Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Specsłużba na specokazję

(30)
Łowcy łapówkarzy łakną dawania.
  • 2007-10-17 14:01 | grudziądzak

prowodyrka

Aby coś załatwić w polsce ,od wojny ,zawsze było normalne; dasz sprawa załatwiona itrzeba z tym walczyć,ale trzeba najpierw uświadonić to ludziom,bo cobyło przez ponad 60 lat normą od razu nie da si zlikwidować.Tymbardziej wykożystywać podkładania świni samemu nie będąc w porządku.Podrabianie dokumentów a w szczególsości podpisów tez jest karalne a nie słyszałem aby w sprawie Lepera nie ważne dla jakiego celu ale to przestępstwo.Jakie prawo takie państwo.Wpolsce wszędzie jak do tej pory to korupcja a ustalanie list wyborczych to zwykłe tworzenie mafii. Dlatego wzywam dopuki nie będzie zmiany systemu wyborów NIE CŁOSUJ bo to bzbura pujdziesz oddasz głos na małą partię to zaliczysz statystykę bo możesz oddać głos na najlepszego i może dostac najwięcej głosów ale partia nie przeszła to wiadomo!ZASTANÓWCIE SIĘ NAD TYM.
  • 2007-10-17 15:21 | Piknik

Prowokacja

To jest stare pytanie, do czego może posunąć się policja/CBA, by złapać przestępcę. Jeśli wiemy, że polityk w pewnej sytuacji byłby skłonny wziąć łapówkę, czy możemy zaaranżować taką sytuację albo czy powinniśmy wyszukiwać tych polityków/urzędników, którzy się właśnie w niej znaleźli? Nagła potrzeba pieniędzy, od której może zależeć pomyślność dalszych inwestycji.(O BLOGACH politycznych: http://czytelnicy-profesjonalnych-blogow.profeo.pl/ )Ps: Problem jest o wiele szerszy.
  • 2007-10-17 15:21 | JKJK

Co się dzieje z ludźmi?

Przypadkowo zobaczyłem dramatyczną wypowiedź pani Sawickiej na tvn24. Już dawno niczego takiego nie widziałem. Ta kobieta, na pewno popełniła błąd,ale ma swą godność. Wierzę jej, że ona w tej chwili walczy o swoje życie.Przeraża mnie to, że bezkarnie można zakładać na ludzi takie pułapki. Była to pułapka uczuciowa, a nie biznesowa. Widać to wyraźnie w jej wypowiedzi. To mało. Przejrzałem komentarze, jakie pojawiły się na Gazeta.forum. To dopiero jest coś, co wywołało ciarki na moich plecach. Nie przypuszczałem, że coś takiego, co tam przeczytałem mogą pisać ludzie. To, że są młodzi, niczego nie usprawiedliwia. Za parę miesięcy przejdę na emeryturę. Jeżeli taka jest nasza młodzież, to czarno widzę naszą przyszłość. Polityka PiS napuszczania na siebie ludzi przynosi efekty. Nie przypuszczałem, że tak szybko i na taką skalę. Mam nadzieję, że jest jeszcze część społeczeństwa, która zareaguje inaczej. Mam nadzieję, że występ p. Kamińskiego będzie strzałem PiS we własną stopę.
  • 2007-10-17 16:22 | mtwapa

