Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Puszczańskie cnoty

(8)
Latem 1907 r. angielski pułkownik Robert Baden-Powell zorganizował pierwszy obóz skautowski. Na wyspie Brownsea dwudziestu chłopców praktykowało lato leśnych ludzi, sposobiło do walki i – choć w połowie pochodziło z biedoty – uczyło się kodeksu angielskiego dżentelmena.
  • 2007-07-29 09:47 | rs_

Swiat idei

Środa, 1.08.2007, g. 8.00. Dziękuję za informację, przyłączę się chociaż myślą. Z biegiem lat nabieram coraz większej niechęci do przeróżnych organizacji, w tym szczególnie indoktrynujących młodzież, ale moje harcerstwo powiązane było z kształtowaniem idei, nie ideologii. Stąd dalej czuję się członkiem tej wspólnoty, jaką kiedyś tworzyłem aktywnie. Pozdrawiam i dziękuję za artykuł.
  • 2007-07-29 23:48 | gusia

Puszczańskie cnoty

Widać, że autor artykułu nie był nigdy harcerzem (a jeśli był to w kiepskiej drużynie;-). Ja wspominam lata spędzone w harcerstwie jako okres pełen magii, wiary we własne siły, poczucia, że można o sobie decydować, zrobić coś bez dorosłych. Harcerstwo nauczyło mnie zaradności, samodzielności, z łezką w oku myślę, że to już 100 lat.
  • 2007-07-30 12:41 | sikor

rzadkość

Cóż ostatnio rzadko zdaża się by autor piszący do gazety wiedział o czym pisze. Okazuje się, że można napisać dobry artykuł miast steku bzdur wynikających z lenistwa i ignorancji autora. Tak. To dobry artykuł.
  • 2007-07-30 22:43 | olaw

Jamboree 2007

Ostatnie dwa akapity artykułu mijają się z prawdą. Właśnie jestem razem z 800 polskimi harcerzami na 21 Światowym Jamboree Skautowym w Wielkiej Brytanii. Jest tu 40 tysięcy skautów ze 155 krajów i wspólnie świętujemy stulecie skautingu. Warto może również wspomnieć, że w tej chwilii na świecie jest 38 milionów skautów, dwie światowe organizacje skuatowe, WOSM (www.scout.org) i WAGGGS są największymi młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi na świecie. A 1 sierpnia nigdy nie miał być świętowany w sposób o którym pisze autor. Jest on świętowany na całym w świecie, przez wiele drużyn i środowisk skatuowych w różny sposób. Chętnych do odnowienia Przyrzeczenia Harcerskiego z polskimi harcerzami zapraszam między innymi na stronę na stronę http://100lecie.zhp.pl/index.phpPozdrawiam serdecznie
  • 2007-07-31 12:57 | Przytulanka

:/

No comments ...
  • 2007-08-11 23:43 | H

Puszczanskie cnoty

RS bo harcerzem sie jest przez cale zycie ;)
  • 2010-04-26 04:39 | GODULLA, CAROLUS

Re:Puszczańskie cnoty

Hercerze nie sa scautami (choc udaja takich) !
    Polscy harcerze sa sekta paramilitarna.
    Sa polityczni, paramilitarni, "patryjotyczni" i "pobozni".
    Ze scautami nie ma to duzo wspólnego..... :(
    Ja swoim dzieciom nie pozwalam ! (i to nie tylko dlatego, ze jestem Górnoslazakiem, ale tez - bo znam historie).
  • 2010-07-02 02:02 | Silesianus forever

Re:Puszczańskie cnoty

Takjest, gynau. Na przyklad mojego krewnego zatlukli (skamieniowali) w 1945 wlasnie polskie bojowki o nazwie harcerze. Zeby bylo "smieszniej": byl znanym pro-polskim dzialaczem: Józef Gallus z Beuthen/Bytomia.