Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grzęznąca rewolucja

(3)
2006-05-04 11:39 | Polityka.pl
  • 2006-05-04 11:39 | Mariusz Mazur

Dogmatyzm moralny

Chciałbym podziękować "Polityce" za najlepszy chyba w ostatnich tygodniach przykład myślenia dogmatycznego, jaki ujawnił w rozmowie z Jackiem Żakowskim prof. Zdzisław Krasnodębski (Polityka, nr 17/18). Okazało się, że za brak zmian w nowej KRRiT, za wyjazd przewodniczącej Kruk na prywatną wycieczkę za publiczne pieniadze do Iraku, za bezlitosne chłostanie "nieswoich" i niedostrzeganie belki w oku "swoich", za nocne zmiany w telewizji, jako wzorzec nowej moralności, odpowiada nie kto inny jak Michnik, Balcerowicz i zapewne jeszcze Unia Wolności. To "instytucje systemu" III RP, jej "urzędy i wzorce społeczne", a nie urzędnicy IV RP winni są tego typu zachowań. Gratulacje. Wpisuje sie to w pewien model. Wszakże za wejście kryminalisty do rządu odpowaida PO, a za widoczną już klapę odnowy moralnej obarczony zostanie spisek układu. Ale jak mówi prof. Krasnodębski, z oceną p. Kruk, musimy jeszcze poczekać. Poczekajmy. Może po kolejnych decyzjach to wszystko się rozmyje."
  • 2006-05-04 21:36 | Czytelnik

bezradność

Przez prawie 50 lat komuchy dawali mi w d.., a teraz ci dwaj kurd...Jestem już zdesperowany; niestety mam za dużo lat, aby stąd wyjechać daleko. Moja córka zdecydowała się na to i jest szczęśliwa.