Prenumerata

(50)
2007-02-12 07:37 | Polityka.pl
  • 2007-02-12 07:37 | zawiedziona

Bez karty kredytowej?

Mieszkam za granica. Chcialam zamowic prenumerate ale widze, ze nie moge zrobic tego on-line za pomoca karty kredytowej, tylko musze wysylac czek. Szkoda, dam sobie z Polityka spokoj, dopoki nie wprowadza tej ogolnie przyjetej i wygodnej formy platnosci...
  • 2007-02-16 11:53 | ola

placenie on-line

podpisuje sie calkowicie pod powyzszym komentarzem. Mieszkam za granica, juz raz probowalam z prenumerata "Polityki" wysylajac pieniadze poczta na Wasze konto, ale jest to dla mnie niepraktyczne i ponosze dodatkowe koszty za sam przelew. Szkoda. Poczekam na mozliwosc placenia karta kredytowa.
  • 2007-02-20 11:08 | magda

prenumerata zagraniczna

zgadzam sie z powyzszymi kometarzami co do braku mozliwosci opacenia prenumeraty za pomoca karty kredytowej. przelew czy przesylka czeku!? Droga redakcjo juz dawno jestesmy w XXI wieku!!!
  • 2007-02-22 14:06 | mirek

tez z zagranicy

I mnie to (ew. wysylanie czekow) tez skutecznie zniecheca, a mam duzy sentyment do "Polityki" i chetnie kontynuowalbym czytanie bedac za granica...
  • 2007-02-22 14:31 | Asia

prenumerata zagraniczna

Dolaczam sie do komentarzy poprzedniczek. Tez czekam na mozliwosc oplacenia prenumeraty online karta kredytowa.
  • 2007-02-22 17:20 | ola

odpowiedz

Czy ktos z redakcji moglby odpowiedziec nam czy placenie karta w ogole jest brane pod uwage, a moze juz przewidziane jest to w najblizszych planach?
  • 2007-02-22 21:24 | Paulo

dostawa polityki

ja jestem listonoszem widze jak listy ida czasem i tydzien w jednym miescie bo ja z Kielc polityka przewaznie przychodzi w czwartek lub piatek w kiosku jest w srode czy panstwo zastanawiali sie nad dostawa przesyłka priorytetowa ,bo dla niekturych cena nie gra roli tylko wygoda pozdrawiam paweł z kielc
  • 2007-02-23 00:18 | Jacek

Prenumerata zagraniczna.

Ja również czekam z zamówieniem prenumeraty zagranicznej na możliwość zapłacenia kartą kredytową. Inne polskie czasopisma dawno wprowadziły taką opcję. Szkoda, że "Polityka" jeszcze tego nie zrobiła.
  • 2007-02-26 00:56 | Tomek

Kiedy uruchomicie platność kartą?

Tak 5 minut z karta kredytowa a pól dnia zeby dostac sie do swojego banku w godzinach jego pracy to znaczna róznica. Zróbcie coś z tym jak najszybciej a kolejnego klienta macie na 100%. Dlaczego nie ma Polityki w sprzedaży w Dublinie. Można dostac wiele zagranicznych tygodników was nie ma.
  • 2007-03-02 19:48 | Kuba

szkoda

szkoda, że prenumeratę edukacyjną można zamówić tylko w redakcji lub na poczcie:-/ do redakcji mam daleko a na pocztę polską mam uczulenie:-/
    A już chciałem zamawiać....
  • 2007-03-03 15:37 | Ulla

pytanie

Czy można u Was kupić książkę pt."Lala" Dehnela i jak to zrobić?
    Z poważaniem Ulla
  • 2007-03-09 17:13 | justyna

prenumerata zagraniczna

rzeczywiscie szkoda ze nie mozna zamowic polityki z zagranicy placac karta kredytowa. To oznacza dodatkowe koszta lub zmarnowany czas zeby dostac sie do banku w godzinach pracy, a czas to pieniadz.
    pozdrawiam
    Justyna
  • 2007-03-29 18:55 | st_germainne

