Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Limit cudów

(8)
U progu 2008 r. warto przyjąć założenie, że limit cudów dla Polski się wyczerpał.
  • 2007-12-18 21:43 | Stanisław

Cud prawdziwy

Ciągle widzę i słyszę żądania cudów od Tuska ze strony tych, co na niego nie głosowali. A ja powtarzam (ale jakoś to nie jest przyjmowane), że prawdziwy cud już się zdarzył, a cuda nie chodzą seriami. I byłoby bezczelnością domaganie się następnych cudów. Ten prawdziwy cud to upadek na własne życzenie (akcja CBA w MR, dymisja Leppera i wybory) Genialnego Stratega. Cóż za wspaniały (cudowny) widok: Genialny Strateg leży i kwacze.Dla mnie ten cud był tym większy, że już byłem zwątpiłem w rozsądek Polaków, którzy już od 1990 roku (Tymiński) wybierali coraz to gorzej i głupiej. Wydawało mi się, że nawet dno w postaci koalicji sarmacko-czarnosecinnej zostanie przebite i spadniemy jeszcze niżej. A tu masz - cud! I to głównie za sprawą młodzieży (schowaj babci dowód!). Odzyskałem wiarę w naród polski za sprawą tego cudu.
  • 2007-12-19 20:23 | Sybirak

U progu 2008 r. warto przyjąć założenie,

Szanowny Panie Redaktorze, nie zgadzam się z Pana stwierdzeniem w tytule, ponieważ cuda dopiero się zaczynają. Przecież PO rządzi dopiero niecałe 5 tygodni, a już mamy ich kilka. 1. to upadek PiSu. 2. to zniesienie embarga na mięso, który spowoduje następny za cztery lata, a mianowicie: wieś polska przestanie głosować na Pis, bo nie będzie chciała następnego embarga, więc PiS zniknie z polityki. Kroi się następny (embargo na produkty roślinne). Cud następny to koniec naszej wojny w Iraku. A ile ich bedzie po Komisji Śledczej, tylko sam bóg raczy wiedzieć. Myślę, że jest lepiej niż mogliśmy się spodziewać. Zyczę Wesołych Świąt i ciekawych tematów w Nowym Roku zarówno Panu jak i całemu zespołowi redaktorów Polityki, a także "Stanisławowi"
  • 2007-12-21 13:29 | Puer

Podziękowanie.

Od niedawna kładę się spać niezdenerwowany i śpię lepiej.Wreszcie skończyło sięszczucie jednych na drugich.Dziękuję Polakom,że wreszcie wybrali mądrzej.Mnie staremużyje się lżej,choć pieniędzynie przybyło.Ta lekkość poprawia zdrowie,chce się żyćWesołych Świati szczęśliwegoNowego Roku życzę Rodakom.
  • 2007-12-26 19:23 | Bobola

Zludzenia rozwoju

Nie chce psuc doskonalego nastroju Szanownego Redaktora jesli chodzi o sprawy polskie. Musze jednak zaznaczyc, ze od 1999 roku trend srednich plac realnych jest w Polsce horyzontalny co wskazuje na 8-letni okres stagnacji wzrostu zamoznosci spoleczenstwa. Nie przerwalo tego trendu przystapienie do UE w 2004 ani nawet poprawa bilansu Skarbu Panstwa w ciagu 2 lat rzadow PiSu.
  • 2007-12-28 14:07 | jerzy

normalność

Mamy normalność i to jest ważne, a cuda to raczej sprawa Cudotwórcy a nie ludzi. Oczekujmy od innych nie więcej niż tego co sami innym dajemy, a wówczas cud nie będzie potrzebny. Róbmy swoje dobrze.Wszystkiego Najlepszego w 2008r dla wszystkich Polaków w kraju i za granicami.
  • 2007-12-28 15:04 | wladeczek

cuda

ludzie wy chyba sie z koniem na lby pozamienialiscie ,embargo zniesione ,przecierz to taki gruby scieg ze tylko ruscy mogli by zrobic ,to ze jest spadek bez robocia i cos sie tam ruszylo w gospodarce to nie zasluga tuska (jusci on taki madry i zdolny ze wszystko zalatwil w 5 tygodni ) ,a te siepacze kaczynskiego caly czas krzycza - a ludziska takie glupie krotka pamiec maja jak to siepacze tuska caly czas sie darli ze nie dobrze sie dzieje w naszej (w ich?) polsce.
  • 2007-12-29 15:04 | Gabi_43

Limit cudów

Mam nadzieję , że nie poprzez budowanie świątyni ?
  • 2007-12-30 12:07 | olsztynianin

gdzie sa eksperci

jesteśmy oszołomieni,spada bezrobocie- zmuszono parę milionów młodych ludzki środkami ekonomicznymi do wyjazdu,niski deficyt na koniec listopada 2007 tylko 7 mld zł zamiast planowanego w budżecie 30 mld. Nadmierne dochody budżetu wzięły się ze sztucznie zrobionego "silnego złotego" to sprawa Centrali NBP. Pracujący lub tylko dorabiający za granicą przysparzają w ten sposób więcej dochodów Budżetowi( bo są okradani kursami walutowymi) niż wszyscy pracujący w kraju. I nic inikt nie mówi o tym, a cały splendor po kolei biorą kolejne rządy, poprzednio PIS , a obecnie PO. Przy takich chorych mechanizmach gospodarczych sukcesy mijają szybko, a przyjdzie kryzys