Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Raport o WSI: Upadek mitu

(34)
Dokument o WSI to porażka komisji weryfikacyjnej i prezydenta RP.
  • 2007-02-16 13:58 | grzesznica

Święty Antoni, módl się za nami,

którzy się od ciebie uciekamy. ;]
  • 2007-02-16 19:03 | marta

Czy dno może upaść?

Mam tylko nadzieję, że Kaczyńscy, Macierewicz i spółka odpowiedzą przed Trybunałem Stanu za całkowite rozwalenie wywiadu.
  • 2007-02-16 19:08 | Artur (Toronto)

Raport WSI

Raport o WSI sie pojawil i wiedzialem ze bedzie tam ZERO. Dziwie sie ze takie bylo oczekiwanie na raport, ktory okazal sie wiekim kiczem i tylko wykorzystany zostanie do walki politycznej. W raporcie jest duzo nazwisk dzienikarzy ktorzy tam kiedys byli widoczni, wiekszosc z nich juz sa na emeryturze. Raport pokazuje jeszcze jedna rzecz, wszyscy sa winni tylko nie my. Dziwne jest oskarzenie Lecha Walesy o zaniedbania, a przeciez kiedy WSI powstalo Kaczynski byl Szefem Bezpieczenstwa Narodowego. Kaczynski musial juz cos wiedziec na temat WSI. Juz sie pojawily pierwsze oskarzenia pod addresem Macierewicza. Jerzy Marek Nowakowski i Jaroslaw Szczepanski zapowiedzieli wytoczenie procesow. Resultat tej karuzeli jest taki ze to wszystko sie skonczy wielka kompromitacja Kaczynskich, Macierewicza i ludzi spod IV RP.
  • 2007-02-16 20:21 | mamon

problem

problemem jest to że dla autorów jest to sukces
  • 2007-02-17 00:00 | Maria W.

Raport

Wczoraj kompromitujące wystąpienie p. premiera(z częstymi u niego)freudowskimi pomyłkami, rano haniebne głosowanie PiS, dowodzące sprzeniewierzenia się podstawowym wartościom, co wcześniej wypunktował rzeczowo i spokojnie Donald Tusk, a w południe kolejny blamaż dowodzący, że p. premier, p. prezydent, p. Macierewicz i inni nie biorą odpowiedzialności za słowo. Raport miał przecież wszystkich porazić i chyba rzeczywiście poraził-wg mnie haniebnymi oskarżeniami takich dziennikarzy jak p. Mroziewicz czy Nowakowski. Jest to dla mnie skrajny wyraz pogardy dla człowieka, dla jednostki w imię wartości, które po drodze stały się antywartościami.
  • 2007-02-17 07:38 | cosa ostra

export

Proponuje aby pan Macierewicz zostal teraz oddelegowany do weryfikacji CIA,BND,MII i kolejne numery,bylby to nasz szlagier exportowy, kto wie moze zwrociloby sie troche kasy za opracowanie tego "raportu".
  • 2007-02-17 09:09 | JKJK

Raport WSI

W piątek, w Panoramie gościem był p.Woyciechowski (chyba tak się pisze) i na zarzut, rozbicia wywiadu (bo kto teraz pójdzie na współpracę) powiedział: (cytuję z pamięci)
    Współpraca z naszym wywiademto nie ideologia, ale korzyści finansowe, a takie dalej pozostają. Nie będzie więc problemów z nowymi współpracownikami.
    Nie raport, ale takie wypowiedzi mnie porażają.
    Czy p. Woyciechowski ma takich ludzi za idiotów? Ujawnienie, to ujawnienie, i nikt nie będzie ryzykował nawet rozmowy z takim "specjalistą", który uważa, że za pieniądze od polskiego wywiadu można pójść do więzienia lub nawet stracić życie.
    Czy ten pan tego nie rozumie?
    Rzeczywiście PiS ma "wybitnych" specjalistów.
    JKJK
  • 2007-02-17 09:18 | Albert

uwagi

Macierewicz nie ma zadnego instyktu zachowawczego. Oszolom. Rzeczpospolita Blizniakow kiedys się wreszcie konczy, procesy o naruszenie dobr osobistych w związku z jego raportem będą się toczyc juz po Blizniakach i Ziobrze. Nikt się nie wstawi. Jest az na tyle bogaty?
    I skąd ta pewnosc Wassermana, ze gdyby WSI bylyby zlikwidowane od razu po 89 roku, to nie byloby "takich nieprawidlowosci". Przeciez wtedy nie bylo zadnej alternatywy dla ludzi tam pracujących. Do nowych struktur silą rzeczy przyszliby ci sami ludzie.
  • 2007-02-17 09:28 | ryszard k.