prenumerata via net

mozna kupic w wydaniu cyfrowym,kosztuje 3 zl i czyta sie ja jak normalna(przekladanie stron), tyle, ze na ekranie. adres portalu ktory sie tym zajmuje jest,zdaje sie, u gory strony
  • 2007-04-05 17:37 | ola

via net

Bardzo dziekujemy za te mozlowosc prenumeraty. Wiemy na czym polega czytanie w wydaniu cyfrowym. Chyba sie czepiam, ale dalej upieram sie , ze szkoda, ze nie moge zaplacic karta za gazete- papier. W moim przypadku jest to dla mnie wygodniejsze, bo nie moge zabrac ekranu do lozka zeby poczytania przed snem (nie mam laptopa) albo do ....np ubikacji. Pozdrawiam
  • 2007-06-17 16:04 | Anna

prenumerat zagraniczna

Przyłączam się do wszystkich narzekań dotyczących niemożności zapłacenia za prenumeratę kartą kredytową. Znam cyfrowe wydanie "Polityki". Niestety nie można wydrukować poszczególnych artykułów, co jest bardzo niewygodne, dlatego wolałabym wersję papierową. Kto jak kto, ale "Polityka" powinna jak najszybciej rozwiązać ten problem z kartą, dbając o swoich czytelników za granicą.
    anna
  • 2007-06-20 14:55 | Malgorzata

prenumerata w redakcji

fajnie, że można kupić prenumeratę w redakcji - tylko w jakich godzinach?! przecież to jedna linijka tekstu!
  • 2007-06-23 19:26 | Myrza

czy w Polityce ktos czyta komentarze?

zastanawia mnie czy ktos w ogole nasze komentarze w Polityce czyta? Widze wpisy z lutego - i zadnych odpowiedzi Redakcji. Halo halo?
  • 2007-06-28 12:57 | mirek

No wlasnie

Czyzby redakcji nie zalezalo na czytelnikach? Przeciez moga po prostu odpowiedziec, ze nie planuja wprowadzenia platnosci karta i wtedy czlowiek nie ludzilby sie :-) Albo - przeciwnie - niech napisza kiedy cos takiego zamierzaja...
  • 2007-06-30 05:24 | Kinga

ja w tej samej sprawie

Gdyby tylko była mozliwość płacenia kartą online już dawno zamówiłabym numery na następny rok! Nie chcę ponosić dodatkopwych kosztów za przelew. No dalej redakcjo, to 21 wiek!
  • 2007-07-26 15:47 | Ania

platnocs karta

jak widze nie jestem odosobniona. wyslalm maila do was miesiac temu i nic nawet odp nie bylo. skoro jest nas emigrantow w wlk bryt ok miliona to chyba warto uruchomic platnosci karta? pozdrawiam
  • 2009-06-20 09:43 | AT

rowniez pisalam do redakcji w sprawie zaginionych numerow z mojej pronumeraty, ale jak dotad glucho i cicho....
  • 2007-07-28 06:55 | Jacek

prenumerata

ja takze czytam was od 40 lat.mieszkamobecnie w australli gdzie jest mozliwosc placenia on line za kazda prenumerate, dlaczego nie mozna tego zrobic z polityka.czy bedzie taka mozliwosc w najbliszym czasie?
  • 2007-08-03 12:27 | Pan Lulek

Trzeba miec dojscia

Jak sie ma dojscia, to wszystko mozna. Dojscie znalazlem i zaplacilem z mojego banku uzywajac kodow swift i iban. Ile kosztuje przelew nie wiem ale za to mam polityke papierowa. W gronie moich znajomych uchodze za kogos kto sobie potrafi chody wyrobic. Jeszcze troche a bede uchodzil za eksperta. Porad jak zaprenumerowac polityke nie udzielam bezplatnie. Warunkiem podjecia rozmow jest a konto w wysokosci 10 letniej prenumeraty polityki platne z gory. Do niedawna ten blog nie przyjmowal wpisow w ogole, teraz pojawilo sie kilka nowych. Wyglada na to, ze wraca stare i sprawdzone (wyrabianie dojsc i chodow), albo nowe rodzi sie w bolach. Co nagle to po djable. Czekam na akceptacje operatora ale w dniu 13 sierpnia przedluze prenumerate o dalszy eksperymentalny kwartal.Pelen nadzieiPan Lulek
  • 2007-08-12 23:43 | Anna M. K.

