Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polak w nowych czasach

(3)
Tak dobrze jeszcze nie było? Rzut oka na wyniki wielkiego badania 'Diagnoza społeczna 2007'; odsłania paradoksalny obraz polskiego społeczeństwa. Polacy są zadowoleni z życia, niewiele już tylko ustępują tradycyjnie optymistycznym Amerykanom. Ale jednocześnie są najbardziej nieufnymi ludźmi w Europie.
  • 2007-07-04 23:18 | tss

Jeden tekst - różne wnioski

Czytałam artykuł na temat tych badań: http://wiadomosci.onet.pl/1561878,11,item.html i zgoła co innego zwróciło moją uwagę. Po kolei:
    1. 1/7 społeczeństwa nie ma zastrzeżeń do tego co się dzieje w polityce,czy gospodarce, z czego "Rzeczpospolita" wyciąga wniosek, że 6/7 społeczeństwa wykazuje się NIEOBYWATELSKĄ POSTAWĄ. Cymes doprawdy..., albo zwariowałam.

2. Cztery miliony rodaków jest gotowych wyjechać z Polski. Wkrótce Polskę zamieszkiwać będzie nie 60 mln, ale 30, a może i to jest zbyt optymistyczne...

3. Po dodaniu informacji poprzedzających dwie ww z linkowanego artykułu do RAPORTU "Polityki" z 26.05.pt "Ciągle mało" przyszło mi na myśl, że nie ma to jak być optymistą z wyboru. Proszę mnie uspokoić, jeśli jest inaczej.

• 2007-07-18 08:06 | Zyniker

To juz bylo....

Jak czytam polskie gazety , to mam wrazenie, jakby czas stanal w miejscu. Chyba ten narod ma bardzo silna tendencje do przejaskrawiania, taka megalomania. Czas historyczny nie ma tu znaczenia. Ten tekst przypomina mi stylem czasy E.Gierka.... troche z sentymentem wspominane.....
  • 2007-08-29 13:07 | bartosh - lawyer and ex-civil servant

bezcelowe banialuki

niewiarygodnie nierealny artykuł opierający się - no właśnie, na jakich/ - badaniach. Tak się składa, że reprezentuję 2 grupy zawodowe opisane w artykule. O ile prawnicy owszem, moga się pochwalić wymienionymi dochodami (między nami: są o wiele wyższe:)), to napisanie, iż administracja ma średnie zarobki na poziomie 3000 netto, to szerzenie mitu i nieprawdy. Nie wiem, na podstawie czego wyliczane sa takie statystyki? Telefonami do urzędników kierowniczego szczebla w Warszawie?! I teraz napiszecie, że urzędnikom dobrze, a Kaczyński obiecując kiełbaske wyborczą w postaci wzrostu zarobków o 9,3 %, to społeczeństwo krew zaleje: jak to?! Mają 3500 "za nic" i jeszce takie podwyżki?! To ja Was informuję: urzędnikom w Polsce - poza wąską grupą (5%) naczalstwa - jest w Polsce FATALNIE, ŹLE, nie tylko dlatego, że średnia pensja zdecydowanej większości "wyrobników" netto to 1000-1500 zł, ale przede wszystkim dlatego, ze zasypywani sa wieściami o szalejących podwyżkach w przedsiębiorstwach, a oni dostaja 20-40 zł netto rocznie. A zauważyć trzeba, ze coraz więcej ludzi w urzedach ma b. duże kompetencje: nie przyjmuje juz się osób bez dyplomu i znajomości co najmniej 1 języka obcego, przynajmniej w miastach wojewódzkich...Ja juz się z budżetówki wyrwałem, ale gwarantuję Wam, że gdyby mogli, a niestety mają ustawowy zakaz strajków - wyszliby na ulicę, a jest to armia bez której państwo momentalnie leży. Proszę zatem o wstrzymanie się z obwieszczaniem nieprawdziwych, psujących prawdziwy obraz informacji...