Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziura po emigrantach

(6)
Polacy jadą za chlebem. Z jednej strony – Polska i polskie rodziny otrzymują właśnie finansowy zastrzyk bez precedensu, za którym idzie wzrost płac, konsumpcji oraz zatrudnienia. Z drugiej – zaczyna nam brakować ludzi. Dziury tworzą się w usługach, handlu, budownictwie, a przede wszystkim w medycynie i nauce. Gdyby zestawić pozytywne i negatywne skutki obecnej fali emigracyjnej, to jaki byłby bilans? I co to oznacza dla tych, co tu zostają?
  • 2006-07-13 13:05 | co zasypia na filmach

nowe polaczenia lotnicze do londynu

A propos emigracji, otwieraja nowe polaczenia do londynu, sprawdzcie sobie na www.godownwithus.co.uk 19 PLN w jedną stronę !!! 
  • 2006-07-16 11:06 | Jacek Nadzin

Polacy zagranica

Duzo nieprawdy. Pobyt moze legalny ale pracowac nielegalnie nigdzie nie wolno i na przyklad w Szwecji gdzie wiekszosc rodakow pracuje nielegalnie jest to szkodliwe dla rynku tutejszego i budzi duzo niechec a nie poblazanie albo zachwyt jak to sugeruje czesc polskich mediow.
  • 2007-03-17 10:49 | Ania

do pracy

a ja to chcę wyjeczać do pracy za granicę, bo co mnie tu trzyma właśnie kończę studia i nic....
  • 2007-03-17 10:51 | Ania

do pracy

a ja to chcę wyjeczać do pracy za granicę, bo co mnie tu trzyma właśnie kończę studia i nic....
  • 2007-04-04 16:10 | Ewald

Wrócimy, wrócimy

Ależ polscy emigranci wrócą. Gdy stare układy zostaną pogrzebane, powstaną nowe, płytkie i niestabilne. Powrócą mając poparcie milinów rodzin tych co wyjechali, ich znajomych oraz znajomych znajomych. Powrócą z chęcia, aby coś w tym kraju dla swoich dzieci zrobić. Inaczej - nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłości kraju coś zrobić. Bo tak być powinno, ale na razie jeszcze na to za wcześnie. Pozdrawiam i do zobaczenia! ;)
  • 2010-11-12 10:45 | czarno_oki

Re:Dziura po emigrantach

Szkoda tylko że nie wspomnieli o takich przypadkach w których to emigranci , którzy przybyli do naszego kraju wkroczyli na rynek pracy, w miejsce osób które ten kraj opuściły. Tym sposobem, ludzie ci najczęściej bez wykształcenia i ze słabo opanowanym językiem obcym (tu patrz naszym ojczystym) otrzymują wynagrodzenie dużo niższe niż otrzymałby nasz rodak, co powoduje iż do budżetu państwa wpływa mniejszy podatek. Powoli jednak i tu sytuacja się zmienia, gdyż dzięki takim organizacją jak www.emigrant.net.pl (podaje ten przykład bo tam robią to najefektywniej) ludzie ci zdobywają wykształcenie wyższe, i mogą nas wygryźć z dużo lepiej płatnych stanowisk ;-)