Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kartka powyborcza

(30)
Mało kto spodziewał się, że „głos ludu” zabrzmi tak wyraźnie.
  • 2007-10-23 11:41 | housewife

nie przemyślą

Oj, chyba niczego nie przemyślą. Najnowsze wypowiedzie premiera wskazają na całkowity brak reflekcji, samokrytycyzmu i realnej oceny sytuacji. i nie sądzę żeby coś się w tym zakresie zmieniło. A tak z innej beczki, to ja tych wyborów nie zapomnę. Nigdy tak mocno nie czułam, że biorę udział w czymś naprawde ważnym, historycznym (wybaczcie, jeżeli zabrzmiało to zbyt patetycznie). Pozdrawiam
  • 2007-10-23 12:14 | Kecaj

Wlasnie megalomania

Tak, to wlasnie megalomania zgubila braci Kaczynskich. Te megalomanie widac bylo caly czas i bez przerwy. Porownanie przeciwnikow politycznych do ZOMO, ewentulana przegrana do 13 grudnia, wywody Jacka Kurskiego, puszenie sie premiera, wicepremierow, ministrow. To wszystko mialo swoje zrodlo w megalomanii wlasnie i zrodzilo grzech pychy i bute wladzy znow podobna do buty wladcow PRL. Pycha powodowala, ze panowie Kaczynscy uwazali, iz potrafia zamknac usta opozycji nie tylko w Polsce, ale i za granica. Te godne lepszej sprawy wojny z niemieckimi dziennikarzami o kartofla, mieszanie do tego niemieckiego rzadu, oskarzenia niemal o zdrade stanu osob, ktore udzielaly wywiadow zagranicznej prasie opowiadajac jacy to sa bracia Kaczynscy. To wlasnie najbardziej widoczne przejawy pychy i megalomanii pomieszane z absolutnym brakiem dystansu do siebie, resztek nawet poczucia humoru lub zwyklej refleksji. Te dwa lata to byla szarza slepego, rozjuszonego byka na mur. Tyle, ze mur na szczescie wytrzymal i chwala mu za to! Bo mur to my wszyscy, ci, ktorzy nie chcieli sie poddac megalomani, bucie i pysze zlej wladzy. Jak pisze zagraniczna prasa, ta wladza mienila sie wladza katolicka a zionela siarka.
  • 2007-10-23 12:25 | LIAN

ZGADZAM SIĘ!

OBYŚ PROSZĘ PANA MIAŁ RACJĘ. MIŁO SIĘ CZYTA TAKIE KOMENTARZE. POZDRAWIAM :)
  • 2007-10-23 12:53 | Kalina

Ostroznie z propaganda sukcesu...

Chciałabym wierzyc Panu Redaktorowi i wielu innym blogowiczom, ze Polakow czegos nauczyły rzady frustratów i populistow. Ale prawda jest taka, ze nadal popiera ich co najmniej 5 milionów ludzi! To duza siła w skali spoleczenstwa o nieustabilizowanych preferencjach politycznych. PiS jest wciąż potężna siłą w parlamencie, a do tego jest popierany przez prezydenta, który w swej małosci nie jest w stanie wznieść sie ponad podziały partyjne. Tfu, tfu przez lewe ramie, ale przewiduję ciąg dalszy naszych przygód z Barbarią.
  • 2007-10-23 13:14 | Włodzimierz Maciejewski

Włodek

Nic dodać,nic ująć.Choć nie głosowałem na PO,to wiem, że stoimy przed szansą wykorzystania pozytywnych doświadczeń i procesów cywilizacyjnych/skrót myślowy/.Byle tylko "czereda" dziennikarska żądna sensacji i oglądalności,za tydzień,dwa nie zaczęła czepiać się w stylu:czemu nie ma tego,dlaczego nic nie zrobiono w tym temacie,itp.Dlatego PO winna przedstawić czytelny harmonogram realizacji swoich zamierzeń z określeniem efektów końcowych tych działań. pozdrawiam
  • 2007-10-23 14:10 | Zdzis

Sie dzialo

A ja jestem optymista chociaz umiarkowanym, bo chociaz jest w sejmie PIS to nie mam Samoobrony i LPR-u.I wiem jaka jest atmosfera, gdy stoi sie w kolejce do urny ponad 2 godziny by odplacic za epitety z stylu: wyksztalciuchy i niedojdy zyciowe.PozdrawiamInzynier z Irlandii
  • 2007-10-23 14:25 | Janusz

To ciekawe?

