Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Parlamentarnie to kulturalnie

(24)
Po raz 11, na zakończenie kolejnego sezonu parlamentarnego, przedstawiamy ranking najlepszych posłów, a także tych, którzy zasłużyli na czerwone kartki.
  • 2007-07-03 10:50 | Darek

mam watpliwości

Mam pewne watpliwości co do pani Kopacz z PO. Miałem okazję parę razy oglądać Panią Poseł w programach TV. Oprócz cietego języka, paplaniny nie usłyszałem z jej ust ani jednego konkretu dot. rozwiązania problemu słuzby zdrowia. Świetnie operuje sloganami, hasłami - konkretów ZERO ! Pozdrawiam
  • 2007-07-03 14:26 | Wojtek z Przytoka

cywilizacja życia

Mam wątpliwości co do czerwonej kartki dla Sandry Lewandowskiej. Abstarchując od jej nikłej aktywności w parlamencie zwraca moją uwagę afirmacja "cywilizacji życia" przez nią i jej partnera - szczerze to jedyny przykład tej cywilizacji, który zauważam w życiu publicznym IV RP.Uważam również iż docenić należy luz życiowy, swobodę obyczajową i daleko idący życiowy liberalizm Pani Sandry co jest niespotykane w tej zakompleksiałej i kostycznej koalicji. Jedym zdaniem - Sandra Lewandowska zmienia image Sejmu co uważam za ważniejsze niż przemowy i interpelacja z których i tak nic sensownego nie wynika. I to tyle uwag do rankingu.
    Pozdrawiam
  • 2007-07-03 20:08 | emigrancik

bezposrednie wybory

Od czasu do czasu pojawiaja sie glosy, jakoby lepiel byloby wybierac poslow bezposrednio. Coz, wydaje mi sie, ze gdyby do czego takiego doszlo, politycy, ktorzy wiekszosc czasu pracuja nad dobrymi ustawami i merytorycznymi kwestiami ustanawianego prawa nie mieliby szans z medialnymi krzykaczami, jakich u nas i w sejmie i w mediach pelno.
  • 2007-07-03 20:12 | emigrancik

Do wojtka z przytoka

Drogi wojtku, byc moze jest tak, ze z interpelacji nic nie wynika, bo duza czesc poslow wogole sie nimi nie zajmuje. Glosowania odbywaja sie pod dyktando szefow partii, a ich poslowie nawet nie musza sobie zaprzatac glowy detalami. Szczerze wole poslow nudnych i klocacych sie o literki, niz panie, ktore byc moze sa kolorowe i fajne, ale glosuja jak im interes (polityczny) leppera podpowie.
  • 2007-07-04 02:11 | Zwyklak

o p.Kopacz

byc moze dziennikarze maja wglad do tworzonego przez p. posel "alternatywnego pakietu ustaw" i wiedze posiadaja pozwalajaca na zadawalajaca ocene p. posel. Ja jednak zgadzam sie z "Darkiem", ze z TV wypowiedzi p.posel oprocz sloganow i paplaniny (doslownie!), czy tez wlasnie schematycznego sposobu przedstawiania NICZEGO jako COS nie wynika potwierdzenie zajecia miejsca w pierwszej dziesiatce rankingu. Rozumiem, ze srodowisko dziennikarzy raz, ze ograniczone do tych ktorych "Polityka" CHCE prosic o typy, a dwa, ze pomimo iz subiektywne jest i blizej obiektywnej opini niz ja, zwykly czytacz (ogladac przewznie po prostu sie NIE DA!)
  • 2007-07-04 07:07 | rysiek

ogolnie

bardzo ciekawe oceny i przydatny ranking. tak jak firmy i uczelnie reklamuja sie pozycja zajeta w rankingach, tak poslowie powinni siegnac i po to oreze w trakcie kampanii. cieszy mnie osobiscie wlaczenie na negatywnej liscie burackiego bogacza Misztala.
  • 2007-07-04 14:26 | magda

miałki sejm to i gwiazdom łatwo

Nie jest trudno błyszczeć w tym sejmie - najgorszym od 1989r - prostackim, "rozideologizowanym", ksenofobicznym, niedouczonym i aferalnym. A tacy "przedstawiciele narodu" jak Misztal i inne sieroty po "Samoobronie" to już samo, samo dno
  • 2007-07-04 22:24 | boss

co tam robi Kalisz

Nie wiem co na tej liscie robi ten obłudny opas Kalisz ( opanowuje się w opisie tej osoby ??) wielki obrońca kwach i całej chołoty z sld jeszcze do tej pory nie przeprosił za swoich kolesi. Zawsze jest dobrze krytykować jak sie jest z drugiej strony. Kiedyś głosowałem na sld bo byłem rozgoryczony polityką AWS-u ale dopiero po rządach SLD-ÓW zrozumiałem jaki popełniłem bląd. Jak oglądałem relacje z TK to miałem wrażenie ża zaraz z podniecenia Kalisz się rozpłynie, szkoda ze nie walczył tak jak jego partyni kolesie robili przekręty.Ranking jest ok serdeczne pozdrowienia dla wspaniałej Pani Paradowskiej i całej ekipy Polityki.
  • 2007-07-05 07:14 | leszek

