Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bogaty jak ZUS

(23)
2007-01-26 12:02 | Polityka.pl
  • 2007-01-25 19:41 | Matka Polka

Opodatkować Kościół!

Poseł Ziobro stworzył sądy 24-godzinne. Czy na prośbę podatników/zusowców, ergo nas wszystkich, nie można by było w ciągu 24 godzin rozprawić się ze złodziejami z Wiejskiej?
  • 2007-01-25 20:16 | marek

koniec

i m. in. dlatego właśnie w czerwcu wulatuję z naszego pieknego kraju
  • 2007-01-25 20:18 | ela

nie fair!!

Jak to możliwe?! Ludzie całe życie odkładają pieniądze na starość, emeryturę mają potem i tak marną a ONI jeszcze śmią te pieniądze zabierać?? Przecież tak nie może być! Wydaje się, że to naprawdę jakieś s-f a jednak dzieje się tu i teraz...
  • 2007-01-25 21:43 | tom

zachcianka Glempa

Arabia Saudyjska tez jest panstwem wyznaniowym, ale przynajmniej gwarantuje niewyobrazalnie dla Polski wysoki poziom zycia. Polska nie jest w stanie zagwarantowac nawet minimalnego poziomu wegetacji dla swoich obywateli.
    Dla zaspokojenia swoich fobii Glemp za posrednictwem zholdowanych wladz siega po moj, i innych wdowi grosz.
  • 2007-01-25 22:56 | Mirek

Jestem wstrzasniety

Przed tygodniem czy dwoma cale spoleczenstwo bralo udzial w histerii zbierania pieniedzy na biedne chore dzieci.Celowo pisze "histerii"chociaz cel uwazam jest wzniosly.I dwa tygodnie po tym polski sejm przyznaje 40 milionow na swiatynie!!!!!!!!!!! przyznaje taka sama sume jaka my uzbieralismy dla chorych dzieci(a powinno to byc obowiazkiem panstwa polskiego)
    Ja nie mam slow w jakim potwornie bezdusznym kraju zyjemy,jakich durnych politykow mamy i jakie durne spoleczenstwo,ze to wszystko akceptuje.NIECH ZYJE KOSCIOL ,ale wszystko ma swoj kres
  • 2007-01-26 09:17 | aras1002

skandal

jedem zajebisty wielki skandal
  • 2007-01-26 09:30 | zizi

niech żyje szara strefa!

Nie dziwie się, że w takich okolicznościach szara strefa rośnie zamiast maleć. Po co zakładać firmy, płacić złodziejskie haracze na ZUS, podatki jedne z najwyższych w Europie, skoro można te pieniądze zostawić dla siebie i z pewnością spożytkować o wiele mądrzej niż robi zidiociała do reszty klasa polityczna. Może politykom o to własnie chodzi? Nie o wzrost legalnego zatrudnienia, nie o wzrost przedsiębiorczości, spadek bezrobocia, ale o wzrost szarej strefy??? Trudno w to uwierzyć, żeby tak właśnie było, ale niestety wszystko na to wskazuje, że tak właśnie jest !!!
  • 2007-01-26 10:11 | Barbara

Re: protest

To po prostu skandal. Nawet nie mam ochoty dodawać kolejnych argumentów. Tym bardziej, że coraz mniej wierzę w to, by protesty zwykłych, a przy tym trzeźwo myślących ludzi, miały jakiekolwiek znaczenie.
    Barbara
    > PROTESTUJĘ.
    > Jeśli nasi parlamentarzyści chcą wesprzeć tę budowę to niech zadeklarują swoje diety. Wara im od moich pieniędzy. To jest nadużycie mandatu posła.
    > Czas już przyjąć rozwiązanie sprawdzone, choćby te z Niemiec, Niech każdy podatnik określi czy chce i na jaki kościół przeznacza część swoich podatków. I poza tymi pieniążkami nic nie moze być z budżetu państwa na jakikolwiek kościół wydatkowane.
  • 2007-01-26 11:10 | Lidka

całkowicie popieram Cię Piotrze, ja też PROTESTUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wara od moich pieniędzy. Jeśli ktoś ma je dostać to biedne dzieci a nawet Świąteczna orkiestra ale nie ta świątynia. Mogę się założyć, że jeśliby Pan Bóg mógł się wypowiedziec w tej sprawie - też by mnie poparł.
  • 2007-01-26 11:24 | jolanta