Szczerze jestem zdziwiony postawą redakcji Wprost. Byłęm prawei pewien, że jest tuba PiSU, a to jakby bardziej rzetelnie, czyżby"bracia" mieli jakiegoś haka na redakcję. Pozdrawiam
  • 2007-10-23 15:36 | GKI

Bajka

Witam, kochaniFajnie jest wierzyć w takie bajeczki, że na Polskich fundamentach wyrośnie państwo, dorównujące dobrobytem Irlandii.Ja głosowałem na PiS. To że ktoś bierze moje nazwisko i publicznie robi z niego pasztet to znaczy że obraża mnie! To tak jak bym po kolei wziął wasze nazwiska i zaczął je przekręcać w obraźliwe sformułowania. Kolejna rzecz tyczy się strony jaką zajęły media. Jako dziennikarz mam napisać bezstronny komentarz i porównanie - bez mieszania w to swoich poglądów. Tymczasem reportaże czy artykuły w prasie były stanowczo ukierunkowane przeciwko PiS, ale dobrze niech teraz PO ma swoje 5min, a społeczeństwo przekona się, że było to zmarnowane 5 minut
  • 2007-10-23 16:50 | Baśka

Wykształciuchy zwyciężyły :)

Jestem optymistką. Mam nadzieję że to iż oddałam głos na PO to była dobra decyzja. Nie gloryfikuję Platformy, ale myślę że jest to dużo mniejsze zło. Nie ma ideałów i trzeba o tym pamiętać oceniając nasz nowy przyszły rząd. Zobaczymy jak to będzie, ale myślę że będzie lepiej. Mam nadzieję że nie będę się musiała wstydzić za polskiego premiera podczas wizyt zagranicznych, gdy obraża polską dziennikarkę, gdy nie kuma ani słowa po angielsku itp można by tak długo wyliczać. Po prostu trzymam teraz kciuki za POlskę. Chcę by było lepiej, żebym gdy skończę za 3 lata studia nie musiała wyjeżdżać do Irlandii z innych powodów niż wakacyjne :) OBY POLSKA WRESZCIE BYłA NASZĄ POLSKĄ !!!
  • 2007-10-23 17:12 | Tina

To nie koniec zmagań z Kaczyńskimi

W Polsce rzeczywiście 21 października udał sie "come back" zdrowego rozsądku, umiaru oraz cywilizacji przyjaxni zamiast nienawiści. Mętną,anachroniczną doktrynę "narodową" spóźnioną już pewnie u schyłku XIX wieku zastępuje marsz ku nowoczesnej Europie. Myslę jednak, że trzeba uważać - bracia pzostają silni w państwie. Ich urażona ambicja może jeszcze napsuć nam krwi. Prawie 32% wyborców jakos sie z nimi utozsamia. Umiejętnośc dotarcia do nich i przekonania faktami, nie czczą gadaniną jest ważniejsze niż świętowanie zwycięstwa. Myślę, ze na PO ciązy większa odpowiedzialność niż na wielu poprzednich rządach, aby nie ulec chwilowemu triumfalizmowi, bo problemów do rozwiazania nie brakuje a każdy źle rozwiązany problem bedzie napędzał elektoratu braciom właśnie. Braciom należałoby życzyc przemyśleń źródeł przegranej, ale nie spodziewam się tutaj znaczących postepów. Ta formacja jest zbyt kostyczna i jeśli sie nie rozleci po klęsce będzie w przyszłości groxna dla rozwoju Polski.
  • 2007-10-23 17:48 | Jurjam

Nieźle .nieźle .. oby tylko PO pamietała

Żeby PO nie postawiła tylko na biznes ... i nie olała biedniejszych Polaków. Jest ich jeszcze bardzo wielu .. nawet wykształconych .....
  • 2007-10-23 19:53 | symon

Wreszcie koniec

W czasie dwuletnich rządów PISu, prócz tego, że były to rządy nieudolne, pełne nienawiści i wyimaginowanych układów tworzonych w głowie Jarosława Kaczyńskiego i jego współrządzących, gdzie nasza polityka zagraniczna była najgorsza od niepamiętnych czasów, da się zauważyć także pozytywne aspekty.Są to niewątpliwie: polityczny pogrzeb Andrzeja Leppera jak i Romana Giertycha, no i oczywiście wreszcie mocno słyszalny ,,Głos" całego polskiego społeczeństwa, które zaczyna pojmować czym tak naprawdę jest demokracja.
  • 2007-10-23 20:05 | ibex

Blogoslawieni ci....