pani paradowska

pani paradowska zawsze była gorącym wielbicielem a to unii demokratyczne a potem platformy,tak ze wysokie miejsca i oceny posłów po mnie nie dziwią.a pan z pisu na pierwszym miejscu co z tego że elegancki kulturalny kiedy MSZ lezy.brak ambasadorów to skandal a fotyga jako minister to nie nieporozumienie a zbrodnia stanu.
  • 2007-07-05 10:58 | internauta

ocena posłow

Panie leszek, to nie red.Paradowska jest autorką tej listy. Pana klawiatura chyba nie ma dużych liter a wogóle nie "pani paradowska" ale P.red. Paradowska. To co Pan pisze jest żenujące.
    Posłowie z czerwoną kartką to najsłabsze ogniwo w łancuchu a wiadomo kiedy łańuch pęka. Popieram listę.

wladek
  • 2007-07-05 21:12 | Ben Eleazar

braki szkolne posła R.Kalisza

Najbardziej niedouczony poseł z języka polskiego.Wszystkie wyrazy kończące się na ą uniego są -om;som,chcom,robiom itd, a i będziemy brzmi u tego posła bendziemy.Czy w ustawie o ochronie języka polskiego są kary za takie nieuctwo. I tu należy stosować określenie "wykształciuch".Kiedyś adwokaci i prawnicy byli przykładami w czystości wymowy polskiej.(sic)
  • 2007-07-05 21:22 | Ben Eleazar

Wielka Manipulacja

A dlaczego na liście rankingowej nie nikogo z SLD i tych tam partyjek lewicowych i pseudo demokratycznych.Czy może będzie jeszcze lista o tytule "Gorsi niż ci najgorsi?". Proponuję otwarcie listy największych hochsztaplerów z obecnego sejmu.
  • 2007-07-06 14:30 | bezstronny

pracowici posłowie

pan Waldemar Pawlak w moim przekonaniu jest najlepszym posłem jego merytoryczna postawa jest dowodem że jest zorientowanym i jedynym z tej listy który nie zmienił barw partyjnych i nie podlizuje się pismakom którzy po rocznym starzu kreują polityczne opinie pod dyktando swich pracodawców. wademar jest de best.
  • 2007-07-06 14:57 | Marcin

9 miejsce p. poseł Kopacz - pomyłka?

Zaskoczony to mało powiedziane! Naprawdę nie przkonuje mnie uzasadnienie tego "werdyku" i muszę się przyznać, że uzasadnienia tego nie rozumiem. Jako zwolennik PO, z przykrością muszę stwierdzić, że p.poseł zalicza się do grupy tzw. "najsłabszych ogniw" tej partii (daltego pewnie chce mi sie to pisać). Uwidocznia się to zwłaszcza teraz, w momencie strajków pracowników słuzby zdrowia, krążących postulatów reformy systemu opieki zdrowotnej. Niestety pani przewodnicząca komisji zdrowia i człoenk partii opozycyjnej nie wiele wnosi do tej dyskusji. Uzasadnienie przyznania tego wyróżnienia dziwi mnie tak bardzo, że aż sam zadaję sobie pytanie czy mówimy tu o tej samej poseł Ewie Kopacz! Choć nie jestem dziennikarzem i byc może nie mam do czynienia z p. poseł tak często, to jednak udało mi się usłyszeć kilka jej wypowiedzi... Wypowiedzi nieskładnych, pełnych frazesów i emocji, które często sprawiają że jej głos w dyskusji po za natężeniem i skrzypiącą barwą, nie ma żadnego znaczenia.Ta pani raczej k, niż zasługuje na miejsce w tego typu rankingach. Przykład: reakcja p. poseł na propozycje "ustawy antynikotynowej", dokładnie opisana w GW, niestety p. poseł nie potrafiła odróżnić swojego partykularnego interesu, palacza, od intersu społeczeństwa, które powierzyło jej funkcje posła i szefowej sejmowej komisji zdrowia.
  • 2007-07-07 03:27 | kubotan

buhahahaha !!!!!!!

Ewa Kopacz 9 ? chyba w "setce", ale od konca :-)) Histeryczna, krzykliwa, napastliwa i niekompetentna miernota i w dodatku ma tluste wlosy i jest ogolnie rzecz biorac malo kobieca. Nie to zebym byla jakas specjalnie zazdrosna :-), bo sama jestem ze tak powiem stan wody sredniej :-)
    Co do paplaniny to 100% racji - duzo slow, malo sensu. A gdzie ten alternatywny program dla sluzby zdrowia, moze w szafie... bo na pewno nie w wypowiedziach... A i pali jak smok i jeszcze sie tym chwali... Popieram Marcina z tym paleniem, bo ja sobie nie zycze, zeby ktos na mnie dmuchal dymem. To prawda - niech walczy o prawa zwyklych wyborcow, a nie mysli o sobie - niewiasta nalogiem zniewolona...Jak sie calowac z taka kobieta, to jakby lizac popielniczke blllleeeee....wspolczuje mezowi...

