Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lenin: święty i wyklęty

(11)
W zależności od przekonań i sympatii ideowych, jedni uważają Lenina za jednego z największych wodzów w historii ludzkości, drudzy widzą w nim zbrodniarza i fanatycznego ideologa. Dla tych pierwszych jest on przede wszystkim człowiekiem, który się podjął budowy społeczeństwa powszechnej równości, bez klas i własności prywatnej, systemu mającego być zwieńczeniem dziejów. Dla drugich jest twórcą ustroju, który okazał się historyczną pomyłką: pochłonął miliony ofiar i był pierwowzorem dla wszystkich ludobójczych systemów totalitarnych, jakie zrodził XX w. Jednego Leninowi nie można odmówić: bolszewizm utożsamiany z komunizmem oraz sama rewolucja bolszewicka są jego dziełem autorskim.
  • 2007-11-02 02:27 | gajowy marucha

A TO CIEKAWE

Lenin charekterystka jegojak kogos dobrze mi znanegojaraczek sie klania.
  • 2007-11-07 07:20 | Rafal

Lenin

WitamNa podstawie kiążki "W.I.Lenin krótka biografia" wydana w 1970 roku przez Książka i Wiedza pisze zupełnie coś innego o stanie zamożności ojca Lenina, Iljii. Brat Włodziemierza, Aleksander zginął, mając współudział w zamachu nie na II ale III cara Aleksandra...Przykłady można mnożyć...Nie był tchórzem, "uciekając" na obczyznę, tylko z powodu prześladowań.Nie napisała redakcja o gazecie "Iskra", o jej znaczeniu dla robotników,nie jest napisane kiedy mając na rachunku spisane imiona i nazwiska osób z którymi ma sie spotkać, został przesłuchiwany i przeszukany...A druga sprawa-redakcja "Iskry" mieściła sie w Monachium,wiec nie wiem czy to grzech że Niemcy Lenina chronili...Szkoda, dla mnie Wołodia był świetną osobowością,strategiem,taktykiem...Ciekawe czy redakcja wiec ile nocy i dni nie spał "...spalając sie i poświecając dla idei..." ? Pozdrawiam
  • 2008-02-13 22:16 | Tomasz Brzdąk

Lenin

Ciekaw jestem Panie Rafale czy Pan wie ile istnień ludzkich Wołodia zgładził "dla idei".Która poniosła całkowitą porażkę. Pozdrawiam.
  • 2008-02-15 15:13 | kacha

hory palant

witam.dla mnie ten czlowjek byl nienormalny i zawsze nim bedzie .bo ja nie rozumjem czegos takiego tego okrucienstwa wobec drugiego czlowjeka !!!!!!!
  • 2008-04-10 15:11 | domi

zla ocena

to jest do kitu !!!!!!!!!!
  • 2008-04-10 15:12 | domi

zdoda

zdadzam sie z kachą
  • 2008-09-25 09:18 | MLODY TOW. LONIA

szkoda ,ze dzisiaj nie mamy w Polsce LENINA i DZierzyńskiego zrobil by porzadek z KACZORAMI /pomimo że t o STARZY KOMUNISCI jak OJCIEC EDMUNDOWICZ/ - musimy sie z nimi MĘCZYC , ale juz niedlugo
  • 2009-04-27 21:43 | dawid

Re: Lenin: święty i wyklęty

Dla mnie Lenin to bohater.
    Jestem komunistą
  • 2009-07-02 18:45 | lek. psych.

Do lekarza
  • 2009-07-02 18:48 | cSDV

Tak był świetną osobowością tak jak jego koledzy Dzierżyński, Trocki, Tuchaczewski i osobnicy o im podobnych sylwyetkach. Fakt Stalin zamordował wiecej osób, ale też Stalin żądził dłużej, a biedny Włodia nie miał kiedy skrzydełek rozwinąć
  • 2010-11-21 10:24 | nadieżda

Re:Lenin: święty i wyklęty

Nic dziwnego, że ten artykuł jest anonimowy...