Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liga Intelektu, etap III, odcinek 2(10)

(19)
2006-06-01 10:02 | Polityka.pl
  • 2006-05-31 20:00 | Adek

Re: Perły

Zgadzam się, że łatwe - tak w ogóle i w porównaniu np. z Otello, które było - przynajmniej dla mnie - bardzo trudne.
  • 2006-06-01 10:02 | Gregor

Perly

Cos te Perly za proste jak na zadanie za 5 punktow 15 minut i rozwiazane!
  • 2006-06-02 10:20 | DS

Re: 2 okna

Właśnie wczoraj też się nad tym zastanawiałam, bo według mnie to zadanie ma wiele rozwiazań. Albo oboje %u017Ale przeczytaliśmy zadanie ;) albo brakuje jakieś wskazówki aby rozwiązanie było jedno...
  • 2006-06-02 10:32 | marek

Wydaje mi się, że przy podanych założeniach rozwiązanie jest jednoznaczne.
  • 2006-06-02 12:38 | Piotr

Okna

Mysle, ze autor majac na mysli liczbe wszystkich okien miedzy wierszami, mial na mysli liczbe wszystkich okien. Inaczej rzeczywiscie rozwiazan jest mnostwo i zadanie jest banalne.
  • 2006-06-02 12:44 | sfinksio

Gdyby było wiele rozwiązań, to podejrzewam, że na forum byłoby nie 5 (jak do tej pory), lecz 55 komentarzy - na ogół uszczypliwych.
  • 2006-06-02 12:49 | emsi

Perełki

Witam. Zadanie Perły ma na 100% conajmniej dwa rozwiązania. Czy będą akceptowane obydwa? (o ile nie ma więcej?;)
  • 2006-06-02 12:59 | baran

Do Miodzio i DS

Prawdobodobnie %u017Ale interpretujecie sformułowanie "tyle samo okien" i liczycie ilość kolumn (rzędów) pomiędzy dwoma kolumnami (rzędami) a nie ilość okien. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  • 2006-06-02 18:57 | zoe

wielkosc liter

Mam pytanie; jaką literę (w sensie dużą czy małą) podawać w rozwiązaniu jako nazwę kolumny? No chyba że to nie ma znaczenia... Ale wolę się zapytać ;)
  • 2006-06-03 01:31 | db

2 okna

rozwiazan jest kilka, nie robilem zalozen ile dokladnie ich jest, ale na pewno wiecej niz jedno, doszedlem do 3 i zaprzestalem dalszych wyliczen;)
  • 2006-06-03 01:32 | db

2 ojna

rozwiazan jest wiecej niz jedno.
  • 2006-06-03 11:28 | TYBURKA

Perły i okna

Tak zadanie perły ma co najmniej dwa rozwiązania a to niestety wyklucza jego logiczność. W pewnym momencie trzeba zrobić założenie i zależnie od tego jakie się zrobi mamy inn rozwiązania. Które mam wysłać?"A co do zadania okna to ma tylko jedno rozwiązanie trzeba tylko dobrze treść poczytać.
  • 2006-06-04 23:42 | tomek

100%

na 100% jest jedno rozwiązanie
  • 2006-06-05 16:27 | autor

Wielkość liter

Generalnie wielkość liter nie ma znaczenia. Prośba dotyczy głównie liter PL (łatwiej sprawdzać, gdy jest jednolicie).
  • 2006-06-05 16:29 | raf

tylko jedno rozwiązanie

Na początku tez miałem 2 rozwiązania, ale po przeczytaniu zdania o windzie, zadanie jest jednoznaczne.
  • 2006-06-06 20:38 | J

Perły

Moim zdaniem perły moją dokładnie jedno rozwiązanie. Istotnym założeniem jest "perły należy nawlec na nitke". Można to zrobić tylko w jeden sposób.
  • 2006-06-12 20:01 | Mateusz Bartkowski

Powrót do podstawówki

Perły rozwiązałem prawidłowo, wg obrazka ze strony polityki, tylko walnąłem się w liczeniu załamań. Wyszło mi 22 ;%5C. A trzy razy liczyłem... może mnie jeszcze do podstawówki zapiszą, tylko urlop z pracy muszę wziąć. "A jakie było w końcu rozwiązanie z oknami? c14 g7?
  • 2006-06-12 21:20 | Miodzio

2 okna

Mam pytanie czy w zadaniu 2 okna możliwych jest wiele rozwiązań? Bo albo znowu coś %u017Ale przeczytałam, albo naprawdę widze wiele rozwiązań ;/