lapowka i wybory

Agenci/policjanci wreczajacy lapowke to jest normalne postepowanie w walce z lapowkarzami i nie tylko. W USA calkiem niedawno ultra-konserwatywny polityk republikanski zostal przylapany na probie dogadywania sie z podstawionym policjantem tropiacym przypadkowych gejow odbywajacych seks w toaletach na lotnisku. Nikt przy zdrowych zmyslach nie argumentuje ze Larry Craig zostal zauroczony umizgami policjanta-prowokatora i nigdy-przenigdy nie zlamalby prawa zabraniajacego dokonywania pewnych czynow w miejscach publicznych. Podobnie z Sowinska. Jesli wziela $$$ przed kamera to nic nie pomoga placze i zarzekanie iz nie sprowokowana nigdy-przenigdy nie wzielaby lapowki. Nie ma to znaczenia, poniewaz nie mowimy o teoretycznej sytuacji "co by bylo gdyby" tylko o konkretnej w ktorej to pani S. zainkasowala $$$. Zupelnie inna rzecz to wykorzystanie tejze informacji przez PiS w kampanii wyborczej. To jest wykorzystywanie instytucji panstwowych do wplywania na wynik wyborow (chodzi o wyswietlenie filmu na kilka dni przed wyborami).
  • 2007-10-17 16:43 | eggon

no więc

Miałem zagłosować na PiS właśnie dziś zrezygnowalem z tego szalonego pomysłu.Dosyć tego !
  • 2007-10-17 17:15 | Rafal

Kompromitacja PO

PO co te tlumaczenia. Winna powinna zostac osadzona.Wszelkie tlumaczenia liderow PO nie na miejscu. Jestem za jawnoscia zycia politycznego.Zalosne blagania o litosc nie maja tutaj nic do rzeczy. Jezyk tej pani wskazyje na prawdziwy charakter. Pozdrowienia
  • 2007-10-17 17:40 | Andrzej

Grunty przeznaczone pod budownictwo w H

Pani Redaktor Ryszarda Socha napisała bardzo ciekawy i wyważony artykuł o gruntach, po jednostkach wojskowych w Helu.Należą się za to od czytelników gratulacje.Pozostaje jednak pewien suplement w tej sprawie.Otóż wszyscy w Helu wiedzieli ,że miasto Hel jest traktowane przez osobę burmistrza Helu, jako prywatny folwark i sytuacja taka trwała od dawna.Myślę że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest całkowita bierność organów kontrolnych, poczynając od Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku a kończąc na komisji rewizyjnej Rady Miasta Helu.Można przecież przyjechać za "frico" na wypoczynek ,można zjeść dobrą rybkę ,można...Grunty po jednostkach wojskowych w Helu zawsze stanowiły łakomy kąsek dla wielu ,łącznie z próbą wydzielenia szpitala wojskowego(d.115 Szpital Wojskowy).Racjonalne zagospodarowanie przestrzeni po jednostkach wojskowych jest zupełnie drugorzędne.Liczy sie jedynie skok na kasę, aby kupić za jak najmniejsze pieniądze grunt,jak najwięcej zabudować i drogo sprzedać gotowe nieruchomości lokalowe. Czyli kupić tanio i drogo sprzedać.Zwykłe mieszkania ,które buduje deweloper z Warszawy są sprzedawane po 10300 zł za 1 m.kw. i drożej(vide : Helska willa). Gdyby zaś było tak ,że wszelkie grunty po jednostkach wojskowych będą trafiały do samorządu czyli gminy Hel a następnie gdyby został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego jako prawo miejscowe nie byłoby takich problemów moim zdaniem.
  • 2007-10-17 17:41 | Kasik

Godne pozalowania i sluzby i poslanka...

Moim zdaniem prowokacja jest sluszna praktyka, jesli policja probuje "zlapac" na goracym uczynku czlowieka, o ktorym wiadomo, ze bierze lapowki, ale nie ma dowodow na to. Wydaje mi sie, ze takie prowokacje sa stosowane przez policje np. w przypadku lekarzy-lapownikow. Nie wiem czy p. Sawicka wczesniej brala jakies lapowki i czy dlatego zostala zrobiona ta prowokacja? Bo jesli nie, to jest to zwykle manipulowanie, kuszenie i lamanie czlowieka. I prawde powiedziawszy nie popieram p. Sawickiej, bo branie lapowki jest godne pozalowania, zwlaszcza jak sie zarabia nienajgorzej, ale tez bardzo tego typu prowokacje nie najlepiej swiadcza o naszych sluzbach. Niechze sie te sluzby zajma juz istniejacymi przestepstwami, a nie tworza nowe!
  • 2007-10-17 17:43 | Kasik

Godne pozalowania i sluzby i poslanka...

