Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto tak, a kto nie

(10)
Jarosław Kaczyński ma rację. Komisja do spraw służb specjalnych ma sens tylko wtedy, gdy pierwsze skrzypce gra w niej opozycja.
  • 2007-11-26 12:13 | JKJK

Co komu wygodne?

Panie Redaktorze!A może jest tak, że wtedy (gdy wykorzystano Jarucką) Miodowicz był "fajny" bo pomógł wyeliminować groźnego konkurenta, a teraz trzeba mu za to zapłacić. Nawet wybór V-ce Przewodniczącego komisji (Miodowicz zamiast Biernackiego) wskazuje, że jest coś na rzeczy. Czy nie mam racji?Ktoś, kto 44 razy używa w expoze słowa zaufanie, nie może nie zdawać sobie sprawy, że nikt do określenia Miodowicza nie użyje takiego słowa.Pozdrawiam
  • 2007-11-26 16:19 | rafal

nie ma racji

Kaczynski nie powinien na razie miec wpływu na słuzby bo on jest typem kolesia ktury (tak mi sie wydaje)pozwala tym słuzbom na zbyt wiele.A tam przeciesz pracuja spece od zabujstw i torrtur itd.Dla mnie to oczywista oczywistosc ze tak jest mimo tej reformy .Mozna by było napisac referat jak to Kaczynski lubia bandzioruw i czemu ich szanuja.
  • 2007-11-26 16:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tajne państwo

Nie tylko tej komisji,ale w pierwszej kolejności specsłużby.Każda komisja ma wprowadzić element racjonalnej krytyki,co jest domeną opozycji.Przy odwiecznej tęsknocie człowieka do szukania prawdy tajne państwa są żródłem hipokryzji pozwalającym na kultywowanie manipulacji przez bohaterów sztuki politycznego szulerstwa.Z pewnością jest potrzeba utrzymywania w tajemnicy tylko pewnych informacji,ale ograniczyć te przestępcze nad którymi roztacza się parasol ochronny.Do takich wniosków prowadzi książka Jana Karskiego "Tajne państwo".Dobitnie dokumentuje "KATYŃ stalinowska masakra i tryumf prawdy"Allena Paula.Stąd blisko do krytycznej oceny dzieł sztuki na przykładzie dyskusji KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy".Tu trzeba widzieć nowe wyzwania dla resortu spraw zagranicznych i ukłonu dla rozumu przy personalnej obsadzie,aby zacząć budować nowy porządek z uwzględnieniem praworządności wobec praw stworzenia i natury,które się odkrywa i człowieka,które się doskonali.
  • 2007-11-26 16:36 | toja

Kto tak, a kto nie

Proponuje skład komisji :Michnik-przew.vice:Żakowski i Urbanoraz :Stasiński,Olejnik,Miecugov,Pasent i Kiszczak.Tylko Ci TOWARZYSZE.
  • 2007-11-27 02:10 | magrud

Konsekwencje

Kłopoty z Macierewiczem to skutek nadmiernie przyspieszonych wyborów. PO zbiera dziś owoce braku konstruktywnego wotum nieufności. Miał Pan racje,że wyjaśniać i sprzątać trzeba było zacząć przed skróceniem kadencji. Wtedy Macierewicz posłem nie był. Wtedy też PiS nie byłby tak silny by blokować Kartę Praw Podstwowych. Już byłby w rozsypce.Drogo za tamtą decyzję Tuska przyjdzie nam jeszcze zapłacić.
  • 2007-11-27 08:51 | Waldemar

Kto tak

Odpowiadając Toji ;Dla Ciebie skład byłby idealny ;Maciarewicz -szefWasermann -viceoraz inni Towarzysze - Mariusz Kamiński, Ziobro ,Girzyńskii nowa krew pisu Posel M.Kaminski- ,Janecki i Knia z "WPROST" karmieni dotyczas przez ABA,CBA i Maciarewicza z TOJA na straży.Dotrało ,dlaczego akurat Antoni Maciarewicz nie moze byc w tej komisji ,bo ma ułomność przeciekowa!!!
  • 2007-11-27 10:31 | Joanna Węglarowicz

Komisja misja PO

Moim zdaniem PO ma pełne prawo protestować przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Ten człowiek nie może być członkiem komisji ds. służb specjalnych ze względu na pełnione funkcje oraz że sam prawdopodobnie stanie przed tą komisją. Nie prawdą jest że PO wskazuje kto ma być członkiem komisji z PISu jak niektórzy twierdzą gdyż mogą wybrać sobie dowolnego kandydata byleby nie Macierewicza. Warto zauważyć że PO i tak poszło już na ustępstwa PISowi proponując 4 osobową komisję ale PiS jest wiecznie urażony po przegranych wyborach i robi wszystko żeby ciągle wywoływać konflikty i pokazywać jakie to one pokrzywdzone a PO niedobre. Moim zdaniem dobrze że PO powróciło do składu 5-osobowego i PIS nikomu nie robi łaski żeby być w tej komisji.
  • 2007-11-27 13:15 | dzordz

Jarek i PiS nie powinni

się wypowiadać na temat komicji d.s służb gdyż to oni będą rozliczani z ich wykorzystania , do bieżących politycznych celów . Dlatego tez tak głośno krzyczą , że to oni powinni kierować komisją i chcą wcisnąć tam nawiedzonego Macierewicza. Przecież ten człowiek powinien być pierwszy rozliczony przez tą komisję .
  • 2007-11-27 16:36 | JAN

do mojego ulubioneg redaktora.

Porównać Maciarewicza,Kamińskiego z Urbanem i Kiszczakiem mogła tylko p.Olejnik no i pewnie p.Żakowski.Przypominam w latach 80-tych Urban był ministem i napewno nie był to rząd solidarnościowy chyba że czytelnicy p. p.Żakowskiego,Parandowskiej zapomnieli.Pozdrawiam towarzyszy.
  • 2007-12-18 15:07 | dominika

ja też kocham skrzypce

cześć mam najmie Dominika i mam 9lat kocham skrzypce i zawsze marzyłam o skrzypcach jak miałam 2lat.KOCHAM SKRZYPCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!