Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Druga strona togi

(5)
Prokurator Elżbieta Janicka wspinała się po szczeblach kariery pokazowo. Wraz z kolejnymi awansami przybywało splendoru i przyjaciół. A kiedy osiem dni po wyborach parlamentarnych ogłoszono jej upadek, przyjaciele wyłączyli telefony.
  • 2007-11-27 12:31 | pielnia1

jakość prokuratury-rozpacz Janickiej

Sprawa oczywista. Mam 45 lat stażu pracy i wiem, że najczęściej jest prozaicznie we współpracy z personelem,ale przykład gorzkich żalów Janickiej dowodzi kompletnej degrengolady merytorycznej i moralnej jej i całego towarzystwa pod wezwaniem Z. Ziobry
  • 2007-11-27 19:35 | truru

popatrz, popatrz

smieszne. Biedaczka, 36 lat i nic nie pojmuje, chodziła do szefa, to teraz ma. Bidulka.To dowód na to, aby oddzielic prokurature od polityki.
  • 2008-06-18 16:48 | Diana

Jest świetna!

Pani Janicka to bardzo inteligentna i twarda kobieta. Nie idzie na kompromis. Ma klasę. I to w niej podziwiam :)
  • 2008-06-19 11:41 | Modeo

Re: Druga strona togi

Kochani! Ja w odróżnieniu od wielu tu osób nie obejrzałem wyrywków z Komisji na TVN24 tylko pełen jej zapis z TVP Info. Owszem, Janicka była na początku emocjonalna, wybuchowa - co mnie osobiście nie dziwi, gdyż przez osiem miesięcy wieszano na niej psy medialnie. Ostro atakował ją Newsweek, były artykuły i komentarze - również w GW, a nikt nie chciał nawet spytać ją o zdanie. Przysłuchując się nie temu JAK lecz CO mówi widzę, że ma ona - niestety - rację. Ta kobieta padła ofiarą oszczerstwa prokuratorów, którzy potraktowali ją jako kozła ofiarnego by uwiarygodnić się przed nową władzą a jeden - by przejąć jej stołek. Taka niestety jest przykra prawda o prokuratorskim środowisku. Mam też pytanie - dlaczego nikt tu nie pamięta, że np. Czuma przerwał jej swobodną wypowiedź, do której miała prawo? Miałem wrażenie, że Komisja wręcz boi się jej pytać o niektóre sprawy i atakuje ją ad personam, zamiast merytorycznie bo merytorycznie nic nie można było jej zarzucić. W dodatku wyszły na jaw bezczelne machinacje i kłamstwa prowodyra buntu, prokuratora Przasnka. Widać jak na dłoni, że chodziło mu o zajęcie miejsca Janickiej i cały ten pseudobunt był po to wymyślony. Ale czy kogoś to interesuje? Na TVN24.pl jest mnóstwo negatywnych, zgryźliwych i chamskich komentarzy na temat Janickiej - a zero merytorycznych. Czy taki zatrudnieni przez PO studenci dostali rozkaz? To żałosne. Ludzie, nie dajcie się manipulować... I wiecie co? Gdzieś mam PiS, PO, SLD... po prostu żal mi tej Bogu ducha winnej kobiety, która rozmawiała NARESZCIE jak normalna osoba, a nie trzęsące się ze strachu czterema literami prokuratoro-trolle, które miały takiego cykora po tym co zrobili, że nawet proste sprawy zaciemniali "tajemnicą postępowania" itd. Janicka udowodniła, że o tych sprawach mozna było rozmawiać i nawet Karpiniuk po drugiej części pzresłuchania spuścił sporo z tonu mówiąc, że prawda jest albo po stronie Janickiej albo czterech "buntowników". Czy ktoś widział wcześniej,żeby poseł PO - Karpiniuk, mówił rzeczy w sumie dla niego niewygodne? Sorry, ale coś tu jest na rzeczy a ja nie mogę wyjść ze zdumienia, czytając te zaciekłe ataki na Janicką - jest mi jej naprawdę żal jako człowieka i jako prokuratora, który pada ofiarą brudnej i politycznej gry. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących...
  • 2010-05-02 00:38 | Marek

Ciekawe czy dziś pan Pytlakowski ma takie samo wspaniale zdanie

o janickiej , jak ta laurka którą jej parę lat temu wystawił?
    osoba która nie potrafi na przesłuchaniu w prokuraturze zachować resztek godności.