Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szkolna Golgota

(143)
Spójrzmy prawdzie w oczy. Dyskusje o dyscyplinie są wszechobecne. Rozwijają się na rozmaitych płaszczyznach, dotykają różnych ludzi i prowadzą do rozlicznych wniosków.
  • 2007-10-17 15:44 | sciśnij

sciema

nie ma to jak troche podkolorować rzeczywistość
  • 2007-10-17 15:52 | nala

eh

tak sie sklałda, ze jestem z twojej szkoly. w ramach prostestu jutro wszystkie przychodzimy obrane na czarno. dramatyzujesz i grubo przesadzasz. jestem w tej szkole 3 rok. co ci przeszkadzaja prostownice, zakochane pary czy tusze do rzes w dłoniach zadbanych dziewczat ? zazroscisz im ?
  • 2007-10-17 15:57 | Uczennica tej szkoły...

niesłuszne oczernianie...

a wiec zaczne od tego ze rozumiem ze jest wolnosc slowa ale nie rozumiem po co chodzisz do tej szkoly jezeli nic ci nie pasuje p[oprostu sie przenies szczegolnie teraz!!!!!!!!!!!!!!
  • 2007-10-17 16:38 | ...

to juz nie mozna pic piwa w szkole?

Jak w tytule...
  • 2007-10-17 16:52 | asia

szkoła

skoro tak Ci nie pasuje to po co chodzisz do tej szkoły?
  • 2007-10-17 17:02 | czarniecczyk

bez komentarza.

nie do pomyślenia. połowa wyssana z palca. poza tym, skoro autorka uważa, że ta szkoła jest tak zła, tak okropna, a ludzie chodzący do niej to banda półgłówków - to przepraszam, ale co ona w niej robi? przykro jest czytać coś takiego o swojej szkole. szkoda słów. stworzone na potrzeby propagandy giertychowskiej. mnie by było wstyd.
  • 2007-10-17 17:07 | edycia 5555

kłamstwa i obłuda

grunt to być egoistką jak autorka tego tekstu, mieć takie wyobrażenie żeby wszystko pasowało tylko jej, dziewczyno pomyśl o innych a nie udawaj Boga bo nim nie jesteś i nigdy nie będziesz. chodziłam do tej szkoły o której piszesz i nie uważam tak jak ty. jesteś z innej epoki nie pasujesz do tego świata mogę to stwierdzić. ja studjuje prawo na UW i ta szkoła była dla mnie drugim domem a uczniowie przyjacółmi. stwierdzam krótko jesteś osoba pschicznie chorą i zazdrosną. jeśli ktoś ma kasę to co z tego. Nie Ty powinnaś oceniać, Artykuł jest dla mnie beznadziejny przepełniony kłamstwem i obłudą.
  • 2007-10-17 17:33 | uczennica szkoły

!

jasne. chodzę do tej szkoły i nie mam ani problemu z przejściem przez korytarz, ani nie spotkałam się z ,,falą,,. A osoba która to napisała jest opisana powyżej! Sam fakt o niej! dziękuję.
  • 2007-10-17 17:40 | uczen 1 d

a

A więc. Częściowo masz rację, jednak do niektórych częśći, mam wiele wątpliwości... i uważam, że nie Masz racji w wielu przypadkach. Musiałbym jednak tą rozmowę odbyć w rzeczywistości.
  • 2007-10-17 18:22 | anka Lo

lolitki

jestem zniesmaczona tym tekstem. chodze do tej samej szkoły co autroka artykulu. mysle ze obraz tej szkoły jest przesadnie przedstawiony, nie ma tu ludzi ktorzy sie bija, kpia z innych, lolitek i poł szkoły nie pali. przyro mi ze cała cala Polska czyta ten artukul majac złą opinie o nas.
  • 2007-10-17 19:08 | :/

tej pani już podziękujemy

Większość z tego, co napisała ta dziewczyna to kłamstwo! Wszyscy uczniowie tej szkoły dobrze o tym wiemy! Coś mi się wydaje, że tak przedstawiła szkolną rzeczywistość, tylko po to, żeby zająć dobre miejsce w konkursie:/ Ale za to jakim kosztem!:/ Teraz niektórzy mogą sobie wytworzyć błędny obraz naszej szkoły:/ :( A ona jest naprawdę wspaniała!! Chodzę do drugiej klasy i jestem w pełni zadowolona z tego, że wybrałam właśnie ILO! Przecież Czarniecczyk – to brzmi dumnie!A ty, Droga Aleksandro, skoro tak oczerniłaś naszą szkołę, jeżeli tak bardzo Ci się nie podoba, to czemu do niej chodzisz?? :/
  • 2007-10-17 19:20 | szpakucjusz

krytyka

autokrytyka dziecko... do klasy z tobą chodzę
  • 2007-10-17 19:22 | anonimowa

gratulacje!

jak najbardziej zgadzam sie z artykulem ktory zostal przez Ciebie napisany. jestem pelna podziwu,ze odwazylas sie napisac szczera prawde o tym co jest teraz przezywane w szkolach. slowa krytyki od ludzi ktorzy tutaj zostali opisani. niestety za pare lat takze przyznaja Ci racje kiedy to ich dzieci beda chodzic do jednej z takich szkol. brawo!
  • 2007-10-17 19:26 | natalia 3i

ups

czyżby ujawniły się głęboko ukrywane kompleksy? korzystanie z prostownicy nie wyklucza przecież umiejętności "prowadzenia ciekawej dyskusji"... poza tym dość powierzchowne potraktowanie tematu - czyżby twoja niesamowita spostrzegawczość ograniczała sie tylko do widomych oznak spadku poziomu szkoły? ps. doskonale wstrzeliłaś się w klucz. poruszający artykuł.
  • 2007-10-17 19:35 | paulunka

nie ma jak naklamac;D

przeczytałam to i co?to ma być niby moja szkoła?phi
  • 2007-10-17 19:36 | ...

Omg

że co??? W innych szkołach może i tak, ale przecież w pierwszym nie ma takich zjawisk jak "fala",kliki czy tym podobne wymysły, które zostały opisane w tym, marnym z resztą,artykule.To się nazywa ODWAGA??Raczej EGOIZM!
  • 2007-10-17 19:38 | Yamnikk

Szkolna golgota

Chodzisz do naszej szkoły i piszesz takie śmieszne rzeczy na nią. O ile dobrze wiem sama nie ćwiczysz na wf, chodzisz w obcasach niszcząc szkolną posadzkę. Skoro Ci tak źle czemu dalej to robisz. Patrząc na Twój makijaż myślę że błyszczyk na Twoich ustach mieści się w granicach 30 zł. Przeszkadza Ci prowadzenie lekcji w szkole, piszesz na dwie nauczycielki rozmawiające w czasie 4 lekcji. Ciekawe co robiłaś o tej porze na korytarzu?! Piszesz coś o męskiej ubikacji, a skąd Ty możesz wiedzieć co się tam dzieje. Aż takich debilnych kolegów nie masz żeby pluli na odległość. Nie pasują Ci nawet parapety szkolne. Przenieś się z tej szkoły jak Ci tak źle. Nie wiem kto Ci dał tą drugą nagrodę. W sumie za Twoją fantazje i oszczerstwa na własną szkołę i kolegów ze szkoły ładnie Cię ocenili.
  • 2007-10-17 19:40 | ;)

;)

SWIETNY ARTYYKUŁ ;) nareszcie ktoś nie bał sie napisać prawy :) PODZIWIAM
  • 2007-10-17 19:45 | anonim

jak najbardziej na tak

JESTEM PEŁNA PODZIWU I ODWAGI AUTORKI ;) nareszcie ktoś się odwarzył napisać całą prawdę o szkole :) GRATULACJE
  • 2007-10-17 19:49 | xyz

ściema

Szczerze mowiąc niezle sie usmialem czytajac ten tekst.Dziewczyno! Skoro nic ci nie pasuje zmien szkole.IV lo czy III lo po sąsiedzku czeka z otwartymi ramionami na takich ludzi jak Ty.Moze tam znajdziesz uczniow ktorzy beda prowadzili jak mowisz tylko ciekawe dyskusje na poziomie ktory nie uwłaszcza twojej godnosci.Btw. gratuluje II nagrody :)
  • 2007-10-17 19:50 | ....

....

Autorka owego tekstu najwyrazniej ma bardzo bujna wyobraznie. Moze lubi gdy ktos sie nad nia lituje wspolczujac jej szkoly, do ktorj chodzi. Zaraz... Taka szkoła nie istnieje zapomnialam, wiec czego by mial ktos wspolczuc? Nikt nie trzyma autorki tekstu w tej szkole. Droga jest wolna a szkol malo nie jest w owym miescie. Nie podoba Ci sie? Przenies sie a nie oczerniasz nasza szkole. Nie wymyslaj bajeczek a o prawdzie, ktorej tak narawde jest malo nie musisz wspominac...
  • 2007-10-17 19:52 | ja ;]

żal

oczernianie naszej placówki w dość nietypowy sposób. autorka jest chyba z siebie dumna, że na taką ilość prac zajęła II miejsce - ale jakim kosztem? jedna z najlepszych szkół w Polsce właśnie stała się jedną z najgorszych. zastanawiam się co ona tu jeszcze robi? przecież nic jej się nie podoba. śmieszne jest to, że wszystko dotyczy się również jej - no oprócz stacji "Papierosek". a jeszcze śmieszniejsze, że dzisiaj czytając na przerwie ten artykuł i będąc akurat przy temacie o wysokim obuwiu, ów autorka przechodziła koło mnie w... 10cm szpilkach ;] więc to wszystko kupy się nie trzyma. jest mi wstyd za te bzdury co powypisywała. byłam dumna, że jestem Czarniecczykiem, ale teraz chyba tak nie jest... poza tym, ciekawa jestem czy i bez słownika jej reportaż byłby tak pięknie napisany.piiiiiiiiis
  • 2007-10-17 19:54 | Pierwszoklasistka

Zastanówcie się...

Nie chcę stawac w obronie Oli, ale... Po pierwsze - nigdzie nie jest napisane co to za szkoła... Po drugie należałoby zapoznać się ze znaczeniem słowa ironia Drodzy Czytelnicy! Bo jeśli nikt nie zwrócił na to uwagi, ta praca ironią aż kipi. I to się autorce tekstu ogromnie chwali. Zastanówcie się jednak... czy w tej pracy nie ma wiele prawdy? Czy na codzien nie spotykamy się z wybiegiem mody? Z lawiną osób, która zbiera się "na papierosku"... Czy nie spotykamy się w szkole z tymi wszystkimi opisanymi przez Olę zjawiskami? I nikt nie mówi, że ona sama jest "czysta"... ja również nie powiem, że jestem przykładną uczennicą z przeszłości... Nie, ale przed ostrą krytyką nalezy rozpatrzec wszystkie za i przeciw... Gratuluję wyrafinowanego stylu Olu =)
  • 2007-10-17 19:55 | ...

obcasy

jednym z najsmieszniejszych punktow Twojej pracy jest wspomnienie wysokich obacow ktore sama jak dzis zauwazylam nosisz...jak juz wczesniej ktos napisal sama sie krytykujesz...
  • 2007-10-17 20:05 | maturzystka

czego się nie robi dla wygranej

Za takie kłamstwa nagroda? Drugie miejsce? Rozumiem dziewczynko, że chciała w końcu coś wygrać, poczuć się trochę lepsza. Tylko najsmutniejsze jest to oczerniesz nas Czarniecczyków. "Jako osoba otaczająca się zazwyczaj wyszukanym gronem ludzi inteligentnych i kulturalnych" Mimo, że chowasz się w zaciszne miejsca podczas przerw to nie jesteś aż tak anonimową osobą jak Ci się wydaje. Gratuluję odwagi za napisanie takiego tekstu. Jesteś w drugiej klasie. Jeszcze trochę spędzisz czasu w tej znienawidzonej szkole. A trzecie klasy jeszcze do kwietnia w szkole :>
  • 2007-10-17 20:06 | anka

???

czy tam jest wyraznie napisane o jaka szkole chodzi?nie! i pewnie byscie nie przeczytali nawet artykułu Olki, bo to "polityka" a nie "bravo girl", gdyby nie link na fotoblogu pewnej laski... napisala prawde, tak jest w polskich szkolach, nie tylko w I LO.. co sie dziewczyny czepiacie? może ja teraz zlinczujecie na korytarzu? będziecie jej uprzykrzac pobyt w tej cholernej szkole?jesteście żałośni...
  • 2007-10-17 20:07 | Absolwentka Semee

trochę obiektywizmu

Gratuluję silnej determinacji w dążeniu do zdobycia nagrody w konkursie. szkoda tylko że zdobyłaś ją za brak obiektywizmu. Szkoła to żywy organizm, który ciagle się rozwija. wiem ze z roku na rok rekrutacja jest coraz bardziej "pobłażliwa", ale nikt mi nie powie że Czarniecki aż tak strasznie podupadł. spędziłam tam 3 cudne lata i za nic w świecie nie zmieniłabym tej szkoły. tutaj rozwinęłam skrzydła, tutaj nauczyłam się patrzenia na wiele rzeczy z dystansem i tutaj usłyszałam najciekawsze dyskusje z Sorką Popielewicz :) W tej szkole miałam wszyskto - inteligentych ludzi, z którymi można było dyskutować godzinami, możliwość zdobywania wiedzy, wygłupy, mnóstwo radochy i ŻYCIE KOBIETO, ŻYCIE!!! mam wrażenie ze pisałaś raczej o budowlance, a nie o Czarnieckim...
  • 2007-10-17 20:11 | Czarniecczyk

wstyd

Jeśli chodzi o ogólny obraz szkoł, to pomijając fakt generalizowania autorka wypunktowała ładnie wady szkolnych korytarzy.Jednakże, głosy krytyki, które płyna pod adresem tekstu nie są tym spowodowane.Wynika z tekstu, ze autorka opisuje swoją szkołę, jako jej uczeń stwierdzam, że teskt nie ma nic wspólnego z rzeczywistem obrazem życia szkolnego. Jest przejaskrawiony, incydenty sa wyolbrzymiane do miana nagminnych zjawisk. Stąd ta krytyka uczniów! ponadto, z tekstu oprócz tak kłamliwego obrazu tej szkoły wyłania się obraz indywidualistki,niepoprawnej marzycielki, zagubionej w dźungli korytarzy, a prawda jest taka, że jeśli bliżej się przypatrzeć to tekst mógłby opisywać sama autorce (wysokie obcasy, makijaż). NIe popieramy kłamstwa, nie chcemy, aby sukcesy były odnoszone dzięki obłudzie i sprytowi.
  • 2007-10-17 20:16 | magdalena p.

