Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cynizm w cenie

(13)
Młode wilki z PiS zaczęły kąsać starszych kolegów
  • 2007-02-13 14:17 | Stary

To charakter

Myślę, że szukając w tym logiki idzie Pani za daleko. Jeżeli inni nie mają racji to tylko ja mam rację, bo wszyscy są ode mnie inni. Na tym chyba polega kłótliwość prawicy i konieczność organizowania się w zdyscyplinowane, poddane wodzowi zespoły.
  • 2007-02-13 14:35 | Wojtek z Przytoka

Czy to cynizm?

Konsolidacja władzy resortów siłowych nie jest żadnym wyborem premiera Kaczyńskiego. To po prostu konieczność,bo taka jest logika uruchomionego po wyborach procesu.Ciekawe jest pytanie czy Kaczyński będzie w stanie za kilka miesięcy powstrzymać radykalizację polityki.Ja nie sądzę-albo odpadnie w tych zawodach,albo będzie się radykalizował jak jego hunwejbini.Szaleństwa McCartyego powstrzymała dopiero armia gdy w swojej głupocie nadepnął jej na odcisk.A kto powstrzyma radykałów z pis-u?Nie mam pojęcia-na pewno nie wyborcy. Zniechęcenie dla polityki jest zbyt duże.Zresztą otwarte granice zachęcają do życia w normalnym świecie.To prostrze niż snucie marzeń politycznych tutaj
  • 2007-02-13 15:49 | haneczka

Wilki?

Tylko nie wilki. To posłuszni wykonawcy poleceń Wodza. Jest absolutnie oczywiste, że żaden z nich nie powie i nie zrobi nic bez wiedzy i woli pana K. Ani mi w głowie demonizować pana premiera, ale "inicjatywa oddolna" to chyba ostatnia rzecz jakiej oczekuje od swoich podwładnych.
    Chyba przyszedł czas czystek starych towarzyszy. Wróg zewnętrzny został właściwie ujarzmiony i teraz pora zadbać o zwartość własnych szeregów. Ciekawe jakim to rewizjonistą stał się Dorn? W którym momencie wykazał się zbyt wielką samodzielnością? I jak długo dostatecznie grzeczni będą panowie Szczygło i Kaczmarek. A Ziobro? Pewnie jestem niedoinformowana ale sukcesy jego resortu są dla mnie niewidoczne.
    Obawiam się, że przerobimy schemat dobrze znany z historii, bo walka klasowa zawsze zaostrza się w miarę..
  • 2007-02-13 16:47 | rysio

Cynizm...

Senator Niesiołowski(prorok cy co?)mówił o walce psów pod dywanem i miał po stokroć rację(kocham go za jego cięty język),znów parę trupów spod dywanu wyleciało!
  • 2007-02-13 17:22 | Hematemesis

Dornowate wypowiedzi

Nie lunie LD. Nie lubie go za jego Dornowate wypowiedzi. Nie lubie go za kamasze, za kobiety, za jego trzecioblizniakowatosc. Nie lubie za arogancje, za bycie Dornem. ALe budzi we mnie szacunek fakt ze napisal co napisal. Ze pomimo wspolnej pepowiny laczacej nierozerwalnie z pozostala dwojka wzial pioro i rozdarl te wiezy. Szanuje jego ostawe, szanuje ze znalaz w sobie sile i powiedzial "dosc". Czy to wynik dzailania mlodych wilczkow? Osobiscie watpie. Mysle ze rzeczywiscie nie mogl juz sie dogadac z JK. Chyba chal cos zaczac budowac miast dalej plawic sie w zgliszczach rewolucji. I tu dla JK okazal sie obcy. Bo JK zna tylko walke i rewolucje, a budowa jest mu obca. A mlode wilczki? Natura czalwoeika dzisiejszych czasow jest zagryzc kulejacego. Wiec gryza puki moga. To caly problem pokolenia JK. Oni wyrwali sie z kolchozu majac lat 40 pare i zauwazylize albo teraz nagarna pod siebie albo nigdy. Wybrali teraz. I nagarniaja.
  • 2007-02-13 18:10 | Telegraphic Observer

Cynizm i naiwnosc

Chyba naiwnoscia bylo sadzic, ze panstwo solidarne nie pociagnie za soba panstwa prokuratorskiego. Najpierw spoleczenstwo dalo sie przekonac, bez wielkiego zreszta trudo, ze panoszy sie korupcja i zlodziejstwo, to teraz zrozumie, ze prokuratorska sankcja nie jest szalenstwem lecz metoda.
  • 2007-02-13 19:01 | actrap

Wojsko "opanowane"

Wykasowanie min. Sikorskiego było ostatnim dzwonkiem alarmowym. Więcej dzwonków już nie będzie. Teraz już opętani „misjonarze” mają wszystko. Do niedawna można było mieć nadzieję, że w razie dużego niezadowolenia, wielkich demonstracji, czy np. strajku powszechnego, przy niezadowalającej skuteczności policji, wojsko nie włączy się w żadną akcję niby mającą zapewnić ład, a w rzeczywistości ochraniającą „dubeltowe źródło niezadowolenia”.Teraz wojsko zostało OPANOWANE. Każde życzenie Kaczyńskich skierowane do min. Szczygły będzie dla wojska rozkazem. A w temacie „młode wilki”,myślę że można również powiedzieć „narowiste młode konie”. Będzie musiał wnet ostro stangret powściągnąć lejce, bo jak poniosą to i los „stangretów” zagrożony.
  • 2007-02-13 22:35 | Maria W. z Poznania

O co chodzi premierowi?

