Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powstanie sejmowa komisja „Przyjazne Państwo”

(11)
Każdy obywatel będzie mógł zgłosić parlamentarzystom absurdalne przepisy, które utrudniają jego codzienne życie.
  • 2007-12-12 13:40 | Maria

Nareszcie coś rozsądnego!

Oby działało rzeczywiście!
  • 2007-12-19 18:13 | Erasmus

nie pozwoli na rozkradanie

Sejmowa komisja "przyjazne państwo" niech się zajmie przede wszyskim prawem wyznaniowym (co opisano w tygodniku samorządowym "Wspólnota" nr 45/843 z 10.11.2007 r.).Jak przestanie kraj okradać watykański kler,to mamy kilka miliardów w budżecie, corocznie.
  • 2007-12-20 18:18 | NIEPEŁNOSPRAWNY

Bezsensowne nielogiczne prawo

Witam . Uprzejmie proszę o adres internetowy komisji "Przyjazne Państwo" , lub podobny na który mógłbym wysłać nasz problem . Pozdrawiam .
  • 2008-01-17 21:12 | Bogdan

Licencja

Witam i uprzejmie proszę o interwencję w sprawie wydawanialicencji na taxi. Nic takiego nie obowązuje w żadnej działalności gospodarczej.Wymyślono jakieś kursy oraz egzaminy z bzdurnymi pytaniami testowymi po to aby kilkakrotnie podchodzić do egzaminu PLATNEGO,Czy tu chodzi o czyjś dobry interes.Cała nadzieja wielu osób czekających na uczciwe zarabianie w Komisji.Serdecznie pragnę Panu podziękować za chęć stworzenia takowej komisji.Jednocześnie proszę o podanie adresu internetowego tejże komisjiPozdrawiam
  • 2008-02-02 23:15 | Jan Wisniewski

Przyjazne Panstwo-nadzieją narodu !

Wiele słów uznania dla Pana Palikota Janusza i osób w tej komisji za to ze chcą słuzyć Polsce przecież wielu ludziom zniszczono karierę zawodową przez bzdurne przepisy i wprowadzenie obowiazkowych licencji w wielu zawodach kierując się własnymi interesami a nie Polaków ,gdzie jest wolny rynek , który jest kołem zamachowym gospodarki.
  • 2008-02-08 10:38 | lecher

buble

takie cząstkowe zajmowanie się bublami prawnymi w prawie finansowym, strasznie zagmatwanym nic nie da, moim zdaniem należy wszystkie obowiązujące rzepisy uchylić w całości np z dniem 31 grudnia 2008 r. , a do tego czasu opracować proste i nieskomplikowane zasady podatkowe- obowiązujące od 01.01.2009.
  • 2008-02-18 17:49 | Stanisław M.

Emerytura

Emeryci płacą po raz drugi od swoich emerytur podatek, mimo iż już raz go zapłacili od płac, w skład których wchodziły odprowadzane składki ZUS.Od kiedy w cywilizowanym kraju płaci się podwójny podatek?!
  • 2008-02-24 07:36 | lecher

finanse (podatki)

zajrzałem na stronkę "p.p."i zwątpiłem w jakąkolwiek możliwość naprawy gospodarki, jeśli prace tej komisji ograniczą się do przeglądanie tej masy przepisów, których nie tylko jego twórcy, ale nawet eksperci nie są wstanie pojąc i zrozumieć,nie mówiąc już o przedsiębiorcach.Moim zdaniem, jest to daremny trud tej komisji,proponuję tej komisji opracować całkowicie nowy kodeks gospodarczy,językiem prostym, zrozumiałym dla przeciętnego przedsiębiorcy i urzędnika, liczący najwyżej kilkanaście stron.Z końcem roku powinny przestać obowiązywać dotychczasowe przepisy, a od dnia n.p. 1 stycznia 2009 lub 2010r.tylko nowoczesne ( są takie prawodawstwa w niektórych krajach-można skopiować).Dotychczasowe działania tej komisji tylko pogłębią bałagan i mętlik prawny.Wiem,że będzie to trudne, bo nie będzie uzasadnienia do istnienia tej masy "ekspertów, doradców i t.p.fachowców"którzy żyją z tego galimatiasu prawnego.
  • 2008-03-04 10:55 | grzes

