Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Giertych dał z kopyta

(7)
Czy ministrowi Giertychowi uda się ujarzmić rozbrykanego konia?
  • 2007-02-13 12:13 | moniass

Szybowanie Giertycha

Pan minister jest człowiekiem wierzącym:wierzy w siłę swojego autorytetu, w to, że słowo staje się ciałem, jak również w to,że da się środowisku mydlić oczy bardzo nędzną, jak na jego talenty, propagandą! Czołem!
  • 2007-02-13 13:54 | gm

Mundurki

Jakkolwiek jestem zdecydowanym przeciwnikiem ideologicznym p. Romana Giertycha, to sprzeciwić się muszę wykpiwaniu idei mundurków. Człowiek w mundurze nie staje się człowiekiem lepszym, ale może zdecydowanie zmienić swoje zachowanie. Dowodzi tego np. Stanfordzki Eksperyment Więzienny, gdzie narzucenie pewnej roli, w tym ubioru, zdecydowanie zmieniło zachowanie uczestników badania (oczywiście w badaniu tym mundury wpłnęły negatywnie na zachowanie "strażników", ale mundur więzienny i szkolny to nie do końca to samo; chodzi jednak o to, że ubiór ma wpływ na ludzkie zachowanie). Podkreślam więc, że--moim zdaniem--mundurek nie zmieni dzieci fundamentalnie, ale potencjalnie może pomóc w utrzymaniu dyscypliny.

Więcej o eksperymenice: http://www.prisonexp.org/polish/indexp.htm
  • 2007-02-13 13:58 | emerytowana nauczycielka

owies siano czy marchewka dla konia

Latwo jest kpic ,ale co z ta szkola.Jaka konkretna rade pan ,panie Mizerski moze dac ministrowi -mizerna mniemam poniewaz proponuje pan marchewke a konie chetniej jadaja owies
  • 2007-02-13 14:11 | Stary

Rozbieżność

Publicyści ocenili Giertycha bardzo nisko a Premier odwrotnie.
    Ludzie w mundurach są zdyscyplinowani, poddają się komendom a cywile odwrotnie.
    W miejscach bez dozoru policji, ciemnych zułkach panoszy się przemoc, na obszarach patrolowanych i kontrolowanych przez policję odwrotnie.
    Nie chce mi się dalej wyliczać, bo i tak już mi wstyd zapytać: i jak Pan wygląda?
  • 2007-02-13 18:06 | :]

Giertych... :/

Moim zdaniem Pan Roman przesadza.Oczywiście, ze w wielu szkołach należałoby zaprowadzić porządek,ale to nie tyczy się tylko uczniów, bo nauczycieli też. Uważam ze mundurki to "cofanie się w rozwoju" Ludzie, mundurki były tak dawno, ze hej:/ To, że bedziemy nosic mundurki ma wplynac na nasze zachowanie?? no nie oszukujmy sie. Zeby te mundurki byly jeszcze jakies w miare, a nie jeden na rok, bo ni to wyprać bo nie wyschnie na nastepny dzień przecież ni nic:/ Ni w kijki ni w drewko;] Z komórkami mogę się zgodzić, ale tez częściowo.To , ze uczen posiada komórke w szkole nie powinno nikogo interesować, ma to nosi- proste, ale nie powinna ona być wlączona na lekcji. Na przerwach- owszem :] Pan minister ma dzikie pomysły, a nie ma zielonego pojecia o edukacji. Jakim cudem został ministrem?
  • 2007-02-18 15:13 | czarzasty

mundurki

gm w eksperymencie chodziło o danie władzy i kompetencji nad innymi ludźmi (oznaczonymi cyframi), nikt tam nie badał wpływu ubrania na zachowanie!!!!
  • 2007-02-19 04:38 | Amerykanin

Pana pomysly probowali wprowadzic w USA

i nic z tego nie wyszlo ...