Chcialabym wrócic do prenumerowania...

...ale nie wróce na obecnych warunkach. Ze sklepikiem w NYC, który Polityke wysyla na reszte Wschodniego Wybrzeza drudno sie porozumiec i cene tu podana podbijaja mocno. Dolaczam sie do pozostalych glosów proszacych o umozliwienie platnosci karta kredytowa!!!Pozdrawiam i trzymam kciuki za postep.
  • 2007-08-15 10:49 | Pan Lulek

Jak zaprenumerowac

Anna M.K.Nie rozumiem jaki Ty masz bank. W moim banku w Austrii przyjeli przelew na podstawie kodow SWIFT i IBAN. Pieniadze wyladowaly na koncie Polityki w przeciagu 15 minut. Tak samo jest chyba i u Ciebie. Oczywiscie trzeba niestety liczyc sie z kosztami bakowymi. Ja wplacilem raz za poprzedni kwartal, wczoraj oplacilem nastepny a potem bede oplacal za rok. Moj klopot polega na tym, zeby nie zapomniec terminu nastepnej platnosci. W zwiazku z tym od nastepnego razu zorganizuje sobie domowy "Dzien Polityki" z informacja komputerowa wlacznie. Poniewaz pisuje do blogu Pana Adamczewskiego dosc regularnie, to i nie zapomne. poprobuj moze sie uda.Pan Lulek
  • 2007-08-15 17:11 | Jacek T

Prenumerata online

No coz moze liczba zrobi cud i uda nam sie przekonac szanowna Redakcje ze mozliwosc zalozenia prenumeraty w kilka minut u sibie w domu pwinna byc jednak udostepniona! Trudno jest zrozumiec ze pismo, ktore dba o swoj "nowoczesny wizerunek" o tak podstawowa sprawe nie dba. Juz od dawna na taka mozliwosc zalozenia prenumeraty "online" ja rowniez oczekuje! Pozdrawiam,
  • 2007-08-18 20:48 | Piotr G.

Pronumerata + Karta

???
  • 2007-08-22 18:25 | Maciej

Nie warto za taką cenę prenumerować

Konkurencja ma lepsza ofertę, np. Newsweek można kupić w prenumeracie po 2 złote. Taką zniżkę w porównaniu z ceną kioskową to ja rozumiem, a nie jakieś marne 50 gr na numerze. Jeszcze żeby było co poczytać, ale od kilku lat obserwuję systematyczny spadek poziomu Polityki. Dlatego ja dziękuję.
  • 2007-08-31 00:10 | wozniak

respublica

a jak zamowic respubliki prenumerate???
  • 2007-09-06 01:38 | paolomario

mój kamyczek w ogródku pt. karta

Właśnie zaprenumerowałem Wprost - bo można płacić kartą. Polityko - chcemy online!!!
  • 2007-09-07 01:35 | fascinatio

tylko Polityka

Wprost czy Newsweeka nie zaprenumerowałabym (ani nie kupiłabym) nawet, gdyby mi dopłacano. Robicie problem z paru groszy opłaty bankowej przy przelewie on-line... Niby Polityka taka nienowoczesna - a wy nie macie kont internetowych...?
  • 2007-09-12 13:11 | Yes

Ruch

Gwoli przypomnienia mozna zaprenumerowac POLITYKe on-line i zaplacic karta na stronie RUCHu SA:www.ruch.com.plTyle, ze POLITYKA jest tam troche drozsza niz WPROST czy NEWSWEEK. Tak czy inaczej powinna byc mozliwosc bezp. prenumeraty redakcyjnej z platnoscia karta on-line!
  • 2007-10-31 10:31 | Kasik

Proponuje zwykle kioski!