peace

No nie wiem jak reszta óczniuw elitarnej szkoły jaką jest Ilo, ale ja osobiście lubię wyjść ze szkoły podczas długiej przerwy i odstresowac się za pobliskim blokie. Nie przeszkadza mi zapach unoszący się przy toaletach, ani to, co zakochani robą na naszych ukochanych parapetach. Nie mam problemu z przejściem przez korytarz, a to czym dziewczyny zajmuja sie w toaletach nie należy do moich zainteresowań.Nic złego w obcowaniu z naturą i zatapiania smutków w puszce piwa i dymie marihuany. peace
  • 2007-10-17 20:39 | czarniecczyk 2004/2007

przykre...

skończyłam tą szkołę dokładnie 5 miesięcy temu, wpomnienia mam zupełnie inne niż te przejaskrawione opisy w artykule. to prawda, nie ma miejsc idealnych, ale krytykowanie ( w dodatku przesadne i przedramatyzowane ) wszystkiego co nawinie się pod ręke to już lekka przesada. nie wolno brudzić do własnego gniazda, mam nadzieję, droga Autorko, że jeszcze kiedyś przekonasz się, jak wiele może dać Ci ta szkoła, i nie mówię tu tylko o niesmaku estetycznym jaki wywoływać mogą stare panele. Jeśli patrzy się tylko na takie rzeczy, trudno się dziwić, że nie dostrzegasz żadnych pozytywów. a szkoda, bo jest ich wiele. to czego nauczyłam się w tej szkole będzie mi towarzyszyło już przez całe życie, i nie mówię tu tylko o wiedzy z książek. szkoła, nauczyciele, koleżanki, koledzy, zderzanie się z kimś na korytarzu, raz prosto, raz pod górkę, dobre i gorsze dni - to wszystko nauczyło mnie życia. Dopiero kiedy skończy się tą szkołę, widać jak wiele jest warta. przykre, przykre...
  • 2007-10-17 20:44 | Absolwentka Semee

P.S.

zapomniałam napisać o bardzo waznej rzeczy... Mianowicie: Czarniecki nauczył mnie kreatywnosci, nie tylko przyswajania wiedzy ale praktycznego jej wykorzystywania. Nauczył mnie sztuki wyboru między tym czego chcę a tym co muszę i pokazał jak znaleźć złoty środek. jednym zdaniem : z przerażonego podlotka zrobił ze mnie prawdziwą Czarniecczyczkę. i dzięki Ci Boże, że tak się stało :)
  • 2007-10-17 20:49 | CBA :D

Mein Kamp??

hmmm... patrząc na to zadaje sobie pytanie... Czy autorka nie dzieli w ten sposob ludzi na leprzych i gorszych?? A siebie wywyższa na ideał? (chociaż nim nie jest) A do tego musi być uczestniczką niektórych wydarzeń skoro je tak starannie opisuje:) Wiec uważam ze ta dziewczyna powinna sie nad sobą zastanowić. Bo jeżeli jej nie pasuje I LO to może niech sie zastanowi nad indywidualnym nauczaniem...
  • 2007-10-17 20:52 | On Id

Popieram!!

Znam autorkę tekstu osobiście. Co prawda jestem w tej szkole niespełna dwa miesiące, aczkolwiek muszę z przykrością stwierdzić, że autorka tekstu nie skłamała, pisząc ten tekst. Zgadzam się z tym w stu procentach! Niewątpliwe jest jednak to, iż obraz życia naszej szkoły jest tutaj dość przekoloryzowany... Ale dedukuję, iż taka jest funkcja tego artykulu. Z drugiej strony... wyczuwam tu pewien stereotyp... uogólnienie, gdyż NIE WSZYSCY, którzy wyrażają w indywidualny sposób swą osobowość, są ludźmi zapatrzonymi tylko w teraźniejszość i ich prezencję w szkole. Bądźmy tolerancyjni, ale znajmu umiar.
  • 2007-10-17 20:59 | ruda

sciiieeeme walisz:D

chyba Ciebie ogarnela tzw. fala :) w sumie sie nie dziwie jesli wygadujesz takie bzdury :) odezwala sie ta ktora nie siedzi ze swoim chlopakiem na parapecie i nie okazuje swojej milosci ;)ps. czepiasz sie wygladu uczennic a sama chodzisz w spodniczkach i szpilach ?luuudzie zieemia.zadowolona z cudownej prenumeraty tego pisma? bueh
  • 2007-10-17 21:51 | toska

pfff...

ej weź oczerniasz moje nazwisko!!..."Obawiam się, że jest to zbyt ciężka próba dla mojej tolerancji. Boję się odwoływać do tak popularnej dzisiaj myśli „zero tolerancji"..." to właśnie myslę czytając twój tekst;/
  • 2007-10-17 21:59 | Woles

ciekawe

Każdy może mieć własne zdanie i uczucia związane z naszą szkołą. Jako jej absolwent powiem jedno: nie wyobrażam sobie ukończenia innej szkoły i nie wyrosłem na chama, alkoholika, nieuka czy jeszcze innego człowieka z pogranicza marginesu. Ta szkoła dała mi możliwość dostania się na upragnione studia i solidnie pod nie przygotować. Nie rozumiem tego komentarza ... chyba, że autorka jest wyjątkową pedantką i za bardzo pragnie by rzeczywistość była idealna.... nie rozumiem tego, ja śmiało mogę powiedzieć: Jestem dumnym z tego, że mogę się określać mianą Czarniecczykiem!
  • 2007-10-17 22:10 | monika

sama sobie gratulujesz??

ty poprostu chyba zazdrosna jestes kobietko:D masz wybujałą fanazje, wszstkie komentarze oprocz dotyczacych toalet bo tam wymienilas chlopcow, kierujesz do dziewczyn, chyba masz jakis malutki kompleksik;) usmiechnij sie swiat nie jest taki zly :D
  • 2007-10-17 22:15 | 1lo 1a

Moim zdaniem...

Droga Aleksandro! Na wstepie powiem że masz wielkie zdolności literackie i słusznie zajęłaś te drugie miejsce! No więc troszke to wszystko w rozmiarze XXL, ale w znacznym stopniu prawda. Powiem że z niektórymi z punktow identyfikuje się. Ale mam pare pytań. Dlaczego pisałaś o tym jak ktoś kto stoi z boku? Jestem pewna, że do niektórych z tych punktów dopasowałabyś swoją osobe (bo przecierz nie osobowość?). Niestety też siedzisz w tym wszystkim. Mogłaś też dopisać pare pozytywnych aspektów, ale cóż, opuszczenie pozytywów tej szkoły wymagała praca. Nie ubiore sie jutro na czarno i nie będe udawać oburzenia. To nie w moi stylu. Gratuluje odwagi i współczuje - teraz w szkole będziesz szykanowana. Ale to minie. Niedługo uczniowe znajdą sobie inny temat. A nauczyciele? Myślę że też nie będą zadowoleni... a jeśli chodzi o gimnazjum obok...wyszłam z tamtej szkoły i wiem jaka ona jest.Nie powinno się ( a nawet to jest głupie) porównywać naszego lo do tej "szkoły". Taka jest nasza rzeczywistość i niestety nic nie zmienimy. Nie podoba mi sie to że porównałaś to do dorgi na golgotę...dla mnie to troche nie stosowne.Ale każdy ma swoje zdanie. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia w dalszej nauce i sukcesów... choć będzie ciężko ;) Pozdrawiam :)K.M.
  • 2007-10-17 22:20 | Misiek

......porażka

Aż żal d*** ściska. Wiesz co z tej strony Cię nie znałem .... rozpieszczona, zbuntowana księżniczka... to jest po prostu śmieszne, co piszesz :/. Totalna bzdura, robiłaś to z nudów na lekcji?"Nie wspominając o posadzce, której nadpobudliwa aktywność uczniowska i niebotycznie wysokie obuwie uczniów płci żeńskiej dały w kość."Nie powiem kto dzisiaj paradował w perfidnym obcasie, właśnie tego nie rozumiem... Twojej obłudy. Gratuluję Ci tylko odwagi, jesteś gotowa na to, że Cię wszyscy zjadą, bo chyba nie sądzisz, że mogło by być inaczej... Hmm jeżeli chciałaś być na ustach wszystkich przez ten artykuł-brawo, udało Ci się... lecz czy cel uświęca środki :S?
  • 2007-10-17 22:35 | das ist eine kura

nie nada :|

napisane ladnie chodz nie zgodnie z prawda... ale nie oszukujmy sie to nie jest pisane dla przekazania prawdy lub nie prawdy tylko dla nagrody ;)
  • 2007-10-17 22:50 | dumny czarniecczyk

prawda jest mniej atrakcyjna do artykułu

zwyczajnie mi przykro. bo najłatwiej jest wyolbrzymić w myśl współczesnych mediów- bardziej, mocniej, smutniej. i co, zadowolona jesteś z nagrody? gdybyś napisała prawdę to nie zajęłabyś żadnego miejsca? rozumiem... szkoda tylko, że są ludzie, którzy uwierzą, bo nie widzieli.
  • 2007-10-17 22:52 | uczennica I LO

czyste bzdury

strasznie skoloryzowane. skoro tak ci sie nie podoba w naszej szkole, to po co w ogole do niej chodzisz?
  • 2007-10-17 22:56 | Sh

Ciekawe..

Ubawiłem się czytając ten tekst. Jestem lekko zaszokowany obserwacjami poczynionymi przez autorkę, ale za pewne to właśnie było celem tego tekstu. Jednej rzeczy należy autorce pogratulować- w piękne szaty odziała obrzydliwe kłamstwa, którymi zasłużyła sobie na 2 miejsce. Mam tylko nadzieję zobaczyć równie górnolotne sprostowanie:)Pzdr
  • 2007-10-17 22:59 | anek

zastanawiające...

Kobieto ty masz chyba swoj swiat.. czytajac to mialam wrazenie ze nie wymysli tego 17letni umysl nastlatki, ale ze jej 70latnia babcia z pogladami średniowicznymi.. i mam nieodparte wrazenie, ze pisze tu o rzeczach ktore tak na prawde nikomu nie przeszkadzaja. W koncu lazienka chyba jest od tego zeby uzyc pudru czy tuszu, lepiej tam niz na kortarzu na ktorym cie wszyscy malo nie pozabijaja... i chyba jednak znajdowalas sie w grupie "ofiar" i zostalas drastycznie skrzywdzona pzrez los. liceum o ktorym pisalas jest calkowiecie normalna szkola, nie szkola przetrwania ktora tzreba ogrodzic drutem kolczastym no chyba ze tylko po to by nie wpuszczac do niej nie majacych poczucia wlasnej wartosci nastolatek...
  • 2007-10-17 23:24 | obiektywna.

artykul

przeczytalam caly artykul i wszystkie komentarze. uwazam ze autorka rzeczywiscie ma sporo racji chociaz mam pare zastrzezen. jesli chodzi o jezyk pisania sadze ze jest swietny - ciety ironiczny i rzeczowy naprawde nadajesz sie na dziennikarke ale.. wlasnie widzisz dziennikarze tez sa ludzmi i nawet sluchaj zdarzaja sie tolerancyjni. chociaz w sumie nie jestem do konca pewna czy chodzi tutaj o tolerancje czy moze bardziej po prostu zwyczajnie o jakikolwiek dystans do siebie i otoczenia. czytajac ten text odnioslam wrazenie ze pisala go osoba dorosla , bardzo przepraszam za slowo ale niestety jest tu na miejscu, ograniczona i zdecydowanie zadufana w sobie. rozumiem ze jestes osoba inteligentna i na wysokim poziomie kultutralnym powiedzialabym nawet ze to swietnie ale widzisz mysle ze zyjesz troche w innym swiecie. to troche tak jakbys wymagala od 50 letniego maszynisty (cale zycie zajmujacego sie tym zawodem..i tylko nim!) aby zatanczyl Ci piekny lekki jazz ! teoretycznie jest to mozliwe..ale pomysl chwile szanse sa znikome. nie pisze tego dlatego bo oburzylam sie na ten text i uwazam ze autorka przesadzila. nie. w 60% sie z nia zgadzam. nawet w niektorych sytuacjach moge przyznac ze widze siebie. ale tak naprawde kazdy jest inny . ja nei uwazam siebie ani za pustaka z prostownica zamiast ksiazek w szkole ani za supermozga z IQ przekraczajacym Einsteina i obiektywnie na to patrzac mysle ze pewne sprawy typu texty nie na poziomie prof. Miodka czy przepychanki na korytarzach sa po prostu normlane. Szkola Twoich marzen jest po prostu szkola dla ludzi nie widzacych nic poza nauka. masz racje i ja jak czasem poslucham czy spojrze na jakies lale w szkole to nei wiem czy sie smiac czy plakac ale tez nie uwazam ze powinny smigac z nauczycielami na dlugiej przerwie i omawiac jakies naukowe doswiadczenia. troche luzu. ten ma tez swoje prawa. na takie restrykcje przyjdzie jeszcze w zyciu czas. zapewniam. aha i jeszcze jedno. co do muzyki. powiem tak sa gusta i gusciki bywa tez i buractwo jednak skoro autorka uwaza sie za taka chodzaca nadinteligencje czemu nie uwzglednia tej niepisanej zasady savoir-vivre' u ?! ciezko jest trafic w gusta wszystkich z tysiaca uczniow jakiejs szkoly. muzyka pewnie leci rozna aby kazdy znalazl cos dla siebie. klasyczny jazz? kto co lubi nie mam nic do tego gatunku pewnie w dobrym wykonaniu jest piekny natomiast nie wymagajj od calej szkoly dostosowania sie tylko i wylacznie do Ciebie czy jeszcze 4 kolezanek. Takie moje zdanie. Chyba dobra bylaby szkolna dyskusja na ten temat nie w celu poklocenia sie ale po prostu zaczela dziewczyna ciekawy temat. i naprawde napislaas kawal dobrego artykulu niesttety troche pokory zycze CI ;) a co do komentarzy pod textem? ujme to tak uderz w stol a norzyce sie odezwa... !gratuluje tej Olce wygranej tak czy owak jest to duze wyroznienie i gratuluje Ci tego ze w tym jakby nie patrzec malym miescie tak latwo zrobic zamieszanie.. wystarczylo wstac i sie wypowiedziec.
  • 2007-10-17 23:31 | lol:|

pojechane

posłuchaj Olu:D co ci przeszkadzaja pary??;> Widzisz czasy sie zmieniaja i nie jest idealnie:]połowa szkoła nie pali...:] owszem wagary sa, ale nie sa problem tej szkoły...Ta szkoła to jest salon fryzjerski..W niektórych kwestiach PO CZESCI masz racje...a cała reszta to bajki, skoro masz takie zdanie o własnej szkole i wszystkich dookoła uwazasz za połgłupków, albo puste panienki.. to sory, ale ja nie wiem co robisz w tej szkole jak tak jej jedziesz...
  • 2007-10-17 23:43 | ViGeT

