Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czym jest Cyfrowy Magazyn?

(29)
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o e-wydaniu, o tym jak z niego korzystać, proszę zapoznać się z poniższą informacją.
  • 2006-10-17 09:24 | J

Nareszcie!

Grtulacje! Mimo, że czytanie z ekranu nie należy do przyjemności. Pozdrawiam.
  • 2006-10-17 09:59 | aanista

Rewelacja

Super,ze istnieje nareszcie taka mozliwosc, bo dotychczas czytanie samych tylko zapowiedzi artykulow doprowadzalo mnie do szewskiej pasji. Do kiosku tak poprostu pojsc sobie nie moglam, by nabyc nowy numer bo w tej chwili mieszkam w Gujanie. Mialam prenumerate, ale nie dosc, ze kosztowala sporo to numery dostawalam nawet z miesiecznym opoznieniem.
    Pozdrawiam goraco !!
  • 2006-10-29 23:02 | Janusz

Nareszcie

Nareszcie!Bylem czytelnikiem Polityki od ponad 30 lat.Po wyjezdzie do Buenos Aires probowalem prenumeraty,ale poczta albo nie dochodzila wcale,albo po kilka numerow naraz. Potem czytalem Was w intrnecie, ale od czasu jak skrociliscie zawartosc strony, zaczalem czytac konkurencje. Chyba mnie znowu odzyskacie po wprowadzeniu nowego formatu.Gratulacje!  
  • 2006-11-02 17:31 | Tomasz Borowski

to niby mnie ma być lepiej?

Jako potencjalny prenumerator e-wydań muszę pogodzić się z szeregiem ograniczeń, koniecznością używania specjalistycznego oprogramowania (kolejnego), niemożnością pokazania jakiegoś artykułu znajomemu, możliwością korzystania w ograniczonej liczbie miejsc. Różnica w cenie wyraża o wiele bardziej Wasze oszczędności niż mój zysk. Korzyści typu katalogowanie, wyszukiwanie, w przypadku gazety są potrzebne naprawdę nielicznym. A wkurza mnie to, że wszystkie utrudnienia powstały, bo ktoś sobie wyobraża, że za 3 PLN tygodniowo będę go okradał. Otóż po pierwsze po co kraść jeśli rynku na to nie ma, po drugie przekształcenie gazety papierowej w elegancki plik .pdf nie zajmie więcej niż 30 min, więc gdyby ktoś chciał to żaden problem, ale patrz wyżej. Sumując: po raz kolejny dziecko wylano z kąpielą. A teraz sobie poczytam blog Pana Passenta bo bardzo lubię. Dziękuję, to już wszystko.
  • 2006-12-05 23:12 | pawel

Re: oczy!

I właśnie dlatego jest tak tani żeby zaoszczędzić na nowy monitor LCD lub okulary ja kto woli :) 
  • 2006-12-06 12:16 | jano

oczy!

Wszystko fajnie, tylko czy ktoś pomyślał o moich oczach? Niestety, czytanie z ekranu jest dla mnie bardziej męczące niż z papieru. Dlatego mimo, że chętnie oszczędziłbym 1,50 PLN będę nadal kupował wydanie papierowe czekając na postęp techniki. Oby przed moim zgonem.
  • 2007-02-19 22:48 | Agnieszka

nonsens czyli po co zablokowano drukarke

Elektryczne wydanie Polityki to dla mnie rozczarowanie i strata pieniędzy. Mieszkam chwilowo w dalekim kraju i nie mam łatwego dostepu do papierowego wydania Polityki. Miałam więc nadzieję, że problem rozwiąże mi w elegancki sposób elekroniczna pronumerata Polityki. Z wrodzoną gorliwością (którą – teraz to widzę – powinnam raczej w sobie zwalczać) zapłaciłam na zapas za kilkanascie numerów. Zmarnowałam pieniadze, bo nie będę wypatrywać sobie oczu przed monitorem. W komputerze to można co najwyżej 20-wersowego newsa przeczytać, a nie kilkustronnicowy artkuł. Poza tym nie rozłożę przecieć komputera w metrza czy dajmy na to w wannie. Kto mądry zablokował tę drukarkę i po co? Nie można było zrobić opcji „elite” i za parę złotych drożej pozwolić łaskawie coś wydrukować?
  • 2007-03-17 15:59 | Grzegorz

Zinio a Linux

Myślę, że udostępniając pismo w formacie zinio Polityka rezygnuje z użytkowników innych systemów operacyjnych niż Windows, nie wspierających kontrowersyjnego DRM. Szkoda, bo chętnie zaprenumerowałbym to pismo, a tak muszę się obejść smakiem.
  • 2007-03-28 21:53 | romuald

Zinio a Linux

Popieram Grzegorza. Za nami pójdą tysiące /z żądaniami prenumeraty w Linuxie/
  • 2007-04-01 23:57 | Kamil