ozostalo do weryfikacji

teraz pozostala do weryfikacji insurekcja kosciuszkowska,powstanie listoadowe,powstanie styczniowe,itd,itp.
  • 2007-02-17 09:46 | olalk

100 procesów

Marzę o tym, by teraz około 100 osób pomówionych przez pana Macierewicza, za aprobatą pana prezydenta, wystąpiło na drogę sądową. Jeśli nie w Polsce, to może gdzieś w UE. Jeszcze nas z Unie nie wyrzucili.
  • 2007-02-17 10:59 | mt7

To nie jest sukces dla autorów

mamon napisał:
    "problemem jest to że dla autorów jest to sukces"
    Gdyby był to sukces, nie urządzaliby żałosnego widowiska ze szpitalewm MSWiA.
    A wiadomości, które podała dworska telewizja - porównywalne tylko z talibami w Klewkach -dobitnie świadczą o pełnej świadmości mizerii raportu. Im prędzej te żenujące rzady się sończą, tym mniej szkód.

• 2007-02-17 11:02 | scofield

Droga Marto!

W ludziach obserwujących to co dzieje się w Polsce narasta straszna złość na tych, którzy wyrządzają Polsce taką krzywdę i ich pomagierów.
    Nie wyobrażam sobie, żeby w wolnej Polsce (czytaj: po upadku PiS) nie przeprowadzono natychmiast depisacji. W końcu instytucje takie jak KRRiTV, TVP, Polskie Radio, służby specjalne, prokuratura muszą odzyskać choć część dobrego imienia. Nie chodzi mi teraz o to, żeby wszędzie zmieniać ludzi, często wystarczą zmiany systemowe, czyli jak w przypadku prokuratury jej oddzielenie od min. sprawiedliwości, czy w przypadku KRRiTV zmiana konstytucji, ewentualnie wysłanie tam ludzi reprezentujących jakikolwiek poziom i wiedzę.
    Gdy słuchałem wczoraj jak na tacy podają, radosny prezydent z Macierewiczem, na tacy informacje, o które obce wywiady musiałyby się bardzo starać, to postawienie ich przed TS i odebranie praw publicznych wydaje mi się lajtową wersją.
  • 2007-02-17 11:37 | Robert M.

Czy to jest zdrada ?

Jestem zaszokowany tym, kto jest naszym prezydentem.Ten człowiek do spółki z Macierewiczem dokonali - tak to należy nazwać - publicznego ujawnienia polskich agentów. Ujawnienie ludzi pracujących dla polskiego wywiadu ,ich powiązań z ludźmi za granicą jest niespotykanym głupstwem i wystawia polskich agentów na odstrzał.Ci ludzie stali się przyczyną ośmieszania Polski za granicą.Mam nadzieję, że staną za to przed sądem. Kaczyńscy w swoim zakopleksieniu i poszukiwaniu zemsty za wszelką cenę, za swoje dotychczasowe porażki są zdolni poświęcić wszystko.Nie przewidzieli jednego.Raport który miał stać się ikoną ich rządów stanie się gwoździem do ich politycznej trumny.
  • 2007-02-17 15:56 | Marek

