Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skąd nasz ród?

(3)
Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie czy Piastowie pochodzili z Giecza, Kalisza czy Poznania. Poszukujący początków polskiej państwowości muszą zatem udać się nie w jedno, lecz kilka miejsc.
  • 2007-10-17 22:10 | ka

Calisia?

To ze jakis osrodek zostal spalony nie decyduje o tym ze niebyl miastem rodowym Piastow.Tak byloby najlepiej, zniszczyc, spalic i zatrzec slady, zeby tajemnice zabrac do grobu. Ja tez jestem przekonana ze Calisia byla tym miejscem, ze tu wzielo wszystko poczatek,a sami Piastowie to tez pytanie kim byli? Trzeba powiedziec, ze w rejonie Kalisza prawie na kazdym polu mozna spotkac czesci urn. Szkoda ze tak wszystko zostalo zniszczone, trzeba zajac sie tez religia tamtych ludzi, wiele objektow rozebrano wciagu lat..np.pagorkow ktore tworzyly jakies osrodki kultu,sama geomorfologia terenu tez jest b.wazna. Dlaczego jakis rod wybieral sobie to a nie inne miejsce zamieszkania.....pozniej Piastowie dzialali politycznie,przyjecie chrzescjanstwa nie wychodzilo z ich zamilowan, wiedzieli co bedzie jak tego kroku nie zrobia, musieli nalezec do klasy ludzi o dlugiej tradycji,Kalisz te tradycje mial.
  • 2009-05-18 09:50 | fdhdfd

Dodałbym tylko,że nie zdajemy sobie nawet sprawy,jak wspaniałe zabytki kultury wczesnosłowiańskiej zniszczyło chrześcijaństwo.Ale taka jest cena za konieczność układania się się z Zachodem.Przecież żaden z przedstawicieli kleru,których przyciągnęła ze sobą Dobrawa nie raczył zostawić po sobie żadnych notatek na temat kraju,w którym przyszło mu prowadzić pracę tak zwaną misyjną.
  • 2010-09-10 03:45 | SLONZOK

Re:Skąd nasz ród?

"Jednak to dopiero Mieszko przyjął chrzest i stał się najpotężniejszych władcą w tej części ziem polskich." - Ja, ja - ok. 100 po Slasku. :)