Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kwaśniewski vs Kaczyński

(10)
2007-10-02 00:04 | Polityka.pl
  • 2007-10-02 00:04 | Alex

Reanimacja

Reanimacja nieboszczyka i wirtualne kreowanie rzeczywistosci,tak mozna w skrocie opisac ta debate.To byl uklad ktorego szuka Kaczynski,uklad miedzy lewica i farbowana prawica.Nic konkretnego panowie nie powiedzieli i nic nowego nie wniesli do zycia publicznego.Zwyciestwo nalezy do PO i Pslu.
  • 2007-10-02 00:06 | Krystian

PO co?

Rozumiem doskonale ludzi, którzy po obejrzeniu tej debaty zdecydują się zagłosować na PO. Już pierwsze, zupełnie zignorowane, pytania Pani z TVBiznes najlepiej dowiodło, że rządzeni jesteśmy od wielu wielu lat przez ludzi aroganckich. Mój wpis nie ma na celu udowodnienie tezy, że PO jest najlepsze, najszlachetniejsze i bez skazy. Ma na tylko na celu stwierdzenie, że wiem dlaczego elita intelektualna tego Narodu emigruje. Z powodu Kwaśniewskiego (On zignorował pierwszy pytanie o kłody rzucane pod nogi przedsiębiorcom) i przez Kaczyńskiego (Ten z kolei uwielbia mówić nie na temat i jest kompletnie nieżyciowy jak najglupszy klecha). Polska potrzebuje trzeźwego, pragmatycznego, ale nie cynicznego polityka, który w swoim życie jest spełniony erotycznie, stabilny psychicznie i nie jest zafiksowany na jakichś urazach sprzed '89 roku. Panowie Posłowie, Wysoka Izbo! Czas na Wasz Zgon!
  • 2007-10-02 00:28 | MarekN

Klasa

I bardzo dobrze, że Prezydent nie zniżył się do poziomu Premiera. Zresztą tego można było się spodziewać. Co klasa to klasa - nie tylko polityczna.Aleksander Kwaśniewski zawsze stawiał rzeczowość ponad cienki dowcip i za to mu dziękuję.
  • 2007-10-02 07:35 | Jan-Karol

Wybierzmy!

Znowu dyscyplina wyborcza zdecyduje jezeli polowie wyborcow nie bedzie sie chcialo ruszyc...z fotela przed TV. Zamieram gdy slucham okrzykow propagandowych i zaklec jak Mantra powtarzanych: UKLAD KOMUNISCI UBECY. Semantyka schylkowego Gomulki i nic wiecej. Naprawde za tym nic wiecej niema. GODOT NIE PRZYBYL. Zapowiadane wielkie BOMBY okazuja sie glosnym, publicznym puszczaniem gazow i pozostawiaja tylko nieprzyjemny zapach w Polsce i poza nia. Nie jestem (chociaz bylem) fanem Pana Walesy, ale mial racje przd laty ze Kaczynscy to wielkie nieszczescie dla Polski. Boze chron ten kraj przed ludzmi ktorzy oprocz intrygi nic w zanadrzu nie maja.
  • 2007-10-02 08:36 | Marek Ł.

KOMENTARZ DO DEBATY

debata mało merytoryczna,choć wydaje mi się,że premier się do niej lepiej przygotował.Prezydent mógł szczególowo wypunktować hipokryzę rządów PIS-u, ale mówił zbyt ogólnikowo,bronił swego dorobku.DLACZEGO NIE PODJĘTO TAKICH TEMATÓW JAK:WYPROWADZENIE POLSKICH WOJSK Z iRAKU,ZACHĘTA DLA MŁODYCH BY POZOSTALI W KRAJU,DOFINANSOWANIE POLSKIEJ NAUKI,WYKORZYSTANIE FUNDUSZY UNIJNYCH.KAŻDY Z OBECNYCH MA SWE DOBRE RACJE I BŁĘDY, O KTÓRYCH NIE CHCE MÓWIĆ.MIMO, ŻE CENIĘ PREZYDENTA, TO W TEJ DEBACIE BYŁ MAŁO KONKRETNY W SWEJ KRYTYCE OBECNEGO RZĄDU.TO NIE SĄ WYBORY PREZYDENCKIE.
  • 2007-10-02 09:49 | oc

Poziom "debaty".