Zdrada

Kompromitacja?!Jak myślicie co robią teraz w Moskwie w FSB?!Mam pytanie:kto jest zlecenodawcą "wielkiego antoniego"&consortes?!!!
  • 2007-02-17 16:46 | gornik

zmieszany nie wstrząśnięty

Opublikowanie informacji które pozwolą identyfikować agentów polskiego wywiadu, kontakty, obszary działań wywiadowczych to ryzykowne przedsięwzięcie, które niestety moim zdaniem zaszkodzi Polsce i obawiam się, że szkody te będą poważne. Proces reformowania tak delikatnej materii jak służby specjalne powinien przebiegać bez zbędnego rozgłosu (bicia politycznej piany). Owszem opinia publiczna ma prawo poznać nieprawidłowości, czy też działania pozaprawne służb jednak pod warunkiem przeprowadzenia wcześniej rzetelnego śledztwa, osądzenia konkretnego przypadku i rozważeniu, które z udostępnionych faktów zawartych w aktach konkretnej sprawy mogą zostać opublikowane bez narażenia szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa na szwank.
    Mam nadzieję, że obecne działania wokół służb specjalnych to tylko szkodliwa głupota a nie zła wola, której boję się nawet nazwać.
  • 2007-02-17 16:49 | gornik

zmieszany nie wstrząśnięty

Opublikowanie informacji które pozwolą identyfikować agentów polskiego wywiadu, kontakty, obszary działań wywiadowczych to ryzykowne przedsięwzięcie, które niestety moim zdaniem zaszkodzi Polsce i obawiam się, że szkody te będą poważne. Proces reformowania tak delikatnej materii jak służby specjalne powinien przebiegać bez zbędnego rozgłosu (bicia politycznej piany). Owszem opinia publiczna ma prawo poznać nieprawidłowości, czy też działania pozaprawne służb jednak pod warunkiem przeprowadzenia wcześniej rzetelnego śledztwa, osądzenia konkretnego przypadku i rozważeniu, które z udostępnionych faktów zawartych w aktach konkretnej sprawy mogą zostać opublikowane bez narażenia szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa na szwank.
    Mam nadzieję, że obecne działania wokół służb specjalnych to tylko szkodliwa głupota a nie zła wola, której boję się nawet nazwać.
  • 2007-02-17 21:51 | J.S.

Parodia Bareji

Prezydent Lech Kaczyński mamroczacy w czasie konferencji po opublikowaniu raportu był parodią sekretarza POP PZPR w Pcimiu Dolnym.kaczyńscy i Macierewicz powinni pójść do więzienia za zdradę państwa polskiego.Ale wiadomo,że włos z głowy im nie spadnie.
  • 2007-02-18 11:57 | jedna z wielu

ja też jestem na liście

wszyscy jesteśmy na liście kaczyńskiego
  • 2007-02-18 12:44 | Lenin

Czerwona Zaraza

Wyznawcy poprawnosci politycznej i zydo-michnikowszczyzny nie przyznaja nigdy i tak racjonalnych argumentow na Polske bez bolszewizmu.Dla nich tylko laboratorium syberyjskie bez mozliwosci powrozu byloby rozwiazaniem i konsekwencja w swietle raportu p.Macierewicza.

Lenin - katolik,18.02.07
  • 2007-02-18 13:08 | weronika

Co do tego "karczowania lasu"

Pani Janino, oglądałam Lożę prasową z Pani udziałem i chciałabym powiedzieć, że nie zachwyca mnie porównanie do karczowania lasu w celu złapania lisa. Zaciemnia Pani sedno sprawy - "czy las nie był spróchniały?". To powinno być tematem debaty i to powinno utkwić nam obywatelom w głowach. Kiedy tylko Paweł Lisicki próbował skierować rozmowę na te tory Pani skutecznie go zagłuszała.
  • 2007-02-18 14:51 | H. Ch. Andersen

bajka o Walęsie

Nareszcie ktos wprost powiedzial, ze krol jest nagi (czyt. durny).
  • 2007-02-18 15:51 | Piotr Kraczkowski

O rzezi w Iraku przez nas juz zapomniano

Kwasniewski i Co. wpakowali nas w lamiaca polskie prawo agrersje na Irak i wynikla z tego rzez ok. 650.000. Bush oczywiscie woli Kwasniewskiego i Co. a nie Kaczynskich, bo na Kwasniewskiego, jego zwolennikow i jego WSI ma wymuszajace posluszenstwo teczki. Kaczynscy sa dla USA ryzykiem i dlatego musieli opanowac WSI - dla Polski tak lepiej.
  • 2007-02-18 18:12 | Lukasz

Lis&Las

Pani Janino, lis i las rzeczywiście były zachwycające, kłaniam się i pozdrawiam serdecznie.
  • 2007-02-18 18:41 | Dawid