Bez sensu

Juz mialem zaplacic, ale na szczescie zauwazylem ze potrzebny jakis dziwny program do odczytu. i oczywiscie nie dziala w linuxie, a windowsa nie uzywam. A pozatym DRM do gazety to juz przesada, moglby ktos kupic i print screen'y zrobic. a znajac zapalonych kopistow:) to by przepisali i zdjecia powstawiali mniej wiecej tak jak trzeba, wiec latwo dojsc do wniosku ze takie zabezpieczenia sluza wylacznie utrudnianiu zycia użytkownikom.
  • 2007-04-04 09:55 | Marcin

Kiepska usługa

Niestety zamówiłem magazyn i czekam na niego już kilkadziesiąt minut :/ POLITYKA niby próbóje być nowoczesna ale jak widać sobie z tym nie radzi.
  • 2007-04-16 15:28 | irl-g-rad

Zinio a Palm...

Jak mam to zainstalowac na moim Palm'ie???? PDF, to co innego - standard, bez swiatlocienia ;-)Microsoft zaciska palce na naszych szyjach... szyjach klientow :-(
  • 2007-05-07 20:18 | romuald

Zinio

Ciekawy jestem, czy Euro 2012 też nam wyjdzie w formacie zinio?
  • 2007-05-13 17:35 | el es

Zinio Open Source

A może stworzyć otwarto-źródłową implementację Zinio ? W końcu uwolnienie specyfikacji nie oznacza, że Polityka i inne tytuły będą dostępne nawet jeśli ktoś nie zapłaci. Bo jeśli treść jest tego warta, to dlaczego nie gratyfikować autorów?Otwarcie protokołów i specyfikacji nie oznacza zmniejszenia bezpieczeństwa - bo klucze są znane nadal tylko właścicielowi. Vide www.janosik.net - z ZUSem się udało, a to przedsięwzięcie dużo bardziej odpowiedzialne niż dystrybucja czasopism...Jeżeli Zinio.com nie zechce uwolnić lub przyłączyć się, to można spróbować odwrotnej inżynierii - ale to ostateczność.Przy okazji, stworzenie otwartego Zinio może mu raczej tylko pomóc. A wydawcom z Zinio związanym przy okazji również, przez poszerzenie bazy potencjalnych czytelników.
  • 2007-05-24 01:33 | polska_baba

Czemu nie w pdf? Nie zainstaluję zinio

Już miałam sobie zamówić numer... na szczęście przeczytałam, co napisali użytkownicy. Nie mam ochoty instalować jakiegoś programu tylko po to, żeby przeczytać Politykę.Rezygnuję. W sieci jest tyle ciekawych rzeczy za darmo, że warto naprawdę się postarać, żeby ktoś chciał zapłacić za wydanie internetowe prasy.
  • 2007-06-01 18:29 | Adam

Pomysł taki sobie...

cóż, pocztałbym ale na służbowym kompie nie zainstaluję niczego, nawet darmowej przeglądarki Zino (polityka firmy)...
  • 2007-06-04 17:22 | sodar

SymbianOS?

Kto w redakcji wpadł na to "genialne" Zinio? Pogratulować inteligencji... Wybór formatu uniemożliwia obejrzenie "Polityki" na jakimkolwiek innym urządzeniu niż komputer PC z systemem Windows. Chętnie kupił bym elektroniczne wydanie, gdybym mógł je poczytać w podróży, na ekranie telefonu, tak jak robię to z e-bookami w formacie pdf.Zinio nie jest nawet wymienione w wikipedii na liście formatów E-Książek: http://en.wikipedia.org/wiki/E-book
  • 2007-07-27 15:56 | guzo

Linux

popieram Grzegorza. Jakiś otwarty format? ostatnio nawet pisaliście na http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=936&news_id=224773&layout=18&forum_id=11072&fpage=Threads&page=text (choć artykuł nie był wysokich lotów...)
  • 2007-08-06 23:44 | Euforiusz

Niskie loty

Nie ma jak wydanie papierowe, ale... dystrybutor tak obniżył jakość (czas dostarczania prasy), ze nawet w Europie dostaje gazetę z tygodniowym opoźnieniem.Duże nadzieje z wydaniem elektroniczym rozwiały się jak zaufanie w Koalicji. Format Zino jest jest zupełnie nie do strawienia dla komputera sprzed 4lat. Brak możliwości drukowania pominę znaczącym milczeniem.Pomysł dobry - wykonanie jak Euro 2012.E.
  • 2007-09-17 11:16 | sopotnian