BzDuRa

Czas idzie do przodu a nie do tylu nikt nie wróci do dyscypliny, która jest wpajana za pomocą kar cielesnych. Nie powinnaś w ten sposób zwracać na siebie uwagi, jeśli czujesz się nielubiana w tej szkole to ja zmień może gdzieś indziej cię zrozumieją (wątpliwa sprawa). Moim zdaniem jesteś osoba, która sama popełnia dużo błędów związanych z dyscyplina-może popatrz się na siebie a nie oceniaj innych?? Każda normalna, dbająca o siebie dziewczyna spędza duzo czasu przed lustrem-ty tak nie robisz?? To znaczy ze nie jesteś kobieta!! Przesadziłaś z tym artykułem, bo każda szkoła ma swoje wady i zalety, w każdej szkole znajda się czarne owce i dobrzy ludzie, a obdrapane ściany to nie wina uczniów, a braku funduszy na remont. Teraz nie będziesz miała życia w tej szkole-to był twój błąd pisząc takie bzdury.
  • 2007-10-17 23:59 | Sznikers

Masz szczęście

Ciekawy tekst i gratulacje dobrego miejsca, jednak z Twoim punktem widzenia się za nic nie zgodzę. Nie autokrytyka a karykatura, w pewnych miejscach niesmaczna, czepialska. Chcą palić niech palą, ich własny świadomy wybór. Nie palą przy Tobie, idą za mury szkoły, więc co przeszkadza? Czuje że jesteś jedną z tych osób opowiadających o miażdżycy w momencie gdy zabieram się za pracowicie przygotowywanego, wypieszczonego kotleta...I bynajmniej szczerze,nie dla żartu.Jazz z radiowęzła ? Nie ma problemu, idź załatw puszczą parę kawałków, nie miej za złe innym że też chcą posłuchać swojej ulubionej muzyki. Rozdział czasu antenowego jak mandatów w sejmie.Że niby paskudny wygląd?Te mury mają swój klimat, stare dobre budownictwo, wiecznie chłodno, 4m do sufitu i ściany odporne na zderzenie z czołgiem. Tłok na korytarzu? Nie mam nigdy żadnych problemów z przejściem przez korytarz, nie umiejętność poruszania się w takich i tak jeszcze nie najgorszych warunkach trochę dziwi w obecnym świecie.Masz szczęście że chodzisz do tej szkoły i dobrze o tym wiesz, w końcu się nie przenosisz.Byłaś w gimnazjum, to tylko przez ścianę, różnica oczywista. A chcieli nas w zespół szkół łączyć. Wtedy byś się rozpisała...
  • 2007-10-18 08:13 | jaaa

Hmmm nie prawda?? A ja jestem z 3LO i..

Bardzo ciekawa praca :) a wy koleżanki nie złoście się na Olę,po prostu tak jest...ja chodze do 3LO i na przerwach lekcjach itd dzieje sie to samo...no może nie na każdej ale na większości,rozumiem kobieta sie maluje bo o siebie dba,ale czy nie moze zrobic tego przed szkoła??Czy na kazdej przerwie musi poprawiać swój makijaż??Głupio wygląda jak zamiast twarzy widać tylko zlepek kosmetyków jak jakiejs modeliny czy Bóg wie czego...zakochane pary tez oburzają,fajnie popatrzec ze dwoje ludzi sie kocha...ale czemu musza sie "kochać" w szkole??Dziwne jest to wszyteko ale jednak racja MŁODYM LUDZIOM NIE POWINNO SIE NICZEGO ZABRANIAĆ BO I TAK TO ZROBIĄ Z JESZCZE WIĘKSZĄ CHĘCIĄ !!!
  • 2007-10-18 10:53 | Gilbert Mat-Eko 2007

Zaluje ze mnie juz tam nie ma...

Przykro mi Olu ale to co napisalas to totalne bzdury. Podobal mi sie jedynie rozdzial "Utopia" bo na prawde tak sie czulem chodzac do Czarnieckiego. Usmiechniety Marek w bluzie "I LO OCHRONA" sprawdzajacy identyfikator, dyskusje na tematy czasem nie zwiazane z nauka prowadzone z nauczycielami, swietna atmosfera tej szkoly i wszystko czego moglem od niej wymagac.Trzy lata spedzone w I LO w Chelmie daly mi wiecej niz poprzednie 16 lat mojego zycia :) Wszyscy moi przyjaciele z klasy wspominaja ta szkole rownie cieplo jak ja. Czepianie sie par trzymajacych sie za reke lub przytulajacych na korytarzu to tez wg mnie przesada, a czerwone podwiazki na zdjeciu ze studniowki to chyba normalne. Nigdy nie zapomne tej szkoly i jestem dumny ze moglem chodzic do niej wraz ze wszystkimi ludzmi ktorzy na zawsze zostana w moim sercu! PIERWSZY JAK CZAPLAAA, Z ROZPIETYMI SKRZYDLAMI... JAK HETMAN W GALOPIE!! Kocham ta szkole =D
  • 2007-10-18 11:20 | przyjaciel

!!!

"Skupiłam się jedynie na ujemnych bądź kontrastowych stronach życia szkolnego. Te zwykle chcemy ukryć."- doczytaliście do tego momentu?Nikt nie każe wam zgadzać się z OPINIĄ Oli, to jej spostrzeżenia! Nie wasze! Możecie się zgadzać lub nie. Ale po co tak krytyka? Teksty typu "zmień szkołę" są po prostu śmieszne. Chcecie ją zastraszyć, spalić na stosie... ukrzyżować?! Trochę trzeźwego myślenia! Nie tylko w naszej szkole się tak dzieje, to nie obraz tylko i wyłącznie naszej placówki! To obraz większości szkół w Polsce! A że ktoś potrafi to pokazać i wytknąć błędy, by nie popełniono ich dalej to tylko dziękować takiej osobie. Nie bierzcie wszystkiego aż tak do siebie! Nie tylko wy chcielibyście być "bohaterami" tego artykułu.Takie pytanie małe: Gdyby Aleksandra napisała, że nasza szkoła jest super i co to nie ona, też mielibyście tak krytyczne zdanie jak teraz?
  • 2007-10-18 14:37 | Kasieńka

Dziewczyno szkoda mi ciebie

Jezu, jestem uczennicą tej szkoły i większośćjest wymysłem Twojej wyobraźni i to jeszcze jak podkolorowanym. Olu nie pasuje Ci cośto dlaczego chodzisz do tej szkoły?? boshe żal.pl Jak można tak badziewny artykuł zamieścić na necie?? Omg! Ale jednak chciałam Ci pogratulować odwagi... i niezwykłej inteligencji buhaha ciekawe czy przed napisaniem tego artykulu zastanowiłas sie ze zostaniesz brutlanie ZJECHANA. Szkoda mi Ciebie ;/
  • 2007-10-18 15:04 | amy

smiech

czytjac ten artykul mam ochote spotkac sie z kolezanka ze szkoly i porozmawiac z nia o jej problemach, bo najwyrazniej je ma....... dziewczyno zmien szkole skoro poziom ci nie odpowiada!!!!!! troszke smiesna jestes, bez urazy. nawet nie zdajesz sobie sprtawy ze sama w pewnym stopniu nalezysz do opisanych przez siebie uczniow... zenada!!!
  • 2007-10-18 15:08 | xx

zal

zal mi ciebie rozpieszczona ksiezniczko.... wolalabym ciebie nie spotkacna korytarzu...nie chcialabys tego! a ta zazdrosc moglabys ukryc w sobie, zal mi ciebie malenka, szkoda slow. oplacalo sie dla nagrody?!!! ha ha, gratuluje bujnej wyobrazni i talentu do pisania bzdur. sama lepiej bym sie wymyslila tego tekstu,,,,,,
  • 2007-10-18 15:28 | Łazuka Bogdan

I po co to wszystko ?

Co to za farmazony ? Flaki się przewracają jak się to czyta bo 98% tekstu to czysta fikcja. A z łożami miłości to szczyt szczytów haha ! CEL TEGO TEKSTU to chyba TYLKO ZDOBYCIE TEJ 2. NAGRODY za coś co w mniemaniu większości jest bardziej niż kontrowersyjne. W ten sposób ujawnia się wpływ telenoweli produkcji tadżyckiej na młody umysł - zresztą szkoła tak nie wygląda nawet w łacińskich produkcjach. Marna prowokacja z której - dam ręke uciąć - poniesiesz konsekwencje.
  • 2007-10-18 15:45 | ałtorytet

banda zazdrośników!

Do wszystkich komentujących:wszystkie negatywne komentarze pochodzą od zazdrośników którzy nic nie wygrali w konkursie Polityki! Jak śmiecie śmiecie oczerniać kogoś kto został doceniony za talent i prawdę. To cały naród polski: zazdrość, zawiść. Czy próbowaliście kiedyś sami coś stworzyć? Pewnie nie!!! A jeśli nawet gdzieś startowaliście to pozajmowiliście ostatnie miejsca, wy nieudacznicy! Do pracy się weźcie, a nie obrażacie najfajniejszą dziewczynę w szkole. Ona napisała prawdę!!!!!!!
  • 2007-10-18 15:45 | G-ro

bardzo...

Bardzo dobry pomysł na towarzyskie samobójstwo. Podziwiam twoją odwagę dziewczyno (chociaż o intelekcie nie mogę tego powiedzieć). W 100% zgadzam się ze sznikersem. To że ta szkoła jest stara to nie jej wada, ale zaleta. Te mury pamietają jeszcze okupację, kiedy nie tylko ciebie ale nawet twojej starszej w planach nie było więc trochę szacunku im się należy dziewczyno. W przeciwieństwie do Ciebie ja nie mam średniowiecznych poglądów i nie zamierzam palić cię na stosie jak to twój ziomal proponuje... Zamiast narzekać na szkolne pary sama sobie poszukaj chłopaka, a jak masz z tym problemy to proponuję żebyś sama spędziła trochę czasu w łazience tak jak twoje koleżanki, chociaż mała szansa że pomoże... A od palarni się odczep, bo nikt ci nie każe tam chodzić jak ci się nie podoba.Proponuje też wizytę u psychologa, bo najwyraźniej masz problemy ze sobą i dlatego czepiasz się innych
  • 2007-10-18 15:57 | szpakucjusz

do "przyjaciela"

nie wiem dlaczego wy jej bronicie tak zażarcie.Posłuchaj ty i te wszystkie inne ANONIMY tej "ynteligentniejszej"(pochwale się tu swoją pseudointeligencją) krytyki. Tu wcale nie chodzi o to że Ola krytykuje naszą szkołę tylko o to że w tej krytyce: po pierwsze zbyt przejaskrawiła a po drugie WSTAWIŁA siebie niezgodnie z prawdą wywyższając się do potęgi.
  • 2007-10-18 16:07 | knysza_ekstra

jazzu jej się zachciało

Może i w radiowęźle na ogół puszczają chałę, ale jak ci się nie podoba to pójdź tam i powiedz czego chcesz posłuchać. Ci co tam siedzą nie są takimi lamusami na jakich wyglądają, niektórzy to nawet spoko typi i mogą ci nawet jazz puścić, skoro puszczali disco, techno, rocka i jakieś kawałki prosto z czarnej mszy chyba. O ile nie wystrasza się jak wejdziesz i nie zamkną się za kratą:P
  • 2007-10-18 16:14 | Sznikers

Mogła napisać Odę do LO

Do "banda zazdrośników!"Mogła stworzyć Odę do LO, wtedy my byśmy siedzieli cicho a zdolności literackie również by wykazała ;)PS: Mam prośbę, skończcie z komentami w stylu: "weeeźź DzIewUchO co ty za farmazony mi tu..." etc. bo jak się to czyta to widać ze w co najmniej jednej stacji miała racje...Co nie zmienia faktu że reszty i tak nie przełknę ;)
  • 2007-10-18 16:18 | elo grubero dżastino 50centino

Zaraz usiądziesz na karnego żółwika!

hym hym tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że pewna osoba chyba nie do końca wiedziała co robi pisząc ten artykuł... Otóż chodzę do tej szkoły już 3 rok i jestem w 100 % przekonana, że to co napisałaś Droga Olu jest zrobione pod publikę. Zastanawiam się czy jest to spowodowane zwroceniem na siebie uwagi?Czy nie potrafisz zaklimatyzować się w tej szkole?a moze po prostu nie odnajdujesz zrozumienia u rówieśników i starasz się o zrozumienie wśród ludzi z całej Polski oczerniając przy tym naszą szkołę?Nie chcę Ciebie obrażać, ale fakty mówią same za siebie... Według mnie jesteś zdziwaczałą nastolatką i tyle. Co do ogółu artykułu to po pierwsze lustra sa po to żeby się w nich przeglądać. Żyjemy w XXI wieku i powinnaś wiedziec że po to zostały zawieszone w tych toaletach. Po drugie chodzac do tej szkoly nie spotkalam sie zeby ktos prostowal wlosy no chyba ze ktoraś z dziewczyn miala basen to to jest jeszcze zrozumiałe. Chyba żadna osoba płci żenskiej nie chce chodzić jak monstrum po szkole, no chyba że Ty lubisz i dlatego chowasz sie po kątach(nie wnikam w szczegóły). Co do nałogów to od wiekow młodzież z liceum pali i tego nie zmienisz. Po to istnieje tzw. "palarnia" żeby Tobie kobietko to nie przeszkadzało... No naprawdę trochę tolerancji, rozumiem jakby Ci ktoś dmuchał dymem w twarz, ale nie sądzę żeby tak było, bo w szkole na korytarzach(gdzie toczy się połowa Twojego żywota) nikt nie pali. Gołe pępki i te sprawy są negowane w tej szkole, jeśli ktoryś z nauczycieli zobaczyłby takie pępuchy to uczeń miałby pozamiatane i zostałby skazany na chińskie tortury Szkoda mi Ciebie bo będziesz chodzić do tej szkoły jeszcze jeden rok, naprawdę szczerze współczuję Ci tych męk i katorg w naszym LO hehe Kobieto wrzuć na luz naprawdę. Radzę Ci załątwić sobei security scorpion aby ochraniało Ciebie bo Ci wszyscy ludzie, któzy tak Ci przeszkadzają mogą się o Ciebie ocierać i pomazać:PP Dziękuję za uwagę elo grubero dżastino 50centino pozdrawiam Czarniecczyków a Ty Olu zastanów się nad tym co robisz w tej szkole i czy aby napewno chcesz być Czarniecczykiem skoro wszystko Ci przeszkadza:)
  • 2007-10-18 16:18 | aild

