Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Liga Intelektu, etap III, odcinek 3(11)

(20)
2006-06-12 09:31 | Polityka.pl
  • 2006-06-07 10:54 | Gregor

Re: pytanie do autora

No wlasnie cos z tymi rozwiazaniami nie tak, ja mialem 20 zalaman wydawalo mi sie ze wszystko jest ok, sprawdzalem to kilka razy, byc moze machnalem sie przy zliczaniu tych zalaman, bo ksztalt mialem bardzo podobny. Natomiast co do rozwiazania z gazety to chyba jest jakies totalne nieporozumienie z tym c15g7, gdyz to wogole nie pasuje. w tresci zadania jest ze miedzy pietrami X i x jest tyle samo okien co miedzy kolumnami Y i y, przy takim wyniku miedzy pietrami jest 7 okien, a miedzy kolumnami tylko 3 wiec cos tu jest nie tak. No tak przeczytalem tresc jeszcze raz i widze juz o co w tym chodzilo. Tresc jest niestety dosc niejasna, dopiero teraz skapowalem ze tu chodzi o wszystkie okna, a nie tylko te centralnie nad lub pomiedzy tymi dwoma oknami. ja liczylem po prostu okna miedzy pietrami i miedzy kolumnami tak zeby byla taka sama roznica pieter jak i kolumn i wtedy mi wyszlo C20 i H15 4 pietra roznicy i tez 4 kolumny roznicy. i tak samo 6 pieter nad GK i 6 kolumn na prawo od RN.
  • 2006-06-07 11:02 | autor

Do Michaua

Perły mają jedno rozwiązanie. Jeśli zadanie ma więcej rozwiązań podawane są i uwzględniane wszystkie.
  • 2006-06-07 11:18 | Zaciekawiony

Ja znalazlem rozwiazanie z 20 zakretami, takze chcialbym wiedziec czy to bedzie uwzglednione jako poprawne rozwiazanie ?
  • 2006-06-07 11:30 | Piotr

Sprawd%u017A czy twoja nitka przechodzi przez wszystkie skrzyżowania. Ja wysłałem takie samo rozwiązanie i dziś dopiero zobaczyłem swój błąd.
  • 2006-06-07 11:33 | szeryf

Perly: 18 jest niedobre

tez wyslalem odpowiedz 18, ale teraz doczytalem w tresci zadania wazna informacje; "nitka powinna przechodzic przez wszystkie skrzyzowania". u mnie nie przechodzila. mysle, ze to wyjasnia kwestie wielosci rozwiazan.
  • 2006-06-07 11:51 | Ola

pytanie do autora

A ja miałam 22 załamania! I też się dało nawlec na jedną nitkę!
  • 2006-06-07 13:24 | ależjestemnieuważny

Grrr... już drugi raz głupia pomyłka, za którą mogę winić sam siebie. Ale zabawne jest to, że tak wiele osób nie zwróciło uwagi na warunek o wszystkich skrzyżowaniach... A co do okien to sam starałem się na forum rozwiać wątpliwości w poście zatytułowanym "do Miodzio i DS", gdyż z początku miałem ten sam problem co czytelnik Gregor. Cóż widać niezbyt precyzyjnie się wyraziłem... Pozdrawiam wszystkich łamigłówkowiczów!
  • 2006-06-07 14:54 | Ola

Perły, okna

Te dwa zadania to wg mnie wielki niewypał (nie tylko dlatego, że sie na nich rąbnęłam;)). Perły; moje rozwiązanie miało 20 załamań i uważam, że było prawidłowe. Okna; zgadzam sie z osobą, która napisała, że wskazówki nie były jasne. ja tez liczylam okna pomiędzy a nie wszystkie (bo i jakie kryterium tu przyjąć jeśli liczyć wszystkie? np. liczyc tylko te faktycznie pomiędzy czy te bezpośrednio pod lub nad tez? etc.) Mnie wyszło a16 d13 i tez nie widze powodu, dla którego to rozwiązanie jest nieprawidłowe. Pozdrawiam wszystkich.
  • 2006-06-07 19:30 | GG

Termin przesyłania rozwiązań

Na stronie 18 Polityki znajduje się informacja, iż w związku z Bożym Ciałem następny numer ukaże się dzień wcześniej - 13 czerwca. Rozwiązania - zgodnie z tym, co napisane jest na stronie 112 - należy przesyłać do 13 czerwca. Czy to oznacza, że w następnym numerze nie będzie łamigłówek ostatniego odcinka?
  • 2006-06-08 12:57 | olek

Re: Kwestia natury ogólnej

W treści zadania "okna" wyra%u017Anie podano , że chodzi o ilość okien między piętrami i kolumnami okien , a nie między oknami - tak więc sformułowanie po chwili zastanowienia nie było niejasne. Zadanie "perły" podało ,że trzeba przejść przez wszystkie węzły sieci , ale po niestarannym przeczytaniu można było opacznie zrozumieć , że wszystkie fragmenty nitki ida przez węzły sieci - i pewnie dlatego tyle osób się potknęło - ja też. A pretensje mam tylko do siebie. Przyjemnej zabawy z następnymi zadaniami.
  • 2006-06-08 14:07 | Maciej Donotek

