Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Etap II, odcinek 2(6)

(16)
2006-04-28 09:58 | Polityka.pl
  • 2006-04-26 10:30 | michau

Czy tylko ja się pomyliłem??

odnośnie rozwiązania zadania z Polityki,"Ja zrozumiałem ze należy zrobić tyle operacji w zależności od tego jaką kwotą się dysponuje, w przykładzie było pięć złotych i pięć operacji, więc zrozumiałem że jesli mam np. 6 złotych to muszę zrobić sześć operacji. Wtedy jedynym rozwiązaniem było dla N=10...."Mieliśy 1*10=10--->+10=20--->+10=30 itd. dodajemy do 100."Czy ktoś zrobił jeszcze w ten sposób to zadanie???
  • 2006-04-26 11:31 | tyburka

Re: Czy tylko ja się pomyliłem?

W treści zadania wyra%u017Anie jest napisane, że N ma być przekształcane w pięciu etapach, a nie N ruchach. Czytaj dokładnie michau. A tak wogóle to jestem zaskoczona, że tylko 44 osoby przeszły pierwszy etap. Myślałam, ze to bedzie coś 500. Miło jest być 1/44 tej grupki. I jeszcze jedno; 100 lat dla tych co mają dziś urodziny (Ja mam ;) ).
  • 2006-04-26 15:17 | tyburka

Re:Re:re itd

A dziękuje za życzenia. Twój PS wszystko wyjaśnia ;)
  • 2006-04-26 16:47 | agabum

Re: Czy tylko ja się pomyliłem?

To ja zrobiłam podobny numer ale z nurikabe;/ %u017Ale policzyłam liczbe zaceimnionych kratek... a rozwiązanie diagramu mam jaknajbardziej poprawne....
  • 2006-04-26 16:51 | michau

Re: Re: Czy tylko ja się pomyliłem?

Przede wszystkim to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ;))"Zdaję sobie sprawę że to mój błąd, ale poprostu chciałem wiedzieć czy jeszcze komuś się to zdarzyło ;), byłoby mi ra%u017Aniej""PS. moją winą a jednocześnie usprawiedliwieniem niech będzie to że nie kupiłem gazety tylko przeczytałem sobie zadanie w kiosku ;)
  • 2006-04-27 10:39 | md

Re: to jest dobre

przy wyniku 19 rozwiazanie nie spelnia warunków. Popatrz na gorna lewa czesc swojego rozwiązania (kolo czworki). Grobla rozpada sie na dwie częsci.
  • 2006-04-28 08:35 | tomasz

Re: to jest dobre

Myślę, że jestem jednym, ze starszych uczestników LI i zauważyłem, że młodzież często nie doczytuje zadan, ale mi w mlodosci tez to sie czesto zdarzalo.""Co do Sudoku w 6 czesci. Oczywiscie mozna je zrobic przed podstawienia. Ale mi przyjemnosc sprawilo rozwiazanie bez strzelania.""Pozdrawiam wszystkich
  • 2006-04-28 09:58 | Janusz

to jest dobre

%u015Awietna zabawa, szczególnie kiedy człowiek spędza mnóstwo czasu w podróży jako pasażer. Czy prezentowane rozwiązanie nurikabe z dn.18.04 jest jedyne? czy istnieją inne? Uważam ,że liczba 19 również spełnia warunki zadania i jest jedną z możliwych rozwiązań. Janusz
  • 2006-05-02 03:50 | alf

Coraz łatwiej

Dziwne... We wszelkiego rodzaju konkursach, turniejach itd. w kolejnych rundach spotyka się coraz trudniejsze i przede wszystkim wyżej punktowane pytania/zadania. Chodzi o to, aby ci co zdobędą przewagę na starcie nie dowozili jej spokojnie do mety ale musieli walczyć do końca, bo przy takim systemie wszystko może rozstrzygnąć się na finiszu. A tutaj... Apogeum przypadło na 3 i 4 odcinek pierwszej rundy. A w drugiej; pierwszy odcinek łatwiejszy od każdego z pierwszej rundy, a o drugim już nawet lepiej nie wspominać. Nawet zadanie internetowe jest tylko za 2 punkty (do tej pory wszystkie miały 3). Czyżby autorowi skończyły się pomysły na ciekawe zadania? A może organizator postanowił pójść drogą audio-tele, rozumując; łatwe zadania to więcej osób je rozwiąże, wysłanych zostanie więcej SMSów i większy zysk???
  • 2006-05-02 17:28 | bip

Podwójne zadania- pyt do Autora

Pytanie do Autora zagadek. Skoro numer "Polityki" jest podwójny to czemu zadania nie są podwójne, zarówno w gazecie jak i internecie. W ten sposób wydłużamy konkurs i do W-wy trzeba będzie jechać w lipcu lub sierpniu, czyli w okresie wyjazdów wakacyjnych
  • 2006-05-03 09:39 | Kasia

Re: Podwojne pytania

Prawde powiedziawszy to spodziewalam sie ze w internecie 3.05 ukaze sie nowe zadanie. Sudoku Tercety bylo przeciez do 2.05. Ze w Polityce nie ma dwoch zadan to zrozumiale, ale czemu w internecie nie ma?
  • 2006-05-03 18:01 | autor

Re: Zmiana numeru

Tak. Zakładamy, że nowy operator zostanie wybrany losowo ;)"mp
  • 2006-05-03 18:21 | autor

Coraz łatwiej?

Nie ma strategii obniżania lotów, natomiast jest strategia zróżnicowania poziomu trudności. Jeszcze będzie trudno nie raz, choć nie podzielam opinii, że co trudniejsze, to automatycznie lepsze."mp
  • 2006-05-04 09:25 | misiek

Zmiana numeru

A co w sytuacji gdy zmieni się numer telefonu w przypadkach NIE losowych? (planuję zmianę operatora) Czy to też będzie uwzględnione?
  • 2006-05-04 21:44 | radi

GłÓd!!!!!

Proszę dajcie jakieś zadanie, bo nie wytrzymam. Ja muszę coś robić, a tu taka przerwa, błagam.......