Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Temida nie znosi gwałtu

(12)
Odmowa ekstradycji Mazura – znamienna porażka Ziobry.
  • 2007-07-23 16:28 | Paweł

Babci Ziobro się podoba

Zgadzam się, to niebezpieczny populista. Uświadomiłem to sobie, gdy usłyszałem, jak wychwala go moja - kochana, ale niewiele wiedząca o świecie, mieszkająca na wsi i znająca świat wyłącznie z telewizji - babcia.___________________________http://zwyklydzien.blox.pl
  • 2007-07-23 17:02 | Bobola

Uklad broni sie skutecznie

Minister Ziobro moze nie jest najlepszym prawnikiem ale ma poczucie sprawiedliwosci, ktorego brakuje starszym i bardziej doswiadczonym kauzypedrom. Jego najwieksza slaboscia jest zbyt wielka wiara w skutecznosc oficjalnych procedur prawniczych. Min. Ziobro nie wydaje sie rozumiec, ze litera prawa jest tylko narzedziem, z ktorego mozna korzystac dopiero wtedy gdy zostalo ono przystosowane do reki wladcy. Obecne prawo chroni interesy komunistycznej nomenklatury i post-solidarnosciowych geszefciarzy, ktorzy rzadzili III RP a wlasciwie PRL-bis. Ich interesy sa nadal chronione przez instytucje prawne i finansowe ustanowione w IIIRP. Stad kompromitujaca klapa z procesem lustracyjnym i wiele innych potkniec.Rewolucji nie robi sie przy pomocy przepisow prawa ustalonego przez formacje, ktora chce sie obalic. Wszelkie pochwaly bezkrwawych zmian w Polsce, sa autorstwa ludzi, ktorzy albo nie rozumieja dynamiki zmian spolecznych albo sa osobiscie zainteresowani w utrzymywaniu faktycznej wladzy w rekach UBeckiej i post-komunistycznej elity. Nie mozna zrobic jajecznicy nie rozbijajac jajek !
  • 2007-07-24 08:47 | JKJK

Nie tylko babcia

Do PawłaNie tylko Twoja babcia mieszkająca na wsi. Mój szwagier dr inż. także uważa, że minister Ziobro "robi porządek". Każda próba dyskusji z nim, pokazując różne "posunięcia" pana ministra, kończy się zerwaniem na pewien czas kontaktów, gdyż szwagier nie umie przyznawać racji komuś, kto pokazuje, że on się myli.Każdy z nas zostaje przy swoim zdaniu.
  • 2007-07-24 09:15 | hortensja

Temida nie znosi gwaltu

mam nadzieję, że w niedlugim czasie pan Ziobro skompromituje się tak potężnie, że nie będzie dla niego miejsca w polityce, czego serdecznie mu życzę.amen
  • 2007-07-24 10:47 | drt

a

Ziobro,zioberko,nic
  • 2007-07-24 12:12 | adamo33

Temida nie znosi gwaltu

Dla pan minister Ziobro nie był, nie jest i raczej nie będzie autorytetem prawniczym. Mam inne autorytety w tej dziedzinie.Moim zdaniem popularność pana ministra bierze się stąd, że potrafi trafnie odczytać odczucia części naszego społeczeństwa. Proponuje proste rozwiązania niektórych spraw. I to wielu ludziom pasuje. Szczególnie tym, którzy nie znają i nie rozumieją złożoności takiej dziedziny jak prawo. Poza tym pan Ziobro nie wierzy w resocjalizację. Wydaje mi się, że część Polaków też nie. I stąd pozycja nr 1 w sondażach.Na dymisję pana Ziobry oczywiście nie ma co liczyć. Obawiam się, że pan minister się nie zmieni i nie wyciągnie wniosków ze swej dotychczasowej działalności. Dalej więc bedziemy świadkami konferencji prasowych z wykorzystywaniem przeróżnych urządzeń biurowych. I pewnie jeszcze nie raz usłyszymy, że wszystkiemu winne jest SLD.No chyba, że szef pana ministra zadecyduje, że za parę tygodni pójdziemy do urn.
  • 2007-07-24 15:12 | Kalina

