Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzień pamięci

(5)
2006-08-01 15:15 | Polityka.pl
  • 2006-08-01 15:15 | jerzol_n

Piękno i Mądrość

Ze mną, gdy czytam te refleksje Wiesława Władyki, jest jak z tą żabą z kawału, w którym zwierzęta miały się ustawić albo po stronie z napisem Zwierzęta Mądre, albo z napisem Zwierzęta Piękne. Wszystkie zwierzęta już się ustawiły, aż tu któreś woła: - A ty, żaba, co tak stoisz po środku?! - Na co żaba: - No przecież się nie rozerwę!

Tak i ja, postawiony teraz między Racja Piękna powstańczego zrywu i Racja Mądrości Wiesława Władyki, mogę tylko wzruszyć ramionami i rzec sobie: No przecież się nie rozerwę. Ale gdybym musiał wtedy wybierać (nie musiałem, bo to było dłuuugo nim mama z tatą się o mnie postarali), stanąłbym pewnie po stronie piękna, i mocno podejrzewam, ze Wiesław Władyka też mądrzej by nie postapił.
  • 2006-08-01 18:29 | Jasiek

Wykwit glupoty

Stawiam teze, ze Powstanie Warszawskie bylo szczytowym wykwitem polskiej glupoty narodowej. Jego nagle obchody doskonale sie te glupote wpisuja. Skazac na smierc kwiat inteligencji polskiej, 200 tys. ludzi, skazac na zamordowanie stolice? Przeciez to bylo oczywiste w chwili wywolania powstania dla kazdego myslacego glowa. Jak ktos z internatow to pieknie zauwazyl: to tak jakby Jagiello poslal pod Grunwald pare tysiecy kmieci z cepami. I co? Stalin mial ratowac slabszego wroga, zeby sie potem z nim uzerac?
  • 2006-08-01 18:56 | I. Olszewska

Nikt nie troszczy się o ludnośc cywilną

Powstanie Warszawskie przedstawiane jest ostatnio jedynie z punktu widzenia walczących powstańców. Lekceważy się ludność cywilną, którą dotknęły największe prześladowania niemieckie i straty. Powstańcy, ci, co przeżyli, wyszli sobie z Warszawy jako jeńcy, a ludność cywilna była mordowana. Mieszkańcy Sadyby byli rozstrzeliwani przez SS, podpalani w bydynkach i zarzynani przez ukraińskich pomocników. Moi dziadkowie, którzy cudem przeżyli tę gehennę, nawet nie myśleli z nienawiścią o powstańcach, ale ja na podstawie ich relacji tak myślę.
  • 2006-08-01 22:32 | wlodek

Powstanie Warszawskie

Mamy skłonności, propagowane przez Kaczyńskiego, do megalomanii. Powstanie Warszawskie BYłO TRAGICZNYM BŁĘDEM! Takich decyzji w naszych dziejach było, niestety zbyt wiele! Większość powstań była wywołana w oparciu o tragicznie błędną ocenę sytuacji tzw. geopolitycznej. Zginęłozbyt wiele, niepotrzebnie , ludzi! Na honor mogą się powoływać właśnie oni. NIE KACZYŃSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!