... ktorzy sie niczego nie spodziewaja albowiem nie zaznaja rozczarowan!Dobrze sie stalo, ze PiS juz nie bedzie rzadzic ale perspektywy cudow na Wisla i innymi polskimi rzekami warto brac na spokojnie. Nic sie nie zmieni z dnia na dzien a spolecznestwo polskie bywa niecierpliwe wiec i PO latwo nie bedzie. Niechby zaczeli od budowania drog i mostow (nie tylko w przenosni!) to juz bedzie krok do przodu ;)
  • 2007-10-23 21:15 | Obi Wan Kenobi

Star Wars walka Klonów

Tak, ...to prawdziwe zwycięstwo nad Ciemną Stroną Mocy. Cieszmy się ale bądźmy czujni. Klony nawet po tak potężnej klęsce mogą się ....odrodzić. Trymajmy nasze laserowe miecze w pogotowiu.Niech MOC będzie z Wami.
  • 2007-10-23 23:10 | obserwator

czas

Do wszystkich spragnionych cudownej Irlandi... porozmawiamy za dwa lata
  • 2007-10-24 01:29 | Mirski

"BOHATEROWIE 4RP"

Bracia, Rydzyk, Macierewicz,Gosiewski, Dorn,Szczyglo, Kurski i Szczypinska......!Dlatego glosowalem na PO !
  • 2007-10-24 06:23 | chicagowiak

cuda

Nie spodziewajmy sie od Platformy cudow, choc przeciwnicy wlasnie o nie beda pytac. Najwiekszym cudem bedzie normalnosc polityczna. Ale najwazniejsze dla Polakow mieszkajacych za granica bedzie to, ze nie bedziemy sie musieli wstydzic, ze przyjedzie premier, czy minister spraw zagranicznych i sie obrazi, czy w ogole nie przyjedzie, albo bedzie fochy strzelal. Proponowalbym Platformie, zeby ograniczyla wyjazdy zagraniczne Prezydentowi. Polecam obejrzenie wywiadu Prezydenta Kaczynskiego podczas pobytu w Chicago dla Chicago Tribune.com. Rozmawial z nimi jakby byl prezydentem co najmniej Stanow Zjednoczonych, obrazony, ze ktokolwiek smial go o cokolwiek zapytac. To jest smutne.
  • 2007-10-24 09:30 | Monique

My nie chcemy cudów

My nie oczekujemy Irlandii - ci z moich znajomych, którzy głosowali. Nam wystarczy, kiedy się z nas nie śmieje cała Europa, a w kraju możemy normalnie pracować. Bo pracę mieliśmy i mamy. Płacimy podatki. Wychowujemy dzieci. I strach było patrzeć, jak robi nam się "Folwark zwierzęcy".
  • 2007-10-24 09:36 | jerzy30

Po Pisie

Dwa lata temu miał być "PO-PiS".Mamy po wyborach "Po Pisie"I to cieszy
  • 2007-10-24 10:53 | Viva

Warto bylo byc z PO

Tyle juz zostalo powiedziane i napisane, ze nie bede sie rozpisywac. Wazne jest, ze nie ma juz Giertycha, Wierzejskiego..Leppera,Filipka, Beger i Hojarskiej - bo ich obecnosc w rzadzie byla zenujaca.
  • 2007-10-24 14:31 | babcok

Koniec i początek

Wybory 2007 dobitnie pokazują, że już niedługo era Kaczyńskich się zakończy. Jeden Bliźniak odchodzi, miejmy nadzieję, że niebawem drugi będzie już tylko historią.
  • 2007-10-24 15:31 | clovis

difficult task for Mr. Tusk !