"Debata" była na poziomie takim jak IV RP tzn. wydaje się, że gorzej być nie może. Ale tak już nam się kiedyś wydawało, że bardziej cynicznego premiera niż był nim Miller być nie może. A tutaj niespodzianka premier JK - prezentuje stały poziom poniżej pasa, tylko, że tam nie ma co pokazywać! Mistrzowskie odwracanie kota na "lewą" stronę (bo już dawno nie wiadomo, gdzie jest ogon) to PiS robi doskonale, przypisują sobie cudze zasługi, a swoimi klęskami obdzela innych. Jeśl chodzi o pozycje prowadzenia polityki zagranicznej na kolanach, to Kaczyńscy, ze względu na wzrost, nawet w pozycji wyprostowanej są tak traktowani. Generalnie mam odczucia takie jak u schyłku PRL-u tylko z dużo wieksza goryczą spowodowaną tym, iż po wielu latach walki i naprawiania tego wszystkiego co nas otacz, wracamy do takiej samej sytuacji jak przed laty! Poziom "dyskusji" prowadzony przez PiS nie ma nic wspólnego z dyskusją, a ich argumenty to jak to nazwał Kwasniewski (zawsze mi bardzo odległy) "oczywista oczywistość". Dla mnie to żenada żenady i to nie pierwiastek (którym może być JK) tylko silnia. I to by było na tyle jak mawiał Kolega Kierownik, aha i jeszcze jedna uwaga Kolegi Kierownika - "bo im się wydaje, że wszyscy to tak jak oni..."
  • 2007-10-03 00:27 | opserwator

debata

Debate ogladalo okolo 10 mil Polakow i jestem swiecie przekonany ze PiS i LiD beda mialy 10 mil glosow mniej.
  • 2007-10-03 17:34 | ja12

pomyslcie

Prezydent Kwaśniewski wymijał sprawnie każdy temat!!! nie byl konkretny! mowil duzo zeby ludzie nie spostrzegli sie ze odszedl od tematu... chwalil sie wejsciem polski do UE ale NIKT NIE PAMIETA TEGO JAK RAZEM Z PREMIEREM MILLEREM MOWILI ZE UNIA TO NAJGORSZE ZLO (NATO ROWNIEZ)... ludzie opanujcie sie!!!! Pan Prezydent bardzo przyjemnie nas rozbawial tesktami ale czy to jest powod zeby byc za nim??? czy wladza ma nas rozśmieszac czy rzadzic tak zeby w naszym kraju bylo lepiej... teraz przynajmniej sie korupcja zmniejsza bo sie ludzie boja... pomyslcie ze jedna nieuczciwa lapowka to dla czlowieka takiego jak ja 20 lat ciezkiej uczciwej pracy.... zastanowcie sie!!! tu nie chodzi o wyglad czy poczucie humoru lecz o to by nam Polakom zylo sie lepiej!!!!!
  • 2007-10-03 21:39 | Dominika14

Wygrał Kaczyński

Zgadzam się z "ja12". Ale dodaję od siebie, że moim zdaniem wygrał Premier Kaczyński. Nie jestem może obiektywna bo popieram PiS, ale cóż... Po prostu były Prezydent mydli oczy i choć może jest dyplomata to jego wypowiedzi niewiele maja w sobie treści. Premier zaś mówi konkretnie i do rzeczy. Popieram PiS i wierzę, że jeżeli tylko nie będzie się im przeszkadzało to na pewno zrobią wiele dobrego w Polsce. PO zaś mówiąc szczerze po prostu mnie bawi. Pan Tusk jest moim zdaniem żałosny w swych poczynaniach. A koalicja z LiD-em to (tu zgadzam się z JK) nic dobrego dla naszego kraju.