Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pół wieku razem

(22)
Już za tydzień „Polityka” skończy 50 lat.
  • 2007-02-20 18:34 | lucek

moja Polityka

Polityka jest dla mnie najobiektywniejszem zrodlem informacji i analiz. Tak trzymac!
  • 2007-02-20 18:37 | Jerzy Kosieradzki

48 lat z "Polityką"

Szanowny Panie Redaktorze!
    Mnie do jubileuszu 50 lat czytania "Polityki" brakuje jeszcze 2 lat. Prawie cały czas ( z przerwą na pracę zagranicą) jestem czytelnikiem gazety, w której znalazł coś, z czym się zgadzałem i coś, co rozwijało moje wyobrażenie o polityce, gospodarce, często także kulturze. Podziwiałem Red. Rakowskiego, który dzielnie walczył o prawo inteligencji do wypowiadania swoich poglądów. Ci, co teraz twierdzą, że można to było robić inaczej i lepiej, niech pokażą, co robią teraz, gdy prawie wszystko można.
    Ale zostawmy rozrachunki na boku.
    Następnej "pięćdziesiątki" nie dożyję, ale mam nadzieję, czego Redakcji życże, że mój syn i wnuki ten nr "100-letni" będą mogli przeczytać.

Serdecznie pozdrawiam.
  • 2007-02-20 19:35 | Piotr Kraczkowski

Na Polityce nie mozna polegac

Polityka celuje w ciekawych tekstach na tematy nie najwazniejsze. Jesli przyjdzie do spraw tak waznych jak np. napasc na Irak, to Polityka niezawodnie bedzie zawsze trzymac z tym, ktorego bedzie uwazala za silniejszego i zdolnego szkodzic jej redaktorm, a nie z czytelnikami lub Polska. Obecnie Polityka poprze, choc przy pozorach krytyki, wszystko co robia USA.
  • 2007-02-20 20:51 | Włodzimierz Maciejewski

mgr inż.

Serdeczne gratulację z okazji jubileuszu.Czytam POLITYKĘ od zawsze, nie zawsze regularnie.Miała ona znaczny wpływ na kształtowanie moich poglądów,a przede wszystkim na to,że dzisiaj potrafię patrzec na wydarzenia z dystansem,nie wierzyć,że są jakieś proste rozwiązania,a historią sterują ciemne typy.Szczególnie utożsamiam się z ostatnim akapitem tego artykułu.Zyczę następnych,doniosłych jubileuszy.Przyłączam się do wspólnoty wykształciuchów
  • 2007-02-20 21:20 | Sławomir Czapnik

tak trzymać i nie popuszczać!

Nie wyobrażam sobie tygodnia bez POLITYKI, nawet jeżeli nie zgadzam się nieraz z pewnymi tekstami, ale zawsze biorę pod uwagę Wasze opinie. w czasach coraz bardziej postępującej stadności mediów, POLITYCE często - choć nie zawsze - udaje się zachować niezależność, szczególnie w kwestiach obyczajowych. Alleluja i do przodu!
  • 2007-02-20 21:24 | Grzegorz Pieńkowski

Były czasy.

Cieszę się że będzie można przeczytać 30 tysięcy artykułów.PoLITYKA ma swój styl .
    A może by wrócić do dawnego formatu gazetowego. To były czasy.
  • 2007-02-20 22:10 | Barbara Wróblewska

"Polityka" to jest to !

Jestem z Polityką już ponad 40 lat.To pismo,które kształtowało moje poglądy.Czasem się z Wami spieram ale raczej się zgadzamy.Gratulję i życzę powodzenia i dalszych jubileuszy.Wykształciuch Barbara Wróblewska
  • 2007-02-20 22:18 | Adam Gatnar

vivat

100 lat! - na początek. To jedyny w RP tygodnik na poziomie.
  • 2007-02-20 22:23 | Bożena

"Polityka" z klasą

Kilkanaście lat życia z tygodnikiem Polityka i nawet mimo niezgody z niektórymi opiniami, nigdy zażenowania z dokonanego wyboru. Gratulacje i powodzenia dla całego Zespołu.
  • 2007-02-20 22:26 | Mariusz

Polityka

Mnie do 50 lat z polityką brakuje jeszcze 45 lat.
  • 2007-02-20 22:44 | Włodzimierz Dębowski

Róbmy swoje (W. Młynarski)

Szanowny Panie Redaktorze.
    Gratuluje przeprowadzenia POLITYKI przez niebezpieczne lata transformacji. Nie wiem czy zabrzmi to jak komplement, że jest Pan godnym następcą MFR. Róznie można oceniac jego działalnośc polityczna ale POLITYKA pod jego kierownictwem była znakomitą gazetą. Była i jest. POLITYKA to gazeta z centrum, wtedy była i teraz też jest liberalna, przynajmniej ja tak ją odbieram będąc czytelnikiem z ponad trzydziestoletnim stażem. Popierała gospodarkę oparta na zdrowych zasadach ekonomii. A jednocześnie była socjalistyczna ale w stylu PPS - czyli wrażliwość na krzywdę, prawa ludzi pracy, równość i sprawiedliwość. Nigdy nie była tuba PZPRowskiej propagandy. Cieszę się, że znajduję i "starych" autorów i nowych. Ciesze się, że POLITYKA utrzymuje stały, równy wysoki poziom i tak znakomicie sobie radzi z konkurencją. Próbowałem czytać i Newsweeka i Wprost ale to nie moje tygodniki.
    Gratuluje i Redaktorowi Naczelnemu, i Całemu Zespołowi jubileuszu i prosze tak trzymać.
  • 2007-02-20 23:01 | Andrzej