Mr. Tusk has a very difficult task now ...
  • 2007-10-24 20:59 | głos ludu

kaczor Donald

kaczor Donald do doliny Raspudy!!myślę, że tam będzie u siebie
  • 2007-10-24 21:18 | Danuta

Schylic sie nad kazdym czlowiekiem

Polecam wrocic do rozmowy J. Zakowskiego z T. Lisem Polityka nr 39 z 29.09.07Wladza powinna zajac sie nie tylko tworzeniem rzadu, ale w tych waznych chwilach pojechac np., do Pcimia Dolnego , dzielic sie radoscia z ta spolecznoscia, rozmawiac o problemach i planach, spotkac sie z Ojcem Dyr. , wystapic w Radio Maryja itd. Bedzie to wyraznyn sygnal , ze jest to Polska wszystkich Polakow , Polska ktora nie ma numeru III czy IV a jest to Polska z tysiacletnia tradycja. No i szanowac wszystkich bez wzgledu na etykiete: komuchow, mohery , pisiaczki,wyksztalciuchy itd. Gratuluje dla PO i PSL. Licze na to , ze te dwie dojrzale partie, od lat na scenie politycznej nie beda robic spektakli pod publiczke a rzetelnie przystapia do rozwiazywania polskich problemow.
  • 2007-10-25 00:07 | Poznaniak

Po tych wyborach liczę na jeden CUD...

Bo cudem właśnie będzie otwarcie oczu na rzeczywistość przez tych, którzy z różnych względów pogubili się w okresie po 1989 r. i w końcu zażądali, by chwycił ich "za pysk" (wzorem komunistów) ktoś, kto im wskaże źródło ich niepowodzenia życiowego. Niestety znalazł się ktoś taki, dobrze przygotowany na tę okoliczność (w końcu nie darmo nauk udzielał synom ojciec-wykładowca "rzeczywistości" marksistowsko-leninowskiej na 2-letnich kursach doszkalających dla aparatu komunistycznego, AK-owiec CUDEM ocalony od przesladowań, jakie dotknęły innych AK-owców. I również CUDEM obdarowany w dodatku przez komunistyczne władze apartamentem na Żoliborzu, o jakim niejeden szeregowy aktywista PZPR-owski marzył) i w sposób najbardziej podły wskazał tym pogubionym ludziom wroga i to niejednego. Oczywiście nie jednocześnie: ów Wódz, by być Wodzem, musi czemuś przewodzić, najlepiej "rewolucji moralnej" skierowanej przeciwko wciąż nowym wrogom. Gdyby wszystkich wrogów jednocześnie wskazał i zwalczył, straciłoby sens jego Wodzostwo, bo nie miałby z kim już walczyć.Niestety w wir owej "walki" czy nawet "wojny" wciągnął rzesze pogubionych, którym zabrakło w życiu celu lub świadomości, co właściwie w tym kraju robią. Oto okazało się, po co tu są: jako Prawdziwi Polacy muszą zwalczyć Zarazę podstępnie toczącą ich Ojczyznę i będącą źródłem ich biedy i niezadowolenia. A jeśli sami nie potrafią, to Wódz już im zapewni (w TVPolitycznej) codzienną porcję zaspokajającą głód widoku poniżania, upokarzania i nieuzasadnionego poniewierania Tych, Co Mają Lepiej.21.10.2007 pokazał dobitnie, że Polska w większości ma jednak dość "wiecznej rewolucji" i że nie dała się nabrać na wyimaginowane spiski i zakusy na suwerenność. Większość Polski chce zadbać o swoją przyszłość i nie zostawać w tyle za resztą świata. Większość Polski przypomniała Wodzowi, że Polak też człowiek, wolna istota myśląca i zdająca sobie sprawę z podstawowej prawdy o życiu: jak sobie pościelę, tak się wyśpię. A jak nie potrafię sobie pościelić, to nie mam prawa ŻĄDAĆ by ktoś mi pościelił lub fałszywie oskarżać kogoś, że ukradł mi kołdrę. Mogę jedynie PROSIĆ by mi ktoś pomógł, z uśmiechem licząc na "miłość bliźniego" a nie z grymasem podstawiać nogę sąsiadowi, który niesie kołdrę ładniejszą od tej, którą miał tydzień temu. Bo jeśli na tę kołdrę zarobił i ją sobie kupił, to nie jego wina, że komuś innemu to się nie udało. A na pewno chętniej pożyczy poproszony o to, niż siłą zmuszony pod pozorem, że "i tak ją na pewno ukradł".Liczę na CUD, że w końcu ta część społeczeństwa, która dała się omamić chorobliwie zawistnemu Wodzowi, otworzy oczy...Pozdrawiam :-)
  • 2007-10-25 00:42 | Zbych