Moim zdaniem prowokacja jest sluszna praktyka, jesli policja probuje "zlapac" na goracym uczynku czlowieka, o ktorym wiadomo, ze bierze lapowki, ale nie ma dowodow na to. Wydaje mi sie, ze takie prowokacje sa stosowane przez policje np. w przypadku lekarzy-lapownikow. Nie wiem czy p. Sawicka wczesniej brala jakies lapowki i czy dlatego zostala zrobiona ta prowokacja? Bo jesli nie, to jest to zwykle manipulowanie, kuszenie i lamanie czlowieka. I prawde powiedziawszy nie popieram p. Sawickiej, bo branie lapowki jest godne pozalowania, zwlaszcza jak sie zarabia nienajgorzej, ale tez bardzo tego typu prowokacje nie najlepiej swiadcza o naszych sluzbach. Niechze sie te sluzby zajma juz istniejacymi przestepstwami, a nie tworza nowe!
  • 2007-10-17 17:45 | Greg

Kreowanie fikcji

Zdrową sytuacją byłoby, gdyby funkcjonariusze CBA wnikali pomiędzy osobę chcącą dać i chcącą przyjąć łapówkę, tak jak to jest np. podczas rozbijania narkotykowych gangów, gdy agent wnika w strukturę gangu by móc być naocznym świadkiem rzeczywistej transakcji. W działalności CBA nie ma tego. Tu nie odsłania się kulisów rzeczywistego przestępstwa, tylko się je tworzy. Przestępstwem jest przecież zarówno branie jak i dawanie łapówki. Znajdywanie podatnych osób i zachęcanie ich do przyjęcia sporej sumy pieniędzy jest niemoralne i samo w sobie stanowi już przestępstwo. To nie jest żadne działanie przeciwko korupcji tylko kreowanie fikcji. Niestety fikcji zabójczej dla ofiar takiego działania władzy.
  • 2007-10-17 17:46 | Greg

Kreowanie fikcji

Zdrową sytuacją byłoby, gdyby funkcjonariusze CBA wnikali pomiędzy osobę chcącą dać i chcącą przyjąć łapówkę, tak jak to jest np. podczas rozbijania narkotykowych gangów, gdy agent wnika w strukturę gangu by móc być naocznym świadkiem rzeczywistej transakcji. W działalności CBA nie ma tego. Tu nie odsłania się kulisów rzeczywistego przestępstwa, tylko się je tworzy. Przestępstwem jest przecież zarówno branie jak i dawanie łapówki. Znajdywanie podatnych osób i zachęcanie ich do przyjęcia sporej sumy pieniędzy jest niemoralne i samo w sobie stanowi już przestępstwo. To nie jest żadne działanie przeciwko korupcji tylko kreowanie fikcji. Niestety fikcji zabójczej dla ofiar takiego działania władzy.
  • 2007-10-17 17:57 | Platformers

Kompromitacja p. Rafala

Pani Sawicka postapila zle, ale jeszcze nie zostala skazana prawomocnym wyrokiem. Jasne, ze akcja CBA i PiS ma charakter polityczny. poczekajmy na wyrok niezaleznego od p .Ziobro sadu
  • 2007-10-17 18:11 | Kropkozjad