Trochę wyrozumiałości

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi, którzy podnoszą lament z powodu wprowadzenia przez Politykę takiej a nie innej formy elektronicznej dystrybucji tygodnika. Proszę zwrócić uwagę, że dystrybucja w formacie zino dotyczy nowych wydań. Wcale mnie to nie dziwi. Znając rzeczywistość wydanie bez DRM, w formacie, powiedzmy, PDF byłoby dostępne za darmo w sieci już we wtorek wieczorem, co z pewnością wpłynęłoby negatywnie na sprzedaż zarówno elektronicznej jak i papierowej wersji pisma. Taka forma dystrybucji, mimo że wiąże się z pewnymi niedogodnościami, jest i tak lepszym rozwiązaniem dla osób mieszkających poza granicami kraju (a jest ich ostatnio sporo)niż droga i czasochłonna wysyłka pocztą. Proszę nie zapominać, że "POLITYKA" jako jeden z nielicznych (jedyny?) tygodników opinii udostępnia bezpłatnie pełną treść archiwalnych numerów. W zasadzie możnaby czytać wszystko za darmo, tyle że z tygodniowym opóźnieniem. Ja osobiście nie zamierzam rezygnować z kupowania wydania papierowego, gdyż zbyt cenię sobie szatę graficzną pisma. Archiwum wykorzystuję zwykle po to, aby dowiedzieć się w którym numerze jest interesujący mnie artykuł i znaleźć go łatwo w stercie trzymanej w piwnicy. Za to chociażby powinniśmy (my czytelnicy) docenić redakcję. Mam tylko jedną sugestię dla wydawcy: dobrze byłoby gdyby archiwalne wydania były dostępne w sprzedaży w formacie PDF (w pełnej szacie graficznej) - stare wydania przestaną się kiedyś mieścić w piwnicy:) Stały czytelnik
  • 2007-10-19 20:45 | Gosia

Chcę pod Linuksem!

Fantastycznie, że Polityka utwierdza dominację Microsoftu i nawet nie daje ludziom możliwości wyboru. Linuksiarzy nie jest wcale tak mało, wbrew pozorom. Więc mimo braku dostępu do wersji papierowej będę się musiała obejść smakiem. szkoda, bo w kraju byłam wierną czytelniczką. Pozdrawiam
  • 2007-11-11 19:40 | Agnieszka

Nie jest zle, a nawet calkiem dobrze

Wreszcie, po 3 latach pobytu na obczyznie, mam regularny dostep do Polityki. Drukowac tez mozna, wiec niektore artykuly czytam spozywajac sniadanko. Nie bede gorsza, tez troche ponarzekam - brak mi szelestu przewracanych kartek.
  • 2008-01-09 14:18 | Bartek

zinio pod linuksem ;)

z tym zinio to faktycznie wtopa, proponuje wziasc przyklad z pcworld ktore mozna pobrac w zinio lub pdfie do wyboru ;Pa poki co dla chcacych uruchomic zinio w linuksie:http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=234134
  • 2008-01-15 23:44 | maly-7

vista 64bit

dziala doskonale nawet pod vista 64bit. darmowe publikacje do Zinio mozna pobrac min z http://e-boks.pl
  • 2008-03-29 13:18 | Jo

Zgadzam się z większością przedmówców

Wreszcie była szansa, że zaprenumeruję na rok z góry, ale Zinio mnie skutecznie zniechęcił - zanim przekonam IT w pracy, prenumerata się skończy. Poza tym, jeżeli nie można wydrukować, ani przesłać fragmentu dalej... wydanie drukowane mogę komuś pożyczyć do przeczytania po przeczytaniu:) Zachłanność?
  • 2008-09-15 15:48 | Andrzej

Jeżeli dobrze rozumiem, nie ma możliwości kopiowania cytatów z artykułów wydanych w Zinio. Jeżeli tak, rezygnuję z wykupienia prenumeraty. Andrzej
  • 2008-11-09 12:48 | gfyg

Re: Czym jest Cyfrowy Magazyn?

mam pytanie: jesli place z zagranicy w obcej walucie to po jakim kursie liczona jest cena? Z dnia zamowienia, dnia wykonania operacji na karcie kredytowej?
  • 2009-04-29 11:34 | rafal_z_poznania

A co z dodatkami typu "niezbędnik inteligenta" lub "pomocnik historyczny'? Też są dostępne w formacie Zinio razem z odpowiednim wydaniem Polityki?
    pozdrawiam
  • 2009-05-22 21:09 | kaktus

Myslalem, ze umysly redaktorow Polityki sa bardziej otwarte - zawsze to wynikalo z tresci gazety... Niestety wspieramy monopol, bo tak nam najwygodniej.
    W laptopie mam Linuxa, w telefonie PalmOS, a do czytania ebookow zazwyczaj uzywam Simpada, ktory zarowno pod kontrola standardowego Windowsa CE 4.0 jak i Linuxa (to wlasnie jego uzywam) nie poradzi sobie z formatem zino. A juz klikalem na roczna prenumerate - na szczescie uznalem, ze wczesniej zerkne na darmowy numer...