Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wstyd się wstydzić

(10)
Porzućcie nadzieję: razowy chleb, kasze i zawarty w nich błonnik nikogo nie uratują przed rakiem jelita grubego. Jedyny sposób, by się przed nim bronić, to przejść do ataku.
  • 2007-02-09 21:01 | kaja

profilaktyka ?

mój ojciec zmarł na raka okrężnicy, bo przez cztery lata leczyli Go na anemię; nawet wtedy, gdy skarżył się na ból brzucha szpikowano Go żelazem; nikt nie zlecił nawet badania kału nie mówiąc o kolonoskopii, odwiedzał lekarza rodzinnego przynajmniej raz w miesiącu; był dwa razy w szpitalu... zmarł w trzy miesiące po tym, jak zawiozłam go na ostry dyżur i powiedziałam, że nie ruszę się, że mają wszechstronnioe zbadać;
  • 2007-02-10 00:44 | Ignacy I. Kotlarski

colonoscopy

Odkad mieszkam w uSA poddaje sie co rok ogolnemu badaniu przez interniste i ten gdy trzeba wyznacza dalsze badania. Colonoscopy mialem wykonywane w szpitalu dwukrotnie, bylem przy tym chyba nawpol uspiony, w niedlugi czas pozniej wrocilem do domu. Nie sadze aby colonoscopy bylo dla pacjenta lub pacjentki bardziej wstydliwe lub klopotliwe niz lewatywa. Dupa czyli odbyt to jest taka sama czesc ciala ludzkiego jak i kazda inna.
  • 2007-02-11 10:11 | val

lęk

moi dziadkowie mieli nowotwór okrężnicy, dzięki publikacjom prasowym mam świadomość konieczności badań - choć bardzo się boję, że c o ś może być u mnie nie tak...ten artykuł znów mnie mobilizuje do badań... bardzo dziękuję za kontakt do konkretnych placówek val
  • 2007-02-11 12:17 | anna gorazd

polipy

Kilkanaście lat dręczyły mnie bóle brzucha i biegunki. Rozpoznania były księzycowe. Wreszcie zrobiono mi kolonoskopie, usunięto dwa pólcentymetrowe polipki. Skończyła sie moja udręka.
  • 2007-02-13 18:28 | gaweł

może ktoś mi odpowie?

Od kilku miesięcy w odbycie mam niewielki wyrostek, polip, nie wiem jak to nazwać (ok. 3 mm), czy to może mieć coś wspólnego z nowotworem? Proszę się nie dziwić, że się wstydzę iść do lekarza.
  • 2007-02-15 19:04 | eduardoo

kolonoskopia

Dwa dni temu miałem robioną kolonoskopię. Tylko ze znieczuleniem. Obsługa była na tyle miła i rzeczowa, że nawet jak coś było czuć to po prostu wiedziałem ,dlaczego. Usunięto mi małego polipa, który powodował krwawienia. Lekarz rodzinny wcześniej kierował mnie do chirurga, który stwierdził, że jest mały żylak i przepisał czopki. Oczywiście to nie dało efektu. Dopiero sam poszedłem do proktologa i od niego wszystko się zaczęło. Teraz mam ten luksus, że wiem,że już nie grozi mi najgorsze. A wystarczyło uwierzyć lekarzowi pierwszego kontaktu i ... .
  • 2007-02-18 23:08 | Arek

a jednak trochę się wstydzę

We wtorek mam badanie, nikt o tym nie wie z moich znajomych, chyba byłoby mi łatwiej gdybym mógł z kimś bliskim porozmawiać ale to szczegół Wiem jedno muszę to zrobić......
  • 2007-02-22 00:07 | Irenka

nie bój się

chwile strachu przeżyłam przed wyobrażając sobie to, co opowiadali znajomi o badaniu; zrobiono mi to badanie w uśpieniu-pełny komfort. Dowiedziałam się, że wszystko w porządku. Warto to zrobić, a ze wstydem to jest tak. Lekarz każdą część ciała widzi tak samo.
  • 2007-02-22 10:47 | Staszek

zrobiłem

Bałem się. Zrobiłem kolonoskopie. Usunięto mi 4 polipy powodujące:utajoną krew w kale i jestem b. zadowolony
  • 2007-03-03 20:44 | Ela

dziedzicznie obciążona

Mój dziadek i mama zmarli na raka jelita grubego.Ja lata całe zyłam w stresie nie decydując się na kolonoskopię.Kilka miesięcy temu zostałam do tego zmuszona po wizycie u ginekologa,który stwierdził,że coś jest nie tak z jelitem grubym.Badanie miałam wykonane w znieczuleniu w fantastycznych warunkach ESO w Warszawie.Okazało się,że wszystko jest w najlepszym porządku.Lekarz zalecił mi następne za 10 lat.Odżyłam i nic absolutnie mi nie dolega ,a tak najmniejsze burczenie w żołądku wywoływało u mnie gęsią skórkę.Badajcie się!