Zakup kontrolowany czy podżeganie do prz

Drogi Rafale!Jak łatwe jest powierzchowne osądzanie bez oceny całokształtu sprawy na podstawie wyselekcjowanych intencyjnie materiałów. Nasuwają się wątpliwości:- Czy był to zakup kontrolowany, dopuszczalny prawem czy długotrwałe podżeganie do przestępstwa, które samo jest przestępstwem? - Czy wybiórcza publikacja tych tych materiałów dochodzeniowych, to nie jest czasem niedopuszczalne naruszenie dóbr osobistych osoby podejrzanej, które powinny być tak samo chronione jak dobra osoby niewinnej i co najmniej tak jak skazanej prawomocnym wyrokiem? Ciekaw jestem opinii prawników-karnistów. Ciekaw jestem jak tę sprawę rozstrzygnie sąd. Jestem zwolennikiem walki z korupcją dozwolonymi przez prawo metodami dochodzeniowymi, ale ta sprawa pachnie mi celowym nakłonieniem do przestepstwa korupcji posła opozycyjnej partii politycznej. Oczywiście poseł nie powinien dać się do przestępstwa nakłonić, bo to dyskwalifikuje.Zniesmacza mnie hipokryzja JK, który ubolewa, ze ten materiał został tak późno wyemitowany przez CBA. Przecież on musiał poczekać na ostanie dni kampanii wyborczej!
  • 2007-10-17 19:36 | Grzegorz Nowak

Kobiety do Urn

Jestem sympatykiem PO.Nie ma co rozpaczac nad p. Sawicka, ale jest okazja aby a tej okazji uderzyc w elektorat kobiecy, gdyz ta sprawa jest sednem IV RP.Widac jakl na obrazku, to agent CBA, byl amantem p. Sawickiej. Byli razem na kursie, no i skonczylo sie bukietem kwiatow w parku...Wiekszosc naszych wspanialych pan, chcialaby miec swietny romans. Fajny kurs, fajny facet, fajny bukiet kwiatow...to chyba dobry scenariusz.Uwaga szanowne panie. Ten amant biurowy, ktory wrecza wam kwiaty, ktory zaprasza na lunch, to moze byc kanalia PiS-owska, pracujaca dla CBA.Elektorat kobiet to 50% glosujacych - przynajmiej teoretycznie. Ta sytuacja atakuje poczucie bezpieczenstwa romantycznego tego elektoratu. Jesli panie beda sie obawiac, ze kazdy fajny facet to CBA...Gdybym byl Tuskiem, to w ostatnim przemowieniu powiedzial bym:'...AND NOW, I HAVE A MESSAGE TO ALL LADIES...' - you get the idea.Szanownie Panie - trzaba isc na glosowanie, i zmienic Polske na lepsze.Pozdrowienia,Grzegorz NowakSan Ramon, Kalifornia
  • 2007-10-17 20:21 | Waldemar Świątek

Upolitycznione spec służby,ale...

Chciałbym się odnieść w mojej wypowiedzi do obecnej sytuacji na lini Państwo-spec służby.Otóż co do tego że organy państwa takie jak (a może przede wszystkim)CBA powinny być apolityczne nie mamy wątpliwości(w tym wypadku służa wyraznie Pisowi).Tak samo jak co do tego,że podobne sytuacje które miały miejsce jak ta z posłanką Sawicką są karygodne(hipotetycznie odrzucając jej niewinność).Być może ta niewinna osoba która padła ofiarą specyficznej(podkreślam to słowo w kontekscie znaku zapytania jaki wstawiłem) prowokacji.Z drugiej jednak strony być może przez te 18 lat które mamy za sobą jest to jedyna podkreślam JEDYNA skuteczna metoda walki z potencjalną korupcją,bo to że jej nie wykluczymy jest chyba dla wszystkich jasne. Wiem że będzie to troszkę okrutne co teraz napisze ale każda wojna(w tym konkretnym wypadku niesłychanie ciężka-z korupcją)niesie za sobą ofiary.Być może jest nią posłanka Sawicka.Pozdrawiam
  • 2007-10-17 20:22 | smok