WSI

Moim zdaniem raport Macierewicz a i Kaczyńskiego okazał się kompletnym dnem, ponieważ były w nim tylko nazwiska osób, a nie było w nim żadnego wytłumaczenia dlaczego akurat on. Po przeczytaniu uwag na temat raportu nie dziwię się tym, że pan Wałęsa nazwał pana prezydenta Kaczyńkiego "głupkiem" i kazał mu się skirować do lekarza. Co było obrazą.
  • 2007-02-18 19:38 | cosa ostra

agent Macierewicz

Zastanawiam sie czy aby pan Macierewicz nie dzialal na zlecenie GRU czy jak oni sie teraz nazywaja, albo ibn Laden'a szczegolnie jesli sie czyta fragment dotyczacy Afganistanu.Weroniko,sluchalem tez pani Paradowskiej i pana Lisickiego.Mysle ,ze Ty chyba nie dosc uwaznie,argumenty pani Paradowskiej byly,wg mnie bardziej logiczne i nie tak niespojne jak pana Lisickiego, ktory nieudolnie probowal bronic raportu.Mysle tez ze nie czytalas raportu, a ja sobie zadalem trud i go przeczytalem(dostepny w sieci na stronach kancelari Prezydenta RP)jesli go przecztasz to moze dojdziesz do wniosku,ze tych chorych drzew nie bylo tak duzo,zeby uzasadnialy potrzebe wydawania publicznych pieniedzy na pensje dla pana Macierewicza i komisji oraz ich beletrystyke.Z powazaniem cosa ostra.
  • 2007-02-18 21:45 | Bożena

cieszy mnie, że Raport jest tylko "taki"

...bo on pokazuje, że w naszym kraju nie było tak "porażająco" żle jak próbowano nam wmówić. Cieszy mnie bardzo Pani ocena, bo jest rzeczowa i konkretna i to ją odróżnia od pustosłowia panów Lisickich.
  • 2007-02-19 11:14 | mw

Czekam na nową "grubą kreskę".

Wydaje mi się, że wkrótce potrzebna może być nowa Magdalenka, nowy Okrągły Stół. Jestem nawet pewien, że policzone są dni do momentu, gdy usłyszymy o nowej "grubej kresce".
    Obecnie rządzący, po tym, co już zrobili, a szczególnie po tym, co teraz robią i co, obawiam się, jeszcze lada dzień zrobią, nie będą już w stanie, ot tak, w wyniku zwykłych, demokratycznych wyborów, oddać władzy. Nie będą mogli, ze względu na własne bezpieczeństwo.
    Będą musieli najpierw zagwarantować sobie "żelazny list", lata bezkarności, ochrony przed trybunałami, przed sądami, przed gniewem społeczeństwa. Dokładnie tak, jak działo się to dotychczas we wszystkich autorytarnych, niedemokratycznych satrapiach. Władze można było przejąć tylko w wyniku pewnego kompromisu, umowy między tą częścią społeczeństwa, która władzę oddaje, a tą która ją przejmuje. Aby oszczędzić sobie przelewu krwi, społeczeństwo, przynajmniej na jakiś czas, dopóki ustępujący stanowią realną siłę, pozwala im wycofać się bezpiecznie, często nawet musi zgodzić się na to, że wycofają się niezłożywszy broni.
    Niewykluczone, że obecnie rządzący nie są pewni, czy po raz drugi uda się ta gra i czy po raz drugi społeczeństwo zgodzi się na Okrągły Stół. Czy da glejt, gwarantujący, przynajmniej na jakiś czas, bezpieczeństwo. Niewykluczone więc, że ścisłe grono przywódców partii obecnie rządzącej celowo pali mosty, aby tym samym postawić szeregi swych wyznawców w sytuacji, gdy nie będą mieli już nic do stracenia, gdy będą mogli już tylko iść dalej tą samą drogą, gdy będą musieli już tylko walczyć o życie.
    Tego się obawiam. I dlatego nie mogę doczekać się drugiej "grubej kreski", bo będzie oznaczać, że i to szaleństwo mamy już za sobą.
  • 2007-02-19 11:25 | reig