Kwestia natury ogólnej

Wielkie dzięki za LI. %u015Aroda przestała być tylko trzecią pozycją tygodnia, stała się dniem gdy można SPRAWDZI%u0106. To była beczka miodu, a teraz lyżeczka z dziegciem. W regulaminie LI bardzo klarownie deklaruje sie, ze okresowo będzie publikowany ranking. Opublikowano dwie sztuki. Okrojone go granic przywoitości, które nawet Romek uznałby za przesadę. Samo rozwiązywanie łagmigłówek to kupa frajdy, ale element współzawodnictwa również ma niebagatelne znaczenie. Dla mnie to jest własnie ta ostateczna przyprawa która czyni potrawę. Nie można opublikować nieco dluższej listy? Nie można by wymyślić jakiś smakowitych, już przecież postulowanych, statystyk Nadanie im atrakcyjnego kształtu Autor może potraktować jako kolejną szaradę. Tym razem od nas dla Niego. Rozumiem że papieru szkoda ale przestrzeń wirtualna nie ma wszak końca. W końcu ligowicze płacą smsami, sybolicznie bo symbolicznie ale płacą,a odpowiednia zachęta liczbę złotówek z VAT-em z całą pewnością zwiększy (choć może już nie w tej edycji).""--"Pozdrowienia"md"
  • 2006-06-08 20:15 | Piotrek

Re: do tamtej Oli

Sądząc po opiniach na tym forum wcale aż tak wiele tych dobrych rozwiązań pereł dojść nie musiało...Ale oczywiście zgadzam się z Tobą Olu, że jest to tylko i wyłącznie wina nieuważnych czytelników. Zadania sprecyzowane były dobrze i dlatego sam się wciąż nadziwić nie mogę dlaczego warunek o skrzyżowaniach umknął mojej uwadze. I nawet mnogość rozwiązań nie wzmogła czujności... Pozdrawiam i powodzenia życzę w kolejnych odcinkach!
  • 2006-06-09 15:43 | Ola

ranking

Zgadzam się z Panem Donotkiem - ja też chętnie zobaczyłabym jakieś dane statystyczne, z tym że nie interesowałyby mnie nazwiska, ale informacje, ile osób ma daną liczbę punktów. Ile sama mam punktów, to wiem, więc mogłabym przy okazji się zorientować, na którym jestem miejscu. Fajnie by było, gdyby taki ranking np. pierwszych 100 miejsc publikowany był co tydzień. Pozdrawiam wszystkich ligowiczów ;-)
  • 2006-06-10 22:01 | tete

pytanie do autora o termin

Jaki jest termin nadsyłania rozwiązań ( pytam w związku z ukazaniem się przyszłotygodniowego numeru "Polityki" już we wtorek) - tak jak dotychczas wtorek ( czyli tym razem 13 czerwca) czy też już poniedziałek 12 czerwca?"Prosiłbym o szybką odpowied%u017A.
  • 2006-06-12 07:06 | autor

Termin nadsyłania rozwiązań - bez zmian (do wtorku włącznie)
  • 2006-06-12 09:31 | michau

pytanie do autora

Moje rozwiazanie Pereł miało 18 załamań, czy też zostało uznane?"Mam też takie pytanie czemu skoro jest wiecej niż jedna odpowied%u017A to nie są wymieniane wszystkie poprawne? Przez to człowiek nie wie czy mu uznano jakieś zadanie czy nie.""Pozdrawiam ;)
  • 2006-06-14 13:28 | Ola

Nie zaglądałam tu chwilę. Zzarzuciłaś mi, że tupę nóżką i się obrażam. Tak nie jest. Zadanie rozwiązywałam zaraz po jego opublikowaniu i rzeczywiście nie było żadnej wzmianki o tym, że nitka musi przechodzić przez wszystkie skrzyżowania (patrz decyzja autora o przyznaniu punktów). Mnie nie chodzi o wygranie tego konkursu (przecież to zabawa) ale o uczciwość. Dlaczego ktoś, kto rozwiązał zadanie wczesniej niż inni ma ponosić konsekwencje zmiany treści zadania? Pozdrawiam.
  • 2006-06-14 20:56 | Ola, ale inna

Nie wiedziałam, że polecenie zostało zmienione. Nie gniewaj się ;-) Pozdrawiam!
  • 2006-06-14 23:36 | Ola, ale inna

do tamtej Oli

Obrażasz się na zadania, tupiesz nóżką "a właśnie, że miałam dobrze" i usiłujesz udowodnić, że Ty byłaś mądra, tylko polecenia były niejasne. A polecenia były bardzo jasne; wszystkie skrzyżowania, to wszystkie skrzyżowania; wszystkie OKNA między RZ%u0118DAMI, to nie RZ%u0118DY między RZ%u0118DAMI czy OKNA między OKNAMI. A jak nie wierzysz, że polecenia były jasne, to zapytaj autora, ile dobrych odpowiedzi wpłynęło.