Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kordian był emo?

(29)
Ofiara przemocy w rodzinie skrzyżowana ze snem szalonego stylisty? Spokojnie, to tylko emo.
  • 2007-03-14 16:55 | bojar

Ha!

Choć czytałam ten tekst już wcześniej, to ponownie mnie zainteresował. Ile osób tak naprawdę rozumie ideę tzw. kultury emo? Ile zna chociażby etymologię samej nazwy? Być może tekst przyczyni się do poszerzenia tego grona, ja np. już wiem, jak fachowo nazywać dziewczęta, które doychczas określałam mianem "Wenesday" (od imienia bohaterki "Rodziny Addamsów")! A tak nawiasem - język bardzo sprawny, ale to akurat reguła.
  • 2007-03-15 21:18 | Gabriela

hm,

Każda subkultura(?) nakłada na człowieka jakieś ograniczenia. Podobnie jak Werter, który wpadł w pułapkę jakiejś wymyślonej przez siebie roli. A młody człowiek, co tu dużo mówić, przeżywa pewien bunt (w różnych postaciach). Nie można potępiać.
    Bardziej mnie denerwują tak-zwani-intelektualiści i jaki-jestem-świetny.
  • 2007-03-16 16:40 | bojar

Re: hm,

Nie do końca się zgadzam, Gabrysiu. Ludzie-choinki, obwieszeni agrafkami, ćwiekami, naszywkami, paskami i czym tam jeszcze się da, są zwyczajnie śmieszni i już. Fajnie, że ktoś o tym napisał. Nie dostrzegam tutaj natomiast niczego specjalnie obraźliwego ani tym bardziej żadnego "emo na pochybel!", to raczej subtelna drwina.
  • 2007-03-17 21:49 | B.Ch.

Jednym tchem...

taak czyta się ten tekst.Nie mogę doczekac się następnego.b.ch
  • 2007-03-18 21:41 | G.

hm c.d

hm, chyba drwina jest dosyć obraźliwa... Nie za bardzo widzę sens tego artykułu, po prostu. Ale czyta się miło, w sumie.
  • 2007-03-19 17:05 | bojar

Re:Re: hm,

Oczywiście, jeśli obiekt drwiny nie ma dystansu do siebie, może być ona obraźliwa, ale już może bez przesady z tą poprawnością. Czytałaś artykuł Kasi B.? Tam to jest dopiero mega-drwina, tyle że z człowieka, z którego wszyscy się nagminnie nabijają, więc co tam.
  • 2007-06-27 11:56 | Schwarz_Engel

Emo

Emo.
    Moim.zdniaem.Emo.to.świetna.subkultura. myśle.tak.bo.sama.do.niej.należe.!
    Wiele.osób.na.ulicy.pewnie.widząc.najczęściej.chłopaków. z.pomalowanymi.oczami.czy.paznokciami.myśli. 'Boże.co.za.idioci.".albo."może.oni.są.pedałami". Nie.zaprzeczajmy.bo.często.można.spotkać.się.z.takimi.rekacjami. A.przecież.każdy.ma.prawo.przynależeć.do.innej.subkutury. czy.wyznawać.inną.religię. Ale.to.nie.znaczy,że.jest.jakiś.dziwny.czy.nienormalny.i.że.należy. go.wykluczyć.z.grona.swoich.znajomych.
    Emo.w.tych.czasach.nie.zawsze.jest.dobrze.spostrzegane.
  • 2007-06-30 22:35 | MAdziex

Bardzo mi sie podoba ten styl bycia ale nie na długo. Ostatnio pszehodze wiele takich dni w stylu emo chciasz zawsze sie lubie śmiac włoasnie ostatnio wstąpił we mnie taki bunt emo co mnie zainspirowało i podekscytowało. Moim zdaniem to bardzo ciekawy styl.Tekst bardzo pomugł mi poznać emo dzięx. Pozdr
  • 2007-06-30 22:40 | wodi

emo

Emo to subkultura do dupy co wy ludzie w niej widzicie fajnego np. samookaleczeniu się?? Przecież to trzeba być nienormalnym do ubioru nic nie mam bo każdy się ubiera jak chce ale z tym tez trzeba sie liczyć aby za stracha na wróble nie wyjść!!
  • 2007-06-30 22:43 | MAdziex

Jeszcze raz ja

Chciałam jeszcze dopisać ze bardzo chciałabym sie wykreować na ten styl emu ale brak mi odwagi na to. Bo dla mnie jest to odwarzny styl i życie z ludzmi pozytywnie nastawionymi do życia.
  • 2007-07-09 02:07 | Emo Klaudia

Emo

Emo to zajefajny styl!Jesli komuś nie pasuje to jego problem!My Emo nie wszyscy się samookaleczamy z resztą TO WSPANIAŁY STYl!
  • 2007-07-17 22:51 | żal

Żal....

