Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie karmić mitów!

(4)
Historia Joy Division w obiektywie kamery Antona Corbijna, czyli pytania bez jednoznacznych odpowiedzi.
  • 2007-11-23 13:12 | blazej

dziwna sprawa

Zupełnie nie rozumiem tej egzaltacji wokół Joy Div. całkiem przeciętna, grzeczna kapela, pretensjonalne teksty, które pieszczą ego przekonane o swojej odmienności. No nic - może jeszcze kiedyś inaczej ją usłyszę.
  • 2007-11-23 19:24 | adam

emocje, emocje, emocje

z Joy Division związane jest to co w muzyce wydaje się być najaważniejsze: emocje i uczucie. To nie byli wirtuozi, za to przy użyciu minimalnych srodków (bas, bębny i śpiew Iana Curtisa) umieli stworzyć utwory, które pozostają na zawsze w pamięci. Ja lubię szczególnie ich pierwszą płytę z piosenkami w stylu 'Disoreder', 'Shadowplay' itp.P.S. Wspomniany w artykule Interpol również prezentuje podobne podejście do muzyki. Jak usłyszałem 'Untilted' z pierwszej ich płyty wiedziałem, że to Joy Division pierwszej dekady XXI wieku. (w latach 90-tych takim zespołem była Nirvana)
  • 2007-11-24 14:47 | marcenna

komentarz do komentrza

Zupełnie ne rozumiem egzaltacji wokół Putina, a jednak przyjmuję ją do wiadomości...
  • 2007-11-24 18:09 | knk

oda do młodości

No coż bracie,trzeba było mieć dwadzieścia lat w 1980 roku i usłyszeć Joy Division czy ... Dead Kennedy's...i mieszkać w PRL-u.