Wielki Inkwizytor

Pan Kamiński jest naturalnie "Wielkim Inkwizytorem” czwartej RP ukrywającym swój cynizm, strojąc dobrotliwe miny do "NARODU” zwanego też przez jednego z jego kolegów "CIEMNIAKAMI”.Dzisiaj nie ma potrzeby palenia na stosie. Płonący stos zastąpiła telewizja, instrumentalnie wykorzystywana przez polityków zabiegających o "owieczki”. Pan "Inkwizytor” wznoszący się na wyżyny moralnego objawienia, zakładając na potrzeby medialnego spektaklu maskę - (maszkarona) - dziecięcej niewinności, przemawia bezpośrednio do "NARODU”, personifikuje lęk w majaczącym gdzieś na horyzoncie urojonym końcu świata , przed którym – tu oczywista oczywistość oczywiście – ocalić może tylko – ON, jedyny, nieskazitelnie czysty, ON... Prawy I Sprawiedliwy. "Wielki” wykorzystuje przy tym, bez żadnych skrupułów zaplecze polityczno-prokuratorskiego układu do ujawnienia informacji procesowych na potrzeby efektywnej maksymalizacji wyniku wyborczego kampanii wyborczej swojego pryncypała Jarosława K. Tylko zastanawiam gdzie zawieruszyły się w tym wszystkim standardy nowoczesnego europejskiego i demokratycznego, państwa prawa . O jakąkolwiek, symboliczną, minimalną uczciwość moralną nie pytam, nie warto.
  • 2007-10-17 20:38 | Kat

Wymiar sprawiedliwosci odzyskany

skoro sady przestaja byc potrzebne. Po p.Ziobrze pan Kaminski staje sie egzekutorem, nie czekajac na sad i prokurature ?Panie Kaminski, jaki to smak zabic kogos, bez pozbawiania zycia ? Mam nadzieje, ze spotka Was dokladnie to samo.
  • 2007-10-17 20:44 | adams

hańba programowana

Haniebnych metod już dość, dość,żałosne to metody i podłe, w wykonaniu ludzi miłujących ponoć praworzadność. Kto pod kim dołki kopie 21. 10. napewno przegra zasłużenie.Wiem już na 100%,że każdy wyborca z kartą w dłoni wybierze mądrzejszych i warcholstwo przegoni.
  • 2007-10-17 20:53 | arc

empatia

Duza popularnosc seriali powoduje chec ukazywania takiech spraw jako sitcomow. Jest taki program - Kochamy seriale czy cos. Jest zal bo kobieta placze, jest prowokacja bo sa sluzby specjalne, jest zlo bo sa pieniadze, dobro bo jak mowi robi to dla Polski. Na lapowke ja wystawili i chwycila pieniadze. O polityce, sobie, sejmie, senacie i biznesie mowi juz w zaufaniu. Szczerze, bo ufa i wierzy, jak przyjacielowi. I tutaj nachodza mnie najwieksze mdlosci - jej cynizm. Obrzydliwy obraz chciwego czlowieka, ktory ma mozliwosci. W dawnych czasach honor byl tak wysoko ceniony, ze w podobnych sytucjach pistolet pozostawal jedynym rozwiazaniem. Ucywilizowalismy sie uzywajac formy dymisji i wyborczego sitcomu.
  • 2007-10-17 21:24 | Teodora

Czym jest CBA?

Trzeba zwalczać korupcję. Czy jednak upokarzanie lub, brutalniej, gnojenie podejrzanego to jest metoda dopuszczalna? Przecież ta pani, kimkolwiek by była, jest niewinna, dopóki sąd jej winy nie orzeknie. I, nawet gdy dojdzie do wyroku skazującego, jeżeli nie zostanie orzeczone upublicznienie wizerunku skazanej, to publikowanie takich filmików jest (chyba?) przestępstwem. Czy więc szef CBA pokazał nam właśnie, jekiego rodzaju organizacją kieruje? A może publikacja filmiku to była próba (oby skuteczna) odebrania wyborców PiSowi? Może CBA to wunderwaffe Tuska?Pozdrowienia, T.
  • 2007-10-17 22:25 | Czekista

metody

Operacyjne metody NKWD przetrwaly do dzis i sa z powodzeniem w IV RP nadal stosowane.Brawo spadkobiercy
  • 2007-10-17 23:32 | JAREK

ZDZIWIENIE

ZŁAPANO ŁAPOWNICZKĘ INIC WIĘCEJ.W POLSCE JEST DUŻO LUDZI POTRZEBUJĄCYCH WSPÓŁCZUCIA ZŁODZIEJ BRONI ZŁODZIEJA TOWARZYSZE
  • 2007-10-17 23:52 | maro

Wstyd mi za Was Panowie Kaczyńscy!!!!