Zgadzam sie

w pełni zgadzam sie z Tekstem. do tego twardziela co pisze ze nie można pic piwa w szkole ? otóż nie można. A do tej poniżej...widać ze jesteś z k2 ;P. JA wasza szkole nazwałem "targowisko próżności" a jestem z sąsiedniej ;) u nas nie ma modelek :), nie macie sie czym szczycić, wszyscy Ci ludzie co wygrywają te olimpiady itd. to zwykli szarzy ludzie :) a nie elita :)
  • 2007-10-18 16:46 | kasia ;]

haha

zdecydowana przewaga formy nad treścią ;] zal
  • 2007-10-18 16:54 | szpakucjusz

podpowiedź

Chyba znalazłem odpowiedź na pytanie dlaczego ludzie broniący Oli się dziwią czemu inni ją krytykują. Może się mylę, ale powinno to coś wnieśc do tematu. Przeczytajcie sobie ludzie pracę która zajeła 3 miejsce w tym konkursie i może zrozumiecie krytykę innych albo przynajmniej moją.
  • 2007-10-18 16:55 | ałtorytet

banda zazdrośników!

Do wszystkich komentujących:wszystkie negatywne komentarze pochodzą od zazdrośników którzy nic nie wygrali w konkursie Polityki! Jak śmiecie śmiecie oczerniać kogoś kto został doceniony za talent i prawdę. To cały naród polski: zazdrość, zawiść. Czy próbowaliście kiedyś sami coś stworzyć? Pewnie nie!!! A jeśli nawet gdzieś startowaliście to pozajmowiliście ostatnie miejsca, wy nieudacznicy! Do pracy się weźcie, a nie obrażacie najfajniejszą dziewczynę w szkole. Ona napisała prawdę!!!!!!!
  • 2007-10-18 17:06 | buhaha

~~do ałtorytet

zazdrośników??o matko!!Ja nie muszę zajmować miejsc w żadnym konkursie,nie jest mi to niezbędne do szczęście.Ale wkurza mnie to, że taka osoba(która sama nie świeci przykładem, a nawet wiele punktów z tej pracy jest właśnie o niej!)oczernia tą cudowną szkołę!!! Jej tekst ma niewiele wspólnego z prawdą:/I jak ktoś tu wcześniej wspomniał, sprostowanie byłoby na miejscu ;)P.S.A może pod pseudonimem "ałtorytet" ukrywa się autorka tekstu. "Najfajniejszą?"..?To może zrobimy teraz głosowanie na "najfajniejszą" dziwczynę w szkole, a wyniki umieścimy w najnowszym numerze "Polityki"??xD buhaha
  • 2007-10-18 17:07 | Jedna z I LO

bzdury

Nie ma to jak opis siebie. Sama się tak zachowujesz, więc łatwo Ci było te bzdury napisać. Zastanów się co robisz w tej szkole, skoro tak Ci się tu wszystko nie podoba. I LO to porządna szkoła, która nie zasłużyła na złe słowa, a Ty nie jesteś godna jej krytykować! Żal mi Ciebie. I byłam dzisiaj na czarno! Bądź sobie jaka jesteś, ale nie rozpowszechniaj kłamstw dla wyrobienia własnej pozycji. Jest stracona...
  • 2007-10-18 17:20 | Jaskier

Przykro mi...

Ostatecznie potrafię zrozumieć oczernianie wroga. Potrafię zrozumieć zmieszanie z błotem i wystawienie na pośmiewiska kogoś/czegoś czego się nienawidzi. Nie potrafię jednak zrozumieć publicznego kompromitowania (poprzez wyolbrzymianie rzekomych "problemów", które często problemami nie są) WŁASNEJ SZKOŁY. Aż strach pomyśleć, co by się stało gdybyś dziewczyno została ministrem edukacji... Szkoły przypominałyby wtedy obozy jenieckie. Bo wg Ciebie uczniowie rozumieją wolność anarchicznie, a wg mnie Ty rozumiesz dyscyplinę jak zniewolenie... No cóż, naprawdę ciężko mi pojąć, jak bez żadnych skrupułów mogłaś napisać taki artykuł. Popieram przedmówców, powtarzając ich pytanie: CO ROBISZ W TEJ SZKOLE? Przepisz się jak najszybciej do drugiego. Przecież to takie świetne liceum. PS: Czyż nie jest egoistycznym stwierdzenie, że w szkole powinno się puszczać tylko klasyczny jazz dlatego, że Tobie się podoba?
  • 2007-10-18 17:43 | UCZEN 1 LO

BZDURA

jak nie pasi w pierwszym to prosze bardzo są jeszce imme znane lice w twoim mieśćie takie jak budowlanka, CKU, 2 lo, 3 lo. mi tam wszystko pasi i nie mam nic przeciwko parom na korytarzom, i zadbanym dziewczyną . chyba lepiej jak są piękne i zadbane niż brudne i przykro pachnące. Nie diwie się ze dziewczyna zareagowały tak jak zareagoiwały,. buuuu
  • 2007-10-18 18:13 | zabralimilogin

Olu dobra robota!

Wreszcie ktos napisał prawde o naszej szkole. Sami przyznacie iż ponad połowa a nawet wszytskie z wymienionych "Stacji" jest zjawiskiem powszechnie znanym. Myśle że Olka napisała to na potrzeby tego artykułu i osobiście tak nie uważa. Nie powinniście mieć do niej żadnych pretensji, ponieważ napisała tylko prawde i tylko prawde. Moze Was to boli ze to ona wygrala ten konkurs a nie ktores z Was, i ze ni dorownujecie jej zarowno w nauce jak i kulturze osobistej. Pozdrowienia dla Olki. 3maj sie:))
  • 2007-10-18 18:23 | IIIE

Porażka

Najgorsze jest chyba to, że precę tą sprawdzali nasi nauczyciele i to oni zgodzili sie, żeby ją wysłać. Ona jest jakaś przewrażliwiona. Marzy jej się idealna szkoła, której nie ma nigdzie w Polsce. Nieh sobie założy własną. Jak jej sie nie podoba, to niech sie przeniesie.
  • 2007-10-18 20:07 | neutralna

Gratulacje!!

W całości przeczytałam tekst, i zgadzam sie z Tobą w 100%. To co się dzieje w szkołach jest nie do pomyślenia nastolatki mające na twarzy pół kg pudru, oczy podkreslone jak prostytutki. Sadzę ze 1lo jest bardzo przereklamowane,a osoby, które tak bardzo Cie krytykują najwyraźniej maja coś na sumieniu skoro tak sie tym przejmują. Ktoś napisał , co z tego ze maja kase. To własnie to robi z tych ludzi to co opisałas. Mysla ze za pieniadze beda mieli wszystko. Oczywiscie nie mozna tego uogólniać, ale wiekszość lolitek w Twojej szkole tak się zachowuje. Udają wielkie damy, z torebeczkami włosami stylizowanymi przez pół nocy, drogimi ciuchami. Myśle ze to nie wina szkoły, tylko ludzi uczeszczających do niej! Bardzo dziwne jak ludzie potrafią się zgrać w takich sytuacjach, wiele razy widzi się fałszywy nienawistny wzrok, który "mierzy" cie od góry do dołu, a tu nagle nikt nie ma problemu, wszystko jest idealnie. Fakt, ze jestes jedna z ostatnich osób, która moze mówic o malowaniu ubieraniu się i o trunkach z %, ale moze to co napisałas da Tobie i nie tylko do myślenia;) Życzę powodzenia w ulepszaniu szkoły;)Pozdrawiam
  • 2007-10-18 20:09 | Kaśka I LO

odrobinę samokrytyki kochanie :)

Olu większośc z tego co napisałaś w swojej pracy tylko częściowo i to w niektórych przypadkach jest prawdą...Szkoda tylko, że nie poparłaś tego co napisałaś przykładami z własnego życia kiedy to właśnie ty niemalże codziennie chodzisz na tych "niebotycznie wysokich obcasach", przerwach na papieroska w twoim wykonaniu czy full make-up'ie... Szkoda, że pokierowała tobą tak silna chęć przebicia się, bo przecież to jasne, że jak skrytykujesz coś co powinnaś chwalić masz większe szanse na zauważenie. Żal...
  • 2007-10-18 20:51 |

olśnienie

Czy ktoś czytał te pracę i regulamin konkursu? Przecież autorka nie podała konkretnych danych, to my stworzyliśmy iluzję, że tak naprawdę jest. Przeczytajcie regulamin konkursu!
  • 2007-10-18 21:13 | garb

to niejest 1 lo z chełma

myślę ze autorka powiedziała całą i nagą prawdę jak jest w polskim liceum ma to swoje wady i zalety jednym sie podoba innym nie bardzo. Współczuje tej dziewczynie co to napisała bo jutro będzie miała przej..... w szkole ale brawo za odwagę i czarniecczycy aż tak sie nie bulwersujcie bo to i tak nie wasza szkoła a jak tak sie wkurzacie to świadczy to tylko o tym ze u was w szkole jest podobnie hehe
  • 2007-10-18 21:24 | paula

matko boska

to pojechałaś kobieto wszystkim.rozumiemm krytyka szczera.ale zmyślać tylko po to żeby coś wygrać?przesada.tak to napeewno przesada.skoro chodzisz do tej szkoły to jako taki szacunek powinnaś do niej mieć.nie oczerniłaś tylko uczniów ale także wszystkich pedagogów oraz cała społeczność tam pracującą!jak ktos kiedyś ujął "nasrałaś do miski z której jesz".jesli sie nie podoba w tej szkole to wyprowadź się do anglii najlepiej gdzie popierana przez ciebie dyscyplina jest naturalną codziennością.albo jeszcze lepiej idź do wojska!ogólnie wielki brak szacunku dla tej osoby.ludzie ona ma jakieś problemy ze sobą! ps:inteligentne słowa ale inteligentna osoba by nikogo ani niczego tak nie oczerniła.
  • 2007-10-18 21:32 | licealistka

nikt nikogo na siłe nie trzyma

przenieś sie moze do jakiejś prywatnej szkoły albo najlpiej do klasztoru,moze tam ci bedzie lepiej. gdybym ja czuła sie tak jak ty napewno jak najszyciej chcialabym opuscic to miejsce,chociaz szczerze mowiac nie jest tu wcale tak zle:] nie ma to jak dazyc do celu po trupach,czyli po trupach swoich kolegow a przeciez taka inteligentna,bezinteresowna i palajaca miloscia do zycia, i nie wiesz co to lojanlosc? az przykro slyszec... gratuluje swietnego pomyslu i naprawde artykulu na poziomie..nie zycze ci zle,ale jezeli po tym "donosie" cos sie zmieni w naszej szkole nie chcialabym byc szczerze na Twoim miejscu..i to nie jest rzadnego rodzaju grozba bo mnie to szczerze ani ziebi ani ciepli,ale wiem jacy sa ludzie,a w szczegolosci w naszej tak pozbawionej oznakow wszelkiej kultury szkolepozdrawiam
  • 2007-10-18 21:35 | uczennica500

Brak słow

Nie wiem co ci przyszlo do glowy to pisac;/ to jest chore bylam w skzoku gdy czytalam ten artykul. mimo ze znam cie tylko z widzenia to sadze ze przesadzilas wszystkich nawet nauczyclie obrazilas mimo ze niczym nie zawinili. jak w ogole moze cos takiego napisac jestem oburzona chodze do tej szkoly i ciesze sie z tego a tu w gazecie robi dziewcyzna z nas dziwki a z nauczycieli ludzi ktorzy nie maja pojecia o uczenia. ja nie wiem jak ty tak moglas napisac i opisywac takie sprawy ktore nie maja miejsca bo wiekszosc nie ma a tak w ogole to slyszlam ze Ty jestes taka jak piszesz w artykule ze sa inne sterczysz przed lusterkiem w toalecie chodzisz na butach na bardzo wysokim obcasie itp itd jak ci nie pasi to po jakiego jestes w tej skzole dziewcyzno zastanow sie dziewcyzno co ty robisz na jakim ty swiecie zyjesz moglas wybrac inna szkole sa w chelmie takie dgzie trzeba chodizc w ciapkach itp itd bylo isc tam a nie psuc renome naszej zajbiostej skzole
  • 2007-10-18 21:45 | dziewczyna...

cóż...

od czego by tu zacząć...prawie wszystkie komentarze zawarły moje zdanie na ten temat...Piękny styl, praca świetna, nie dziwię się,że zajęłaś za nią II nagrodę:)Gratuluje talentu:)Naprawdę, ale wiesz jest pewna sprawa, której ja osobiście bym się nie podjęła. Mianowicie skrytykowania do granic przyzwoitości swojej szkoły.Podkreślam "swojej".Nie widzisz tutaj żadnych pozytywów?wszystko jest złe,brzydkie i okropne...popatrz na świat trochę z przymrużeniem oka:)Świat nie jest taki zły, naprawde:)
  • 2007-10-18 21:50 | Yamnikk

ałtorytet

tutaj nikt nie jest zazdrosny i komentarze pochodzą od ludzi którzy wstydzą się tych kłamstw. Jeżeli chodzisz, bądź miałeś do czynienia z naszą szkołą to powinieneś wiedzieć że większość tych stacji to jedna wielka ściema i fantazje autorki. Wszyscy wypowiadający się negatywnie wcale nie są zazdrośni tylko oburzeni, zirytowani postawą uczennicy, jednej spośród wspólnoty Czarniecczyków.
  • 2007-10-19 01:15 | marek b. matura2001