Jakim cudem ona wogóle może tak nas obrażać..mówiąc że jesteśmy puści...czy ty kobieto wogóle doglebnie poznalaś nasza kulture czy przeczytalaś o nas na nonsopedii??
  • 2007-07-26 08:00 | EMO!

duży żal.pl

co.! Qrde.no.! jakie bzdury.! EMo to nie to.!EMo jak sama nazwa wskazuje Emotionalja jestem EMo i jestem z tego dumna...według mnie EMo to emocjonalne podojście do życia, totalna wrazliwośc.Jej zwolennicy są otwarci, szczerzy, wiedzą czego chcą, deliktni, itp.itd.! G*** prawda z tym że sie samookalecza i sie nie uśmiecha..wprost przeciwnie O.oWpierw poznaj kogos z tej subkultuty a puźniej wystawiaj opinie.!
  • 2007-07-28 01:55 | pwn3d

żal, żal, żal

buhahaha niezły joke ide się pociać i popłakać w kącie tak jak to robią ci twoi emo =DPoznaj emo i dopiero o nich pisz >.
  • 2007-07-30 00:27 | or3black

Zal.pl

nie masz pojecia o emo, to nie pisz. tyle powiem. niewolnico dzisiejszych stereotypow. rozpisywac sie nie bede..
  • 2007-08-12 10:52 | Alex

Shit

zgadzam sie ty wogole niemasz pojecia o tym stylu to jakis sereotypy co ty tu wogole wymyslilas dziewucho nie osmieszaj sie najpier kogos poznaj a potem wyrazaj swoja opinie
  • 2007-08-29 19:33 | x-last-day-of-sun-x

.

Hmm ... Ja tu duzo nie wypowiem . Ten tekst to nie prawda . Tyle wam powiem . Skoro jestem emo nie mam prawa sie usmiechnac albo ze sie okaleczam ?? Chore jednym slowem .
  • 2007-09-09 14:38 | hardcore_punx

emo sucks

Ja niw wiem jakim cudem ze sceny hardcore sXe punx wyewoluowała taka karykaturalna poczwara zwąca się EMO.
  • 2007-09-15 21:58 | Roxy

obecne "emo" a emo prawdziwe...

moim zdaniem to, co teraz nazywa się "emo" to jakaś karykatura, przekolorowanie tego, co dało w ogóle początek tej subkulturze. emo pochodzi w końcu od słowa "emotional" i polega (a przynajmniej powinno) na byciu osobą wrażliwą, bardzo romantyczną, może nawet w pewnym stopniu egzaltowaną. ale NIE na byciu ponurym "nigdynieuśmiechającymsię" dzieciakiem. PRAWDZIWE emo nie polega na cięciu sie, popełnianiu samobójstw, wiecznym smuceniu i pisaniu.takim.sposobem.żeby.pokazać.jak.wielkiego.mam.doła...nie mam nic przeciwko emo, bo ten styl ubierania się jest fajny (dopóki nie jest przeładowany) i gdyby nie to, że obecnie kojarzono emo z nieszczęsliwymi i "nierozumianymi" dzieciakami, to sama mogłabym uważać się za emo.
  • 2007-10-28 13:12 | marosław

Słówek kilka

Ja chcę powiedzieć tylko tyle, że dziś emo kojarzy się właśnie z tym, że jego przedstawiciele tną się, płaczą na koncertach,są gejami itp.....Bez urazy, ale człowiek słuchający hip-hopu nie robi tego wszystkiego? Moim zdaniem prawdziwi ludzie emo są najodważniejszą grupą, jaką znam...Nie wstydzą się tego,że kiedy muszą odreagować ranią siebie, a nie innych,że przeżywają muzykę na swój sposób,nie boją się kochać...W każdej kulturze są tacy ludzie, ale z obawy przed wyśmianiem(?)udają kogoś, kim nie są... Chcę zwrócić uwagę na to,że ktoś inny nigdy nie przyznałby się do tego...Dlaczego?"Jestem twardzielem! Wolę zrobic zadymę na koncercie, nie tracić czasu na płakanie..."To ma być odwaga,siła,miłość do muzyki???pozdrawiam :)
  • 2007-11-04 00:18 | EmotionSite

www.emotion.xt.pl

Witam . Zapraszam na moją stronę o kulturze Emo hahawww.emotion.xt.pl
  • 2007-11-18 21:37 | xAngelx