Panie i Panowie, jeżeli w tych wyborach wygra PIS to przestaję wierzyć w zdrowy rozsądek ludzi myślących i w ogóle ludzi, którym na siłę wpiera się ciemnotę. Myślę, że jeśli tak będzie to będą to moje ostatnie wybory na które pójdę, a byłem na wszystkich. Po przeczytaniu powyższych komentarzy jestem dobrej myśli. To wszystko co się dzieje to jakiś Matrix, chcą z Nas z Narodu zrobić debili a na koniec zamknąć w więzieniach. Za jakichś czas - powiedzieć coś złego o PIS - to tak jakby wejść w kolizję z prawem,z resztą i tak na wszystkich znajdą jakiegoś haka. Wstyd mi za nich, chociaż na nich niegłosowałem (PIS).
  • 2007-10-18 00:25 | magrud

Lepsze łzy

Obawiam się, że z posłanką Sawicką to była kolejna bezprawna akcja CBA. Taką prowokację przeprowadza się legalnie tylko wtedy, gdy są wiarygodne przesłanki, że p.Sawicka popełniła już przestępstwo korupcji. A takich dowodów nam nie pokazano. Być może więc sąd będzie zmuszony uniewinnić kobiecinę. Czego z całego serca jej i jej rodzinie życzę.Mając świadomość, że jest to kolejny bezprawny atak na politycznych rywali, moje wspólczucie zmącone jest świadomością, iż zarówno p.posłance jak i całej jej formacji zabrakło tegoż moralnego odruchu, gdy chodziło o Leppera i Łyżwińskiego. Gdy ich bezprawnie i podle publicznie linczowano, miast upomnieć się o konstytucyjną zasadę poszanowania godności człowieka i zasadę domniemania niewinności dołączono się do nagonki. A Pitera Orleańska, Wiecznie Dziewica zapewniała nas, że w stsunku do takich "podludzi" z Samoobrony, jak Andrzej Lepper w ogóle do współczucia zdolna nie jest.Niech więc teraz obie panie nie histeryzują tylko podziękują Tuścikowi Panu za pozostawienie egzekutywy na czas wyborów w rękach Jarusia Kaczora. Należało się to PO jak psu micha.
  • 2007-10-18 01:25 | Historyk

Quo vadis Polonia?

Dwa tysiące lat temu jedną kobietę przyłapaną na cudzołóstwie skazano zgodnie z prawem na ukamieniowanie. Tylko jeden człowiek stanął w jej obronie. Podobno był synem cieśli i miał na imię Jezus. Opadły ręce wsystkich tych, co trzymali kamienie. Dzisiaj, zlinczowano w katolickiej Polsce drugą kobietę wobec oczywistych dowodów przyjęcia łapówki. Bez sądu i bez wyroku. Pokolenie Jana Pawła II. Po kilkudziesięciu latach Jego Nauczania. Nauczania o grzechu, nawróceniu i miłosierdziu. Nauczania o godności i szacunku dla człowieka. Nauczania, które nigdy nie rozmijało się z Jego życiem. Nauczania, które miało nas uczynić trochę lepszych, bardziej ludzkich.
  • 2007-10-18 08:44 | maciek g