"jezeli" czyli, co tu jest prawda?

witajcie!ciekawy, tekst, kontrowersyjny i widac wzbudzil wiele komentarzy.. Po pierwsze: ktos z komentujacych dobrze zauwazyl, ze autorka wcale nie pisze o szkole z nazwy, a jednak ludzie sie oburzyli i protestuja. nie twierdze, ze tak zle jest akurat w I LO, ale przyslowie mowi "uderz w stol, nozyce..." wiadomo.Po drugie, jezeli autorka miala zamysl stworzyc tak ironiczny tekst (btw.jaki byl temat tego konkursu?), to jej sie udalo i nagroda jest sluszna.Natomiast jezeli tekst posluzyl do wylania swoich zali, to uwazam to za zla metode, bo nie przedstawila konstruktywnych (zadnych?) propozycji poprawy. czcza krytyka niczemu nie sluzy.jesli, autorka opisala prawdziwe zjawiska zachodzace w szkole swoimi oczami to gratuluje odwagi wypowiedzi (o ile odwaga byla zamierzona, bo moze nikt poza jury nie mial tego tekstu przeczytac?), ale tez polecam znalezc inny sposob upustu wlasnej frustracji, tudziez inna podstawe do budowy poczucia wlasnej wartosci (nie poprzez umniejszanie wartosci innych-bo tak w rezultacie koncowym nikt nie zyskuje).Proponuje znalezc dobre strony w sytuacji, w ktorej sie czlowiek znajduje i je konstruktywnie wykorzystac. Jezeli zle strony przewazaja, to jest to motywacja do zmiany polozenia (teraz lub w przyszlosci, wszak liceum to teraz tylko 3 lata).I kolejne "jezeli".Jezeli tylu komentujacych poczulo sie urazonych, to polecam im taki sam dystans do rzeczywistosci, ktory byc moze wykazala autorka. i ostatnie "jezeli. Jezeli autorka napisala tekst emocjonalnie, pod wplywem wlasnych doswiadczen ocenianych negatywnie, to polecam jej podejscie konstruktywne i proaktywne - znalezienie tego, co moze zrobic dla poprawy jej zdaniem sytuacji. Anyway, gratuluje nagrody, czarniecczykom zycze dystansu i powodzenia dalej, bo I LO to tylko etap w ich zyciu, i to dosc wczesny!pzdr mb
  • 2007-10-19 11:54 | iwa

art.

jestesmy grupa ztwojej, naszej szkoly. jestes madrym czlowiekiem. chcielibysmy , aby i w zyciu doroslym ktos taki byl obok nas. gratulujemy.
  • 2007-10-19 11:57 | grupa z I LO

polityka

gratulujemy ,
  • 2007-10-19 12:23 | magdy

prawda

gratulujemy olu.
  • 2007-10-19 13:04 | ...

przynajmniej troche się uśmiałam

najpierw przeczytałam arykuł a później te wszystkie... sory prawie wszystkie wypowiedzi bo w końcu mnie zemdliło, chodze do tej szkoły i ciesze się że to mój ostatni roczek. Nie ukrywam, że autorka dużo rzeczy wolbrzymiła, ale ja osobiście bym w tej szkole, w tej klasie nie wytrzymała gdyby nie świetni ludzie którzy chodzą do innych klas.osobiście nie słyszałam aż tak głupich tekstów, w-f to cudna zabawa z naszymi sorkami,parapet- potrzebne miejsce do siedzenia;p(zadko widze w szkole parki) i nie ma co się oburzać dziewczyny bo laluniom przy kasie nawet w czerni jest dobrze a sorki które likwidowały makijaz na waszych twarzach niestety już odeszly:((. to jest jeden z głównych powodów dla których sądze, że ta szkoła zeszła na psy.
  • 2007-10-19 14:34 | czarna mamba

;)

Ten artykul owszem oddaje troche prawdy o naszej szkole.. no moze nie w 100%. Jedno mnie "boli" Ola sama nalezy do dziewczyn typu prostownica makijaz i wysokie szpilki ;/ ale trudno. a co do wypowiedzi osoby pod pseudo "nala" to nie wiem co rozumiesz przez pojecie zadbane dziewczyny? Maski na twarzy i buzia pomaranczowa od pudru?
  • 2007-10-19 16:44 | absolwentka

szkoda...

skończyłam to liceum 4 lata temu i mogę współczuć autorce tekstu tylko tego, że nie potrafi się odnaleźć. nie ta epoka dla Ciebie kochana. jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma. faktycznie młodzież jest teraz trochę inna niż za moich czasów, ale takie sytuacje były zawsze, tylko po co robić z nich wielki problem? uśmiechnij sie dziewczyno do innych, znajdź sobie przyjaciół, nie odgradzaj się murem, a zobaczysz, że będziesz wspominać lata spędzone w tej szkole z łezką w oku. pozdrawiam.
  • 2007-10-19 18:00 | uczennica3kl

1LO

"Skupiłam się jedynie na ujemnych bądź kontrastowych stronach życia szkolnego. Te zwykle chcemy ukryć."- doczytaliście do tego momentu?" CZY WY NIE WIDZICIE TEGO CO OLA.N NAPISALA? CZEGO JEJ UBLIZACIE GDY NAWET NIE POTRAFICIE PRZECZYTAC ZE ZROZUMIENIEM JEJ ARTYKULU. JESTSCIE ZALOSNI. CHODZE DO TEJ SZKOLY DO 3kL I AZ MI JEST WSTYD ZA WAS ZE PISZAC TAKIE KOMENTARZE POTWIERDZACIE TO CO AUTORKA NAPISALA IRONIĄ ZA PRAWDE. POPROSTU NAJPIERW POMYSLCIE A POZNIEJ PISZCIE.
  • 2007-10-19 18:11 | Szuwar

bzdury sa teraz na topie

No wiec a wiec, tak wiem nie mam takiego talentu jak autorka tego tekstu bo zaczynam zdanie od "No wiec"Ale ja nie o tym, powiem szczerze ze z trescia artukulu zgadzam sie w okolo 15-20% mimo ze szkole konczylem przeszlo 2 lata temu ale moze w koncu na temat, ciezko jest patrzec jak ktos lansuje sie kosztem wielu normalnych, pracowitych i kulturalnych ludzi, chyba kazdy sie zgodzi ze w kazdej szkole mozna spotkac sie z przejawami chamstwa i agresji ale nadawanie incydentom rangi "norm szkolnych" jest chamskie ze strony autorki.Nie wiem jaki masz poglad na swiat i wyobrazenie o dyscyplinie ale chyba nie uwazasz ze 200 nastolatkow ktorzy wlasnie skonczyli lekcje bedzie gesiego wchodzic/wychodzic przez drzwi o szerokosci 60 cm, jak juz wielu ludzi tutaj napisalo poporstu pomylily Ci sie epoki.Po drugie, czemu to co tak bardzo tutaj wyolbrzymiasz i pietnujesz reprezentuje tak naprawde sama soba, bo moge tak smialo stwierdzic z komentarzy innych userow, tu wlasnie tracisz swoja OSOBE, biegnac owczym pedem ktory sama krytykujesz, to tak jakby stana przede mna ledwo trzymajacy sie na nogach zul spod sklepu i zaczal prawic mi moraly ze wypilem 1 piwoA tak konczac moj wywod, w Polsce jest masa szkol prowadzonych przez siostry zakonne, tudziez przez ksiezy, skoro tak bardzo gorsza Cie (Twoje wlasne) szpilki i kosmetyki to moze warto przemyslec to co napisalem :D
  • 2007-10-19 19:00 | Melissa

żal

ten artukuł jest o LUDZIACH a nie o szkole. przykro mi, że tak jest, ale jest właśnie tak, jak piszesz... a jeszcze bardziej przykre jest to, że tak niewielu uczniów to zauważa i tak nielicznym to przeszkadza... żal, żal, że ta młodzież to przyszłość naszego kraju... pozdrawiam autorkę.
  • 2007-10-19 22:52 | Arrrr

Wstydz sie!

Ola. Dlaczego tak nas wszystkich oczerniasz. Myślałem że jesteś bardziej inteligentna, ale coż.... Ale zobaczymy jak to Ty nie będziesz chydzic w butach na opcasie. :P
  • 2007-10-20 00:37 | 2-klasistka

peace..

.ludzie wyluzujcie trochę pozatym autorka artykułu nie wspominala ani razu do której szkoły uczęszcza,tak więc jedynie nasze grono 1LO zdaje sobie z tego sprawę. Faktem jest to,że trochę ubarwiła otaczającą nas rzeczywistość.. no cóż jesteśmy tylko ludzmi każdemu zdarza się chwila slabości,czy może także nieokiełznanej fantazji.Powtórze jeszcze raz WYLUZUJMY i dajmy dziewczynie spokoj,chyba juz zrozumiała iż to nie był najlepszy sposób aby zaistnieć w naszym środowisku uczniowskim. Uważam iż na pewno nie chciała osiągnąc takiego efektu tzn. poróznienia i niejasności wywołanych ów artykułem. Gratuluje odwagi zwłaszcza w temacie "Lekcja", co i według mnie jest najszczerszą prawdą.
  • 2007-10-20 08:33 | dora

odwaga

Super styl i wielka odwaga! Tak trzymaj!
  • 2007-10-20 09:02 | Czarniecczyk

Czarniecczyk - to brzmi dumnie !!!

wybaczcie, napisze swój komentarz w punktach by był bardziej przejrzysty, bo z doświadczenia wiem, ze nie chce się czytać tekstów ciągłych :)1.Ktoś napisał,że autorka nie pisze wprost o naszej szkole.. czyżby?"Drewniane panele usytuowane na ścianach widziały już pewnie wszystko. Nie wspominając o posadzce(...)(chodzi tu o tą (sory nie wiem ilowieczną) posadzkę- chyba XVIII alkbo XIX wiek.)"DREWNIANE PANELE usytuowane na ścianach widziały już pewnie wszystko." zreszta, dobrze wiemy, ze koleżanka chodzi do 1lo, przepraszam, ale nie mam zamiaru jeszcze raz czytać tekstu, ale wiem i pamiętam że pojawiają się tam słowa "moja szkoła" po tej mojej szkole" etc.2.ZGADZAM SIę !! tak , to jest prawda co opisała Olka. wymienię to co jest:- wychodzenie na papierosa "za blok" (pozwólcie,że skomentuje)jestem osobą palącą.szczerze mówiąc wcale się tym nie szczyce,ale nie o to chodzi. Zapewniam, że nie palę dla "szpanu" ani nic z takich. palę od 5 lat i nie wyobrażam sobie nie zapalić chociaż na jednej przerwie jaka jest o wiadomej godzinie. po drugie co do tego punktu - 1/3 SZKOłY to ludzie dorośli, jeśli żyją w nałogu to nie uprzykrzajmy im jeszcze życia, cieszcie się ze nie doszło do tego ,że palimy na terenie szkoły, potrafimy uszanować cele wychowawcze , ale niestety. Nie pali sie na terenie szkoły! jest to poza murami. i z całym szacunkiem - dajcie nam spokój- jesteśmy dorośli i wiemy,że marnujemy sobie życie (taka mała wzmianka , przepraszam ale musiałam)TAK!! są panienki na obcasach , są o takie ktore maja cała szafe na sobie, takie ktore maja kilogram pudru na twarzy, sa z niebieskimi włosami,sa pary, sa ludzie ambitni, sa ludzie madrzy, mniej madrzy, inteligentni i mniej,sa ludzie czarni, zółci i biali, sa ludzie ktorzy słuchaja popu, sa co rege , sa co jazzu etc. sa palacze.. Ale wyobraź sobie Olu ,ze to własnie jest SUPER, ta róznorodnosć, wielokulturowość i kazdy siebie lubi za to ze nalezy do tej społezcnosci. jest mi bardzo przykro ze nie utozsamiasz sie z nami. jest mi bardzo przykro ze tak wlasnie jedziesz po nas , po szkole, po tym wszytskim , powinno byc ci wstyd!! 3.Radiowęzeł - to co lubię najbardziej. Wiem,ze muzyka puszczana nie zawsze nam się podoba, ale z całym szacunkiem , " inteligentna i niebanalna" Aleksandro - jak to sobie wyobrażasz żeby jednym kawałkiem uszczęsliwić cała szkołę? ha? albo na 5 przerwach puscic kazdy rodzaj muzyki? ZAPEWNIAM,ze gdybyś chociaż raz pofatygowała sie do rodziny radiowezła (bo tak siebie nazywaja) z usmiechem na twarzy by właczyli ci przy okzaji nastepnej przerwy twoj jazz, mogła by zajasc koniecznosc nagrania płyty z jazzem , bo moliwe , ze takowej nie posiadaja.. bo nie oszukujmy się 5% ludzi słucha tej muzyki.4. DO WSZYSTKICH LUDZI NIEUCZęSZCZAJąCYCH DO ILO !!(proszę wybaczyć moją bezpośredniość)zwracam się z uprzejmą prośbą o to by nie krytykowali naszego0 liceum .. w głowie obcej osoby,nasze liceum kreuje sie jako "kłębek stereotypów". Może przytoczę pewną sytuację z mojego życia. Wyobraźcie sobie Państwo,że Ilo było mi odradzane przez 80% moich znajomych gdy wybierałam liceum. Ale, moja mama, moj brat zapewnili mi to,ze jak sie znajde w tej szkole, to zmienie zdanie o niej (bo miałam o niej takie same zdanie jak wy - krytykujacy ja) i za zadne skarby nie pozwole, by moje dzieci (mam nadzieje ze sie wyrwe z chełma) poszły do innego liceum anizeli Ilo. I tak się własnie stało. Z całym szacunkiem Aleksandro ,ale własnie te drewniane ściany, ta XVIII wieczna posadzka, te ogromne drzwi do klas, nie wspominając juz o wrotach wejsciowych z klamlka na poziomie mojej głowy , Pan Marek usmiechający sie ZAWSZE!! (może do Ciebie nie - wybacz, przykro mi ) te toalety, ten basen, ta kawiarenka, ci uczniowie, ta różnorodność w społeczności czarniecczyków, to wszystko tworzy w nas właśnie świadomość ,ze jest sie Czarniecczykiem. ale wracająć do tematu, bo jak widać troche mnie poniosło.. Spotykam się wsrod kolegow , ktorzy chodza do innych szkół z ogromna krytyką, codzień słysze słowa "elita" "bogacze" "lalki""lamy""pedały""to że ma dużo pieniędzy, to myśli że mu wszytsko wolno" etc. Wyobrażcie sobie moi drodzy, ze jestescie zazdrośni.A o to że sie nie dostaliście do naszego liceum. Zaraz przeczytam komentarze, ze nawet nie składali tu papierów. JASNE!! jesli nie rtzeczywiscie , to było to spowodowane tym :" nie składam do Pierwszego papierów bo i tak sie nie dostane" i jak wam z tym? Szerze mówiąc to g**** wiecie co sie dzieje w pierwszym, jak jest i jak sie tam zyje, jestecie osobami trzecimi ktorzy sa jedynie zazdrosni o nas, o to , ze tworzymy taka społecznosc!! 5.Do nauczycieli!!rozumiem ,ze bronicie Olki, bo sie boicie o nia, ale dajcie nam sie szerzej o tym wypowiedziec!jesli tak wam sie w naszej szkole nie podoba to dlaczego nic nie mowicie na to co sie dzieje? czemu nie reagujecie? czemu nie wcjhodzicie do toalety meskiej na długiej przerwie? dlaczego nie powiecie :" nie za duzo teo makijazu?" dlaczego nie zwrocicie uwagi na dpo ze za wysokie buty ? ha? ale tak wam powiem , Moi Drodzy,ze cieszy mnie to ze nie zwracacie uwagi na to , za to was kocham , ze nie ma w naszej szkole DYSKRYMINACJI Z POWODU WYGLĄDU, bo istnieje takie coś. i bardzo dobrze.Bo czy to,ze ma sie wysokie obcasy , kolorowe włosy, czerwone paznokcie i jest sie palaczem to ma jakies powiazanie z nasza nauka, edukacja i inetligencja? czy ma? pytam sie ? NIE MA ! 6. Aleksandro,tak na marginesie, jesteś inteligentną osoba niewątpliwie, ale oszczędź sobie tych wzmianek narcystycznych :)bo niedługo wpadniesz w samouwielbienie7.Sorko P. przestań narzucać nam swoje poglądy i zdanie, to się staje nudne. Wiem,ze jest pani okrzyknięta najlepszym nauczycielem-super ciesze sie , bo z pewnościa nim pani jest. ale proszę się tak nie wywyższać ponad kazdym i nie równac kogoś z błotem na lekcjach a pozniej konczac: " ja nigdy nie krytykuje i nie narzucam zdania , kazdy ma prawo do własnej opinii"8. świetnie sie składa, "kazdy ma prawo do własnej opinii" - jasne! dobrze ze ola sie wypowiedziała, to jest jej zdanie , ale każdy dobry pisarz musi sie liczyc z krytyką . "Bo sztuką jest przyjąć krytykę" 9. dziekuję za uwagę. pozdrawiam.
  • 2007-10-20 12:29 | nieznany

