Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Festung Breslau"

(2)
2006-08-24 15:45 | Polityka.pl
  • 2006-08-24 15:45 | ikar

    zakończenie bez wyrazu

    jeszcze nie przeczytałem ostatniej książki z serii ale krótka notataka na jej temat nie zachęca, ale zniechęca.
    Trudno wyobrazić sobie bardziej abstrakcyjny układ sytuacyjny niż ginąca młoda niemiecka antyfaszystka w oblężonej fetung breslau i prowadzący śledztwo odunięty oficer policji. Po Krajewskim spodziewałem się czegoś bardziej oryginalnego np. dochodzenie w sprawie egzekucji młodego żołnierza jaką widział ze swojego okna.
    Swego czasu był taki radziecki kryminał "Przeciwnicy", który w ciekawy sposób połączył wydarzenia jakie miały miejsce w oblężonej Festung Breslau i późniejsze morderstwa w jednym z rosyjskich miast.