Myślę, że premierowi przekonanemu o własnej nieomylności, nieuznającemu żadnych autorytetóew poza własnym, chodzi o władzę absolutną.Tylko wówczas będzie mógł zrealizować własne obsesje i stworzyć swoiście pojmowaną Polskę prawą i sprawiedliwą. Dlatego eliminuje wszystkich, którzy myślą inaczej, promuje miernotę i toleruje prostactwo, atakuje media i tworzy państwo policyjne. Chyba nikt nie uwierzy, że p. Ziobro z niszczarką na konferencji prasowej prezentował niezawisłość prtokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.Już sama nie wiem, czy to cynizm, czy naiwność. czy po prostu... Maria W. z Poznania
  • 2007-02-14 10:27 | Bart

Co by jeszcze opanować

Pan Premier od początku swego rządzenia wszystko odzyskuje MSZ, Spółki Sarbu Państwa, NBP, Teraz MO i MSWiA. Czyni to tylko po to aby wszystkim zarządzać, a nie toleruje samodzielności, wlasnego zdania i kompetencji. Poostatnio obejrzanej konferencji Minister Fotygi dochodzę do wniosku, że tylko ludzie o miernej kompetencji mogą zasiadać w tym rządzie.L.Dorn mający duże wyczucie polityczne nie chce być "wyrolowany" jak premier yes yes yes Marcinkiewicz i zostać wypchnięty na margines. Walka L. Dorna z z wilkami (prokuratorami) nie może Mu przynieść chwały. Po raz pierwszy podzielam zdanie prawicowego polityka
  • 2007-02-14 10:35 | Waldemar

Dorn -Rehabilitacja

Dornn stworzył "Nowy Układ" w MSWiA ,zwolnił "'Stary Układ" zlat 1990-2005.Jego Kamasze " "Bura Suka" "Wykształciuchy "itp.dały mu maske fatalną .Dopadło jednak Wilka szybciej niż sam myślał .Jeśli podstawą tego listu do Premiera jest tworzenie bariery a może tamy dla bezprawia w wydaniu Pisu -to wstąpił na drogę pokuty i może być nawet rehabilitowany za jakiś czas.
  • 2007-02-14 21:47 | Kaspi

Historia kołęm się toczy

Wystarczy sięgnąć do międzywojennej historii - jak rozwiljał się totalitaryzm we Włoszech. Analogie, przy wzięciu poprawek na zcasy współczesne, są dla mnie oczywiste. Pytanie, jak daleko się to posunie?
  • 2007-02-15 12:19 | Analityk

Należy powstrzymać początki dyktatury w

Jest oczywiste, że wdrażany obecnie przez PIS proces konsolidacji władzy resortów siłowych jest kolejną odsłoną budowy dyktatury Kaczyńskich w Polsce. Ten etap działań politycznych uzupełnia stosowany wcześniej proces dyskredytowania urojonych wrogów PIS. Odzwierciedliło się to bardzo wyraźnie na przykładzie dyskredytowania WSI, które były, nieprzypadkowo zresztą, wskazane na głównego wroga państwa, oczywiście w mniemaniu państwa Kaczyńskich. WSI zostało wyznaczone na ikonę zła w Polsce, bo właśnie ta instytucja nie mogła w żaden sposób się bronić z racji ograniczeń prawnych, które w żaden sposób nie pozwalały na reakcje wobec oskarżeń lub logiczną obronę jej żołnierzy i pracowników. Argument WSI do rozprawy z przeciwnikami już się dla PIS zakończył efektem nie takim, jakiego oczekiwano. Z tej przyczyny bracia Kaczyńscy rozpoczęli realizację działań bardziej złożonych, ale tym razem wymierzonych już w szersze grupy społeczne. Sprawa Radka Sikorskiego była już przesądzona w listopadzie ubiegłego roku. Jego rozpaczliwe próby utrzymania się przy władzy były skazane na porażkę. Pan Sikorski nie będzie kontratakował, bo zostanie zniszczony przez Macierewicza i stworzony układ prokuratorsko-policyjny.
    Działaniom braci Kaczyńskich sprzyja tragicznie niska świadomość polityczna Polaków i ich łatwość ulegania socjotechnice. Przeraża tylko, że że nie zauważają tego problemu i nie alarmują o zagrożeniach tzw. polskie elity. Przecież Polska znalazła się na drodze bardzo niebezpiecznej, bo otoczenie braci Kaczyńskich obrało już i realizuje bardzo niebezpieczny kierunek działań. Jest on wymierzony nie tylko przeciwko prawom i wolności wszystkich obywateli, ale też jest instrumentem bezprawnego eliminowania z życia publicznego coraz większych rzesz obywateli. W tym etapie prokuratura staje się decydentem kierunku działań socjotechnicznych, a policja oraz służby bezpieczeństwa państwa zostały uczynione narzędziami do niszczenia rzekomych przeciwników braci Kaczyńskich. Nie przypadkiem stworzyli oni wyłącznie do własnej dyspozycji układ koleżeński w aparacie ścigania. Przykład zastosowania socjotechniki oraz aparatu ścigania w sprawę lekarza ze szpitala MSWiA jest tego klasycznym przykładem.

• 2007-02-17 13:38 | Maria W. z Poznania

Do Analityka

Już raz wpisywałam tu swój komentarz, bardzo skromny, lecz gdy przeczytałam ten ostatni, postanowiłam jeszcze raz się włączyć i powiedzieć: BRAWO!, nic dodać, nic ująć.