Boboli do wiadomosci

Ponieważ mam głębokie poczucie sprawiedliwości, a nie jestem w ogole prawnikiem, sadze więc, ze wypowiadajac sie o stanie polskiej praworzadnosci zyskam u pana Boboli zrozumienie, jesli nie aprobate. Krzywdzi pan głęboko pana ministra Ziobro, ktory bynajmniej nie sprawia wrazenia, aby pokładał jakąkolwiek wiare w skuteczność procedur prawnych. W przeciwnym razie stałby na strazy praworzadności i nie organizował bojówek z alfabetem na plecach do walki z niewygodnymi ludźmi. Narzekając na fakt, ze obecne prawo chroni nomenklaturę i kogos tam paskudnego jeszcze, nie myśli pan niestety o tym, ze prawo to chroni równiez pana i panskich bliskich. Bezprawie wydaje sie nam bez znaczenia, póki nie dotyczy nas, prawda? Otóz moze przyjść taka chwila, ze znajdzie sie pan w charakterze podsądnego przed 24-godzinnym doraźnym sadem kapturowym, i co wtedy? Obawiam się, ze panskie rozumienie prawa wylozone w poscie jest na miarę prokuratora jakobińskiego Fouquiera-Tinville, a nie cywilizowanego mieszkańca Unii Europejskiej XXI wieku. No i chyba całkowicie nie rozumie pan ruchów o charakterze autorytarnym obecnej koalicji. Nie chodzi to nikomu o zadną rewolucje, czy sanacje, ale o zwykłe wyeliminowanie konkurencji w walce o władze. Bo nikt tu nie zamierza robic jajecznicy. Calkiem zjadliwy omlet został juz przygotowany przez kolejne ekipy III RP. Obecna władza jest zdolna jedynie, aby go częściowo skonsumować, a nastepnie, jak roczne dziecko, pokruszy go i wyrzuci z talerza na obrus
  • 2007-07-24 15:25 | JKJK

Bobola wspólnik Ziobro

Teraz rozumiem swojego szwagra. On myśli tak jak Bobola, tylko nie chciał mi tego powiedzieć, bo to jednak kompromitacja, tak mysleć.Bobola może sobie na to pozwolić. Jedna mniej, jedna więcej - nie ma znaczenia.Wszędzie układy i komuniści. W sądzie w USA, także. Bo jak inaczej można rozumieć odmowę ekstradycji Mazura.Tam nie działa "grożenie" pana ministra. Tam się go nie boją.Tam oceniają materiał dowodowy. A to wstrętni imperialiści !!Jak mogli odmówić żądaniom "najpopularniejszej polskiej osobie"?
  • 2007-07-25 09:37 | ania

ma jednak pewne sukcesy

naruszył dobre samopoczucie prawników . Inne korporacje też na niego krzywo patrzą. Ma talent.Niech próbuje.
  • 2007-07-25 09:37 | Focus

Insynuacje

Insynuacje pod adresem Millera i Kalisza, to byl ordynarny skandal, a nie zadna, nawet skrajna polityka. Cos takiego dyskwalifikuje prokuratora generalnego.
  • 2007-07-25 12:26 | kazek

sukces Ziobry

Mysle ze analizy tu przedstawione sa po prostu nietrafne. Dzialalnosc Ziobry t o w istocie oszalamiajacy sukces. Zdobyl stanowisko, popularnosc, wplyw na reqlne decyzje i zycie tysiecy osob, slowem wladze. Przeciez on ie jest prawnikiem!!! O prawie nie ma najmniejszego pojecia co widac od razu, nota bene rzuca to cien na tych ktorzy mu magisterium dali. On jest politykiem! A to znaczy w POsce cos miedzy klownem a zebrakiem.
  • 2007-07-26 00:54 | Bobola

Oj Kalino, Oj jedyna...

Prawo, Szanowna Kalino , chroni glownie prawodawcow o czym latwo sie przekonac empirycznie gdy sama jego pomocy, badz pomocy przedstawicieli prawa potrzebujesz. Ja chcialem tylko zauwazyc, ze jesli PiS istotnie zamierza zmienic system na taki, w ktorym istotna role graja interesy narodowe to nie powinien przejmowac prawa ustanowionego dla ochrony interesow formacji socjaldemokratycznej o miedzynarodowych powiazaniach. Jak latwo sprawdzic w historii jest to formacja ideowa oraz struktura myslenia, ktora odpowiada za najwieksze zbrodnie przeciw ludzkosci jakie zostaly dokonane w XX wieku. Socjaldemokracja Cesarstwa Rosyjskiego a potem Wszechrosyjska Komunistyczna Partia Bolszewikow, Narodowo-Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracujacych, czy faszysci wloscy to tworcy wielu tysiecy gulagow i obozow koncentracyjnych i motory II Wojny Swiatowej. I wszystko to w imie interesow ludu pracujacego.