olu przemyśl.....

tylko litować się nad tobą droga olu! Chodzę do tej szkoły i to co piszesz to same kłamstwa! przykro mi że nie masz przyjaciół i nie umiesz odnaleźć się w życiu szkolnym:( Może psycholog ci pomoże! Pomyśl o tym! Albo zmień szkole!
  • 2007-10-20 14:32 | ja

no no...

warto przeczytać... krytycznie, mądrze i odważnie!
  • 2007-10-20 14:58 | bez- absolwentka

pomyśl- powiedz. nigdy inaczej...

chodziłam do tej szkoły. była wspaniała. nadal jest. i jestem dumna, że dane mi było uczyć sie w niej przez trzy lata. dla mnie osoba, która "koloryzuje" w ten sposób nigdy nie bedzie "rysownikiem", a zwykłym kłamcą.
  • 2007-10-20 21:03 | Hans

Powiedzmy.. no tak.. hmm

Kontrowersyjny tekst, to i dużo komentarzy. Szkoda jednak, że niewiele osób posłużyło się oceną konstruktywną. Widzę dwa nurty - "Suuper Olciu, gratuluję, Czarniecki to dzieło szatana" i "spalić na stosie tę wiedźmę". Hmm, po Czarniecczykach spodziewałbym się większego rozsądku, tyczy się to też autorki. Ale wszystko po kolei.Sam pomysł na pracę jest oryginalny (choć pojawiły się zarzuty o nieuzasadnione odwołanie do Męki Pańskiej, ale ja osobiście się z nimi nie zgadzam), język, styl - też zasługujący na wyróżnienie. Gratuluję, to nie byle jakie osiągnięcie.Treść jednak jest w tym przypadku najważniejsza - jak zawsze, gdy chodzi o coś kontrowersyjnego. Koleżanka bowiem przedstawiła naszą szkołę (naszą, to da się wywnioskować choćby ze zdania o XIX- wiecznym seminarium) jako siedlisko zła pierwotnego (ukłon w stronę panów z Troiki). Moge zaświadczyć, że w liceum tym różowe, puste panienki stanowią niewielką część ogółu i koncentrują się głównie w obrębie klas humanistycznych. Może jednak uznamy to za hiperbolę i przejdziemy dalej. Korytarze - nigdy nie zdarzyło się mi, abym został przez kogoś szturchnięty, popchnięty etc. Nie spotkałem się z falą. Jestem wręcz zadowolony z poziomu kultury uczniów. Kwestia druga - parapety. Owszem, można napotkać tam obściskujące się parki - ale cóż z tego? W każdym środowisku sa ludzie, którzy w ten (przyznaję, że prymitywny) wyrażają swoje uczucia lub ich brak. Myślę, że autorka powinna skorzystać ze znanego sredniowiecznego patentu - pasa cnoty - jeśli uważa takie formy miłości za odrażające. Palenie pod szkołą - co poradzić, szczeniactwo było, jest i będzie i żaden człowiek tego nie zmieni. Propozycję zaś autorki dotyczącą drutu kolczastego i dobermanów uznajemy za nieudany dowcip.Rzeczą, która mi się szczególnie nie spodobała, jest mniemanie drogiej Aleksandry o sobie. Rozumiem, że jest mądrą, utalentowaną dziewczyną. Że odnosi naprawdę duże sukcesy. Nie oznacza to jednak, że inni to untermenschen,którzy swoją "pseudointeligencą" do pięt nie sięgają Oli. Ktoś już kiedyś głosił takie teorie. Nie muszę przypominać, że skończyło się to śmiercią pięćdziesięciu milionów ludzi. Dziewczyno, kompleksy się leczy! Mam tu numer dobrego psychologa...Ale gratuluję, bo to naprawdę jest osiągnięcie. Proszę Cię tylko, koleżanko, abyś pamiętała, że Twoja wiedza i zdolności to również efekt pracy nauczycieli ILO. HK
  • 2007-10-21 00:33 | Rysiek

3maj sie dziewczynO:D

czepiacie sie dziewczyny która jest odważniejsza od was i nie bała sie pisac tego artykułu... wy tylko krytykowac potraficie a moze Wy byscie sie popodpisywali imionami i nazwiskami pod tym co piszecie tak jak ona hę? wg mnie ona ma racje, moze nie we wszystkim do końca, ale w wiekszosci bym sie z nia zgodzil , mnie tez to wku.... ze na okrągło w szkołach palą szlugi . bo rozumiem ze takich ludzi nie obchodzi ich wlasne zdrowie ale dlaczego nie zwracaja uwagi na to ze przez nich inni ludzie mogą ucierpiec na zdrowiu ? jestescie samolubni i tyle ...
  • 2007-10-21 00:36 | 30 cm ponad chodnikami

LOL

I don't know czemu sie tak do niej doczepiapiacie przeciez tam nie ma nawet słowa I L.O, czarniecki etc. To równiedobrze może być nasza szkoła jak każda inna. Nie ma imion, nazwisk, psedunimów. Powiem wam co was boli: to ze zachowania przedstawione w artykule opisują wasze osoby. Postowanie włosów, 5 kg tapety na twarzy, "krejzolskie" zachowania itd. Powinniście zaakceptować krytykę, a nie besztać autorkę za włąsne poglądy. No comments normalnie.
  • 2007-10-21 08:32 | trzecioklasistka

...

To przykre czytać taki tekst o swojej szkole. Dziwne, że mimo tak dogłębnych obserwacji, a nawet małych dziennikarskich śledztw w męskiej toalecie;) nie zostały zauważone osoby inteligentne i kulturalne, nauczyciele, którzy przychodzą do szkoły w soboty, żeby lepiej przygotować uczniów do matury, absolwenci, którzy z nostalgią wspominają Czarnieckiego na zjazdach, a także tego, co najbardziej tu lubię- połączenia tradycji i przywiązania do historii szkoły z nowoczesnością i tolerancją. Naprawdę szkoda, że zabrakło tego w tym opisie, a pojawiły się problemy nieistniejące lub wyolbrzymione do granic absurdu, które bynajmniej nie odzwierciedlają atmosfery naszej szkoły.
  • 2007-10-21 13:51 | olka nadzieja

hipokryzja

Jestem zdecydowanie zniesmaczona tym artykułem. Ze wszystkimi tezami zawartymi w jej pracy mogłabym polemizować, ale nie bardzo w widzę w tym sens. Rzecz w tym, że setki inteligentnych i ambitnych uczniów tej szkoły dostały po pysku. Radzę się powstrzymywać od ocenienia po pozorach bo w ten sposób wypaczasz prawdę, zamiast ją odkryć.Za dużo znam zadbanych dziewcząt, które posądza się o IQ choinki, a są finalistkami olimpiad albo wzorowymi uczennicami. W twoimi wypadku ocenianie po pozorach to broń dwusieczna, bo gdybym miała ocenić Ciebie, mrużąc oczy patrząc na twoje kozaki na niebotycznych obcasach i mocny makijaż-powiedziałabym "pustak". Swoją prezencją sama obalasz swoją pracę. Doceń nasze LO. Maruderstwo jeszcze nigdy niczego nie zmieniło. pozdr.
  • 2007-10-21 16:08 | III mfiz

ta opinia jest niesprawiedliwa

Jednostki mające takie zdanie o naszej szkole to rzadkość...- palący ludzie w toaletach, no gdzies muszą i kulturalnie podzielili się, że na dole to robią na górze już nie.- fala? - w tej szkole nie ma fali.- agresja? - zdarza się rzadko, no nie dziwne, że szturchają w czasie przerwy, raz, że korytarze są wąskie, a dwa, że chołota stoi na środku, szczególnie młodsi, których czasem trzeba przepchnąc by uświadomić w czym problem.- wagary? - i dobrze czasem zrezygnować z niepotrzebnych lekcji skupiając się na potrzebnych, tu juz nie czasy podstawówki. Ewentualne konsekwencje są zwykle brane pod uwagę.Opierając się o opinię większosci uczniów można zdementować większość zarzutów, bo właśnie taki charakter ma ten tekst, oczerniający naszą szkołę. Uwielbiam ją i chcę taką jaką jest, niestety zmienia się ku gorszemu ale z całkiem innych powodów..
  • 2007-10-21 18:41 | JA

50 % prawdy

50 % prawdy
  • 2007-10-21 21:12 | Siekierka absolwentka ww szkoly

Do autorki

Gratuluje zdobytej nagrody, to napewno duze osiadniecie w Twojej poczatkowej karierze. Pieknym jezykiem napisana praca, pomysl na forme swietny. Jednak sa to jedyne atuty artykulu, poza tym to poprostu rzenada!!Z tego co widze, uznalas ze napisanie jak najbardziej negatywne opisanie szkoly przyniesie Ci oczekiwana nagrode. Czytajac artykul bylam zaskoczona jego trescia. Uwazam, ze jest mocno przesadzony! Nauczycielka, ktora pomagala Ci go pisac tez przyczynila sie do jego totalnego dna!!Z artylulu mozna bardzo latwo wywnioskowac, ze jestes totalnie zakompleksiona uczennica, ktorej nikt nie zauwaza na korytarzu. Samotna, ktora nie ma sie do kogo przytulic, bo tepisz szkolne pary, ktore nigdy az tak obscenicznie sie nie zachowuja jak to wynika z Twojego artykulu. Poza tym, rodzice chyba nie pozwalaja Ci sie malowac, wiec tak bardzo denerwuja Cie kolejki do lustra. Moj rocznik zglaszal zapotrzebowanie na ich wieksza ilosc, jednak nie osiagnelismy celu. Z Twojego artykulu mozna rowniez wyczytac, ze nigdy nie bylas w masowej szkole, czyzbys pochodzila z podmiejskiej wsi?!Naprawde uwazam Twoj artykul za totalna kompromitacje Ciebie i nadzorujacej Cie nauczycielki. Przykro mi, ze uczysz sie w tak dobrej szkole i nie potrafisz tego docenic!
  • 2007-10-21 21:45 | joanna szymaszek

prostuje włosy:))a ty??

PROSTUJE WŁOSY CODZIENNIE,MALUJE SIĘ,LUBIE SZPILKI,SPÓDNICE,oj chyba jestem głupia.....dziewczyny tipsy w góre:))))))to taki żart gdyby ktos nie zaczaił:)1 lo rules!!!(wow umiem po angielsku)
  • 2007-10-22 13:23 | kinkiet 3i

taka moja dygresja ...

Arthur Schopenhauer powiedział kiedyś, że "dobry styl polega głównie na tym, że ma się coś do powiedzenia" - no cóż nie maiał racji.
  • 2007-10-22 13:23 | kinkiet 3i

taka moja dygresja ...

Arthur Schopenhauer powiedział kiedyś, że "dobry styl polega głównie na tym, że ma się coś do powiedzenia" - no cóż nie maiał racji.
  • 2007-10-22 13:30 | gość z zewnątrz

.

współczuję autorce i nie chciałabym być na jej miejscu w momencie gdy będzie musiała pójść do szkoły...mam nadzieję, że jest silna...trzymam kciuki, bo jak czytałam komentarze jej kolegów to dreszcz mnie przeszedł i na miejscu wszystkich sprzątaczek w tej szkole pousuwałabym kosze na śmieci - co do jednego. Tak na wszelki wypadek. Dramat.
  • 2007-10-22 16:28 | fiśka

Droga Krzyżowa?