A ja kupuje Polityke w kiosku z czasopismami zagranicznymi (w Niemczech w Moguncji).Mysle ze w kazdym troche wiekszym miescie, w ktorym jest troche Polonii sprowadzane sa polskie czasopisma (zadziwil mnie w malym kiosku niemieckim spory, jak na moje tutejsze wymagania, wybor polskich czasopism i gazet). I nie musze placic za przesylke, Polityka sprzedawana jest w cenie 2.5Euro za sztuke :) Dzieki temu moge co tydzien delektowac sie tekstami dziennikarzy Polityki:) Pozdrawiam wszystkich! Powodzenia w poszukiwaniach kioskow!
  • 2007-11-01 21:35 | maciej

nie jest tak źle

Mieszkam za granicą i początkowo też byłem zniechęcony brakiem możliwości użycia karty kredytowej. Ale przelew internetowy zadziałał!!! Gorzej z regularnością. Nie wiem czy winić pocztę irlandzką, czy polską. Właśnie oglądam najnowszy numer z wczoraj, (już u mnie!) a powyborczy numer gdzieś się jeszcze błąka. Pozdrawiam gorąco z Malahide!
  • 2007-11-06 15:52 | Yes

Co do przelewu

internetowego to oczywscie pwenie dziala, ale o ilez wygodniej jest zaplacic karta. Poza tym skoro konkurencja (np. "Wprost") ma taka mozliwosc, to dlaczego POLITYKA jej nie ma.A jesli chodzi o dostepnosc w kioskach to w wielu krajach tego nie ma. Mieszkam w Szwecji i tu nigdy nie widzialem POLITYKI w zwyklym kiosku, co najwyzej w polskich sklepikach spozywczych.
  • 2007-12-01 16:09 | paweł

prenumerata edukacyjna

czy nauczyciel akademicki ma też możliwość skorzystania z prenumeraty edukacyjnej?
  • 2007-12-05 13:35 | Elaw

prenumerata dla wybranych?

MIeszkam od kilku lat w Hiszpanii, na szczescie mam prenumerate Polityki w prezencie od rodziny - cena prenymeraty jest w porownaniu z prenumerata krajowa dosyc wygorowana... Rozumiem koszty wysylki, ale na gazety itd sa znizki. Znam wiele osob ktore nie moga sobie pozwolic na prenumerate. Z powazaniemElaw
  • 2008-07-25 01:09 | czytelnik

Re: Prenumerata

Popieram poprzednie glosy o mozliwosc zaplaty poprzez karte kredytowa!Dostanie sie w Londynie do banku w godzinach otwarcia to mordega i stracone pol dnia,a bardzo mi zalezy na artykulach..Redakcjo,mamy XXI wiek!
  • 2008-07-29 13:44 | smutny

Wow!!!
    mialem zaprenumerowana Polityke jakis czas temu. Prenumerate zawsze dokonywal moj brat w kraju za pieniadze,ktore mu zawsze dawalem bedac w Polsce. Pamietam,ze byly to calkiem "rozsadne" sumy. Pozniej byla jakas przerwa i przysza chwila, ze ponownie chcialbym zaglebiac sie w artykuly tego pisma. Co widze - komentarze sa skierowane glownie w techniczna strone zaplaty(calkiem zrozumiale poniewaz moze to byc bardzo uciazliwe, pracochlonne,skomplikowane, itd.), ale nikt sie nie wypowiadal na temat ceny!!!
    Przez wiele lat prenumeruje "The Economist", brytyjski tygodnik. Cena prenumeraty zazwyczaj jako staly klient wynosi okolo 60-70% rocznej prenumeraty, ale wielokrotnie nizsza aniezeli egzemplarz w "kiosku". "Polityka" proponoje cene nie dosc, ze wyzsza,aniezeli pojedynczy egzemplarz w kiosku to w dodatku nie ma jakichkolwiek zachecen dla klienta na prenumerate 2 czy 3 letnia obnizajac cene o znaczacy procent, tylko mnozac to przez ilosc numerow. Dla porownania za cene jednego roku z "Polityka" moge miec "The Economist" przez ponad dwa lata - spora roznica.
  • 2008-09-03 05:43 | SylwiaSol

Cena waszego tygodnika w prenumeracie dla czytelnikow w USA jest … DWUKROTNIE wyzsza od tej z "kiosku". Nie przesadzam: na newsstand kosztuje 4.45 dol.; w prenumeracie ponad 8.5 dol. Nawet nie wiem jak to skomentowac. Wstyd.
  • 2008-09-17 10:06 | Andrzej