nie spodziewałem się

Okazuje się, że durna władza sama siebie potrafi zniszczyć. Gdy Kaczyńscy sięgali po pełnię władzy metodą "cel uświęca środki" zacząłem się bać o przyszłość w Polsce. Ze zdumieniem jednak stwierdziłem, że mimo bardzo słabej opozycji /SLD rozbite z nieudolnym młodym przywódcą, a PO wewnętrznie niespójne i nie umiejące się znaleźć w roli opozycji, PSL jedyna rozsądna opozycja marginalna siłowo/, i uzyskania prezydenta, Bracia popełniają błąd po błędzie sami dławiąc się swoim zwycięstwem i strzelając ciągle gole do własnej bramki. /Kurski bilbordy, Lipski i Kaczyński, afera z SO, Kombinacje z Marcinkiewiczem /by pozbyć się konkurenta do władzy i jednocześnie wygrać Warszawę - w rezultacie uzyskali wroga i stracili Warszawę/, Ciągłe wpadki, ze swoimi ministrami /bez przerwy rotacja stanowisk/, Popisowe walki z bezdomnym i podobne głupoty, Ciągła propaganda sukcesu bez poparcia choćby małymi faktami z rzeczywistości /zaczyna być tak śmieszne jak za wczesnego PRL gdy informowano, że wszystko wymyślili rosjanie/
    i w końcu gwóźdź do trumny "raport o WSI", propagandowo przygotowany tak, że niektórzy myśleli, że ogłoszenie go zmiecie przeciwników PIS niczym bomba wodorowa. I zamiast wybuchu czujemy smród i i słyszymy syk uchodzącej pary która nawet przysłowiowego gwizdka nie potrafi uruchomić.
  • 2007-02-19 19:02 | js

Zemsta

Jaki minister,taki raport.Od
    dawna wiadomo,że nienawiść
    czyni człowieka ślepym,popy-
    cha do zemsty za winy popeł-nione i urojone.
    Najdziwniejsze,że czynią to
    ludzie zapewniający o swoim
    przywiązaniu do Kościoła
    katolickiego i do nauczmia
    Jana Pawła II.
  • 2007-02-19 21:16 | Eklim

Miał rację

Nie byłem ani nie jestem fanem Wałęsy, ale jedno muszę mu przyznać,że przestrzegał nas przed destrukcyjnym działaniem Kaczyńskich. Wychodzi wiec na to, że należało byłego prezydenta słuchać przed wyborami a nie po wyborach.
    Pozdrawiam Panią redaktor.
    eklim
  • 2007-02-19 21:48 | Obserwator

Uderz w stol a nozyce sie odezwa

Oj zaczelo wsrod robic goraco wsrod samych swoich. Mozecie szczekac a karawana i tak pojdzie dalej i zmiecie resztki czerwonej zarazy. A ten od grubej kreski tez w koncu za nia beknie.
  • 2007-02-19 22:06 | Dawid

Raport WSI

Myslę, że likwidatorzy WSI się znów zbłaźnili. Na dzień dzisiejszy można powiedziec mamy 2 raporty:
    Pierwszy jest krótszy bo przecież nie można umiescić w nim swojego człowieka! ( członka Pis-u). Dobrze by było gdyby wiekszosc osob z raportu oskarżyła likwidatorów o pomuwienie. Ale by była AFERA. Może wtedy by się cos zmieniło w naszej IVRP.
  • 2007-02-19 22:12 | Dawid

Raport WSI

Myslę, że likwidatorzy WSI się znów zbłaźnili. Na dzień dzisiejszy można powiedziec mamy 2 raporty:
    Pierwszy jest krótszy bo przecież nie można umiescić w nim swojego człowieka! ( członka Pis-u). Dobrze by było gdyby wiekszosc osob z raportu oskarżyła likwidatorów o pomuwienie. Ale by była AFERA. Może wtedy by się cos zmieniło w naszej IVRP.
  • 2007-02-19 23:09 | maniek

Pani Redaktor, nie mit lecz złudzeń...

Złudzenia rewolucji moralnej która miała oczyścić stajnie Augiasza jaką wg. Kaczyńskich była III RP.
    Czarł prysł... Teraz najważniejszymi osobami w państwie są najmniej odpowiedni i odpowiedzialni ludzie, którzy dowiedli tego swą "ciężką pracą" i hipokryzją.
    Pozdrawiam