Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ostatnia wola Popiela

(1)
Opisywał je Żeromski. Rysował Mehoffer. „Prawiek” Olgi Tokarczuk to także tu. Majątek w Kurozwękach, który przez pół wieku PRL został doprowadzony do ruiny, podniósł z upadku potomek ostatnich właścicieli – Marcin Popiel. Na łąkach otaczających pałac pasie się stado bizonów.
  • 2007-07-08 23:03 | DB.

I co dalej?

Przyjechałam dwa dni temu z okolic o których Pani pisze. Jestem zauroczona miejscami, które zwiedziłam, ale... no właśnie. Turysta odwiedzający Szydłów zaraz na bramie zauważa tandetną reklamę, rozwalające się domy tuz przy niej i brak jakiejkolwiek gastronomii. A gdzie mozna zjeść cokolwiek czy chociażby wypić kawę? Otóż nigdzie. Pozamykane zabytkowe kaplice na kłódki(Szydłów), kościoły(Staszów, w tym kaplica Tęczyńskich), podobnie w Rakowie. Poza gospodarstwami agroturystycznymi wędrujący po pięknej Ziemi Świętokrzyskiej nie ma możliwości usiąść przy stoliku i cokolwiek zjeść. Podobnie w Rakowie, Klimontowie, Bejscach, Wąchocku. Macie tyle przepięknych zabytków,np. kaplica Firlejów, pałac Kubickiego, klasztory pocysterskie, że nie wspomnę o przyrodzie, a nie umiecie tego wyeksponować. Wielka szkoda! Pozdrawiam DB.