Zupełny niewypał z tą prenumeratą. Nowy numer w kioskach jest w środę od rana, a ja dostaję go w czwartek po południu, a ostatnio (święto 15 sierpnia) to był w skrzynce we wtorek a w czwartek był już nowy.... Nie wiem co szwankuje, ale tak być nie może. Kiepścizna Polityko!
  • 2009-01-19 10:01 | Marek_w

W zasadzie to winna jest nasza "kochana poczta"-pomimo opłaconego priorytetu czasopismo przychodzi spóźnione tzn dalej w czwartek. Jest nawet gorzej bo nie dostarczono mi 3 numeru.
  • 2009-03-12 09:21 | kiki

ja dostaję prenumerowaną politykę w poniedziałki - na dzień przed ukazaniem się kolejnego numeru w kiosku !!!
    Ostatni raz zdecydowałam się na prenumeratę.
  • 2009-03-16 18:18 | m*

Ja dostaję w poniedziałek. Gdybym wiedziała kupowałabym sobie w kiosku. Niewiele większe pieniądzę, ale przynajmniej informacje na czas ;/
  • 2008-09-29 13:44 | ArturUK

52pln prenumerata w Polsce a 180pln za kwartal w Europie??? Skad ta roznica??? 14 pln za wydanie??? skad wyscie te ceny wytrzasneli??? Niedzielny Sunday Times jest polowe tanszy;-) Wiekszosc magazynow jest tansz w prenumeracia a plityka drozsza;-(
  • 2009-05-20 10:13 | dr.med.bln

Prenumerata

Dziekuje za wszystkie komentarze. W ten sposob uswiadomilem sobie, ze nie jestem sam z moim zdaniem o prenumeracie - ona jest STRASZNIE DROGA!!

Mieszkam w Berlinie (a wiec 80 km od polskiej granicy) i nie uznaje, ze mialbym placic az 180 zl za jedynie 13 wydan!! Droga POLITYKO: jestes drozsza niz DER SPIEGEL - i dlatego zostane jednak tylko przy jego prenumeracie!

A tak w ogole: SPIEGEL ukazuje sie w Niemczech w poniedzialki - prenumeratorzy w wiekszych miastach dostaja go poczta JUZ W NIEDZIELE!
  • 2009-06-20 09:41 | Alicja Targowska

ja dodam tylko - mieszkam w UK, pronumerate mialam na caly rok i z tego 5 wydan nie doszlo do mnie wogole. Na moje prosby co sie dzieje redakcja wogole nie zareagowala, a niby prosza by pisac maile. Na dodatek dostawalam kazdy numer regularnie w piatek ( jeszcze da sie przezyc 2 dni pozniej) a nastepny 10 dni pozniej , pozniej znow 2 dni i 10..... Skad taka dziwaczna forma dystrybucji -pozostaje slodka tajemnica redakcji, gdyz Panstwo milczeli ( i milcza) jak grob.
    Z ubolewaniem rezygnuje wiec z pronumeraty na obecny rok.
  • 2009-06-20 10:22 | Redakcja

Szanowni Państwo, wszystkie uwagi w tym wątku zostały przekazane do właściwej osoby, która w redakcji koordynuje sprawy prenumeraty. Prosimy o odrobinę cierpliwości - odpowiemy. Będziemy wdzięczni za podawanie adresów e-mail w formularzu dyskusji na forum (nie muszą one być widoczne dla pozostałych dyskutujących) - ułatwia to kontakt osobisty i rozwiazanie problemu. Z wyrazami szacunku - Redakcja POLITYKI
  • 2010-11-12 09:59 | SJ

Re:Prenumerata

Szanowna Redakcjo, po upływie ponad roku od ww deklaracji nie widze zdecydowanej zmiany. Oczywiscie najbardziej szokujace sa dalej ceny. Jak to jest mozliwe ze roczna prenum w EU kosztuje 745PLN (ok 190EUR)a roczna prenumerata The Economist nawet 122EUR. Rozumiem, że ludzi chcących posługiwać się językiem polskim musi na to być stać i to jest elitarne grono, tak?