Uważam ,że artykuł z pewnością nie jest całkowitą prawdą. Dziewczyno lepiej spójrz na siebie. Sama się malujesz, chodzisz ubrana jak modelka i masz pretensje do wszystkich wokół. Skoro jesteś taka święta to daj sama przykład wszystkim i kup sobie mundurek :) Poza tym lubię naszą szkołę, gdyż ma swoje tradycje i ich nie zatraca. A Ty będąc w II klasie i pisząc tak o I LO to od razu możesz się przenieść gdzieś indziej, może tam będzie lepiej.
  • 2007-10-22 16:48 | Whatever

Zachowaj złoty środek

Ładnie napisane technicznie, ale powiedzialbym ze wyraźną dominantą kompozycyjną była hiperbola.
  • 2007-10-22 20:08 | sieciunia

...

1. Ja codziennie rano wchodząc do szkoły mówię Panu ochroniarzowi ‘dzień dobry’ i od niego również słyszę miłe powitanie. Tak zaczynam dzień w szkole już trzeci rok i mi się podoba. Polecam. 2.Nie wiem, dlaczego skrytykowałaś chodzenie w butach na obcasach skoro od pierwszego dnia, w którym znalazłaś się w szkole to właśnie Twoje obcasy były najwyższe.. 3. Obściskiwanie się na przerwach, malowanie, ‘kolorowe ubrania’, ukochane szpileczki-własnie w tych tematach mogłaś wykazać się swoim doświadczeniem i ogromną wiedzą. 4. To, że się maluję, dobrze ubieram, czuję się w swojej szkole swobodnie, miło i bezpiecznie i nie kryje się po katach ze strachem w oczach przed nauczycielami to nie świadczy, że jestem gorszym człowiekiem, który nie czyta, nie uczy się i jest esencją patologii-doskonale wiemy, że w naszej szkole takich przypadków nie ma.Artykuł mogłabym uznać za jakąś tam formę wyrażenia swoich poglądów, ale nie w przypadku, kiedy wiem jak wyglądasz i jak się zachowujesz na przerwach.. Na pewno bardzo chciałaś wygrać nagrodę, ale czasami w życiu trzeba niektóre swoje postępowania przemyśleć.. Jest mi przykro, że szkoła, którą lubię, w której czuje się dobrze i bezpiecznie teraz będzie postrzegana w złym świetle.
  • 2007-10-22 22:29 | II klasa

hmmm

Wiesz co Olu przykor mi jest to troche czytac no ale ... ja osobiscie uwazam ta szkola za najkepsza, nie chodiz mi tutaj o poziom nauczanie itp (chociaz to rowniez) a chociaz by o atmosfere panujaca w tej szkole, wiesz ja to mam takie uczucie ze wszyscy jestemsy jedna wielka rodzina Czarniecczykow no ale wisdze ze ty uwazasz inaczej. Co do przerw to uwazam Olu ze ubior nie swiadczy o tym jaka iedze posiadamy(powinnas to zauwazyc na swoim przykladzie), przerwy sa od tego zeby sie wyluzowac, odpoczac, odstresowac, zapomniec o tej bani cyz innej sytuajci jaka miala miejsc ena popzredniej lekcji, gdybysmy siedzieli pzrez 8 godz w szkole wyterzajac przez clay czas swoje umysly to sadze ze po miesiacu polwoa by zrezygnowala gdyz to jest fizycznie nie mozliwe, a co kto robi na pzrerwach to juz jets jego osobista sprawa, niech robi co chce dla mnie to i mzoe po scianach skakc to jest czas dla ucznia. Jezlei chodzi o szkolne pary ... sama mam chlopaka w tej samej szkole (tak jak ty chcociaz twoj juz ja ukonczyl) i nie urzadzam razem z nim jakis "erotycznych scen" bo to nie jest miejsce na takie rzeczy a po twoim artykule mam wrazenie ze spogladanie sie na siebie jest juz zle widziane.
  • 2007-10-22 22:32 | nadz

nie zgadzam się

hiperbola nie może być dominantą kompozycyjną, co najwyżej stylistyczną,ale-dobry nick- whatever.Moim zdaniem właśnie technicznie tekst jest niedopracowany-wysilona patetyka, pompatyczna składnia równoważników zdań, brzydki dysonans w wokabularz u itp...aczkolwiek talent widać. Wystarczy tematykę roztropniej wybierać.
  • 2007-10-22 23:20 | JJAA

....

hmm hmm.. coz mozna powiedziec.nie wiem moze jak jest w ow 1 lo bo do niego nie uczeszczam lecz chodze do innej szkoly opisanej przez ciebie i tak sie dziwnie skalada ze chodze ladnie ubrana i nie znam calej szkoly a mimo wszystko jeszcze a ni razu nie slyszalam zeby ktos mial do mnie jakies waty. i nasi chlopcy raczej nie uzywaja zelu :) bo w wiekszosci sa lysi :) . i dziwie sie jak ciebie wogole wpuscili do naszej szkoly...pzdr
  • 2007-10-23 11:06 | X

podoba mi sie

Droda Olu!Bardzo spodobała mi sie Twoja wypowiedż.Pochwalam styl i pomysł.Myslę,że niewielu kolegów z Twojego rocznika może się pochwalić tak wysokim poziomem inteligencji oraz zasobem słownictwa.Co więcej, to Ty dostałaś nagrode ,a nie oni.Więc nie przejmuj się tymi opiniami-bądż sobą,realizuj swoje plany.Kazdy ma swój sposób oceny różnych sytuacji,Ty widziałaś życie szkoły tak,a ktos inny inaczej. Tak samo mozna ocenic tę pracę.Ile osób tyle ocen.Niestety niewielu ocenia kunszt słowotwórczy i atrakcyjność tematu. Wszyscy się obrazaja na to,że ktos się odwazył i napisał cos pejoratywnego na temat dzisiejszej młodziezy.Olu-to był wielki akt odwagi,dziekuje Ci za to .Ja tez skończyłam te szkołe i stwierdzam,że niektóre opisane przez Ciebie sytuacje nie zmieniły się od lat,zawsze były kliki,lizusostwo,itp. zachowania.A o spadku atrakcyjności ILO może świadczyć to,że w tym roku były wolne miejsca.....mysle,że jak przejdzie pierwsze oburzenie czytelników,może niech zastanowia się nad tym jak Przywrócic szkole dawny blask i splendor.
  • 2007-10-23 14:09 | Prawno-lingwistyczna 2004/2007 rulez

ogólnie

zupełnie zgadzam się ze Szpakucjuszem, a z tego co czytałem to nigdzie nie jest napisane ze artykuł ma być napisany ironicznie i, co więcej, nie uważam, że jest tak napisany... Moim zdaniem liceum powinno uczyć tolerancji, a nie krytykowania wszystkiego co się tam dzieje. Mimo wszystkich sytuacji opisanych przez Olę (są w pewnym stopniu prawdą) I LO zapewnia swoim szansę na osiągnięcie czegoś w dorosłym życiu (wiem po sobie, bo dostałem się na politologię na UW). Podsumowując artykuł ten jest smutny z powodu odrobiny hipokryzji, a także ogromnego podkoloryzowania sytuacji... nie mniej jednak gratuluje wspaniałego stylu i zajęcia drugiego miejsca.
  • 2007-10-23 14:11 | Prawno-lingwistyczna 2004/2007 rulez

...

zapomniałem dodać, że I LO zawsze będzie dla mnie najlepszą szkołą na świecie:D jestem dumny z tego, że mogę tytułować się szlachetnym mianem CZARNIECCZYKA!!!
  • 2007-10-23 15:27 | uczen

artykol

wiecie ,co jest najstraszniejsze? ze tak jak ola nie postapiliscie. podajcie swoje nazwisko. potwierdziliscie tylko prawde o sobie. to wy jestescie przegrani. zmiencie szkole na zawodowke.
  • 2007-10-23 15:57 | czarny

opinia

mili uczniowie . wasze wypowidzi sa zenujace.Nauczcie sie stylu od oli. Bedziesz Olu wielkim czlowiekiem,napewno kims waznym. gratuluje.
  • 2007-10-23 20:12 | nadz

żenada?

A co w nich żenującego? próba obrony honoru własnej szkoły? I o jaki styl chodzi- chyba nie o klasę bo to akurat nie komentującym jej zabrakło.
  • 2007-10-24 01:54 | belfer

prawdziwa cnota krytyk sie nie boi

Olu podziwiam Cie za odwage.Sytuacje,ktore opisalas,zawsze byly obecne w szkolnej rzeczywistosci.Sama je pamietam i jako uczennica, i jako nauczycielka.Ten , kto rozpetal te burze chyba nie nauczyl sie czytac ze zrozumieniem!!!Zastanawim sie skad w mlodych ludziach tyle hipokryzji,zlosci i nienawisci,czyzby zle obyczaje ze swiata polityki przeniknely do naszej szkoly?Ona sie sama obroni tradycja,poziomem,madroscia nauczycieli i uczniow!!!Mysle,ze po tej dyskusji,a raczej pyskowce - nadszedl czas refleksji i proby naprawienia szkolnych obyczajow,bo tylko wtedy ta bezpardonowa wojna ma sens.Ja tak jak Ola nie chce dyscypliny,ktora odbiera wolnosc i lamie czlowieka!!!Chce,by moja szkola byla barwna i bogata w swojej roznorodnosci,wiec niech ta sprawa stanie sie przedmiotem ogolnoszkolnej dyskusji.polecam te mysl pod rozwage administratorowi szkolnej sieci.Czyzby poczciwy Krasicki sie mylil?Mimo wszystko wierze ,ze zwyciezy madrosc i tolerancja,pozdrawiam wszystkich Czarniecczykow!!!
  • 2007-10-24 22:20 | Czarniecczyk

pfff

Nie ma się co dziwić, że Olce przeszkadzają obcasy, czy makijaż... W szkole społecznej tego nie było, nie ma i nie będzie... Panna Oleńka sie przyzwyczaiła do cichych przerw (bo w społeczniaku jest AŻ 9 klas w całej szkole i po MAX 18 osób!). Może czas sie przestawić na inne standardy? Myślałam, że ten artykuł pokaże prawdę... a jednak... to wszystko to istna bzdura!! Żal... po prosu żal... Olka, choć raz mogłabyś pomyśleć o innych a nie tylko o sobie :/ nie widzisz nic poza czubkiem własnego nosa, a szkoda :/
  • 2007-10-24 22:26 | qqq

aaa

nierozumiem Cie... sama chodzisz do tej szkoly i wiesz dokladnie jak tam jest, calkiem inaczej niz to opisalas, i nie wiem czemu i po co krytykujesz siebie i szkole? to po co ja wybralas jak teraz piszesz to zeby tylko ja oczernic, zastanow sie dziewczyno i czy przypadkiem to ty nie nalezysz to tych osob. !!
  • 2007-10-24 23:10 | Przyszły Czarniecczyk

BRAWO !!

Olu to co napisałaś jest udeżające .. a krytyka ludzi jest dlatego, że nie potrafią się pogodzić z ludzkimi wadami .. są żałośni. Ok rozumiem "prawda w oczy kole" ale bez przesady ... BArdzo inteligentna praca i na bardzo wysokim poziomie ;) Gratuluje Ci tak wysokiego miejsca :) ale uważam, że jak na tą prace jest za niskie powinno być I ;) Masz w 100% racje .. szatnia, papierosek, malowidła .. wiem, że bede chodziła do I LO i Twoja praca mnie do tego nie zniechęca, bo wiem jak jest .. do zobaczenia za niecały rok w szkole :)
  • 2007-10-25 16:26 | czarniecczyk

stek bzdur

aż szkoda komentować to co napisałaś.Chodzę do tej szkoły już trzeci rok i nigdy nie miałam problemów z przejsciem przez korytaz, faktem jest ,że jest on troche wąski ale nie widze w tym problemu.Co do "fali", o której wspomniałas to powiem,że sie z tym zjawiskiem nie spotkała.Dziewczyno nie jest Ci wstyd pisać takie bzdury na temat szkoły do ,której chodzisz tylko po to by wygrac nagrode.Jeżeli aż tak jesteś zdegustowana tym co dzieje sie w szkole to po co do niej chodzisz??Jeśli chodzi o ubiory uczennic, szpilki ,makijaż to najpierw spójż na siebie nie swiecisz przykładem ani troche tez chodzisz w szpilkach malujesz sie i wyzywajaco ubierasz, a skoro napisałas taki artykół powinnas dawac przykład dziewczynom, ktore wg ciebie sa zdegenerowane.Moze odzywaja sie w Tobie jakies kompleksy, a moze zwykła zazdrosc??Po za tym uwazam,ze to dobrze gdy dziewczyna dba o swój wyglad.
  • 2007-10-27 17:19 | krzysztof

ludzie

macie odwage krytykowć ten artykuł a nie macie odwagi nawet podpisac sie swoim imienie to jest przykre Ola bardzo dobry artykuł mogłaś jeszcze coś wspomnieć o przemocy psychicznej w tej szkole serwowanej przez nauczycieli
  • 2007-10-30 00:09 | Stachna, absolventka 2004-2007

???

