Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy mięso może cierpieć

(8)
2006-05-22 10:51 | Polityka.pl
  • 2006-05-17 17:11 | jarosz

tak, koniu

nie jestes normalny, raczej mocno pokrecony, chyba nalezy ci wspolczuc
  • 2006-05-17 21:57 | ANA

Zal

Kiedy czytam podobne artykuly,ogarnia mnie wstyd za podlosc ludzka!!!Uwielbiam mniejszych braci i nie moge zrozumiec ludzkiego barbarzynstwa!!Podobno o cywilizacji swiadczy wlasnie fakt,jak sa przez nia traktowane zwierzeta.Chwala zalozycielom Przystani!!!!!Pozdrowienia.
  • 2006-05-19 09:53 | Zdziwiony

Zlikwidować to lobby

Widać musi być w Sejmie duże lobby niezależnie od tego kto stoi u władzy, skoro przez tyle lat nie można problemu rozwiązać. Przeczytałem cały artykuł w wersji papierowej i bardzo dziękuję Autorce za drastyczne pokazanie gehenny zwierząt. Więcej takich artykułów, a może w końcu sumienie we%u017Amię górę nad interesem grupy bezdusznych ludzi.
  • 2006-05-21 11:50 | Myszata

Skandal

To jest po prostu niemozliwe jestem tak zszokowana tym artykulem ze na pewno tego tak nie zostawie. Ci ludzie musza nie miec sumienia... nie tyle zeby usmiercac zwierzeta ale zeby sie nad nimi znecac... zaden zdrowy czlowiek swiadomie nie skazalby zywej istoty na takie cierpienia. W dodatku ci ludzie dalej bezkarnie napewno robia to samo. A jesli zdanie o wbijaniu zrebakowi srubokreta w oczy jest prawda to juz naprawde jestem wstrzasnieta. Nie wyobrazam sobie ujrzec czegos takiego na wlasne oczy i dlatego popieram swoja poprzedniczke-moze uda sie zebrac wystarczajaca ilosc podpisow zeby konina mogla byc transportowana TYLKO i wylacznie w postaci mrozonek a takze zeby wyznaczyc jakichs ludzi do kontroli na cotygodniowych targowiskach. Wiekszosc z nas wogole nie wiedziala ze cos takiego ma miejsce a wiec otworzmy oczy i sprobujmy cos zrobic- jesli uda nam sie ocalic chociaz jednego zrebaka- warto bedzie podjac jakies dzialanie.
  • 2006-05-22 05:04 | Vandi

Re: Komentarz do artykułu.

Biedne konie - biedni ludzie; ich nikt nie przygarnie do Przystani Ocalenie. "
  • 2006-05-22 10:50 | Grażyna D.

zróbmy COŚ!Pomóżmy koniom!

Wstrząsający artykuł! Może zbierzmy się, wyślijmy do Sejmu (Marszałek?) protesty ? Mięso końskie winno być transportowane wyłącznie jako mrożone, powinien być zakaz transportu żywych zwierząt, zwłaszcza, że często jadą np.aż do Włoch!! Miarą człowieczeństwa jest stosunek do ludzi chorych, starych i do zwierząt! Czy targowisk nie można objąć jakąś kontrolą? Proszę "Poliytykę" o kontynuowanie tego tematu, może za waszym pośrednictwem złożymy społeczny projekt ustawy?? Przecież nie można tak tej sprawy zostawić!!!! Serdecznie pozdrawiam Panią Agnieszkę Malik, wdzięczna za zajęcie się tym tematem!!A może w następnym artykule poda Pani numery kont tych Przytulisk dla zwierząt? Może ludzie będą wpłacać tam pieniądze? Sama chętnie co miesiąc wyślę "parę groszy".Będę śledzić ten temat.Liczę na Panią!!
  • 2006-05-22 10:51 | Współczujący

Komentarz do artykułu.

Los naszych "braci mniejszych" świadczy o tym jacy sami jesteśmy. To jak traktujemy ich, świadczy o tym jak traktujemy lub jak traktowalibyśmy ludzi, gdyby nam na to pozwolono. To że zjem dzisiaj na obiad kotlet, zobowiązuje mnie do tego aby pamiętać że był on kiedyś żywą istotą i że należy mu się szacunek za to że oddał dla mnie swoje życie. Szacunek ten powinien mu się należeć przede wszystkim w czasie gdy mój kotlet był jeszcze żywy, poprzez jak najlepszą opiekę, traktowanie, możliwie lekką i bezbolesną śmierć oraz niemarnowanie mięsa.