No nie wiem

No chyba sie nie zgodze. Nie każdy Emo jest chory psychicznie. Ja osobiście jestem Emo. Podoba mi się ten styl. Czuję się w nim świetnie. Muzyke też lubie. Nie uważam że nie mam stylu i się na kimś wzoruje. Według mnie wyrażanie uczuć w tym stylu jest czymś świetnym a nie godnym pogardy. To że "ludziue Emo" płaczą ... my wyrażamy tak emocje. To że Emo są gejami... Czy jakiś fan rockowy nie jest gejem?? Jest ale się nie przyznaje!!! Czemu?? Bo nie ma odwagi! Uważam że cały styl Emo jest bardzo odważny i ciekawy.Pozdrawiam\PS. www.one-alone-emo-girl.blog.onet.pl
  • 2007-12-01 19:22 | .

Hmmm...oO,.

właśnie przez takie idiotyczne teksty ludzie myślą o Emo stereotypowo oO,. to jedna wielka bzdura.! czyli według Ciebie jeśli jestem Emo to musze się ciąć i płakać pod grzywką.?! oO,.! żal... Emo to GŁÓWNIE MUZYKA.! kiedy ludzie wreszcie to zrozumieją.?! oO,. zapewne Twym natchnieniem była strona www.i-must-be-emo.pl oO,. żal,żal,żal.!
  • 2007-12-16 19:22 | emo

żal mi ciebie!

czy ty wogóle coś wiesz o emo? czy spotkałs sie z jakaś pozerka i od niej zaczerpnełas wiadomości o emo? emo to muzyka ,uczucia a takze odważny styl ubierania sie! sa to ludzie ktorzy nie boja sie wyrazac swoich uczuc. wiem to bo sama jestem emo. nie tne sie , nie okaleczam i uśmiecham sie kiedy mam na to ochota. twoje cjore stwierdzenia dają mi raczej powod do myslenia ze to ty jestes psychiczna a nie emo!
  • 2007-12-18 09:43 | antyemo

hmm

Jak widać po poprzednikach czytanie ze zrozumieniem w szkole stoi na tak niskim, wręcz dennym poziomie, że jakakolwiek reforma szkolnictwa będzie zbawieniem ;) Tekst bardzo ciekawy, czekam na inne :)
  • 2007-12-26 22:41 | Elema

no nie wiem.........;/

A wiec mam 16 lat i zastanawiam sie czy nie zaczac miec stylu emo?podoba mi sie bardzo.....ale troche sie boje reakcji otoczenia;/......jak myslicie nadaje sie jesli mam chociaz troche watpliwosci?
  • 2008-01-07 22:48 | Kozbi

żal.... ale emo

Ja osobiście uważam że emo to jedna wielka pomyłka, czy to jest średniowiecze żeby sie tnąć ?? Czy życie dla nich niema wartosci zeby sie ciagle umartwiac i plakac, zeby nigdy nie goscil usmiech na ich twarzach?? tojest nienormalne. Ci ludzie nie maja wlasnego stylu i przejmuja jakis jak to nazywacie "odwazny" troche mnie to rozsmiesza, nie umieja poprostu wyroznaic sie czym innym to przejmuja jakis pozbawiony glebszego sensu styl aby byc innym, czy to jest odwazne?? to jest bezdennie głupie i plytkie... nie szanujac zycia nei szanuja siebie samych a napewno nei swojego ciala okaleczajac go. Mysla ze sa odwazni i jacys inni ze wykreuja sie na jakiegos polglowka i ze ludzie beda mieli to nich wiekszy szacunek bo sie nie pokazali w rozowych kolorach... tak naprawde ludzie czuja, ae zal do nich i do ich szczeniackiego postepowania. Szkoda mi tych dzieci ze nie potrafia znalezc sensu w zyciu i ze trwaja w swoim bezrozumnym postepowaniu...
  • 2008-02-04 19:20 | Aniusia:*:*:*

Styl emo jest fajny:)

Ja tez jestem styl emo (prawie) a mam 13 lat i wcale nie jestem przygnebiona tylko usmiechnieta,poprostu mam taki charakter i juz!!!
  • 2008-02-12 15:52 | Post-rocker

We`re all emos... or maybe not?

Nie ma co się sprzeczać... wszyscy mamy w sobie coś z emo, choć nie musimy się na Emo stylizować... Mnie osobiście Emo przypomina werteryzm, model społeczny zapoczątkowany przez książkę Goethego "Cierpienia młodego Wertera". Dla negatywnie nastawionych do Emo, pocieszające może być to, że wszyscy młodzi ludzie - zwolennicy werteryzmu - popełnili samobójstwo. Ciekawostka. Emo na wymarciu?