Dziewczyno zastanów się, co ty właściwie robisz w I LO. Może powinnaś przenieść się do żeńskiej szkoły przyklasztornej, w której (chyba) nie byłoby problemu wyzywających ubrań czy palenia papierosów? Chodziłam do Czarnieckiego i nigdy nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną. Tytułując tekst "Szkolną Golgotą" odrobinę przesadzasz. Pozwolę sobie dokonać małego sprostowania wg punktów:1.Rzeczywiście, przejście korytarzem w czasie długiej przerwy nie należy do najłatwiejszych, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z przyczyn tego zjawiska. Od pewnego czasu szkoły walczą o uczniów w związku z niżem demograficznym, co wiąże się z przyjmowaniem jak największej ilości osób do klas 1. Tłok nie ma więc nic wspólnego z brakiem dyscypliny, o której wspominasz. 2. Piętnasta minuta zajęć? W tym czasie powinnaś siedzieć w klasie a nie włóczyć się po korytarzu ;P3. „Perwersyjne zachowanie par”? „Łoża miłości”??? Chyba nie rozumiesz co to jest perwersja. Gdybym nie znała sytuacji, pomyślałabym, że pary uprawiają seks na parapetach. A to, czy pary te darzą się uczuciem jest tylko i wyłącznie ich sprawą. 4. Nie znoszę wszelkiego rodzaju uogólnień. Nie możesz na podstawie jednego usłyszanego dialogu oceniać poziomu intelektualnego uczniów. W tym momencie obrażasz wielu ludzi.5. „Zawody w pluciu na odległość”? No comment.6. Tutaj muszę się z tobą zgodzić. Niektóre panienki nie potrafią zrozumieć, że szkoła to przede wszystkim miejsce zdobywania wiedzy, a nie salon kosmetyczny. Jednak zjawisko to nie jest aż tak nagminne, aby mogło napawać grozą. 7. Jw.8. Co rozumiesz przez stwierdzenie „znający się na muzyce”? Z twojej wypowiedzi wynika, że taki zespół puszczałby na przerwach lubianą przez ciebie muzykę. Dlaczego więc sama nie dołączysz do zespołu? Bo ma za niski poziom intelektualny? Btw o gustach się nie dyskutuje :P. Pan ochroniarz jest miły i nie stwarza bezsensownych problemów.Chciałabys wchodzić do sali pełnej twoich przyjaciół. Czy uważasz, że w 30-34 osobowej klasie, złożonej z osób o różnych charakterach, usposobieniu, zainteresowaniach, każdy będzie twoim przyjacielem?Nie ma szkół idealnych. I nie będzie. Zamiast rozmyślać o wyimaginowanej szkole zastanów się, co zrobić, aby było lepiej w tych już istniejących. Bo samo narzekanie nic nie zmieni.9.Absurdalne zarzuty. Nie rozumiem, dlaczego piszesz o gimnazjum, które łączy z Czarnieckim tylko wspólny budynek. To DWIE ODDZIELNE SZKOŁY!10.Czy według ciebie wybijanie się spośród tłumu jest złe? W mojej klasie było wielu indywidualistów, którzy potrafili pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnili, że bycie tylko cząstką tłumu nie rozwija wszystkich możliwości ucznia. Dzięki nim klasowa rzeczywistość stała się ciekawsza. Teraz są studentami renomowanych polskich uczelni :).11.Patrz pkt 1.12.„Połowa licealnej społeczności”? Bzdura. Ty masz chyba powazne problemy z matematyką. Nie wiem też, czy twoje oburzenie spowodowane jest prawdziwą troską o zdrowie palaczy czy faktem, że poprzez swój nałóg są inni niż ty...13.Szkoła to nie więzienie. Dobermany? Drut kolczasty???? To może jeszcze przykujmy uczniów do ławek łańcuchami? 14.„Moja wędrówka obnażyła słabość człowieka, będącą efektem głupoty”. A ja myslałam, że pokazała fochy niezadowolonej z życia nastolatki z kompleksami:P
  • 2007-10-30 15:33 | mazi

prawda o 1Lo

Prawda jest taka że ta szkoła jest beznadziejna.chodze do sąsiedniej i wiem że też ma wady ale i tak jest lepsza a dla autorki artykułu brawa za odwagę choć nie wiem czy to wszystko to prawda
  • 2007-10-30 18:22 | sasiadka

tradycje i ... TYLE

Ola gratuluje odwagi, świetny artykuł! Podoba mi się, że ktoś w końcu miał odweagę napisać jak jest! Czasy świetności tej szoły minęły! Taka jest prawda i Czarniecczycy - pogódźcie się wreszcie z tym!!!Są szkoły w tym mieście, które biją Was na łeb i gdyby nie to, że jesteście szkołą z tradycjami i dostajecie zawsze najwięcej kasy czy to z MEN czy z miasta (mało ważne)i najlepszych uczniów... I LO to już taka sama szkoła jak inne w tym mieście... PRAWDA BOLI ;)
  • 2007-10-30 18:46 | xxx

warto bylo??

Mam tylko nadzieje, ze nie zostaniesz w przyszłosci dziennikarka, bo zrobisz krzywde wielu ludziom przejaskrawiajac rozne wydarzenia. Sukces? hmmm ale czy warto za wszelka cene nawet przez kłamstwa i oblude? Współczuje ci tych pogardliwych i wrogich spojrzeń czarniecczyków na korytarzach.
  • 2007-10-30 22:56 | absolwentka:)

.....

Na wstępie gratuluje zdobytej nagrody:)Jednak nie wiem czy twoj artykul jest czyms zaskakujacym. Szkola ta zmienila sie a prawde mowiac zmieniala sie juz odkad ja zaczelam tam chodzic. Ale warto zadac sobie pytanie czy to jak ona wyglada i jakimi jestesmy czarniecczykami nie zalezy w duzej mierze od nas samych...to w nas samych brakuje checi bycia innym od innych bo najlatwiej wtopic sie w tlum szkolnych nawykow...pomimo wszytsko uwazam ze mlodym ludziom potrzebni sa autoryteci a ich niestety w tej szkole juz chyba brakuje. Jednak mimo wszytsko mam nadzieje ze bedziecie kiedys dumni ze skonczyliscie ta szkole..ja jestem bo uczy ona tego jak przetrwac w pozbawionym zasad swiecie. powodzenia:)
  • 2007-10-31 14:52 | Anuśka

Do jedynej "intelektualistki" w 1LO...

Oj, nie popisałaś się dziewczyno tym tekstem. Nie widzę żadnego związku między tym, jak opisałaś 1LO, a tym jakie jest ono naprawdę. I porównanie do Drogi Krzyżowej wydaje mi się, co najmniej niesmaczne. Jeżeli tak Ci źle w tej szkole, to czego nie zmieniłaś jej jeszcze na 3 czy 4 liceum? Czy wg Ciebie, Olu, zadbane dziewczyny nie mogą być intelektualistkami? Mają się ubierać w jakieś worki żebyś uważała je za mądre? Szkoła, którą opisujesz jest mi obca, to nie jest 1LO, czyli miejsce gdzie rozwinęłam swoje zainteresowania, gdzie miałam wielu wspaniałych przyjaciół( inteligentnych dodam,jak 95% uczniów tej szkoły, co Cię zaskoczy, bo przecież Ty jesteś jedyną intelektualistką w tym liceum ). W tej szkole uczeń jest szanowany zarówno przez nauczycieli, kolegów. Jeszcze słowo do "sąsiadki". Przeczy Pani sama sobie pisząc, że inne chełmskie szkoły biją nas na łeb, i w tym samym komentarzu pisze Pani, że do 1LO trafiają najlepsi uczniowie. Ale cóż...
  • 2007-10-31 16:59 | Grucha (3g 4ever)

Rece opadaja

czytalem ten artykul i szczena mi uderzyla w biurko ze ktos to smie nazywac sie Czarniecczykiem moze pisac takie fanaberie. Jak ktos o takich problemach natury egzystencjalnej moze w pseudo obiektywny sposob opisywac szkole:| moim zdaniem to zenujace to przeczytalem w tym niby to dobrym artykule. Chodzilem do tej szkoly przez 3 lata i nie zamienilbym jej na zadna inna najardziej wykfalfikowana kadra i najlepszy pod wzgledem wyposażenia stan wszystkich pracowni oraz sali gimastycznej. nawiazujac do "utopi" szkola to jest totalitarna jednostka i to ze nie podoba Ci sie to co puszczaja ludzie w radiowezle to nie znaczy ze musi byc jazz ktorego nie slucha prawie nikt. W kazdej ze stacji "golgoty" mozna znalesc około jedenj zbizonej do prawdy informacji. Reasumujac ja nie wiem jak musi wygladac czlowiek ktory jest w stanie poswiecic dobre imie swojej szkoly (najlepszej w miescie w pierwszej "5" w wojewodztwie) dzieki ktorej osiagnie to o czym pisze w "utopi" dla korzysci materialnych ktore napewno autorka osiagnala po zajeciu 2 miejsca w konkursie . Jednym slowem zenada wstyd hanba i brak elementarnych zasad kultury wychowania i dobrego smaku. Pozdrawiam Czarniecka ekipe :D
  • 2007-11-01 20:26 | szpakucjusz

krytyka krytyki(?)

Pewnie powiecie mi, że się wywyższam, ale popełniacie ten sam błąd co Ola (według mnie). Wszyscy krytykujecie Olę lub jej bronicie, ale nikt jeśli już przyzna jej rację, to się nie przyzna, że sam pasuje do fragmentu jej pracy i że to jest o nim. Z drugiej strony wszelka krytyka twierdzi że jest święta ewentualnie że ola bagatelizuje. Wszyscy staracie się stac z boku i nikt nie powie, że to nim. I nie będę wspominał po raz kolejny o wszelkich anonimach czy czarnieczczykach (czy wy się wstydzicie swoich jedynie słusznych i nie możliwych do podważenia poglądów?)
  • 2007-11-03 13:04 | ja :D

haha :>

dobre... :P uśmiałam się jak nigdy... :D pomimo tego, ze nie chodze do tej sql, to mialam wrazenie, ze OLA pisze ten artykuł, jako osoba z zewnątrz, która nie zna od środka tego liceum... Smię twierdzić, ze w tym artykule jest wiele prawdy... :D czy to normalne, zeby po szkole chodzić w 10 cm szpilakch??? chyba nie... Makijaż jest osobista sprawa ludzi... tzn. dziewcząt :DA i słowo do "Anuśki", która sie wypowiedziała 2 ososby przed :D I LO już daaawo przestało byc renomowanym ogolniakiem... co z tego, ze prog przyjęcia wynosi okolo 130 pkt, czy nawet więcej??? jak i tak zawsze są obniżane i trafiaja do I LO ludzie z baardzo niskimi wynikami... i to nazywa sie renomowane LO???Jedyne czym możecie sie pochwalic, to tradycja i olimpijczycy... :P nic wiecej... pozdrawiam... :***
  • 2007-11-06 17:52 | kaska

sukces

czym rozni sie ILO od innych w Chelmie? wyzszym poziomem nauczania? mniej tych durnych tzn. ze wsi? oco wam chodzi krytykujacy? dlaczego was to tak dotknelo? STUKNAC W STOL ,A NOZYCE SIE ODEZWA.
  • 2007-11-10 12:50 | Krytyk

...

Treść mojego komentarza zacznijmy może od tego,co sądzę ogólnie o artykule.Forma jest dobrze zachowana, użyłaś trafnych spstrzeżeń, ładnego słownictwa. Wykazałaś sie jednak brakiem tolerancji dla innych subkultur. Przede wszystkim obraziłaś anarchistów. Pokazuje to, że prawdopodobnie masz kompleks na tle dyscypliny, a Twe wymagania co do niej, są zbyt wygórowane. Druga obraza: "wsłuchując się w delikatne brzmienie klasycznego jazzu, puszczanego przez (znający się na muzyce) zespół radiowęzła". W ten sposób, każdy inny uczeń Twojej szkoły może się czuć urażony. W dość bezpośredni sposób napisałaś, że jezz jest tą muzyką, którą powinnien słuchać każdy. Zasugerowałaś, że ludzie, którzy słuchają czegoś innego nie znają się na muzyce. Myślisz tutaj egoistycznie,a ktoś taki jak ja, który słucha np rock'a, w tej chwili czuje że najeżdżasz na jego sfere odczuć osobistych. Nieważne kto jakiej muzyki słucha, jak się ubiera,czy jest inteligntny, jakie podejście ma do polityki. Ważne jest to, jakim jest człowiekiem i powinnaś to sobie wziąć do serca.
  • 2007-11-13 16:44 | belfer

madrossc

pozdrawiamy Cie Olu chociazCie nie znamy. W naszych oczach jestes silnym, madrym , odwaznym czlowikiem.To TY wlasnie uratujesz ta szkole, przywrocisz jej piekno.Nauczyciele z tego LO powinni byc dumni, ze Ola bedzie ich absolwentka.gratulujemy. rowisnicy.
  • 2008-01-15 00:42 | pucek

Żałosne

Czytając ten artykuł robiło mi się niedobrze. W końcu nawet jeśli w tym artykule pokazana jest jakaś prawda to bardzo mocno przejaskrawiona. Nawet jeśli w tym liceum jest tak, a nie inaczej to dlaczego 80% osób kończących ową placówkę ma o niej dość dobre zdanie i nie miesza jej z błotem jak to zrobiła autorka tekstu. Samo liceum, którego jestem absolwentem, nie jest idealne i najlepsze w Polsce, ale na pewno ma swój klimat, który nie musi odpowiadać wszystkim ale może się podobać jeżeli potrafimy przyzwyczaić się do sytuacji które są obecne najprawdopodobniej w większości liceów i być trochę bardziej odpornymi na zachowanie ludzi niekoniecznie inteligentnych, których znajdziemy wszędzie. Autorka mogła przecież po ukończeniu pierwszej kasy, skończyć swoją mękę i przenieść się do lepszego „idealnego” liceum. Pokazywanie w czarnym świetle szkoły o tak bogatej tradycji w taki sposób jaki zrobiła to autorka jest jak dla mnie tylko i wyłącznie chęcią zdobycia sławy i prestiżu. I tutaj rodzi się pytanie czy aby słusznie zrobili jurorzy tego rankingu dając tej pracy tak wysokie miejsce?
  • 2008-01-31 13:47 | aspiryna

proszz..

no to chyba tylko bibliotece się nie oberwało... a może koleżanka do niej nie zagląda?:>gratuluję nagrody.
  • 2008-01-31 18:54 | nieznajomy

pfff

No ładnie!!mam tylko nadzieje ze autorka w podobny sposób nie potraktuje swoich kolegów z nowej szkoły! zal;/
  • 2008-02-04 22:44 | hikarka

a ja sie wypowiem

Olu!uważąm, że odwalilaś kawał dobrej roboty. należało się... i to nie tej konkretnej szkole ale wszystkim. wiem coś o tym, moja obecna jest bardzo podobna, ale wiecej ludzi na korytarzach itp. wiem co znaczy nie móc sie przedrzeć przez korytarz, ale to nie tylko ja mam ten problem.pary na każdym kroku... ja stwierdzila koleżanka "nie można spokojnie zjeść, bo sie nie dobrze robi".popieram i podziwiam odwage... nie wiem czy ja byłabym w stanie napisać coś takiego.poza tym śietny język i styl. podobało mi się... nie zwracaj uwagi na krytyke, bądź sobą.