• 2007-07-07 19:29 | hunter

Brawo Pawlak

Chciałoby się powiedzieć : nareszcie ! Waldemar Pawlak nie narodził się przecież dzisiaj. Był znany z wnikliwości i dużej wrażliwości także w minionych kadencjach. Dziennikarze jednak byli uprzedzeni do niego po okresie premierowania. Teraz, kiedy o swoich uprzedzeniach zapomnieli, docenili byłego premiera. Lepiej późno niż wcale. Na szczęście tym razem nie dali się nabrać posłowi Cymańskiemu, sympatycznemu sejmowemu gadule i opowiadaczowi. Zachwyt minął i Cymański okazuje się być po prostu nudny.
  • 2007-07-08 11:40 | Dietrich

Bardzo fajna sonda...

...wzór bezstronności - wśród "najgorszych posłów" ani jednego posła SLD, a z PO nienawidzony przez np. Żakowskiego Rokita.
  • 2007-07-09 13:14 | EWA

NAJGORZY JAN MARIA WŁADYSŁAW ROKITA!!!!

NAJGORSZYM POSŁEM JEST NIEDOSZŁY PREMIER- JAN MARIA WŁADYSŁAW ROKITA!!!! Jest wyjątkowo chamski, arogancki, zacietrzewiony, łatwo ponoszą go nerwy i emocje. W swojej żenującej retoryce często bazuje na najniższych instynktach, bądż wręcz totalnie kłamie i insynuuje. Ma- nie da się temu zaprzeczyć- umiejętnośc łatwego formuwania trudnych skompliowanych zdań, i sprawiania wrażenia- szczególnie mniej rozgarniętej częsci społeczeństwa- osoby wybitnie przyzwoitej ale to na dobrę ocenę tej kreatury zdecydowanie za mało. Po za tym jest totalnie obłudny, wielokrotnie krytykuje rządących za czynny, których dopszuzczali się jego koledzy z koalicji Sejmowych, w jakich zasiadał, a które wtedy całkowicie mu nie przeszkadzały.
  • 2007-07-20 19:28 | mt

Jan Maria Rokita

Zgadzam sie w calej rozciaglosci z opinia Ewy z 09.07 . Nie ma bardziej obludnego posla jak Jan Maria.Kurski swoja oblude prezentuje w sposob chamski i gangsterski niejednokrotnie prymitywny, Rokita robi to finezyjnie, ubierajac to w wysublimowane ozdobniki. Ten typ obludy moze byc mylacy i byl na pewno bo okrzyknieto go premierem z Krakowa a zrobili to jemu podobni albo ci co dali sie zwiesc jego obludzie.Wydaje mi sie, ze jest najbardziej szkodzacym poslem w PO. Mimo moze gorszego od niego towarzystwa na liscie [Lyzwinski]umiesci bym go na pierwszym miejscu.Pozdrawiam Pania Pani Janino i Pania Ewe rowniez.
  • 2007-07-22 08:59 | loma

do Bena

Panie kochany, w Polsce jest wiele odmian języka polskiego a nazywa się to gwarą - i pan Kalisz używa gwary mazowieckiej, jako jednej z wielu w Polsce i nie ma to nic wspólnego z niedouctwem. To raczej pan powinien się douczyć, że język polski ma wiele odmian i każda z nich jest równie ważna dla nas jak "polski czystoliteracki".
  • 2007-08-20 18:24 | Tom'ash

Lepper

Najlepszym politykiem moim zdaniem jest i zawsze będzie Andrzej Lepper.On jest mądrzejszy,niż ci wszyscy profesorowie z Sejmu razem wzięci.Pozdrawiam zwolenników,ale i tez przeciwników Leppera.
  • 2009-09-29 16:11 | sd

zgadzam się z tymw pełni
  • 2009-10-11 17:09 | Zawiedziony elittami

Re: Parlamentarnie to kulturalnie

To jest ranking pisany przez elity dla polityków z elit!
    Posłowie z Samoobrony Maksymiuk, zawisza, Sikora, piskorski, Granczan byli aktywniejsi od tych z rankingu, ale cóż... z Samoobrony nie można doceniać posłów.
  • 2009-10-23 17:36 | Anna Stokowska

Re: Parlamentarnie to kulturalnie

W pełni się zgadzam! To pisali dziennikarze io docenili swoich kumpli, z którymi piją i się bawią! Lewandowska była b. aktywna w Komisji Środowsika i Przedsiębiorczości, a co zrobili Zemka, Grabarczyk, Kalisz c=, Natalii, Pawalk, itp.? Chlali wódkę z redaktorami w Hawełce! Oni mają polskę w d... Tylko Lepper mówi prawdę!