie, wiec ciesze sie, ze to nie tylko ja mialam taki problem ;) Pozdrawiam wszystkich ligowcow!
  • 2006-04-20 11:43 | Zuza

Statystyki

A mi sie udało rozwiązać wszystkie anagramy... Wystarczyło troche pogrzebać w necie, jeśli ktoś nie znał Pana Petlickiego ;) Właśnie dzwonili do mnie z Polityki i pytali o imię i nazwisko ;)
  • 2006-04-20 20:06 | pytanie

zadanie z gazety

czy na podstawie informacji "inflacja przez 7 lat mocno dawała się we znaki" mamy załóżyć, że cena w drugim roku siedmiolatki była większa niż w pierwszym? Nigdzie nie pisze wprost i można 2 rozwiązania znależć...
  • 2006-04-21 10:33 | gawlina

Statystyki

A myslisz, Zuza, ze ja nie szukalam? Po prostu nie lubie lamiglowek, w ktorych sukces zalezy od skutecznosci Twojej wyszukiwarki. Wszystkie pozostale zadania rozwiazalam sama i to sprawia mi najwieksza przyjemnosc. Gratuluje telefonu i pozdrawiam!
  • 2006-04-21 11:22 | Zuza

zadanie z gazety

To nie prawda, że mogą być dwa rozwiązania. jezeli wychodzą dwie liczby i nie wiemy która w pierwszym roku a która w drugim, to należy sprawdzić dalsze obliczenia iw yjdzie nam, która cena była w pierwszym roku a która w drugim.
  • 2006-04-21 13:08 | AntyZuza

Bzdura

Zuzo! Warunek o inflacji jest bardzo istotny! W przeciwnym razie sa dwa rozwiazania!
  • 2006-04-21 21:59 | semko

dwie ceny?

Nie ma dwóch rozwiązań. Jak się zastanowicie to zadanie ma tylko jedną niewiadomą - cenę początkową lodów. Zadanie jest tylko za 4pkt. a to z tego powodu, że po analizie zadania otrzymujemy pojedyncze równanie z JEDNYM rozwiązaniem. (Te 4pkt. dzielone jest właściwie na dwa oddzielne zadania matematyczne). Nie szukajcie dziury w całym tylko uważnie przeczytajcie zadanie.
  • 2006-04-21 22:28 | Dorota

drugie zadanie z gazety

W drugim zadaniu z gazety mam dwie liczby N które można użyć żeby z 1 zrobić 100 i nie mam pojęcia które rozwiązanie wybrać
  • 2006-04-23 11:33 | michau

Re: Przyznaję, pomyliłam się :)

uważam że nie powinniście o tym pisać bo bąd%u017A co bąd%u017A jest to element zadania żeby na to wpaśc
  • 2006-04-24 11:01 | Zuza

Przyznaję, pomyliłam się :)

Faktycznie! Macie racje! Zwracam honor ;) Sa dwa rozwiązania, ale wydaje mi się, że z nich trafne jest to, w którym cena lodów w pierwszym roku była mniejsza od ceny w drugim roku. Pozdrawiam!
  • 2006-04-24 11:44 | zbych

dwa rozwiązania dla N

zgadza się są dwa rozwiązania w drugiej części zadania z gazety dla N
  • 2006-04-24 14:48 | autor

od autora

Uczestniczenie w konkursie polega na nadesłaniu jednego rozwiązania przynajmniej jednego zadania. Jeśli więc dane zadanie ma więcej niż jedno rowiązanie, to wystarczy nadesłać jedno z nich. Inaczej mówiąc, jedno jakiekolwiek - byle poprawne.
  • 2006-04-24 15:28 | md

Do Semka

Czekam niecierpliwie na środe. Mam nadzieję że wtedy będziesz tak miły i zaprezentujesz to równanie z jedną niewiadomą.""-- "Pozdrawiam"md