zgadzam się w zupełności.
    > To po prostu skandal. Nawet nie mam ochoty dodawać kolejnych argumentów. Tym bardziej, że coraz mniej wierzę w to, by protesty zwykłych, a przy tym trzeźwo myślących ludzi, miały jakiekolwiek znaczenie.
    > Barbara
    > > PROTESTUJĘ.
    > > Jeśli nasi parlamentarzyści chcą wesprzeć tę budowę to niech zadeklarują swoje diety. Wara im od moich pieniędzy. To jest nadużycie mandatu posła.
    > > Czas już przyjąć rozwiązanie sprawdzone, choćby te z Niemiec, Niech każdy podatnik określi czy chce i na jaki kościół przeznacza część swoich podatków. I poza tymi pieniążkami nic nie moze być z budżetu państwa na jakikolwiek kościół wydatkowane.  
  • 2007-01-26 12:02 | Piotr

protest

PROTESTUJĘ.
    Jeśli nasi parlamentarzyści chcą wesprzeć tę budowę to niech zadeklarują swoje diety. Wara im od moich pieniędzy. To jest nadużycie mandatu posła.
    Czas już przyjąć rozwiązanie sprawdzone, choćby te z Niemiec, Niech każdy podatnik określi czy chce i na jaki kościół przeznacza część swoich podatków. I poza tymi pieniążkami nic nie moze być z budżetu państwa na jakikolwiek kościół wydatkowane.
  • 2007-01-26 13:20 | Smutas

Re: re.protest

> Jestem rowniez przeciwko "okradania" nas z przyszlych emerytur, ale co z tego ze my sobie tu "pgardlujemy" jak nikt wiecej na powaznie tym tematem sie nie zajmie. Opozycja trzesie portkami i tak na dobra sprawe zakonczy sie to niczym. Najgorsze jest to, ze Panowie w Sejmie juz uzbierali lub uzbieraja na swoja emeryture a reszta spoleczenstwa ma sie martwic o siebie. Nie chce byc zlosliwa, ale jak bedziemy starzy i zabraknie nam srodkow na zycie to bedziemy mogli wybrac sie do Swiatyni tylko pytanie po co?

Odpowiedź bardzo prosta!: Oby Pan Bóg skrócił nam męki na tym łez padole!!!!
  • 2007-01-26 14:12 | Katabas

Re: re.protest

Jak to: po co? Żeby dać na tacę. Utrzymanie tego pałacu będzie kosztować.
  • 2007-01-26 14:26 | Makarena

re.protest

Jestem rowniez przeciwko "okradania" nas z przyszlych emerytur, ale co z tego ze my sobie tu "pgardlujemy" jak nikt wiecej na powaznie tym tematem sie nie zajmie. Opozycja trzesie portkami i tak na dobra sprawe zakonczy sie to niczym. Najgorsze jest to, ze Panowie w Sejmie juz uzbierali lub uzbieraja na swoja emeryture a reszta spoleczenstwa ma sie martwic o siebie. Nie chce byc zlosliwa, ale jak bedziemy starzy i zabraknie nam srodkow na zycie to bedziemy mogli wybrac sie do Swiatyni tylko pytanie po co?
  • 2007-01-28 03:41 | Zwyklak

Kradziez w imieniu "prawa i NIEsprawiedliwosci"

NIE, NIE i jeszcze raz NIE ZGADZAM sie! Niw zgadzam sie na niesprawiedliwosc, bo nie moze byc zgody na kradziez w imieniu pseudoprawa. Cale rzadzace ugrupowanie jest wlasnie pseudocostam. Jestem rencista i teraz poslowie, ludzie ustanawiajacy prawo chca mnie, i zrobia to, okrasc finansujac przybytek kosciola katolickiego w Polsce. Jestem tez ateista, wiec widze, ze nie mam w III RP jakichkolwiek praw. Nie mam tez zludzen, ze mam prawo protestu. NIE, nie mam tego prawa. Jak moge miec cos, czego nie ma w dzialaniu rzadu? Jak moge miec JAKIES prawa, skoro NIE ma sprzeciwu ministra finansow na zawlaszaczanie (czytaj kradziez!) moich pieniedzy na cel religijny w panstwie rzekomo swieckim? Jak moge miec jakiekolwiek prawa, skoro prawa ustalaja ludzie majacy wszelkie moje prawa w pogardzie? Glos wolajacego na puszczy... NIE, nie o moje prawa. O moja godnosc wolam!
  • 2007-01-28 09:27 | Jacobsky

Świątyni Opasłości Kościoła Polskiego

Megalomania hierarchii KK, lizusostwo polityków u władzy - oto składniki niezbędne do realizowania przekrętów jak ten, o którym Pani pisze.