jak panstwo doji obywatela

miałem pecha!!!,skończyło mi się miejsce w dowodzie rejestracyjnym,więc porobiłem badania techniczne i poszedłem do powiatowego wydziału komunikacji(trzy miesiące wcześniej przeprowadziłem się do miasta),i nastąpił ZONG.Bo teraz muszę przerejestrować na nowe numery.Zaznaczam ze pozostałem w tym samym powiecie,i teraz za miast 40zł za płace 130zł.A teraz zagadka:jeśli w tym samym bloku zamienię mieszkanie,to zmienia się meldunek.To ile kasy od obywatela wyciągnie Nasze Przyjazne Państwo.
  • 2008-04-03 10:51 | "Hubert"

Dowód rejestracyjny

Skarżysko-KamiennaW zeszłym miesiącu byłem z samochodem w kolejnym przeglądzie technicznym.Po wykonaniu przeglądu ,ponieważ w dowodzie rejestracyjnym nie było miejsca na kolejny wpis odesłano mnie do wydziału komunikacji celem wydania nowego dowodu. Urzędnik w okienku podał do wypełnienia druczek i wskazał kasę.Po zapłaceniu 72zł.wystawiono mi dowód rejestracyjny zastępczy i kazano przyjść po nowy dowód za 10 dni z odkręconymi tablicami rejestracyjnymi.Po 10 dniach przyjechałem do wydz.komunikacji i dostałem nowy dowód a na tablice naklejono mi nowe hologramy. Nie było by nic dziwnego w tym postępowaniu żeby nie to-że urzędnik nie mógł się pofatygować i przykleić nowe hologramy na tablice mojego samochodu stojącego pod oknem urzędu.Ja musiałem dwa razy jeździć do warsztatu ,tracić czas i pieniądze. Dodam do tego że nowy dowód rejestracyjny jest ważny tylko na 5 lat bo tyle jest rubryk żeby dokonać kolejnych przeglądów pomimo tego że dwie strony dowodu są puste.A więc za 5 lat kolejne 72 zł. a może i więcej.Pozdrawiam "Hubert"
  • 2009-01-14 09:45 | Pimatu

Dokładnie mam taki sam problem. Przy wyjmowaniu tablic rejestracyjnych na mrozie, połamałem ramki mocujące, więc do 72,50 za wymianę dowodu doszedł koszt nowych ramek (ok 20 zł), a "panienka z okienka" w wydziale komunikacji opieprzyła mnie za to że tablice są zabrudzone. A przecież muszą być zabrudzone skoro są w samochodzie zamontowane w miejscu narażonym na zabrudzenia, wyjmowałem je na parkingu, bo przecież bez tablic jeździć nie wolno. Zasugerowałem nieźmiało, że mogłaby mieć "służbową" ściereczkę i przetrzeć miejsca w których nakleja hologram. Spojrzała na mnie "wzrokiem który zabija", wyjęła z torebki ostentacyjnie chusteczkę higieniczną, wytarła, nakleiła i było po bólu. A przecież mogłem sobie sam nakleić, bez wyjmowania tablic z ramek, byłoby szybciej, bez stresu i zakupu nowych ramek. A w cywilizowanych krajach (np. w Szwecji) na tablice są naklejane znaczki potwierdzające ubezpieczenie OC i potwierdzenie przeglądu technicznego na dany rok, właściciel auta nakleja je sobie sam, bez wyjmowania tablic z samochodu. I jeszcze jedno, współwłaścicielką mojego samochodu jest moja żona ( ja zkolei jestem współwłaścicielem jej autka), musiałem przedstawić dowód osobisty żony "do wglądu" (i miałem go ze sobą), ale okazało się że to współwłaściciel musi się przedstawić do wglądu, więc żona musiała przyjechać do urzędu, pokazać się panience z okienka, ta powiedziała, o dziwo (choć ładniej brzmi "o szanowna pani") "dziękuję", i okazanie dowodu do wglądu było ważne. Idiotyzm, idiotyzmem
    poganiany. Ot nasze przyjazne państwo!!!. O czasie, moim i żony, zmarnowanym na tak błachą sprawę jak wymiana dowodu rejestracyjnego, nawet przez skromność nie wspominam. Pozdrawiam "Piotr