Madry Polak po szkodzie

Madry Polak po szkodzie.Brawo Polska, brawo PO!PO to Polska Odrodzona, Polska zdrowego rozsadku, wytrwalej pracy, narodowej dumy i zgody, uosobiona w postaci Pana Tuska. Wreszcie nie trzeba sie wstydzic...Pakuje manatki, wracam do domu, PO 23 latach w USA
  • 2007-10-25 04:33 | agatha King

Juz koniec Polski niezawislej

Dzieki prawie 52% Polakow nasza Ojczyzna utraci suwerennos na rzecz EU pod hegemonia Niemiec i globalistow.Szkoda mi LPR-owskiej narodowej polityki a kto teraz powywleka wszystkie afery z przeszlosci i pociagnie zlodzieji do odpowiedzialnosci karnej no KTO ?Pozdrawiam,A.K.
  • 2007-10-25 06:55 | mariuszet

po wyborach

Obsrewuje wybory z Californi, gdzie jestem na krotkiej wycieczce. glosowalem w San Jose. Mam tez poczucie ogromnej ulgi i radosc, ze jestesmy jednak normalnym narodem, ale czuje tez niepokuj, bo jednak 32% glosujacych poparlo taka paranoiczna polityke. W Stanach wygral wyraznie PiS i niestety nic dobrego nie mozna powiedziec o amerykanskiej polonii. To ludzie o pogladach antysemickich, antyniemieckich i bardzo ciasnych horyzontach. Nawet nie ma jak z nimi dyskutowac bo sie nie da, podobnie jak z e zwolennikami PiS'u w Polsce. Obawiam sie, ze PiS moze jeszcze nie raz zaszkodzic Polsce. Na nowy rzad czekaja ostre problemy do rozwiazania, jak sluzba zdrowia, podwyzki dla nauczycieli i wiele innych. To bedzie pozywka dla PiSakow, ktorzy nie maja zahamowan i elementarnej przyzwoitosci.
  • 2007-10-25 23:42 | michal

PIS przegral bo nie pokazał nic nowego

Sama walka z korupcja okazala sie nie wystarczajaca. PO dala ludziom nadzieje a zwłaszca mlodym ludziom i to okazało sie kluczem. W poprzednich wyborach PIS wygral dzieki jednej ze swoich reklamowek pokazujacej dochody ktore rosna dzieki zmianom podatkow, oprocz tego dzialalt hasla solidarnej polski, i walki z ukladem. Praktycznie zadnego znaczenia nie mialo to że PIS rzadzil i nie zrobil nic konstruktywnego. Ludzie potrafia wybaczyc i dac jescze jedna szanse. Ale PIS nie pokazal jakiej Polski chce caly czas to byly te same hasla. Tusk w koncu pokazal wizje swojego kraju w stylu Irlandii, dajac nadzieje ze moze to spelnic. Ludzie w to uwierzyli i powiedzieli jednoznacznie czego chca. Oprocz tego PIS przez te dwa lata zrazil do siebie wiele srodowisk, przeciez na ta partie glosowalo rowniez wiele wyksztalciuchow ktorzy w swoich srodowiskach maja jakis autorytet to oni poprzez siec autorytetow napedzili glosów Platformie. Podstawowym kluczem okazala sie mobilizacjia mlodierzy ktora uwierzyla w to ze Po mponownym zwyciestwie PIS pozostanie im tylko nic wiecej jak wyjechac. Jaroslaw Kaczynski poprzez wlasna retoryke postepowamie mistrow ziobry i kaminskiego doprowadzil do sytuacji ze mlodziez uwierzyla w mozliwosc nastania nowej autorytarnej polski rzadzonej prze zakompleksionych braci. Czy to prawda odpowiedzmy sobie sami. Sprawdzily sie slowa Tomasza Lisa. Tak polacy pokazali ze maja w sobie wrodzona wolnosc i to dla tej wolnosci odrzucili ludzi ktorzy chcieli ta wolnosc zinstytucjionalizować. Nie tak szybko panie były premierze.
  • 2007-10-27 12:05 | gadjodilo

pierwszy raz :-)

Pierwszy raz z moim życiu polityka wprawiła mnie w dobry humor, i to w poniedziałek od rana !!! Dziękuję Wam bracia rodacy, że nei muszę rezygnować, bo gdyby znowu u sterów mojej ojczyzny stanęli ludzie niezrównoważeni emocjonalnie podjęłabym taką właśnie decyzję. Teraz jest dużo do sprzątania.