Ale Polska nie jest jedynym krajem, w którym budzet żywi się z kasy emerytalnej, z kasy ubezpieczen od bezrobocia, czy nawet z pieniędzy pobieranych z tytułu różnego rodzaju opłat (np. opłaty rejestracyjne samochodów), które to pieniądze idą potem na inne cele niż przewiduje status danego funduszu.
  • 2007-01-28 22:43 | dla nazbyt dociekliwego

Re: Nazbyt dociekliwy

... A swoją drogą - gdzie można znaleźć imienną listę posłów, aby poznać jak głosowali nasi przedstawiciele (mam na myśli wszystkie głosowania!)....

www.sejm.gov.pl
    ikonka 'Posłowie' a następnie po wyborze konkretnego posła ma się wgląd w jego oficjalną działalność (wypowiedzi, interpelacje itp) oraz głosowania (jak głosował i czy głosował)
  • 2007-01-29 09:32 | Dolcik

Nazbyt dociekliwy

Całkowicie zgadzam się z wątpliwościami po co nam w ogóle ustawa budżetowa, skoro politycy i tak zrobią z naszymi pieniędzmi, co tylko zechcą. Byłoby zrozumiałe, gdyby posłowie z własnych kieszeni przekazywali pieniądze na takie cele. Być może mniejsze emocje budziłaby sytuacja, gdyby podobnie jak w innych krajach ustanowiono podatek wyznaniowy, a jego wydatkowanie byłoby jawne dla podatników danego wyznania. A swoją drogą - gdzie można znaleźć imienną listę posłów, aby poznać jak głosowali nasi przedstawiciele (mam na myśli wszystkie głosowania!). Wydaje się, że za przyjęciem podziału tego budżetu opowiedzieli się posłowie z tzw. "opozycji" (cudzysłowu użyłem dla podkreślenia braku różnicy - w odczuciu wielu moich znajomych twierdzących, że nie różni się od koalicji rządzącej).Wiedza jak głosują nasi posłowie pozwoliłaby na wybór w przyszłych wyborach posłów takich, z którymi możemy się identyfikować!
  • 2007-01-29 20:56 | Janusz

Bogaty jak ZUS

Te 40 milionów to takie oficjalne pieniądze o których wiemy .Jak by się sprawdziło różne spółki SP to faktyczna wysokość dotacji jest kilka razy większa.Przykład Miasto Chełm - budowa pomnika Papieża - Spółki miejskie w sposób ukryty faktycznie sfinansowały budowę. Dopiero po zmianie ekipy w Ratuszu zostało to ujawnione.
  • 2007-01-30 19:27 | Marek

to są konsekwencje

Rodacy a czego się spodziewaliście wybierając pseudo polityków po podstawówkach i zawodówkach .
    Byle sekretarka ( bez obrazy ) musi mieć wykształcenie najlepiej wyższe plus języki i DOŚWIADCZENIE a pseudo polityk nie musi umieć absolutnie nic oprócz umiejętności trzymania się stołka za wszelką cenę.
    Zauważyłem również że dotacje na kościół zaczynają przewyższać kwoty zbierane przez wspaniałego Owsiaka .
    Uważam że to wierni powinni się złożyć na swoją świątynię .
  • 2009-09-03 22:27 | WKURZONA

CZŁOWIEKU DASZ CZY NIE DASZ TO ICH TAK OKRZYKNĄ ŻE TO ONI DALI CZYLI BANKI I INNE INSTYTUCJE......ALE Z CZEGO PYTAM Z NASZYCH OKRADZIONYCH PIENIĘDZY.NIE TY WSPOMOGŁEŚ CHORYCH,BIEDNYCH TYLKO ONI.JAK IM NIE WSTYD!!!!!!
  • 2009-09-05 05:30 | jerry11

Polska juz od dawna jest panstwem 'swieckim' li tylko na papierze!