Gratulacje

Serdecznie pozdrawiam i gratuluje z okazji jubileuszu. Jestem czytelnikiem Polityki od wielu lat.Wiernym i stalym chyba od 1967/68, gdy bylem mlodym chlopcem.Poniewaz od wielu lat przebywam poza Polska bylbym wdzieczny za rozszerzenie oferty internetowej. Na marginesie polecam lepsza korekte tekstu p. Redaktora.Za duzo laczenia wyrazow w zdaniach publikowanych on-line, np."przedstawiajacychnajwieksze" itp.Z wyrazami szacunku.AJM
  • 2007-02-21 06:36 | Maria Maksim

Gratulacje

Gratuluję podtrzymywania na duchu wykształciuchów.Jestem z Wami "od zawsze".Zyczę dalszego obiektywizmu i doskonałych redaktorów oraz następnych 50 lat służby dla Rzeczypospolitej.Serdecznie pozdrawiam i "tak trzymać". M.M.
  • 2007-02-21 09:23 | Józef Kos

Zawsze z Polityką

Jestem z Wami od pierwszego numeru.Serdecznie gratuluję calemu zespolowi pięknego Jubileuszu.Z niecierpliwością czekam na każdy następny numer.
    Serdecznie pozdrawiam.
  • 2007-02-21 10:22 | czytaczka

Walewski, Mizerski, Pytlakowski

Lubię Was czytać, bo pokazujecie scenę polityczną z pewnej perspektywy, nie rzucacie się na co i rusz podrzucane ochłapy i ploty przez np. rząd. Po prostu dokonujecie rzeczowej analizy.

Co do publikacji mniej politycznych - najlepiej się czyta Walewskiego (bo pisze o tym, co nas... "boli";)i Pytlakowskiego.

A Mizerski... Inteligencja dowcipu i jego wielopiętrowość - do końca o pozostanę Jego fanką.

Pozdrawiam, stu lat!
    :)
  • 2007-02-21 11:23 | Richard

Dobra forma

Gratuluje. Byla obawa w drugiej polowie lat 90, ze Polityka stanie sie plytka i plotkarska. Ale kilka lat temu Polityka wrocila do starej dobrej formy. Mysle, ze bez konkurencji Newsweeka nie bylobyto mozliwe.
  • 2007-02-21 14:33 | Hanna

Trzy pokolenia z Polityką

Gratuluję. Czytam Politykę od zawsze, do 50 brakuje mi roku, ale z Polityką jestem już od ponad 40 lat. czytali ją moi rodzice, czytam ja, czyta moja 12 letnia córka. Gdy pracowaliśmy za granica i Poltuka przychodziła dopiero koło niedzieli, wyrywalismy ja sobie z rąk. Najpierw przeglądała ją córka, potem czytał mąż, ja oglądałam okładkę, mój czas na Politykę nadchodził dopiero koło wtorku. Warto było zawsze czekać. Teraz Polityke otrzymuję w czwartki, szybko czytam, gdyż córka zabiera ją ze sobą do szkoły, po tygodniu wraca, czasopismo przekazuję mojej mamie, emerytce. Tak jak moja mama gromadziła roczniki dużej Polityki ja też gromadzę, tę kolorową.
    Powodzenia i dalszych 50 lat, albo i nastepnych.
  • 2007-02-21 16:37 | hematemesis

Gratulacje

NIe pamietam polityki z PRL, nie pamietam polityki z okraglego stolu. Ale pamietam polityka z IIIRP. I dla mnie jest to najlepszy tygodnik politycny w jezyku polskim. Mysle ze mozecie panstwo swobodnie stawiac sie w jednym szeregu z the time czy the economist. Gratuluje serdecznie. POniewaz jestem mlody licze ze bedzie mi dane obchodzic panstwa 100 lecie. Czego sobie i panstwu zycze:D
  • 2007-02-21 16:59 | Miśta Jerzy

Tak trzymać

Czytam wasz (mój) tygodnik już ponad 40 lat (aż wstyd się przyznać). Bywały różne okresy, ale nigdy nie myślałem żeby przestać.TAK TRZYMAć
    JERZY
  • 2007-02-21 20:46 | Maciek

Klasa szefów

"Polityka" powinna dziękować Bogu, że od początku miała szczęście do naczelnych z klasą .
  • 2007-02-21 22:00 | Katarina

Tydzień bez Polityki to tydzień stracony

Ja mam swój mały jubileusz z Polityką - 5 lat :)szkoda ze nie 45...Gratuluję redaktorowi Baczyńskiemu zespołu a zespołowi redaktora! Dziękuję za mądrość i kulturę jakimi przesiąknięte są wasze strony. A na spotkaniach w siedzibie Polityki czuję się jak w prawdziwym wykształciuchowym salonie. Serdecznie pozdrawiam!
  • 2007-02-21 23:56 | Monika

Dziękuję :))

Polityka była u mnie w domu odkąd pamiętam:)
    Obecnie mam 22 lata, dzięki Polityce kształtował mi się mój, mały światpogląd polityczny. To dzięki waszej Gazecie "odnalazłam" pana Passenta, przeczytałam Jego interesującą książkę.
    Polityka- niech jej zegar nadal "tyka" :))