Czyzbym żył w błędzie

Byłem przekonany, że Państwo i jego organy powinny stosowac prewencję i zniechęcać ludzi do popadania w kolizje z prawem.A tu słyszę, że CBA prawie rok namawia do łamania prawa!!! i Pan Kamiński się tym chwali, a JK przyklaskuje.Byłem przekonany że dopóki sąd nie wyda wyroku to trzeba uważać człowieka za niewinnego, a tu co chwile mamy show z udziałem ministra sprawiedliwości czy premiera informujący o przestępcach którzy nie mieli jeszcze nawet procesu!!! Myślałem, że w cywilizowanych krajach nie ma wątpliwości że podstawą prawa jest domniemanie niewinności i wine trzeba udowadniać,a tu PiS wszem i wobec głosi coś dokładnie przeciwnego.
  • 2007-10-18 08:44 | Wojtek z Przytoka

okrucieństwo

Do JKJKPełne okrucieństwa głosy młodzieży forach GW lub onetu nie powinny dziwić. Z równym okrucieństwem mówią miłośnicy pis-u nie piszący w internecie. To okrucieństwo jest podstawowym paliwem tzw IV RP. W zasadzie to jedyna silna emocja tych ludzi.
  • 2007-10-18 10:02 | Sybirak

Sawicka i łapówka

Nic, a nic nie jest mi szkoda tej głupiej baby. Czy ona nie widziała, co robiło CBA z Lepperem? Czy ona nie zdawała sobie sprawy z wojny na śmierć i życie, jaką prowadzi PiS z PO? Czy nie mogła nabrać podejrzeń do swego kochasia, jak proponował jej interes? Dziś płacze, a cierpieć możemy my,cała społeczeństwo, jak na skutek jej czynu PiS wygra wybory. Co to za członkowie partii, którzy nie dbają o jej dobre imię. A z drugiej strony, czemu CBA nie ściga w ogóle Putry za przekręty z oczyszczalnią w Białymstoku, afery narkotykowej w kancelarii prezydenta, afery w waeszawskim COS, prywatyzacji przez Markowskiego (PiS) szpitala w Bydgoszczy i innych afer pisowskich? To też były korupcje.
  • 2007-10-18 10:30 | andre

TW w CBA ???

Drodzy Obywatele,Zgłaszam wniosek by CBA zostało przemianowane na Centralne Biuro Korupcyjne bo takie są jego dzialania.Po za tym uważna lektura opublikowanych podsłuchów przywodzi na myśl, że Pani S. recytuje wcześniej przygotowany tekst.Czyli TW dla CBA a raczej CBK ??? warto się nad tym zastanowić.A tego Pana K. który niby tym urzędem kieruje widziałem w Paryżu jak rzucał jajkami w swojego Prezydenta....
  • 2007-10-18 13:31 | iceberg

DO HISTORYKA

Też nad tym myślałem. Jak to jest, że naród prawie w 100% katolicki, naród który dał światu wielkiego papieża jest gotów uczestniczyć w kamieniowaniu drugiego człowieka. Z drugiej strony zastanawiam się ile trzeba mieć w sobie nienawiści, braku skrupułów żeby w tak bezwględny i cyniczny sposób wykończyć w sumie biedną kobietę. Wzięła pieniądze, to fakt ale koło niej byli "inni szatani" (tak bardzo o nich lubi mówić "Słońce Karpat") którzy ją omamiali, manipulowali, podżegali, dawali kwiaty, zapraszali na romantyczmne kolacje, wysyłali czułe smsy. Myślę też, że stosując odpowiednie techniki manipulacji można z każdym człowiekiem zrobić wszystko co tylko się chce. Najbardziej mnie przeraziła jej prośba o uczciwy proces i oddanie jej prokuraturze - jak mało i jak dużo. Kaczyńscy mentalnie żyją ciągle w średniowieczu ktorzy najchętniej gawiedzi dawaliby przedstawienia w centralnym punkcie miasta typu rozszarpywanie czterema końmi, gilotyna, etc - wtedy to robiono na rynku a dziś w mediach. Przerażają mnie słowa Kaczyńskiego, które przeczytałem w "Polsce" - będziemy uderzać mocno, wiele razy aby raz na zawsze złamać kręgosłup. Dziękuję za takiego premiera.